Справа №705/4936/25
2/705/3073/25
18 грудня 2025 року м.Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , поданим представником адвокатом Татаржинським Миколою Вячеславовичем, до Паланської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Татаржинський Микола Вячеславович, 17.08.2025 у системі «Електронний суд» сформував позовну заяву до Паланської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, яка зареєстрована судом 18.08.2025, в якій просив: визнати бездіяльність Паланської сільської ради, яка полягає у не прийнятті рішення «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу для будівництва та обслуговування будівель торгівлі громадянці ОСОБА_1 АДРЕСА_1 » - протиправною; зобов'язати Паланську сільську раду повторно на засіданні, у строк який не перевищує одного місяця з дати набрання законної сили цього рішення, розглянути питання «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу для будівництва та обслуговування будівель торгівлі громадянці ОСОБА_1 АДРЕСА_1 » з урахуванням висновків суду по даній справі.
В обґрунтування позову зазначив, що 19.05.2010 Кочубіївською сільською радою було прийняте рішення № 36-7/V про надання ОСОБА_1 в строкове платне користування земельної ділянки з кадастровим номером: 7124384500:01:001:0216, площею 0,0364 га., яка знаходиться за адрессою: АДРЕСА_1 . 28.04.2011 на підставі рішення Кочубіївської сільської ради № 36-7/V від 19.05.2010 ОСОБА_1 підписала договір оренди з Кочубіївською сільською радою, на підставі якого отримала в оренду земельну ділянку з кадастровим номером: 7124384500:01:001:0216, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 використовувала вказану земельну ділянку у відповідності до умов договору оренди, за цільовим призначенням. На вказаній земельній ділянці розташоване нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, магазин товарів повсякденного попиту, яке на праві приватної власності належить ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 шляхом об'єднання Берестівецької, Городецької, Громівської, Кочержинської, Кочубіївської, Максимівської, Паланської та Томашівської сільських рад Уманського району утворилась Паланська сільська об'єднана територіальна громада. На підставі зазначеного, у договорі оренди земельної ділянки від 28.04.2011 було змінено сторону орендодавця на - Паланську сільську раду. 11.02.2022 керуючись ст.ст. 12, 38, 127, 128 Земельного кодексу України, Законом України «Про оцінку земель», п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», ОСОБА_1 звернулась до Паланської сільської ради із заявою за вх. № 2049/06-04 про надання дозволу на викуп земельної ділянки з кадастровим номером: 7124384500:01:001:0216, яка знаходиться за адрессою: АДРЕСА_1 .
30.06.2023 на підставі вищезазначеної заяви ОСОБА_1 , Паланською сільською радою було прийнято рішення № 46-31/VІІІ «Про надання дозволу на викуп земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, що перебуває в користуванні (на умовах оренди) громадянки ОСОБА_1 АДРЕСА_1 ».
Пункт 4 вказаного рішення передбачав встановлення авансового внеску в розмірі 20% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що складав суму 10792,27 грн.
18.07.2023 на підставі рішення Паланської сільської ради № 46-31/VІІІ від 30.06.2023 між Паланською сільською радою та ОСОБА_1 було укладено договір про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
Пункт 1.1. вказаного договору передбачав, що предметом цього договору є порядок та розмір сплати Стороною-2 авансового внеску в рахунок оплати вартості земельної ділянки площею 0,0364 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення ділянки - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Пункт 2.1. вказаного договору передбачав, що згідно витягу з технічної документації № HB-7100297632023 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 21.04.2023, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 53961 грн 33 коп.
Пункт 2.2. вказаного договору передбачав, що авансовий внесок, що підлягає перерахуванню Стороною-2, становить 20 (двадцять) відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, вказаної в п. 2.1 Договору, та становить 10792 грн 27 коп.
20.07.2023 ОСОБА_1 було сплачено авансовий внесок у розмірі 10792,27 грн. Даний факт підтверджується квитанцією № 218585970. Таким чином, ОСОБА_1 у повному обсязі було виконано умови договору від 18.07.2023 про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
Однак, на засіданні Паланської сільської ради VІІІ скликання, яке відбулося 30.11.2023 рішення «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу для будівництва та обслуговування будівель торгівлі громадянці ОСОБА_1 АДРЕСА_1 » не було прийняте. Даний факт підтверджується витягом з протоколу засідання Паланської сільської ради № 54 від 30.11.2023.
ОСОБА_1 вважає таку бездіяльність Паланської сільської ради протиправною.
За відсутності будь-яких підстав для відмови у викупі земельної ділянки, сплативши авансовий внесок в рахунок оплати ціни земельної ділянки, ОСОБА_1 мала очікування на передбачений результат у вигляді отримання рішення «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу для будівництва та обслуговування будівель торгівлі громадянці ОСОБА_1 АДРЕСА_1 ».
Однак, Паланською сільською радою, за фактом прийняття авансового платежу та за відсутності будь-яких підстав для відмови у викупі земельної ділянки - не було прийняте рішення «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу для будівництва та обслуговування будівель торгівлі громадянці ОСОБА_1 АДРЕСА_1 ».
Ухвалою судді від 26.09.2025 у справі відкрите спрощене позовне провадження, а також роз'яснено відповідачу його право подати відзив на позовну заяву у строк 15 днів з дня отримання копії ухвали судді про відкриття провадження у справі.
06.10.2025 представником відповідача Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області Щербаком Н.Л. у системі «Електронний суд» сформовано відзив на позовну заяву, у якому вказано, щоознайомившись із позовними вимогами та доданими до позовної заяви додатками, заперечує проти задоволення заявлених позивачем вимог та вважає, що в цілому вимоги є безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення. Перш за все, звертає увагу, що позивач зазначає про бездіяльність Паланської сільської ради, яка полягає у не прийнятті рішення «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу для будівництва та обслуговування будівлі» та вважає, що Паланська сільська рада мала «обов'язок» ухвалити позитивне рішення.
Однак, зазначає, що згідно ч. 1 ст. 128 ЗК України продаж громадянам і юридичним особам земельних ділянок державної (крім земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації) та комунальної власності для потреб, визначених цим Кодексом, провадиться місцевими державними адміністраціями, Радою міністрів Автономної Республіки Крим або органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень. Відповідно до п. 34 ч. 1. ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради відповідно до закону вирішуються питання регулювання земельних відносин. Згідно ч. 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. Так, 30.11.2023 питання «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу для будівництва та обслуговування будівель торгівлі громадянці ОСОБА_1 » було винесене на засідання сесії Паланської сільської ради VIII скликання, але рішення не було прийняте через відсутність необхідної кількості голосів. Це підтверджується Витягом з протоколу засідання № 54. Неприйняття рішення більшістю голосів не є «бездіяльністю» Паланської сільської ради, а є результатом демократичної процедури голосування. Сільська рада як колегіальний орган не має повноважень примусово ухвалювати рішення, якщо за нього не проголосувала визначена законом кількість депутатів.
У даному випадку Паланська сільська рада - прийняла заяву позивача; винесла її на розгляд сесії; питання було обговорено і поставлено на голосування. Тобто, враховуючи викладене, відсутні ознаки протиправної бездіяльності Паланської сільської ради і сільська рада не мала можливості прийняти позитивне рішення, оскільки воно просто не набрало необхідної кількості голосів.
Зазначив, що позовні вимоги позивача спрямовані на оскарження бездіяльності органу місцевого самоврядування при здійсненні ним владних управлінських функцій у сфері земельних відносин. А тому, відповідно до ст. 19 КАС України, такі спори є публічно-правовими і підлягають розгляду адміністративними судами. Тому справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Просив відмовити у задоволені позовних вимог по справі №705/4936/25 за позовною заявою ОСОБА_1 , поданою представником - адвокатом Татаржинським Миколою Вячеславовичем, до Паланської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії в повному обсязі.
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Татаржинський Микола Вячеславович 10.10.2025 у системі «Електронний суд» сформував відповідь на відзив, який зареєстрований судом 13.10.2025, в якому вказав, що відповідачем у даній справі є Паланська сільська рада. Особою що підписала та подала відзив на позовну заяву є ОСОБА_2 . На підтвердження повноважень діяти від імені відповідача представником було долучено довіреність у порядку передоручення від 07.04.2025 та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № б/н. Важливим є той факт, що в довіреності не зазначено посаду Щербака Н.Л., більш того, в додатках відсутня посадова інструкція, яка б дала можливість визначити статус особи, яку він займає в Паланській сільській раді. Таким чином, за відсутності посадової інструкції невідомо, яка мета посади та які посадові обов'язки має особа підписант відзиву на позовну заяву по справі № 705/4936/25. Зазначив, що Щербак Назаром Леонідовичем належним чином не підтверджено право діяти від імені Паланської сільської ради (як окремої самостійної юридичної особи) в порядку самопредставництва, а також за відсутності доказів наявності у нього статусу адвоката, подані за його підписом відзив на позовну заяву по справі № 705/4936/25 підлягають поверненню без розгляду. Згідно з ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Даний спір виник з підстав порушення відповідачем передбаченого законом порядку викупу земельних ділянок на яке має право громадянин (позивач), зацікавлений у придбанні (орендованої) земельної ділянки у власність. Зазначений спір не є публічно-правовим, а є спором про право. Вважає доводи та твердження наведені представником відповідача у відзиві на позовну заяву по справі № 705/4936/25 безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню. Просив прийняти даний відзив та врахувати під час розгляду справи № 705/4936/25 по суті. Доводи представника Паланської сільської ради зазначені у відзиві на позовну заяву по справі № 705/4936/25 - відхилити.
Вивчивши письмові матеріали справи, оцінивши в сукупності надані сторонами докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, проаналізувавши норми права, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що 19.05.2010 Кочубіївською сільською радою прийняте рішення № 36-7/V про надання ОСОБА_1 в строкове платне користування земельної ділянки з кадастровим номером: 7124384500:01:001:0216, площею 0,0364 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
28.04.2011 на підставі рішення Кочубіївської сільської ради № 36-7/V від 19.05.2010 ОСОБА_1 підписала договір оренди з Кочубіївською сільською радою, на підставі якого отримала в оренду земельну ділянку з кадастровим номером: 7124384500:01:001:0216, яка знаходиться за адрессою: АДРЕСА_1 .
На вказаній земельній ділянці розташоване нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, магазин товарів повсякденного попиту, яке на праві приватної власності належить ОСОБА_1 .
11.02.2022 ОСОБА_1 звернулась до Паланської сільської ради із заявою за вх. № 2049/06-04 про надання дозволу на викуп земельної ділянки з кадастровим номером: 7124384500:01:001:0216, яка знаходиться за адрессою: АДРЕСА_1 .
30.06.2023 на підставі заяви ОСОБА_1 Паланською сільською радою прийнято рішення № 46-31/VІІІ «Про надання дозволу на викуп земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, що перебуває в користуванні (на умовах оренди) громадянки ОСОБА_1 АДРЕСА_1 ».
Пункт 4 вказаного рішення передбачав встановлення авансового внеску в розмірі 20% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що складав суму 10792,27 грн.
18.07.2023 на підставі рішення Паланської сільської ради № 46-31/VІІІ від 30.06.2023 між Паланською сільською радою та ОСОБА_1 укладено договір про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
Пункт 1.1. вказаного договору передбачав, що предметом цього договору є порядок та розмір сплати Стороною-2 авансового внеску в рахунок оплати вартості земельної ділянки площею 0,0364 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення ділянки - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Пункт 2.1. вказаного договору передбачав, що згідно витягу з технічної документації № HB-7100297632023 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 21.04.2023, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 53961 грн 33 коп.
Пункт 2.2. вказаного договору передбачав, що авансовий внесок, що підлягає перерахуванню Стороною-2, становить 20 (двадцять) відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, вказаної в п. 2.1 Договору, та становить 10792 грн 27 коп.
20.07.2023 ОСОБА_1 сплачено авансовий внесок у розмірі 10792,27 грн, що підтверджується квитанцією № 218585970, та ОСОБА_1 у повному обсязі виконано умови договору від 18.07.2023 про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
Відповідно до витягу з протоколу засідання Паланської сільської ради № 54 від 30.11.2023 на засіданні Паланської сільської ради VІІІ скликання, яке відбулося 30.11.2023, рішення «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу для будівництва та обслуговування будівель торгівлі громадянці ОСОБА_1 АДРЕСА_1 » не було прийняте.
Перевіряючи дотримання правил юрисдикції, потрібно враховувати, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи (стаття 124 Конституції України).
Відповідно до статті 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом. Система судів загальної юрисдикції є розгалуженою. Судовий захист є основною формою захисту прав, інтересів та свобод фізичних та юридичних осіб, державних та суспільних інтересів.
Судовий захист є одним із найефективніших правових засобів захисту інтересів фізичних та юридичних осіб. Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання правил юрисдикції та підсудності.
Предметна юрисдикція - це розмежування компетенції цивільних, кримінальних, господарських та адміністративних судів. Кожен суд має право розглядати і вирішувати тільки ті справи (спори), які віднесені до його відання законодавчими актами, тобто діяти в межах встановленої компетенції.
Згідно із частиною першою статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами (частина перша статті 19 ЦПК України).
Критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність спору щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів у будь-яких правовідносинах, крім випадків, коли такий спір вирішується за правилами іншого судочинства, а, по-друге, спеціальний суб'єктний склад цього спору, у якому однією зі сторін є, як правило, фізична особа. Отже, у порядку цивільного судочинства за загальним правилом можна розглядати будь-які справи, у яких хоча б одна зі сторін зазвичай є фізичною особою, якщо їх вирішення не віднесено до інших видів судочинства.
Натомість згідно із частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За пунктом 7 частини першої статті 4 КАС України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб з суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядку судового провадження.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.
Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є наявність публічно-правового спору, тобто спору, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції і який виник у зв'язку з виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
З аналізу наведених процесуальних норм убачається, що до адміністративної юрисдикції відноситься справа, яка виникає зі спору в публічно-правових відносинах, що стосується цих відносин, якщо один з його учасників - суб'єкт владних повноважень, здійснює владні управлінські функції або владно впливає на фізичну чи юридичну особу та порушує їхні права, свободи чи інтереси в межах публічно-правових відносин.
У справі, яка переглядається, позивач пред'явила вимоги, зокрема, оскарження протиправної бездіяльності Паланської сільської ради, яка полягає у не прийнятті рішення «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу для будівництва та обслуговування будівель торгівлі громадянці ОСОБА_1 . Відповідно до пунктів «а» - «г» статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад належать розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності.
Орган державної влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк розглядає заяву і приймає рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (якщо такий проект відсутній) та/або про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки чи про відмову в продажу із зазначенням обґрунтованих причин відмови.
Підставою для відмови в продажу земельної ділянки є: а) неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу такої земельної ділянки; б) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; в) якщо щодо суб'єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності; г) встановлена цим Кодексом заборона на передачу земельної ділянки у приватну власність; ґ) відмова від укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у продажу земельної ділянки може бути оскаржена до суду.
Так, у постановах від 21 березня 2018 року (справа № 536/233/16-ц), 24 квітня 2018 року (справа № 401/2400/16-ц), 30 травня 2018 року (справа № 826/5737/16), 19 червня 2018 року (справа № 922/864/17) Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про те, що спір, який виник між сторонами, повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства, оскільки орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у відповідних правовідносинах реалізовував свої контрольні функції у сфері управлінської діяльності, що підпадає під юрисдикцію адміністративного суду.
Адміністративні суди розглядають спори, що мають в основі публічно-правовий характер, тобто випливають із владно-розпорядчих функцій або виконавчо-розпорядчої діяльності публічних органів. Якщо в результаті прийняття рішення особа набуває речового права на земельну ділянку, то спір стосується приватноправових відносин і підлягає розгляду в порядку цивільного чи господарського судочинства залежно від суб'єктного складу сторін спору.
Питання, пов'язаного з визнанням права власності чи права користування земельною ділянкою та оспорюванням такого права інших осіб, у позивачів у межах спору не виникало.
Таким чином, у цій справі спір, який виникає з цивільних правовідносин, відсутній, а дослідженню підлягають виключно владні управлінські рішення відповідача, який у межах спірних відносин діє як суб'єкт владних повноважень, що свідчить про те, що ця справа відноситься до юрисдикції адміністративного суду.
Вказане узгоджується з правовим висновком щодо юрисдикції спору у подібних правовідносинах, викладеним у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13 листопада 2019 року у справі № 823/1984/16 (провадження № 11-1528апп18).
Виникнення спору у цій справі обумовлено протиправною, на думку позивача бездіяльністю органу місцевого самоврядування при вирішенні питання щодо продажу земельної ділянки, яке в силу законодавчих приписів належить до його виключної компетенції як органу місцевого самоврядування, тому законність таких дій (бездіяльності) підлягає перевірці адміністративним судом.
Аналогічний висновок щодо застосування норм процесуального права у подібних відносинах викладений у постановах Великої Палати Верховного Суду від 21 березня, 30 травня та 28 листопада 2018 року у справах № 536/233/16-ц (провадження № 14-5зц18), № 127/16433/17 (провадження № 11-461апп18) та № 820/4219/17 (провадження № 11-1029апп18) відповідно.
Оскільки спірні правовідносини виникли у зв'язку з реалізацією органом місцевого самоврядування делегованих йому владних повноважень, спір у цій справі в зв'язку з невиникненням між сторонами приватноправових відносин підлягає вирішенню судами адміністративної юрисдикції.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 255 ЦПК України суд закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. При цьому суд повинен повідомити заявникові, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ (частина перша статті 256 ЦПК України).
Керуючись ст. ст. 258-261 ЦПК України, суд
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , поданим представником адвокатом Татаржинським Миколою Вячеславовичем, до Паланської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що розгляд справи віднесено до юрисдикції адміністративних судів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії ухвали суду.
Суддя О.І.Єщенко