Рішення від 19.12.2025 по справі 200/7715/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2025 року Справа№200/7715/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Куденкова К.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправної бездіяльності, визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

У жовтні 2025 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - відповідач-1, ІНФОРМАЦІЯ_4 ), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо не внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, реєстру Оберіг на підставі заяви від 08.08.2025 ОСОБА_1 в частині відображення в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів/реєстр і Оберіг інформації стосовно його виключення з військового обліку у відповідності до військового квитка № НОМЕР_1 від 25.06.2004;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 внести інформацію про виключення з військового обліку ОСОБА_1 у відповідності до військового квитка № НОМЕР_1 від 25.06.2004 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, реєстру Оберіг;

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо поновлення на військовому обліку ОСОБА_1 , який був виключений з військового обліку у зв'язку з визнанням не придатним до військової служби, про що зроблено запис у військовому квитку № НОМЕР_1 від 25.06.2004;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 відобразити підстави виключення з військового обліку ОСОБА_1 , а саме: п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» у відповідності до військового квитка №9881 від 25.06.2004, в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів та реєстрі Оберіг.

Ухвалою суду від 20.10.2025 прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито провадження в адміністративній справі. Витребувано докази. Залучено до участі у справі як співвідповідача ІНФОРМАЦІЯ_6 як співвідповідача (далі - ІНФОРМАЦІЯ_7 , відповідач-2).

На обґрунтування позову ОСОБА_1 посилається на те, що не внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» про виключення ОСОБА_1 з військового обліку на підставі поданої ним заяви свідчить про бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_8 . Також посилається на те, що обов'язку оновлювати дані у позивача не було та немає, оскільки він виключений з військового обліку.

Відповідач-1 надав відзив на позовну заяву, яким просить відмовити в задоволенні позову. Зазначає, що військовозобов'язаний ОСОБА_1 відповідно до змін до постанови КМУ номер 932 від 01.04.25 року, в наслідок взаємодії електронних реєстрів баз даних, був автоматично поставлений на військовий облік за адресою зареєстрованого (задекларованого) місця проживання. У ІНФОРМАЦІЯ_9 відсутні будь які дані про ОСОБА_1 та виключення ОСОБА_1 з військового обліку.

Позивач надав письмові пояснення, в яких зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_5 не звільнений від обов'язку внести інформацію про виключення з військового обліку ОСОБА_1 у відповідності до його військового квитка № НОМЕР_1 від 25.06.2004. Саме відповідач повинен зберігати документацію військовозобов'язаних та виключених з військового обліку громадян.

Відповідач-2 надав відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зазначає, що згідно з п. 9 розділу ІІІ Порядку №94 виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а також включення (не включення) до Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, здійснюється за результатами розгляду їхньої мотивованої заяви із зазначенням підстав, передбачених законодавством, яка подається до органів ведення Реєстру. У зв'язку з проведенням заходів загальної мобілізації посадовими особами відповідачів здійснюється вивчення особових справ кожного військовозобов'язаного, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, внесення змін до їх облікових карток та відповідних відомостей про особу до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також приведення військово-облікових документів у відповідність з наявними відомостями та проставлення актуальних даних щодо придатності чи непридатності до військової служби.

Також відповідач-2 зазначає, що станом на 30.10.2025 позивач перебуває на військовому обліку як військовозобов'язаний, автоматично взятий на облік згідно змін від 01.04.2025 року до постанови КМУ №932. Дані внесено автоматично. Заява від 08.08.2025 та адвокатський запит від 29.08.2025 були зареєстровані, але не задоволені з причини відсутності особистого прибуття позивача для проходження обов'язкового медичного огляду. Розшук внесено автоматично системою «Резерв+» 28.07.2024 р. за не уточнення даних до 16.07.2024. Постанови про адмінпорушення не складено, оскільки позивач не з'явився Військовий квиток 2004 р. не є дійсним без відповідності Реєстру «Оберіг». Виключення з військового обліку можливе тільки після актуального ВЛК, а 2004 21 .

Позивач надав відповідь на відзив, в якій зазначив, що навіть якщо інформація в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів оновлюється автоматично, відповідальність за її законність і коректність несе саме ТЦК та СП як суб'єкт владних повноважень. Посилається на чинність рішення військово-лікарської комісії від 09.03.2004, яким позивача визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Вважає, що обов'язку оновлювати дані у позивача не було та немає, оскільки він виключений з військового обліку. Також посилається на те, що він не отримував відповідь на звернення від 08.08.2025.

Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , є громадянином України, зареєстроване місце проживання в АДРЕСА_1 , що підтверджується копією паспорта громадянина України НОМЕР_2 , виданого 2 березня 2004 року.

У виписці з військового квитка № НОМЕР_1 , заповненої 25.06.2004, наявні відомості про те, що 25.09.2009 позивач виключений з військового обліку згідно з п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу». Також є відмітка про рішення військово-лікарської комісії від 09.03.2004 щодо непридатності позивача до військової служби із зняттям з військового обліку на підставі ст.86 «а» гр .І наказу МОУ №207-99.

У довідці Товариства з обмеженою відповідальністю «Конструкторське бюро «Артилерійське озброєння» від 03.10.2025 № 1-к зазначено, що позивач працює в цьому товаристві з 05.09.2022.

З Інформації з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, стосовно позивача випливає, він автоматично взятий на військовий облік відповідно до змін від 01.04.2025 до постанови КМУ № 932. Порушник правил військового обліку з 12.08.2025. Перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_9 .

У роздруківці (витязі) військово-облікового документу з «Резерв+», сформованого станом на 02.10.2025, наявні відомості відносно ОСОБА_1 про порушення правил військового обліку. Відомості про проходження військової служби, наявності відстрочки, проходження ВЛК - відсутні. Категорія обліку - військовозобов'язаний. Також указана причина розшуку - не уточнили дані до 16.07.2024.

Позивач надіслав до ІНФОРМАЦІЯ_8 заяву від 08.08.2025, якою просив внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про те, що він 09.03.2004 був визнаний непридатним до проходження військової служби за станом здоров'я зі зняттям з військової служби та виключений з військового обліку 25.09.2009.

До вказаної заяви були додані копії паспорту, виписки з військового квитка та довідки з місця роботи.

Указана заява отримана відповідачем-1 12.08.2025.

У наступному адвокат позивача надіслала до ІНФОРМАЦІЯ_8 адвокатський запит з питань військового обліку ОСОБА_1 та щодо розгляду зави позивача від 08.08.2025.

Указана заява отримана відповідачем-1 02.09.2025.

Відповіді за заяву від 08.08.2025 та адвокатський запит від 12.08.2025 до суду не надані.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 31 частини 11 статті 85 Конституції України та статті 5 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» затверджено Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Військовий стан триває на момент виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон № 2232-XII) установлено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Згідно з ч. 3 і ч. 5 ст. 33 Закону № 2232-XII військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною 6 ст. 37 Закону № 2232-XII установлено, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які: 1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими; 2) припинили громадянство України; 3) визнані непридатними до військової служби; 4) досягли граничного віку перебування в запасі; 5) були кандидатами для прийняття на військову службу за контрактом відповідно до частини десятої статті 20 цього Закону, але не були прийняті на військову службу за контрактом; 6) звільнені з військової служби за контрактом відповідно до підпунктів "й" або "к" пункту 3 частини п'ятої статті 26 цього Закону.

У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону № 2232-XII визначено, що персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Статтею 1 Закону України від 16 березня 2017 року № 1951-VIII «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Закон № 1951-VIII) визначено, що єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Згідно з частинами 8 і 9 ст. 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є, зокрема, районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Частиною 1 ст. 14 Закону № 1951-VIII установлено, що ведення Реєстру включає:

1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;

2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;

3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.

Частинами 2 і 3 ст. 14 Закону № 1951-VIII установлено, що в разі якщо відомості про призовника, військовозобов'язаного, резервіста вносяться до Реєстру вперше, автоматично формується окремий номер запису в Реєстрі та фіксуються час, дата та відомості про особу, яка здійснила запис (у електронній формі).

Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною.

У частині 1 ст. 6 Закону № 1951-VIII зазначено, що до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: 1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Статтею 9 Закону № 1951-VIII передбачено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право:

1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;

2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

Призовник, військовозобов'язаний та резервіст зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.

Відповідно до ч. 3 ст. 13 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться відомості, визначені статтею 6 цього Закону, одержані від призовників, військовозобов'язаних та резервістів або шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені частиною третьою статті 14 цього Закону.

Відповідно до п. 9 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154, установлено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема, ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів; оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам.

У п. 11 указаного Положення зазначено, що районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення: забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони.

Пунктом 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі - Порядок № 1487), передбачено, що районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки: організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів; розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами, посадовими особами державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також зіпсуттям або недбалим зберіганням військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними та резервістами, які перебувають у запасі СБУ, розвідувальних органів); виключають з військового обліку на підставі відповідних підтвердних документів осіб, які померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими, визнані непридатними до військової служби, досягли граничного віку перебування в запасі, припинили громадянство України;; звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку; повідомляють Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, щодо яких надсилалося звернення відповідно до вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку. Таке повідомлення має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), а також унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи.

Згідно з п. 22 Порядку № 1487 взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється відповідно до Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу».

Пунктом 3 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559 (далі - Порядок № 559), установлено, що відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, він вважається недійсним (крім військово-облікових документів військовозобов'язаних та резервістів СБУ, розвідувальних органів).

Відповідність відомостей, зазначених у військово-обліковому документі на бланку, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, перевіряється через: електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ (орган СБУ, розвідувальний орган).

Відповідно до п. 3 Додатку № 1 «Вимоги щодо заповнення форми військово-облікового документа на бланку» до Порядку № 5593 установлено, що у графі 1 зазначається належність до військового обов'язку (призовник, військовозобов'язаний, резервіст). У разі коли громадянин України виключений з військового обліку, зазначається категорія військового обліку, з якої він був виключений.

Також суд зазначає, що на момент проходження ВЛК у 2004 році було чинне Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України, затверджене Наказом Міністра оборони України від 4 січня 1994 року № 2 (далі - Положення № 2, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністра оборони України № 207 від 12.07.1999.

Відповідно до вказаного Положення до Розкладу хвороб, станів і фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби у Збройних Силах України за пп. «а» п. 86 включено - природжені вади розвитку органів та систем зі значним порушенням функцій.

На момент виникнення спірних правовідносин Наказ Міністра оборони України від 4 січня 1994 року № 2 втратив чинність.

До додатку 1 «Розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві військової служби» Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за № 1109/15800 (далі - Положення № 402), включено вроджені аномалії (вади розвитку), деформації та хромосомні порушення (Q00-Q99), їх наслідки (розділ XVI), зокрема, зі значними порушеннями функцій (пп «а» п. 74).

З додатку 2 «Пояснення щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби» Положення № 402 щодо статті 74 та додатку 2 «Пояснення щодо застосування статей Розкладу хвороб і фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби у Збройних Силах України» Положення № 2 щодо статті 86 випливає, що наявні окремі відмінності у переліку випадків застосування цих статей.

Отже, судом було встановлено, що позивач автоматично взятий на облік (за місцем зареєстрованої адреси проживання) відповідно до змін від 01.04.2025 до постанови КМУ № 932.

Водночас судом не встановлено, що саме ІНФОРМАЦІЯ_4 прийняв рішення або вчинив певні дії з метою взяття позивача на військовий облік.

Відтак у суду відсутні підстави для визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо поновлення на військовому обліку ОСОБА_1 .

Також, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів позивач перебуває на військовому обліку як військовозобов'язаний. Тому, ураховуючи приписи п. 3 Порядок № 559, відповідач-1 враховує надану позивачем виписку з військового квитку як недійсну (невідповідність відомостей, зокрема в графі 1).

Відповідне рішення ВЛК про визнання непридатним до військової служби позивач не надавав.

При цьому, саме ВЛК визначає ступінь придатності до військової служби, а не ІНФОРМАЦІЯ_4 . Відтак без відповідного рішення ВЛК у відповідача-1 відсутні підстави для виключення позивача з військового обліку з підстав, передбачених п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону№ 2232-XII (визнані непридатними до військової служби).

Отже, відсутні підстави для задоволення позовних вимог про: - визнання протиправною бездіяльності щодо не внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, реєстру Оберіг на підставі заяви від 08.08.2025 ОСОБА_1 у частині відображення в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів/реєстр і Оберіг інформації стосовно його виключення з військового обліку у відповідності до військового квитка № НОМЕР_1 від 25.06.2004; - зобов'язання внести інформацію про виключення з військового обліку ОСОБА_1 у відповідності до військового квитка №9881 від 25.06.2004 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, реєстру Оберіг; - зобов'язання відобразити підстави виключення з військового обліку ОСОБА_1 , а саме: п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» у відповідності до військового квитка №9881 від 25.06.2004, в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів та реєстрі Оберіг.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132-139, 143, 241-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 (ідентифікаційний код: НОМЕР_5 ) про визнання протиправної бездіяльності, визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Повне рішення суду складено 19 грудня 2025 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя К.О. Куденков