19 грудня 2025 рокуЛьвівСправа № 380/21186/23 пров. № А/857/32009/24
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Пліша М.А.,
суддів Гінди О.М., Мікули О.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2024 року (головуючий суддя Гавдик З.В., м. Львів) по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАЛИВНА КОМПАНІЯ ТИТАН» до Головного управління ДПС у Львівській області про скасування рішення,-
Товариство з обмеженою відповідальністю «ПАЛИВНА КОМПАНІЯ ТИТАН» звернулося в суд першої інстанції з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області, в якому, з урахуванням клопотання про уточнення позовних вимог, просило:
- визнати протиправним та скасувати Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість № 8583215/44371390, прийняте 06 квітня 2023 року комісією Головного управління ДПС у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та яке стосується таблиці даних платника податку на додану вартість, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «ПАЛИВНА КОМПАНІЯ ТИТАН» та зареєстрованої у контролюючому органі 04.04.2023 за № 9068780238;
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2024 року позов задоволено повністю.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість № 8583215/44371390 від 06.04.2023.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, Головне управління ДПС у Львівській області оскаржило його в апеляційному порядку, просить рішення суду скасувати і у задоволенні позову відмовити повністю.
В апеляційній скарзі зазначає, що як свідчать фактичні обставини справи ТзОВ «Паливна компанія Титан» 04.04.2023 подано таблицю №9068780238 даних платника податку на додану, зареєстровану у контролюючому органі. Комісією Головного управління ДПС у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість при прийнятті рішення від 06.04.2023 №8583215/44371390 встановлено неврахування таблиці даних платника податку з підстав: Наявності в контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операції. операцію постачання товару з кодом УКТ ЗЕД 2710124512 ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЕЛОЙЛ СІСТЕМА» (ідентифікаційний код 43017101); (копію рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості додаємо) операцію придбання товару з кодом УКТ ЗЕД 2710194300 в ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КСЕЛОКСОЛ» (ідентифікаційний код 44403783); (копію рішення про відповідність/ невідповідність платника податку критеріям ризиковості додаємо) операцію придбання товару з кодом УКТ ЗЕД 2710194300 в ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЕЛОЙЛ СІСТЕМА» (ідентифікаційний код 43017101); (копію рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості додаємо) операцію постачання товару з кодом УКТ ЗЕД 2710124512 ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТАКТЕНС» (ідентифікаційний код 44041439). (копію рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості додаємо).
Відповідно до пункту 72.1 статті 72 ПК України для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла від платників податків та податкових агентів, зокрема інформація: що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, звітах про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, інших звітних документах; про фінансово-господарські операції платників податків; про об'єкти оподаткування, що надаються та/або реєструються такими органами; про дозволи, ліцензії, патенти, свідоцтва на право провадження окремих видів діяльності, про експортні та імпортні операції платників податків.
Отже, комісією регіонального рівня на постійній основі проводиться аналіз всього масиву податкової інформації, який міститься в інформаційних базах даних ДПС, зокрема даних поданої податкової та іншої звітності по підприємству та контрагентах, податкових накладних/ розрахунків коригування в єдиному реєстрі податкових накладних, іншої податкової інформації отриманої у спосіб відповідно до статті 72 Кодексу.
Крім того, проводиться дослідження суті господарських операцій по ланцюгу постачання та придбання товарів, тощо.
У таблиці даних платник податку зазначає: види економічної діяльності відповідно до КВЕД; коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України; коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/ або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України (п.13 Порядку 1165).
Відповідно до п.12 Порядку 1165, платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою згідно з додатком 5.
Згідно з п.14 Порядку 1165 таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.
Відповідно до п.16 Порядку 1165 комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу (додаток 6).
У рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов'язковому порядку зазначається причина такого неврахування.
У разі прийняття рішення про неврахування таблиці даних платника у відповідних полях рішення зазначається детальна інформація, що стала підставою для неврахування таблиці даних платник податку, а саме: тип операції (придбання/ постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ДКПП/ умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку (п.17 Порядку 1165).
Враховуючи вищенаведене, Комісією Головного управління ДПС у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних колегіально з урахуванням вимог діючого законодавства прийнято рішення від 06.04.2023 №8583215/44371390 про неврахування таблиці даних платника податку.
Відповідно до вимог п.22 Порядку № 1165, таблиця даних платника ПДВ враховується у разі надходження до контролюючого органу рішення суду про скасування рішення про неврахування таблиці даних платника ПДВ, яке набрало законної сили.
З огляду на те, що після набрання законної сили рішенням суду про скасування рішення про неврахування таблиці даних платника ПДВ, така таблиця даних платника ПДВ підлягає врахуванню контролюючим органом в силу прямого припису нормативно-правового акту, відтак позовна вимога в частині зобов'язання врахувати таблицю даних платника ПДВ є передчасною..
У відзиві на апеляційну скаргу позивач просив таку залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Згідно п. 3 ч.1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Згідно ч.1 та ч. 2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи, та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ПАЛИВНА КОМПАНІЯ ТИТАН» 24.04.2023 подало до Головного управління ДПС у Львівській області таблицю даних платника податку на додану вартість, яка була зареєстрована у контролюючому органі 04.04.2023 за №9068780238, з відповідними поясненнями.
До пояснень позивачем долучено додатки:
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу, та зареєстрованого в реєстрі за №314.
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу, та зареєстрованого в реєстрі за №315.
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу, та зареєстрованого в реєстрі за №316.
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу, та зареєстрованого в реєстрі за №317.
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу, та зареєстрованого в реєстрі за №318.
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу,; та зареєстрованого в реєстрі за №319.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №1 від 04.08.2022 року.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №2 від 04.08.2022 року.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №3 від 04.08.2022 року.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №4 від 04.08.2022 року.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №5 від 04.08.2022 року.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №6 від 04.08.2022 року.
- Свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.
- Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою 20-01111.
У таблиці даних платника ПДВ та поясненнях до неї ТОВ «ПАЛИВНА КОМПАНІЯ ТИТАН» вказало, що, крім основної діяльності з оптової торгівлі твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами (код КВЕД 46.71), здійснює діяльність з надання в оренду вантажних автомобілів (код КВЕД 77.12). Така діяльність полягає у наданні послуг оренди та лізингу вантажних транспортних засобів без водія (код згідно з Державним класифікатором продукції та послуг 77.12.11), та придбанні причепів та тягачів до них (коди УКТ ЗЕД 8716310000 і 8701209000).
Також до таблиці даних платника ПДВ Позивач додав докази того, що є власником відповідних транспортних засобів, які передані в оренду, подав повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП), має відповідний штат працівників та здійснив передачу відповідних транспортних засобів в користування фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 .
06.04.2023 комісія контролюючого органу з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийняла рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість №8583215/44371390 (надалі - Оскаржуване рішення), яким відмовилась врахувати таблицю даних платника ПДВ (копія рішення додається). Як підставу такого рішення зазначено «наявність в контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій». Як ризикові відзначено чотири операції, а саме:
- операцію постачання товару з кодом УКТ ЗЕД 2710124512 ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЕЛОЙЛ СІСТЕМА» (ідентифікаційний код 43017101);
- операцію придбання товару з кодом УКТ ЗЕД 2710194300 в ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КСЕЛОКСОЛ» (ідентифікаційний код 44403783);
- операцію придбання товару з кодом УКТ ЗЕД 2710194300 в ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЕЛОЙЛ СІСТЕМА» (ідентифікаційний код 43017101);
- операцію постачання товару з кодом УКТ ЗЕД 2710124512 ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТАКТЕНС» (ідентифікаційний код 44041439).
Не погоджуючись з рішеннями комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Львівській області про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, ТОВ «ПАЛИВНА КОМПАНІЯ ТИТАН» звернулося до суду з позовом.
Постановляючи рішення суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до пункту 2 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (далі - Порядок №1165) таблиця даних платника податку - зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.
Пунктом 12 Порядку № 1165 визначено, що платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою.
Згідно з пунктом 13 Порядку № 1165 у таблиці даних платника податку зазначаються: види економічної діяльності відповідно до КВЕД; коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України; коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.
У відповідності до пунктів 14-16 Порядку № 1165 таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.
Таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів після її отримання.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в порядку, встановленому ст. 42 Податкового кодексу України (далі - ПК України).
Як передбачено у пункті 17 Порядку № 1165, у рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов'язковому порядку зазначається причина такого неврахування.
Згідно з пунктом 18 Порядку № 1165 таблиця даних платника податку враховується ДПС в автоматичному режимі у разі, коли: така таблиця подається платниками податку - сільськогосподарськими товаровиробниками, включеними до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України Про державну підтримку сільського господарства України, та/або сільськогосподарськими товаровиробниками, які на 31.12.2016 застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 Кодексу (у редакції, що діяла на 31.12.2016) та мають у власності (право власності/користування) та/або на умовах оренди земельні ділянки, загальна площа яких становить не менш як 200 гектарів включно станом на 1 січня та які відображені в податковій звітності до 20 лютого поточного року (до 20 лютого поточного року враховується наявність таких ділянок за звітний період попереднього року), та у поданій таблиці даних платника податку зазначаються відомості про постачання (виготовлення) таких груп товарів за кодами згідно з УКТЗЕД, як живі тварини (код згідно з УКТЗЕД 01); риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (код згідно з УКТЗЕД 03); молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 04); овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби (код згідно з УКТЗЕД 07); їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь (код згідно з УКТЗЕД 08); зернові культури (код згідно з УКТЗЕД 10); насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж (код згідно з УКТЗЕД 12); зазначена таблиця подається платниками податку, в яких значення показників D та P, розрахованих у порядку, встановленому п. 3 цього Порядку, мають такі розміри: D >0,02, P.
Пунктом 19 Порядку № 1165 встановлено, що комісії контролюючих органів приймають рішення про неврахування таблиці даних платника податку (додаток 7), яку враховано, зокрема, в автоматичному режимі, що надсилається платнику податку в порядку, визначеному ст. 42 ПК України, якщо:
стосовно платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку (додаток 4), визначених у пунктах 1-5 додатка 1;
до контролюючого органу надійшла податкова інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.
Згідно з пунктом 22 Порядку № 1165 таблиця даних платника податку враховується у разі надходження до контролюючого органу рішення суду про скасування рішення про неврахування таблиці даних платника податку, яке набрало законної сили.
Судом першої інстанції, у даній спірній ситуації зґясовано, що позивач, у відповідності до пунктів 12, 14 Порядку № 1165, скористався своїм правом та подав контролюючому органу таблицю даних платника податку на додану вартість разом із відповідними письмовими поясненнями до неї.
У спірному рішенні комісії Головного управління ДПС України у Львівській області в якості підстави неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість зазначила про наявність у контролюючих органів податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій: постачання товарів (робіт, послуг) на адресу контрагентів, по яким прийнято рішення про відповідність критерію ризиковості платника.
При цьому, відповідач у спірному рішенні зазначив загальну причину встановлення невідповідності кількості придбаних та реалізованих товарів. Більш детального обґрунтування такої невідповідності оскаржуване рішення не містить.
При цьому суд першої інстанції, з урахуванням пункту 17 Порядку № 1165, підставно зауважив, що законодавець у даному випадку встановлює перелік обов'язкової для фіксації в рамках рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість інформації. Без деталізації такого роду інформації відповідне рішення не може вважатися належним чином оформленим. Податковий орган у згаданому рішенні повинен зазначити конкретну причину, на підставі якої ним не було враховано подану таблицю даних платника податку.
Аналогічні правові висновки були зроблені Верховним Судом в постанові від 20.04.2023 року у справі №380/4746/22.
Як уже зазначалось вище, ТОВ «ПАЛИВНА КОМПАНІЯ ТИТАН» подало до контролюючого органу Таблицю даних платника податку на додану вартість з детальним описом у формі пояснень.
Крім того, позивачем було надано:
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу, та зареєстрованого в реєстрі за №314.
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу, та зареєстрованого в реєстрі за №315.
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу, та зареєстрованого в реєстрі за №316.
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу, та зареєстрованого в реєстрі за №317.
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу, та зареєстрованого в реєстрі за №318.
- Договір найму (оренди) транспортного засобу від 04 серпня 2022 року, посвідчений Нестерівською Н.П., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу,; та зареєстрованого в реєстрі за №319.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №1 від 04.08.2022 року.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №2 від 04.08.2022 року.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №3 від 04.08.2022 року.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №4 від 04.08.2022 року.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №5 від 04.08.2022 року.
- Акт приймання-передачі транспортного засобу №6 від 04.08.2022 року.
- Свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.
При цьому відповідачі не надали доказів на підтвердження того, що вищевказані контрагенти позивача відповідають критеріям ризиковості платника податку.
При цьому суд правильно вказав, що позивач не може нести відповідальність ні за діяльність своїх контрагентів, ні за присвоєння контролюючим органом статусу ризикового платника ПДВ іншим суб'єктам господарювання.
Презумпція добросовісності платника податків означає, що подані платником контролюючому органу документи податкової звітності є дійсними, повно та об'єктивно відтворюють господарські операції, що є об'єктом оподаткування та/або фінансові показники яких впливають на податковий обов'язок платника податків, якщо інше не буде доведено контролюючим органом.
Відтак, презумпції добросовісності платника податків є обов'язком доведення контролюючим органом правомірності прийнятого рішення в судовому процесі, порушеному за позовом платника податків про скасування рішення як неправомірного.
Аналогічні правові висновки були зроблені Верховним Судом в постанові від 20.04.2023 у справі № 380/4746/22.
Крім того, суд слушно зауважив, що в оскаржуваному рішенні про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість не конкретизовано, яка саме податкова інформація про здійснення ризикових операцій була отримана контролюючим органом. Оскаржуване рішення не містить жодної передбаченої чинним законодавством мотивації підстав та причин неврахування таблиці даних платника податку та не містять доказів наявності податкової інформації, яка свідчила б про надання платником податку недостовірної інформації в таблицях даних або, принаймні, про здійснення платником податків ризикових операцій.
При цьому про необхідності зазначення в рішенні про неврахування таблиці даних платника ПДВ конкретної податкової інформації та доведення її наявності під час судового розгляду справи неодноразово вказував Верховний Суд в постановах, зокрема, від 20.04.2023 у справі № 380/4746/22 від 31.05.2023 у справі № 280/1255/20.
З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що оскаржуване рішення не відповідає критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень, тому наявні підстави для задоволення адміністративного позову.
Європейський суд з прав людини у справі «Чуйкіна проти України» (Chuykina v. Ukraine) зазначив, що процесуальні гарантії, викладені у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 04.11.1950 року (далі Конвенція), забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов'язків. Таким чином ст. 6 Конвенції втілює «право на суд», в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (рішення у справі «Голдер проти Сполученого Королівства» (Golder v. the United Kingdom). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог п. 1 ст. 6 Конвенції.
Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати «вирішення» спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для п. 1 ст. 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (рішення у справах «Мултіплекс проти Хорватії» (Multiplex v. Croatia), та «Кутіч проти Хорватії» (Kutic v. Croatia).
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а рішення відповідає нормам матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. 243, ст. 308, ст. 311, п. 1 ч. 1 ст. 315, ст. 316, ст. 321, ст. 322, ст. 325, ст. 329 КАС України, суд, -
апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області - залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2024 року у справі №380/21186/23 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України.
Головуючий суддя М.А. Пліш
судді О. М. Гінда
О. І. Мікула