Харківський окружний адміністративний суд
61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
19 грудня 2025 р. Справа № 520/14767/24
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в порядку письмового провадження звіт Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба про виконання судового рішення по справі за позовом ОСОБА_1 до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
Через канцелярію суду представником відповідача подано звіт про виконання судового рішення по справі, в якому зазначив, що університетом здійснені усі необхідні заходи щодо виконання рішення суду, а саме: отримано від фінансово-економічного управління Командування Повітряних Сил Збройних Сил України дозвіл на виконання рішення суду від 18.11.2024р. (довідка ПС № 723/147/2661/пс від 11.03.2025р.); подані основні заявки - розрахунки на фінансування Університету від 06.10.2025 року № 176/100/754/291 на жовтень 2025р. та від 07.11.2025 р. № 176/100/754/331 на листопад 2025 р., в яки включені кошти для ОСОБА_1 за КЕКВ 2800 (інші поточні видатки) на загальну суму 134 935 грн. на виконання рішення суду від 18.11.2024р. Загальна потреба коштів за КЕКВ 2800 (інші поточні видатки) станом на листопад 2025р. складає - 42 553 230 грн. Також повідомлено, що у вересні та листопаді 2025р. кошти за КЕКВ 2800 на рахунки Університету не надходили. У жовтні 2025р. на рахунки Університету за КЕКВ 2800 (інші поточні платежі) надійшли кошти у сумі 494 507 грн., які у безспірному порядку були стягнуті Державною казначейською службою України (виписки з рахунків, та запити на безспірне стягнення додаються). Більшість коштів була стягнута на користь Державної виконавчої служби України на оплату витрат виконавчого провадження та виконавчий збір.
Також, в звіті зазначено, що Університет є розпорядником коштів третього ступеня та здійснює нарахування у межах коштів, передбачених на дані цілі з боку вищого довольчого органу - Департаменту фінансів МО України, відповідно до бюджетних асигнувань.
Відповідно до ч.1 ст. 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Суд вважає за можливе розглядати звіт про виконання судового рішення в порядку письмового провадження.
Відповідно до ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 13 Закону України “Про судоустрій і статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд у межах повноважень, наданих йому законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
За приписами ч. 2, 3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Так, Конституційний Суд України, розглядаючи справу N 1-7/2013 у рішенні від 26.06.2013 року звернув увагу, що вже неодноразово вказував на те, що виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини Рішення від 13.12.2012 року N 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт 3 мотивувальної частини Рішення від 25.04.2012 року N 11-рп/2012).
У Рішенні від 30 червня 2009 року №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац перший підпункту 3.2 пункту 3, абзац другий пункту 4 мотивувальної частини).
Отже, обов'язок виконати судове рішення виникає з моменту набрання ним законної сили.
Згідно частин 1, 2 статті 381-1 КАС України судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції. Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу.
За приписами частин 2 та 3 статті 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення; 5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання; 6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення; 7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
До звіту додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися; 2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44цього Кодексу (частини друга, третя статті 382-2 КАС України).
Згідно із частиною 1 статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 382-3 КАС України, суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення. Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин 2 та/або 3 статті 382-2цього Кодексу.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року по справі №520/14767/24 адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба щодо невиплати в повному розмірі індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.03.2018 року по 13.07.2020 року відповідно до абзаців 4-6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078. Зобов'язано Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію-різницю грошового забезпечення 4083 (чотири тисячі вісімдесят три) грн. 99 коп. в місяць у загальній сумі 114351 (сто чотирнадцять тисяч триста п'ятдесят одна) грн. 72 коп. за період з 01 березня 2018 року по 26 червня 2020 року включно відповідно до приписів абзаців 4 - 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Постановою від 29 січня 2025 року апеляційну скаргу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба задоволено частково. Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.11.2024 по справі №520/14767/24 змінено виклавши абзац п'ятий резолютивної частини рішення в наступній редакції: "Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати на правничу допомогу у розмірі 2000 (дві тисячі) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (код ЄДРПОУ 24980799).". В іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.11.2024 по справі № 520/14767/24 залишено без змін.
Рішення набрало законної сили.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем отримано виконавчий лист по справі №520/14767/24.
Ухвалою суду заяву представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду по справі за позовом ОСОБА_1 до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задоволено.
Зобов'язано Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба подати у місячний термін звіт про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року по справі №520/14767/24 в частині зобов'язання Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію-різницю грошового забезпечення 4083 (чотири тисячі вісімдесят три) грн. 99 коп. в місяць у загальній сумі 114351 (сто чотирнадцять тисяч триста п'ятдесят одна) грн. 72 коп. за період з 01 березня 2018 року по 26 червня 2020 року включно відповідно до приписів абзаців 4 - 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078.
Ухвалою суду прийнято звіт Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року по справі №520/14767/24. Зобов'язано Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба подати протягом трьох місяців з дня отримання цієї ухвали новий звіт про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року по справі №520/14767/24.
На виконання ухвали суду представником відповідача надано звіт про виконання судового рішення по справі, в якому зазначив, що університетом здійснені усі необхідні заходи щодо виконання рішення суду, а саме: отримано від фінансово-економічного управління Командування Повітряних Сил Збройних Сил України дозвіл на виконання рішення суду від 18.11.2024р. (довідка ПС № 723/147/2661/пс від 11.03.2025р.); подані основні заявки - розрахунки на фінансування Університету від 06.10.2025 року № 176/100/754/291 на жовтень 2025р. та від 07.11.2025 р. № 176/100/754/331 на листопад 2025 р., в яки включені кошти для ОСОБА_1 за КЕКВ 2800 (інші поточні видатки) на загальну суму 134 935 грн. на виконання рішення суду від 18.11.2024р. Загальна потреба коштів за КЕКВ 2800 (інші поточні видатки) станом на листопад 2025р. складає - 42 553 230 грн.
Також повідомлено, що у вересні та листопаді 2025р. кошти за КЕКВ 2800 на рахунки Університету не надходили. У жовтні 2025р. на рахунки Університету за КЕКВ 2800 (інші поточні платежі) надійшли кошти у сумі 494 507 грн., які у безспірному порядку були стягнуті Державною казначейською службою України (виписки з рахунків, та запити на безспірне стягнення додаються). Більшість коштів була стягнута на користь Державної виконавчої служби України на оплату витрат виконавчого провадження та виконавчий збір.
На підтвердження вказаного представником відповідача надано копії основної заявки - розрахунку на фінансування для виплати грошового забезпечення та підйомної допомоги військовослужбовцям, виконання рішень судів та видатків за КЕКВ 2800 "Інші поточні виплати" та напрямом грошового забезпечення на жовтень 2025 року від 06.10.2025, на листопад 2025 року від 07.11.2025, розрахунку потреби в коштах для військовослужбовців, звільнених з військової служби, виконання рішень судів та видатків за КЕКВ 2800 "Інші поточні виплати" та напрямом грошового забезпечення на жовтень 2025 року (Додаток 2), на листопад 2025 року (Додаток 2) та виписок з рахунку за 30.09.2025, за 28.11.2025.
В заяві відповідачем також зазначено, що Університет належить до сфери управління Міністерства оборони України. Університет є розпорядником коштів третього ступеня та здійснює нарахування у межах коштів, передбачених на дані цілі з боку вищого довольчого органу - Департаменту фінансів МО України, відповідно до бюджетних асигнувань. Саме Департамент фінансів МО України здійснює фінансову регуляторну політику та забезпечує виділення коштів на виконання рішення суду. А між Департаментом фінансів МО України та Університетом є ще ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке теж виконує відповідні функції задля виконання рішення суду Університетом. А отже, Університет позбавлений можливості одразу після набрання законної сили рішення взяти і просто перевести кошти на рахунок позивача.
Як тільки бюджетні асигнування в достатній кількості надійдуть на відповідний рахунок, то вони в цей же день будуть переведені на банківські реквізити позивача. Орієнтовні строки виконання рішення суду від 18.11.2024 р. Університет не може визначити, оскільки не має інформації від вищих органів щодо конкретної дати фінансування.
Суд зазначає, що нараховане позивачу грошове забезпечення на виконання рішення суду має бути виплачено за рахунок коштів Державного бюджету України.
При цьому, суд звертає увагу, що грошові кошти у вигляді заборгованості з грошового забезпечення, які належать позивачу, не є власністю Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, не знаходяться на його рахунках. Фактично, у повному обсязі виконання судового рішення можливо лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок Державного бюджету України, після отримання їх від головного розпорядника коштів. Виділення коштів із державного бюджету на фінансування відповідної бюджетної програми не залежить від волі Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 23 Бюджетного кодексу України, будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України.
Згідно із пунктами 20, 29 Бюджетного кодексу України, взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушеннями бюджетного законодавства.
У постанові Верховного Суду від 23 квітня 2020 року у справі №560/523/19 зазначено, що переслідуючи мету забезпечення реалізації конституційного принципу обов'язковості судових рішень, адміністративні суди мають зважено підходити до вибору процесуальних засобів такого забезпечення, а саме: встановлювати дійсні причини виникнення затримки у виконанні судового рішення, аналізувати акти законодавства, враховувати здійснені відповідною посадовою особою дії, спрямовані на виконання судового рішення, та їх відповідність вимогам законодавства.
Посилення судового контролю за виконанням судових рішень та наділення суду з цією метою правом накладати штрафні санкції визнається заходом для забезпечення конституційного права громадян на судовий захист. Специфіка застосування штрафної санкції, полягає в тому, що вона накладається на керівника суб'єкта владних повноважень, яким не забезпечено виконання судового рішення та який є відповідальним за діяльність державного органу, який він очолює. Можливість накладення штрафу розглядається не самостійно, а за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або у разі неподання такого звіту. Накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штрафу є мірою покарання, а тому можливість суду накласти такий штраф може бути реалізована лише за умови встановлення судом обставин, які свідчать про умисне невиконання рішення суду, недобросовісність у діях суб'єкта владних повноважень, які свідчать про ухилення останнього від виконання рішення суду.
Проте, судом не встановлено умислу відповідача спрямованого на невиконання рішення суду, тому підстави для накладення на керівника суб'єкта владних повноважень штрафу відсутні. З наданих відповідачем до звіту документів, судом встановлено, що відповідачем вчиняються дії на виконання судового рішення, зокрема, шляхом звернення до Пенсійного фонду України з запитом про виділення додаткових коштів.
Суд враховує, що у постанові від 24.07.2023 у справі №420/6671/18 Верховний Суд зазначив, що фактичне, у повному обсязі виконання судового рішення, можливо лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок Державного бюджету України. Водночас, стягнення з суб'єкта владних повноважень (територіального органу Пенсійного фонду України) коштів, які знаходяться на його рахунках але призначені для іншої мети, можуть поставити під загрозу функціонування такого суб'єкта, виконання покладених на нього функцій та, відповідно, нанесення шкоди необмеженій кількості осіб.
Постановою Верховного Суду від 30.04.2020 у справі №804/2076/17 встановлена наступна позиція Верховного Суду: "Сам факт відсутності певного результату не може бути достатнім підтвердженням того, що суб'єкт владних повноважень допустив саме протиправну бездіяльність. Про протиправність може свідчити, зокрема, те, що суб'єкт владних повноважень бездіяв за обставин, коли мав реальну можливість реалізувати свої повноваження, повинен був це зробити, але не зробив (чи зробив з порушенням процедури чи інших вимог), що спричинило порушення прав та інтересів особи".
Відповідно до правового висновку, викладеного у постанові Верховного Суду від 24.01.2018 у справі №405/3663/13-а, невиконання судового рішення в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин.
Враховуючи те, що університетом здійснені усі необхідні заходи щодо виконання рішення суду, а саме: отримано від фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_1 дозвіл на виконання рішення суду від 18.11.2024р. (довідка ПС № 723/147/2661/пс від 11.03.2025р.); подані основні заявки - розрахунки на фінансування Університету від 06.10.2025 року № 176/100/754/291 на жовтень 2025р. та від 07.11.2025 р. № 176/100/754/331 на листопад 2025 р., в яки включені кошти для ОСОБА_1 за КЕКВ 2800 (інші поточні видатки) на загальну суму 134 935 грн. на виконання рішення суду від 18.11.2024р. Загальна потреба коштів за КЕКВ 2800 (інші поточні видатки) станом на листопад 2025р. складає - 42 553 230 грн., при цьому відповідач не відмовляється від виплати відповідних сум грошового забезпечення наголошуючи на тому, що Університет є розпорядником коштів третього ступеня та здійснює нарахування у межах коштів, передбачених на дані цілі з боку вищого довольчого органу - Департаменту фінансів МО України, відповідно до бюджетних асигнувань, суд вважає, що відсутні підстави для неприйняття цього звіту та визнання невиконання судового рішення відповідачем без поважних причин, оскільки відповідне фінансове забезпечення не залежить від відповідача особисто, у зв'язку з чим, суд вважає можливим прийняти звіт відповідача про виконання рішення суду.
Згідно частин 10 та 11 статті 382-3 КАС України, у разі неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, суд встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини 3 статті 382-1 цього Кодексу, а також накладає штраф на керівника такого суб'єкта владних повноважень.
Якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини 3 статті 382-1 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст. 382-1 КАС України, встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.
Суд вважає за можливе прийняти звіт про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року по справі №520/14767/24.
Оскільки рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року по справі №520/14767/24 виконано не в повному обсязі, не здійснено виплати позивачу грошового забезпечення, суд не припиняє здійснення судового контролю та вважає за необхідне встановити новий строк для подання звіту про виконання судового рішення - три місяці з дня отримання копії цієї ухвали.
При цьому, підстав для застосування штрафу немає, оскільки звіт судом прийнятий, а невиконання судового рішення обумовлене причинами, які не залежать від волевиявлення відповідача.
Керуючись положеннями ст. ст. 382-1, 382-3 КАС України, суд, -
Прийняти звіт Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року по справі №520/14767/24.
Зобов'язати Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба подати протягом трьох місяців з дня отримання цієї ухвали новий звіт про виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року по справі №520/14767/24.
Попередити відповідача, що відповідно до ч.10 ст. 382-3 КАС України, у разі неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, суд встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу, а також накладає штраф на керівника такого суб'єкта владних повноважень.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя О.В.Шевченко