Справа № 202/4782/25
Провадження № 2-о/202/174/2025
19 грудня 2025 року місто Дніпро
Індустріальний районний суд міста Дніпра в складі головуючого судді Марченко Н.Ю. за участю секретаря судового засідання Шульги А.О., розглянувши у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Головного управління ДПС у Чернівецькій області про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю (заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Акціонерне товариство «Акцент-Банк»),
Головне управління ДПС у Чернівецькій області звернулося з заявою про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю.
В своїй заяві Головне управління ДПС у Чернівецькій області зазначає про необхідність отримання інформації, яка містить банківську таємницю, з метою проведення позапланової перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, а також дотримання вимог валютного та податкового законодавства платником податків ОСОБА_2 , який зареєстрований на території Чернівецької області.
ДПС України листами № 30772/7/99-00-24-04-02-07 від 06.11.2024 року (вх. ГУ ДПС у області № 3066/8 від 06.11.2024) направлено інформацію, надану Національним банком України (далі по тексту - НБУ) листом від 11.10.2024 року № 25-0009/773 84/БТ (вх. ДПС України № 108451/5 від 21.10.2024 року).
За результатами вибіркової перевірки встановлено невідповідність фактично проведених фінансових операцій за рахунками клієнтів їх фінансовим можливостям, враховуючи їх соціальний статус та обсяги здійснених фінансових операцій, що значно перевищували доходи; транзитний характер фінансових операцій (здебільшого P2P - платежі), кошти за рахунком клієнта після їх зарахування упродовж одного або декількох найближчих днів «транзитом» перераховуються у великій кількості іншим юридичним особам, здебільшого клієнтам банку; значну кількість транзакцій в день та значну кількість фізичних осіб-контрагентів.
Згідно з даними інформаційних систем Головного управління ДПС у Чернівецькій області і даних ДПС України щодо суми виплачених доходів із ЦБД ДПС України установлено, що ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) відповідно до отриманої податкової інформації з Державного реєстру фізичних осіб за формами № 1-ДФ/4- ДФ за період з 2017 року по серпень 2024 року отримував виплати за ознаками доходу: 101 - Заробітна плата; 167 - Виплати чи відшкодування, які здійснюються професійними спілками своїм членам; 127 - Інші доходи, які включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; 111 - Виграші та призи; 126 - Додаткове благо; 136 - Майно, надане роботодавцем.
Головне управління ДПС у Чернівецькій області на підставі п. п. 16.1.5 та п. п. 16.1.7., ст. 16.1, п. п. 20.1.2 п. 20.1 ст. 20, п. п. 73.3.1 п. 73.3 ст. 73. п. п. 78.1.1. 78.1.2 п. 78.1 сі. 78 Податкового кодексу України листом від 14.11.2024 № 18790/6/24-13-24-06-04 на податкову адресу платника податків та в електронний кабінет платника податків направлено запит про надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень), а саме про походження грошових коштів (невідповідності обсягів переказів між рахунками та доходами згідно відомостей з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДПС України), а також недекларування доходів та не подання податкової декларації про майновий стан і доходи.
Згідно з рекомендованим повідомленням і сервісом «Укрпошта» значиться за адресними даними: ОСОБА_2 , АДРЕСА_1 , - № 0600983936110: «Прибуло до Відділення 59422, с. Чуньків, 19.11.2024».
Станом на 05 травня 2025 року відповідь від ОСОБА_2 на запити контролюючого органу не надана.
З метою підтвердження інформації щодо отримання платником податків фізичною особою доходів, які підлягають оподаткуванню, на адресу фінансової установи АТ «АКЦЕНТ-БАНК» направлено запит від 10.12.2024 № 20305/6/24-13-24-06-04.
Однак банком надано інформацію не в повному обсязі та відмовлено Головному управлінню ДПС у Чернівецькій області в наданні запитуваної інформації в частині, що містить банківську таємницю.
Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області, керуючись п.п. 20.1.4. п. 20.1 ст. 20 п.п. 75.1.2 п. 75.1, п.п. 78.1.1, п. 78.1.2 п. 78.1 п. 78.4 ст. 788, п. 79.1 ст. 79, п. 82.2 ст. 8. п.п. 69.35 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, відповідно до наказу № 944-п від 24.04.2025 року призначено проведення документальної позапланової перевірки платника податків - фізичної особи ОСОБА_2 (код РНОКПП НОМЕР_1 ) з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи з фізичних осіб та військового збору за період з 01.01.2014 року по 31.12.2024 року тривалістю 10 робочих днів, який направлено ОСОБА_2 листом № 8062/6/24- 13-24-06-04 від 24.04.2025 року.
Звертає увагу, що пунктом 49.1 статті 49 Податкового кодексу податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Якщо платником податків не подано в установлений законом строк декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом, контролюючий орган відповідно до підпункту 78.1.2 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу має право проводити документальні позапланові перевірки.
Відповідно до норм п. п. 78.1.1, 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу не надання пояснень та їх документальних підтверджень протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня наступного за днем отримання запиту є підставою для проведення документальної позапланової перевірки платника податків.
Згідно з підпунктом 54.3.1 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, якщо, зокрема, платник податків не подає в установлені строки декларацію.
Відповідно до п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний, зокрема: подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань і первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків та підстави для їх надання (п.п.16.1.5 п.16.1 ст. 16 ПК України); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством (п.п. 16.1.7 п. 16.1 ст. 16 ПК України).
Відповідно до підпункту 20.1.5 пункту 20.1 статті 20 Кодексу контролюючі органи мають право отримувати безоплатно від платників податків, а також від Національного банку України, банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей довідки у порядку та на підставах, визначених Кодексом, з урахуванням законів, що визначають порядок розкриття зазначеними особами інформації, що містить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг, а на підставі рішення суду - інформацію про обсяг та обіг коштів/електронних грошей на рахунках у банку, небанківському надавачу платіжних послуг, електронних гаманцях, у тому числі про ненадходження в установлені строки валютної виручки від суб'єктів господарювання, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком.
Відповідно до абзацу першого пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, непідтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 Кодексу.
Платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки (пункт 85.2 статті 85 Кодексу).
Отже, посилаючись на мету недопущення втрат бюджетів, проведення документальної позапланової перевірки, Головне управління ДПС у Чернівецькій області зазначає, що необхідність отримати інформацію та підтверджуючі документи про суми отриманих платником податків - фізичною особою ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) коштів на розрахункові рахунки, відкриті в AT "АКЦЕНТ-БАНК", код ЄДРПОУ 14360080, а саме: НОМЕР_2 , дата відкриття 16.08.2022 та НОМЕР_3 , дата відкриття 23.08.2021.
За цих підстав Головне управління ДПС у Чернівецькій області просить зобов'язати Акціонерне товариство «Акцент-Банк» надати йому інформацію, що містить банківську таємницю, стосовно ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКІIIІ НОМЕР_1 ) у паперовому або електронному вигляді про обсяг та обіг коштів по рахункам, що належать вказаній фізичній особі, в розрізі контрагентів із зазначенням дат проведення операцій, сум платежів, призначень платежів, найменування, кодів ЄДРПОУ: НОМЕР_2 за період з 16.08.2022 року по 31.12.2024 року; НОМЕР_3 за період з 23.08.2021 року по 31.12.2024 року.
Ухвалою Індустріального районного суду міста Дніпропетровська від 21 травня 2025 року у справі було відкрито провадження.
Копія заяви Головного управління ДПС у Чернівецькій області разом з ухвалою суду була направлена ОСОБА_2 на адресу, зазначену в такій заяві, а також Акціонерному товариству «Акцент-Банк».
У судове засідання представник Головного управління ДПС у Чернівецькій області не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник Акціонерного товариства «Акцент-Банк» та ОСОБА_2 у судове засідання також не з'явилися, повідомлялися у спосіб, визначений цивільним процесуальним законодавством, про розгляд заяви, відзив або будь-які інші заяви по суті справи не надали.
При цьому на адресу суду повернувся конверт з відміткою, що ОСОБА_2 за зазначеною адресою відсутній.
Крім того, судові повістки були доставлені до електронного кабінету ОСОБА_2 . Тобто він вважається таким, що був належним чином повідомлений про розгляд справи.
За приписами ч. 2 ст. 349 ЦПК України неявка в судове засідання без поважних причин заявника та (або) особи, щодо якої вимагається розкриття банківської таємниці, чи їх представників або представника банку не перешкоджає розгляду справи, якщо суд не визнав їхню участь обов'язковою.
Отже, справу розглянуто за відсутності її учасників на підставі наявних даних та доказів.
Відповідно до частини 4 статті 268 ЦПК України у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення (повне або скорочене) без його проголошення.
Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення (частина 5 статті 268 ЦПК України).
Суд, з'ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, доходить до висновку, що заява Головного управління ДПС у Чернівецькій області підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом установлено, що 06.11.2024 року до Головного управління ДПС у Чернівецькій області надійшов лист ДПС України за № 30772/7/99-00-24-04-02-07 за результатами розгляду інформації, наданої Національним банком України щодо фінансових операцій фізичних осіб-платників податків за рахунками, що відкриті в АТ КБ «ПриватБанк» та можуть свідчити про ухилення від сплати податків.
Згідно з додатком до цього листа Національним банком під час здійснення планової виїзної перевірки АТ КБ «ПриватБанк» було отримано інформацію щодо клієнтів, яким у період з 01.01.2022 до 31.12.2023 на підставі договору, укладеного Банком з ТОВ «УКР КРЕДИТ ФІНАНС» від 02.12.2019 № 4010, були перераховані найбільші обсяги коштів. В подальшому відповідні фізичні особи здійснювали операції наступного характеру: Р2Р перекази, зняття готівки, взяття/погашення кредитів, розваги тощо, зокрема ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ).
Головне управління ДПС у Чернівецькій області за вих. 18790/6/24-13-24-06-04 від 14.11.2024 направило ОСОБА_2 на адресу: АДРЕСА_3 лист з вимогою про надання інформації (письмових пояснень та за наявності їх документального підтвердження) про походження грошових коштів (невідповідності обсягів переказів між рахунками та доходами згідно відомостей із центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДПС України, а також недекларування доходів та не подання податкової декларації про майновий стан і доходи, а також роз'яснено, що не надання пояснень та їх документальних підтверджень протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, є підставою для проведення документальної позапланової перевірки платника податків.
Згідно з копією письмового запиту Головного управління ДПС у Чернівецькій області на адресу Акціонерного товариства «УКРПОШТА» згідно зі штрихкодовим ідентифікатором поштового відправлення таке поштове відправлення прибуло до відділення 59422, але до ГУ ДПС у Чернівецькій області не було повернуто.
В грудні 2024 року Головне управління ДПС у Чернівецькій області направило до АТ «АКЦЕНТ-БАНК» запит про надання в паперовому або електронному вигляді інформації щодо обслуговування ОСОБА_2 , а саме довідки та/або копії документів про наявність усіх банківських рахунків/електронних гаманців (номеру рахунку, валюти рахунку, дати відкриття, типу та дати операції тощо) та про залишок коштів на рахунках, операції списання з рахунків та/або зарахування на рахунки та призначення платежів за такими рахунками.
На зазначений запит АТ «АКЦЕНТ-БАНК» було повідомлено Головне управління ДПС у Чернівецькій області про наявність у ОСОБА_2 наступних рахунків: НОМЕР_2 (дата відкриття 16.08.2022) та НОМЕР_3 (дата відкриття 23.08.2021).
Водночас у наданні інформації щодо руху коштів за вищевказаними банківськими рахунками відмовлено.
24 квітня 2025 року в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області був виданий наказ за № 944-п «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ОСОБА_2 », а саме з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору в період з 01.01.2024 року до 31.12.2024 року тривалістю 10 календарних днів.
На ім'я ОСОБА_2 було надіслано повідомлення від 25 квітня 2025 року № 218/ж4/24-13-24-06 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки фізичної особи-платника податків, що підтверджується списком згрупованих відправлень рекомендованих листів від 29 квітня 2025 року.
Звернувшись до суду з заявою про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, про обсяг та обіг коштів по рахункам, що належать фізичній особі ОСОБА_2 та відкриті в AT "АКЦЕНТ-БАНК", Головне управління ДПС у Чернівецькій області посилається на необхідність проведення документальної позапланової невиїзної перевірки у зв'язку з отриманням інформації щодо перерахування останньому значних обсягів коштів, що не відповідають сумам доходів.
При розгляді цієї заяви про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, суд керується наступним:
Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Також, відповідно до пп. 16.1.5, 16.1.7 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством.
Згідно з положеннями пп. 19-1.1.1 п. 19-1.1 ст. 19 ПК України контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків.
Відповідно до вимог підпунктів 20.1.4, 20.1.5 п. 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення; отримувати безоплатно від платників податків, а також від установ Національного банку України, банків та інших фінансових установ довідки у порядку, встановленому Законом України «Про банки і банківську діяльність» та цим Кодексом, довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, а на підставі рішення суду - інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках.
Відповідно до п. 73.4 ст. 73 ПК України інформація про наявність та рух коштів/електронних грошей на рахунках/електронних гаманцях платника податків надається в обсягах більших, ніж передбачено пунктом 73.3 цієї статті, банками, іншими фінансовими установами, небанківськими надавачами платіжних послуг, емітентами електронних грошей контролюючим органам за рішенням суду. Для отримання такої інформації контролюючий орган звертається до суду.
Згідно зі ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Відповідно до п. 78.4. ст. 78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Відповідно до п. п. 42.1, 42.2 ст. 42 ПК України податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу. Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Згідно з частиною першою статті 1076 ЦК України банк гарантує таємницю банківського рахунка, операцій за рахунком і відомостей про клієнта. Відомості про операції та рахунки можуть бути надані тільки самим клієнтам або їхнім представникам. Іншим особам, у тому числі органам державної влади, їхнім посадовим і службовим особам, такі відомості можуть бути надані виключно у випадках та в порядку, встановлених законом про банки і банківську діяльність.
Частиною 1 ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» визначено, що банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, якою зокрема, є відомості про банківські рахунки клієнтів, операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Відповідно до частини 1 статті 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема, за рішенням суду.
Розгляд судом справ про розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб регулюється главою 12 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до роз'яснень Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у п. 12 «Про судову практику в цивільних справах про розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб» № 10 від 30.09.2011 року, відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У зв'язку із цим у разі, якщо підставою звернення до суду, зокрема, органу державної податкової служби із заявою про розкриття банківської таємниці, є дії порушника податкового законодавства і стосовно таких дій для цих органів відповідними спеціальними законами передбачений спосіб реагування, то суд не має підстав для задоволення заяви. Винятком є обґрунтовані посилання заявника на неможливість вчинення ним дій відповідно до способів реагування, передбачених зазначеними законами. Зокрема, це можуть бути обґрунтовані посилання з поданням відповідних доказів про те, що особа, щодо якої вимагається розкриття банківської таємниці, не знаходиться за місцем своєї реєстрації; підтверджена неможливість вручення повідомлення з копією наказу про проведення документальної перевірки тощо.
Аналогічні правові висновки викладені у постановах Верховного Суду від 18.11.2019 року у справі № 752/19172/18 та від 28.05.2020 року у справі № 761/13288/19.
У даному випадку підставою для розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області зазначено необхідність проведення документальної перевірки платника податків - фізичної особи ОСОБА_2 з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку з доходів фізичних осіб та військового збору.
Суд звертає увагу, що в своїй заяві Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області наведено відповідне обґрунтування обставини, за яких вимагається розкрити інформацію, що містить банківську таємницю, щодо ОСОБА_2 , із зазначенням положень законів, які надають відповідні повноваження.
На підтвердження аргументів, наведених Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області в своїй заяві, суду надано відповідні докази щодо отримання від Національного банку України інформації щодо перерахування значних обсягів коштів, що не відповідають сумам доходів згідно з даними Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (сторінка 9 додатку до листа НБУ, де зазначені конкретні суми).
Також податковим органом надані докази, що ним вживалися заходи щодо отримання запитуваної інформації безпосередньо у ОСОБА_2 , яким така інформація та відповідні докази не надані.
Податковим органом в установленому порядку було направлено на адресу ОСОБА_2 повідомлення про призначення та проведення документальної позапланової невиїзної перевірки з питань дотримання податкового законодавства, контроль за чим покладено на органи ДПС.
Суд вважає доведеними, що за відсутності запитуваної інформації, яка містить банківську таємницю, контролюючий орган не може провести відповідну перевірку дотримання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, тобто дотримання вимог податкового законодавства платником податків ОСОБА_2 .
Отже, на переконання суду, оскільки Головне управління ДПС у Чернівецькій області вчинило визначені законом дії для проведення документальної перевірки, однак проведення такої перевірки неможливо з незалежних він нього причин, то такий ступінь втручання в банківську таємницю та права ОСОБА_2 як розкриття стосовно нього банком інформації щодо обсягу та обігу коштів на рахунках, що відкриті на його ім'я в АТ «Акцент-Банк», є виправданим.
Ураховуючи вищевикладене, суд вважає можливим заяву Головного управління ДПС у Чернівецькій області задовольнити, зобов'язавши Акціонерне товариство «Акцент-Банк» надати заявнику інформацію, що містить банківську таємницю стосовно ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) шляхом надання в паперовому або електронному вигляді інформації про обсяг та обіг коштів по рахункам, що належать вказаній фізичній особі, в розрізі контрагентів із зазначенням дат проведення операцій, сум платежів, призначень платежів, найменування, кодів ЄДРПОУ, а саме по рахункам: НОМЕР_2 - за період з 16.08.2022 до 31.12.2024 року та НОМЕР_3 - за період з 23.08.2021 до 31.12.2024 року.
Відповідно до частини 3 статті 350 та пункту 6 частини 1 статті 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справах про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб.
Отже, у зв'язку з задоволенням заяви Головного управління ДПС у Чернівецькій області про розкриття банком інформації, що містить банківську таємницю, слід допустити негайне виконання цього рішення.
Керуючись ст. 258-259, 263-265, 268, 349-350, 430 ЦПК України, суд
Заяву Головного управління ДПС у Чернівецькій області про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю (заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Акціонерне товариство «Акцент-Банк») задовольнити.
Зобов'язати Акціонерне товариство «Акцент-Банк» (49074, м. Дніпро, вул. Батумська, 11, код ЄДРПОУ 14360080) надати Головному управлінню ДПС у Чернівецькій області (58013, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А, код ЄДРПОУ 44057187) інформацію, що містить банківську таємницю стосовно ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) шляхом надання в паперовому або електронному вигляді інформації про обсяг та обіг коштів по рахункам, що належать вказаній фізичній особі, в розрізі контрагентів із зазначенням дат проведення операцій, сум платежів, призначень платежів, найменування, кодів ЄДРПОУ, а саме по рахункам: НОМЕР_2 - за період з 16.08.2022 до 31.12.2024 року та НОМЕР_3 - за період з 23.08.2021 до 31.12.2024 року.
Рішення суду підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржене особою, щодо якої банк розкриває банківську таємницю, або заявником у п'ятиденний строк шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду.
Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Повний текст судового рішення складений 19 грудня 2025 року.
Суддя Наталія Марченко