Рішення від 19.12.2025 по справі 280/6967/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

19 грудня 2025 року Справа № 280/6967/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом - Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕЛЕРАДІО-КОМПАНІЯ "ЛАВИНА"

до - Виконавчого комітету Запорізької міської ради

про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

11.08.2025 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕЛЕРАДІО-КОМПАНІЯ "ЛАВИНА" (далі по тексту - позивач) до Виконавчого комітету Запорізької міської ради (далі по тексту - відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати неправомірним і скасувати рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 29.07.2025 № 578/18 "Про припинення дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами товариству обмеженою відповідальністю "ТЕЛЕРАДЮ-КОМПАНІЯ "ЛАВИНА".

Позовну заяву мотивовано тим, що 29.07.2025 відповідачем прийнято рішення № 578/18 «Про припинення дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами товариству з обмеженою відповідальністю “ТЕЛЕРАДІО-КОМПАНІЯ «ЛАВИНА»»». Позивач зазначає, що у процесі встановлення та подальшої експлуатації об'єкта зовнішньої реклами він діяв у повній відповідності до вимог чинного законодавства України та умов виданого дозволу, а будь-яких порушень норм, що регулюють порядок розміщення та використання об'єктів зовнішньої реклами, допущено не було. Протягом усього строку дії дозволу до позивача не надходило зауважень, приписів, скарг чи претензій ані від органів місцевого самоврядування, у тому числі дозвільних або контролюючих органів, ані від фізичних осіб - мешканців міста. За наведених обставин, на думку позивача, припинення дії дозволу на розміщення об'єкта зовнішньої реклами не ґрунтується на передбачених законом підставах, має ознаки свавільності та не відповідає принципам правової визначеності й обґрунтованості управлінських рішень. Позивач також зазначає, що направлення листів, які не містять чітко визначених законом підстав, не може вважатися належною та достатньою правовою підставою для втручання у його господарську діяльність, зокрема для анулювання дозвільного документа. З огляду на викладене позивач просить суд задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою від 12.08.2025 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

До суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому зазначено, що 01.05.2025 Інспекцією з благоустрою міста Запоріжжя під час перевірки виявлено невідповідність фактично розміщеної рекламної конструкції умовам виданого дозволу, про що складено акт № 170/25 від 01.05.2025. У зв'язку з виявленими порушеннями Інспекцією рекомендованим листом від 16.05.2025 № 03-02/0711 позивачу було направлено припис про їх усунення, який повернувся поштовим відправленням у зв'язку із закінченням строку зберігання. Акт перевірки листом Інспекції від 06.06.2025 № 01-24/0853 направлено до Робочого органу для врахування в роботі. Відповідач посилається на те, що відповідно до пункту 3.1 Порядку розміщення зовнішньої реклами рекламні засоби повинні відповідати умовам наданих дозволів, а їх невідповідність є порушенням вимог Порядку. Згідно з пунктом 8.1.5 зазначеного Порядку недотримання його умов є підставою для припинення дії дозволу. З урахуванням наведеного Робочим органом було підготовлено проєкт рішення, за результатами розгляду якого виконавчим комітетом Запорізької міської ради 29.07.2025 прийнято рішення № 578/18 «Про припинення дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами ТОВ “Телерадіо-компанія «Лавина»»». Про прийняте рішення позивача повідомлено листом Робочого органу від 06.08.2025 № 6313/01/01-07. Таким чином, на думку відповідача, оскаржуване рішення прийнято з дотриманням вимог чинного законодавства, у зв'язку з чим він просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

13.10 .2025 до суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив зі змісту якої представник не погодився із доводами наведеними у відзиві на позовну заяву та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з частини 4 статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Отже, відповідно до вищевказаних приписів КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.

Позивач є власником об'єкта зовнішньої реклами - інформаційного табло форматом 5 х 4,5 м, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, проспект Соборний - бульвар Шевченка (навпроти будівлі Запорізької міської ради).

На підставі рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради № 360/22 від 28.09.2006 позивачу було видано дозвіл на розміщення зазначеного об'єкта зовнішньої реклами № 1/179-06. Дія вказаного дозволу у подальшому неодноразово продовжувалася у порядку, передбаченому чинним законодавством.

29.07.2025 відповідачем прийнято рішення № 578/18 «Про припинення дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами товариству з обмеженою відповідальністю “ТЕЛЕРАДІО-КОМПАНІЯ «ЛАВИНА»».

Зі змісту зазначеного рішення вбачається, що підставами для припинення дії дозволу визначено посилання на норми законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів, а також лист установи «Інспекція з благоустрою міста Запоріжжя» від 06.06.2025 № 01-24/0853.

Не погоджуючись з рішенням відповідача, позивач звернувся до суду із вказаним позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд виходить з такого.

Приписами частини 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з абзацом першим частини першої статті 16 Закону України «Про рекламу», розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності, порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та адміністраторів визначені Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 41 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», порядок проведення дозвільної (погоджувальної) процедури, переоформлення та анулювання документів дозвільного характеру, що законами України віднесено до повноважень органів місцевого самоврядування, встановлюється їх рішенням, а у випадках, передбачених законом - на підставі типових порядків, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини 1 статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Згідно пункту 5 Типових правил розміщення зовнішньої реклами затверджених постановою Кабінету міністрів України № 2067 від 29.12.2003, для регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами міська рада може утворювати відділ, управління, інший виконавчий орган або покладати відповідні функції на існуючий відділ, управління (далі - робочий орган).

Рішенням Виконавчого комітету Запорізької міської ради від 12.05.2016 № 235 функції Робочого органу покладено на департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради.

Відповідно до пункту 2.2. Положення про Департамент в новій редакції (попередня редакція положення затверджена рішенням Запорізької міської ради № 52 від 25.01.2017), затвердженого рішенням Запорізької міської ради № 33 від 30.09.2020 (далі - Положення), одним із основних завдань департаменту є забезпечення реалізації політики у сфері відносин з розміщення зовнішньої реклами в м. Запоріжжя.

Згідно розділу 3 пункту 44 Положення (стара редакція Положення пункту 46 розділ 3), департамент виконує функції робочого органу у сфері розміщення об'єктів зовнішньої реклами в м. Запоріжжя, здійснює контроль за додержанням порядку розміщення зовнішньої реклами у м. Запоріжжя.

Таким чином функції Робочого органу покладені на Департамент як рішенням Запорізької міської ради, так і рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради, тому твердження позивача про покладання на Департамент функцій Робочого органу з питань розміщення зовнішньої реклами в м. Запоріжжя виконавчим комітетом Запорізької міської ради за межами повноважень не відповідає дійсності.

Разом з тим, пунктом 3 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067, зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.

Відповідно до пункту 45 Типових правил, контроль за додержанням цих Правил здійснюють виконавчі органи міських рад та інші органи відповідно до законодавства.

Так відповідний Порядок розміщення та Порядок демонтажу затверджені Рішенням № 45. В подальшому 17.12.2018 рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради № 600 внесені зміни до Рішення № 45 та викладені в новій редакції.

Відповідно до Порядку розміщення Департамент в межах своєї компетенції:

- забезпечує контроль за дотриманням цього Порядку всіма особами незалежно від форм власності та відомчої належності;

- звертається до юридичних і фізичних осіб з вимогами про усунення виявлених порушень у визначений у вимогах термін;

- подає уповноваженому органу виконавчої влади з питань захисту прав споживачів у Запорізькій області та Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради матеріали про порушення Порядку, (пункт 4.1.8 Порядку розміщення);

- надає приписи на усунення порушень Порядку, приписи та/або доручення на демонтаж рекламних засобів, (пункт 4.1.9 Порядку розміщення).

Зазначені акти та рішення Запорізької міської ради не скасовані у встановленому законодавством порядку, не визнані незаконними, отже на даний час є діючими та обов'язковими для виконання на території міста Запоріжжя.

Відповідно до пункту 2.8. Порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Запоріжжя, затвердженого рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради № 45 від 22.02.2013 (зі змінами, внесеними рішеннями виконавчого комітету Запорізької міської ради від 17.12.2018 № 600), дозвіл - документ установленої форми, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк у певному місці.

Розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами на надання дозволів, продовження строку дії, переоформлення, видачу дублікатів, анулювання, внесення змін до дозволів, зупинення та поновлення розгляду зазначених заяв; прийняття рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу та продовження строку його дії, або про відмову в установлені такого пріоритету, його продовженні та інше здійснюється робочим органом з питань розміщення зовнішньої реклами (розділ 4 Порядку).

Відповідно до Положення про департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради, в редакції, затвердженої рішенням Запорізької міської ради від 30.09.2020 № 33, департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради виконує функції робочого органу у сфері розміщення об'єктів зовнішньої реклами в м. Запоріжжя, здійснює контроль за додержанням порядку розміщення зовнішньої реклами у м. Запоріжжя.

Відповідно до пунктів 4.1.4.-5.31 Порядку, видача дозволів на розміщення зовнішньої реклами здійснюється через Адміністратора відповідної філії Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя (далі - Адміністратор).

Для одержання дозволу заявник або уповноважена ним особа подає Робочому органу через Адміністратора заяву, в якій вказує: - об'єкт, на який видається дозвіл з зазначенням кількості площин та формату або загальної площі; - адреса об'єкту, на який видається дозвіл (із зазначенням конкретної відстані (кількість метрів) від точки прив'язки (житловий будинок, технічний колодязь тощо) до місця розташування об'єкту); - повне найменування суб'єкта господарювання, якому видається дозвіл, та його юридична адреса; - ідентифікаційний код заявника згідно ЄДРПОУ.

До заяви в двох примірниках в кольоровому друку заявником додаються: - комп'ютерний макет місця (розміром не менше як 6x9см), на якому планується розташування рекламного засобу; - фотокартка місця розташування рекламного засобу (розміром не менше як 6x9см); - ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням.

За достовірність відомостей, викладених у заяві, несе відповідальність заявник.

Заява та документи, що подаються до неї, перевіряється Адміністратором (на відповідність до вимог Порядку та чинного законодавства) та передаються до робочого органу.

За наявності документів, передбачених пунктом 5.1. цього Порядку, заява, протягом трьох робочих днів з дати її надходження до робочого органу, реєструється у журналі реєстрації заяв та дозволів на розміщення зовнішньої реклами (далі - Журнал реєстрації).

Робочий орган протягом п'яти робочих днів з дати реєстрації заяви перевіряє:

- місце розташування рекламного засобу, зазначене у заяві, на предмет наявності на це місце зареєстрованого в установленому Порядку дозволу чи пріоритету іншого заявника;

- наявність місця, зазначеного в заяві, в схемі місць розміщення засобів зовнішньої реклами;

- достовірність відомостей, викладених в заяві.

Після перевірки пункту 5.4. керівник робочого органу приймає рішення про встановлення за заявником пріоритету на заявлене місце (далі - Пріоритет) або про відмову у встановленні Пріоритету.

У разі прийняття рішення про встановлення Пріоритету робочий орган через Адміністратора видає заявнику для оформлення два примірники погоджувальних частин до дозволу за формою згідно з додатком 3 з реєстраційним номером відповідно до Журналу реєстрації та визначає заінтересовані органи (особи), з якими необхідно їх погодити.

У разі прийняття рішення про відмову у встановленні Пріоритету робочий орган надає через Адміністратора вмотивовану відповідь.

Пріоритет встановлюється строком на три місяці з дати прийняття керівником Робочого органу відповідного рішення.

Відмова у встановленні Пріоритету, продовженні строку його дії може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.

У разі прийняття керівником Робочого органу рішення про встановлення Пріоритету на місце, яке перебуває в комунальній власності територіальної громади м. Запоріжжя, заявник протягом десяти робочих днів укладає з виконавчим комітетом Запорізької міської ради в особі Оператора договір на тимчасове користування цим місцем.

Дозвіл погоджується з власником місця або уповноваженими ним органами (особами).

На вимогу робочого органу дозвіл додатково погоджується з Національною поліцією, відповідним центральним або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду, утримувачем інженерних комунікацій, департаментом архітектури та містобудування Запорізької міської ради.

У разі відмови у погодженні дозволу вищезазначеними органами (особами) заявникові та робочому органу надсилається вмотивоване повідомлення за підписом фізичної особи чи керівника підприємства, установи, організації або уповноваженої ними особи. Відмова у погодженні дозволу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.

Робочий орган протягом не більш, як п'ятнадцяти робочих днів з дати одержання належним чином оформлених двох примірників матеріалів до дозволу готує та подає виконавчому комітету міської ради пропозиції та проект відповідного рішення.

Виконавчий комітет міської ради згідно з чинним законодавством та регламентом роботи виконавчого комітету приймає рішення про надання дозволу або про відмову у його наданні. У разі прийняття рішення про надання дозволу, керівник Робочого органу протягом п'яти робочих днів з дня отримання такого рішення підписує обидва примірники дозволу, скріплює їх печаткою, один примірник якого надається Адміністратору для видачі заявнику. Другий примірник дозволу залишається Робочому органу для обліку і контролю. Видача дозволу реєструється в Журналі реєстрації.

Дозвіл надається на строк, затверджений рішенням виконавчого комітету міської ради, з урахуванням строку погодження власником місця розміщення рекламного засобу, або уповноваженою ним особою, але не більше ніж на п'ять років.

Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов'язаних з розташуванням рекламного засобу.

Підстави для відмови у встановленні Пріоритету:

- подання суб'єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, згідно зі встановленим переліком;

- виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей;

- невідповідність наданих заявником документів до вимог чинного законодавства.

Підстави для відмови у видачі дозволу:

- негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі дозволу;

- відсутність погодження матеріалів Пріоритету з органами (особами), визначеними Робочим органом;

- чинним законодавством можуть встановлюватися інші підстави для відмови у видачі дозволу.

Отже, наведеними правовими нормами визначено таку процедуру отримання дозволу на розміщення реклами у місті Запоріжжі: суб'єкт господарювання з метою отримання відповідного дозволу подає через Адміністратора заяву та передбачені Порядком документи, де вони приймаються і не пізніше наступного дня, передаються до робочого органу - департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради. В робочому органі документи реєструються, протягом п'яти днів з моменту цієї реєстрації Департамент перевіряє місце розташування рекламного засобу, наявність місця, зазначеного в заяві в схемі місць розміщення засобів зовнішньої реклами та достовірність відомостей, викладених в заяві, після чого приймає рішення про встановлення за заявником пріоритету на заявлене місце або про відмову у встановленні пріоритету. У разі прийняття рішення про встановлення Пріоритету робочий орган через Адміністратора видає заявнику для оформлення два примірники погоджувальних частин до дозволу та визначає заінтересовані органи (особи), з якими необхідно їх погодити. У подальшому робочий орган протягом не більш, як п'ятнадцяти робочих днів з дати одержання належним чином оформлених двох примірників матеріалів до дозволу готує та подає виконавчому комітету міської ради пропозиції та проект відповідного рішення про надання дозволу або про відмову у його наданні.

Відповідно до пункту 3.1. Порядку розміщення зовнішня реклама, незалежно від її типу та місця розташування, розміщується згідно з дозволами, наданими відповідно до Порядку. Рекламні засоби повинні відповідати наданим дозволам на розміщення зовнішньої реклами. Невідповідність наданих дозволів на розміщення зовнішньої реклами та встановлених рекламних засобів є порушенням Порядку.

Відповідно до пункту 8.1.5. недотримання заявником умов Порядку розміщення є підставою для анулювання.

Судом встановлено, що сектором з організації роботи з документами дозвільного характеру управління комунальної власності та приватизації Департаменту управління активами Запорізької міської ради, який діє від імені Департаменту управління активами міської ради, листом від 28.04.2025 № 3037/01/01-07 звернулось до Інспекції з благоустрою міста Запоріжжя з проханням організувати обстеження технічного та естетичного стану рекламної конструкції ТОВ «ТРК «Лавина».

За результатами проведеного 01.05.2025 обстеження Інспекцією з благоустрою міста Запоріжжя встановлено невідповідність фактично розміщеної рекламної конструкції умовам виданого дозволу, про що складено акт № 170/25 від 01.05.2025.

Припис надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів юридичним особам та фізичним особам-підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. У разі відсутності осіб за такою адресою, відмови отримати повідомлення чи нез'явлення до поштового відділення за отриманням повідомлення, вважається, що воно вручене їм належним чином в день відправлення (п. 3.1.2 Порядку демонтажу).

З матеріалів справи вбачається, що у зв'язку з виявленими порушеннями Інспекцією рекомендованим листом від 16.05.2025 № 03-02/0711 ТОВ «ТРК «Лавина» було направлено припис про усунення виявлених порушень, який повернувся поштовим відправленням у зв'язку із закінченням строку зберігання.

У випадку, зазначеному у підпункті 3.1.2 Порядку демонтажу, демонтаж рекламних засобів та усунення невідповідностей проводиться власником рекламного засобу самостійно за власний рахунок у термін, вказаний у Приписі. У разі невиконання власником рекламного засобу вимог Припису, демонтаж рекламного засобу здійснює уповноважене підприємство на підставі Доручення за власні кошти, які підлягають поверненню особами, якими рекламний засіб було розміщено.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 29.07.2025 № 578/18 "Про припинення дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами товариству обмеженою відповідальністю "ТЕЛЕРАДЮ-КОМПАНІЯ "ЛАВИНА"є правомірним.

Відповідно до статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно зі статтею 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

Виходячи з заявлених позовних вимог, положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У зв'язку із відмовою у задоволенні позову, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕЛЕРАДІО-КОМПАНІЯ "ЛАВИНА" (69057, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 143, ЄДРПОУ 34595314) до Виконавчого комітету Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 206, ЄДРПОУ 02140892) про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі та підписано суддею 19 грудня 2025 року.

Суддя Р.В. Сацький