Ухвала від 19.12.2025 по справі 120/11400/23

УХВАЛА

м. Вінниця

19 грудня 2025 р. Справа № 120/11400/23

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маслоід Олени Степанівни, розглянувши матеріали справи

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до: Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ),

Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_1 )

про: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 та Військової частини НОМЕР_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 14.11.2023, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 14.05.2024, позов задоволено частково, зокрема визнано протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з 29.01.2020 по 02.05.2023, грошової допомоги для оздоровлення за 2020-2023 роки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2020-2023 року, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби із застосування показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018; зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з 29.01.2020 по 02.05.2023, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2020-2023 роки, грошової допомоги для оздоровлення за 2020-2023 роки, одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби із застосуванням показника прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2020 Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", станом на 01.01.2021 - Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", станом на 01.01.2022 - Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", станом на 01.01.2023 - Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік".

03.10.2025 за вх.№62377/25 до суду від позивача надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 14.11.2023, яка мотивована тим, що вищевказане рішення суду не виконується відповідачем вже протягом тривалого часу.

Ухвалою суду від 17.11.2025 заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 14.11.2023 у справі №120/11400/23 задоволено та встановлено Військовій частині НОМЕР_1 30-денний строк, з моменту отримання даної ухвали, для подання звіту про виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 14.11.2023 у справі №120/11400/23.

18.12.2025 за вх.№79191/25 до суду від Військової частини НОМЕР_1 надійшло клопотання про продовження строку подання звіту, в якому зазначає, що є розпорядником бюджетних коштів третього рівня та здійснює виплати виключно в межах бюджетних асигнувань, доведених розпорядником коштів вищого рівня. Власних коштів військова частина не має. З метою виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 14.11.2023 у справі №120/11400/23 військовою частиною вжито всі залежні від неї заходи, а саме: неодноразово подано заявки на виділення коштів до відповідного довольчого (фінансового) органу та забезпечено готовність до негайного перерахування коштів позивачу після їх надходження. Водночас станом на дату подання звіту кошти за КЕКВ 2800 на рахунку військової частини відсутні, що унеможливлює повне виконання судового рішення з причин, які не залежать від волі відповідача. За таких обставин військова частина НОМЕР_1 не ухиляється від виконання рішення суду, проте об'єктивно позбавлена можливості здійснити виплату у зв'язку з відсутністю фінансування, у зв'язку з чим просить встановити продовжити на два місяці строк для подання звіту про виконання судового рішення.

Визначаючись із наявністю підстав для продовження процесуального строку для подання звіту, слід врахувати наступне.

Особливості інституту процесуальних строків врегульовано главою 6 розділу І КАС України.

Процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом (ч. 1 ст. 118 КАС України).

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Відтак пропущений з поважної причини процесуальний строк може бути поновлений за заявою учасника справи, а встановлений судом процесуальний строк - продовжений судом, який встановив такий строк, як за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду, про що в письмовому провадженні постановляється відповідна ухвала суду.

Розділом IV КАС України врегульовано окремі процесуальні питання, пов'язані з виконанням судового рішення, та передбачено, що судовий контроль за виконанням судового рішення здійснює суд, який його ухвалив.

Водночас особливості судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах визначено статтями 3811, 382, 3821, 3822 та 3823 КАС України.

За приписами ч. 1 ст. 3811 КАС України судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 3821 КАС України встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.

Військова частина НОМЕР_1 просить продовжити строк подання звіту на два місяці, що в сукупності з раніше встановленим 30-денним строком не виходить за межі граничного тримісячного строку, визначеного ч. 2 ст. 3821 КАС України.

Враховуючи, що відповідач є бюджетною установою (розпорядником коштів нижчого рівня) і фактичне виконання рішення в частині виплати коштів залежить від надходження відповідних асигнувань з Державного бюджету України, а також беручи до уваги вжиті військовою частиною заходи щодо замовлення коштів, суд приходить до висновку, що вказані обставини є об'єктивно обґрунтованими та ускладнюють подання звіту про повне виконання рішення у раніше встановлений строк.

Оскільки заява про продовження строку подана відповідачем до закінчення раніше встановленого строку, а запитуваний термін перебуває в межах законодавчих обмежень, суд вважає за можливе задовольнити клопотання та продовжити строк для подання звіту.

Керуючись ст. ст. 118, 121, 133, 248, 381, 3821 КАС України,

УХВАЛИВ:

Клопотання військової частини НОМЕР_1 про продовження процесуального строку для подачі звіту задовольнити.

Продовжити військовій частині процесуальний строк для подання звіту до 19.02.2026..

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Суддя Маслоід Олена Степанівна