Ухвала від 10.12.2025 по справі 914/1560/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128

УХВАЛА

10.12.2025 Справа № 914/1560/25

Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Трускавецького В. П., за участю секретаря судового засідання Шевчук О. О., розглянувши у відкритому засіданні матеріали справи

про неплатоспроможність:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

За участю:

від боржниці:Жук Р. С. - адвокат,

керуючої реструктуризацією:Прийми Н. А.,

ВСТАНОВИВ:

На розгляді Господарського суду Львівської області знаходиться справа № 914/1560/25 про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

Ухвалою суду в складі судді Артимовича В. М. від 12.06.2025 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ; введено процедуру реструктуризації боргів ОСОБА_1 ; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ОСОБА_1 ; призначено керуючою реструктуризацією Прийму Н. А.; попереднє засідання призначено на 16.07.2025 та ін.

07 липня 2025 року від ОСОБА_2 надійшла заява про визнання грошових вимог до ОСОБА_1 в сумі 29 887 920,00 грн. Ухвалою суду від 08.07.2025 така заява прийнята до розгляду в попередньому засіданні, що призначене на 16.07.2025.

10 липня 2025 року від ОСОБА_3 про визнання грошових вимог до боржника ОСОБА_1 в сумі 3 320 936,00 грн.

Ухвалою суду від 16.07.2025 визнано вимоги ОСОБА_2 до боржниці у розмірі 29 887 920,00 грн заборгованості та 6 056,00 грн витрат на оплату судового збору.

Ухвалою суду від 16.07.2025 відкладено попереднє засідання на 20.08.2025.

Ухвалою суду від 16.07.2025 така заяву ОСОБА_3 прийнято до розгляду в попередньому засіданні, що призначене на 20.08.2025.

Судом 20.08.2025 було розглянуто заяву з грошовими вимогами ОСОБА_3 , за наслідками чого постановлено ухвалу, якою грошові вимоги ОСОБА_3 визнано в розмірі 3 326 992,00 грн заборгованості та 6 056,00 грн витрат на оплату судового збору. Крім того, судом відкладено попереднє засідання на 10.09.2025.

Ухвалою суду від 05.09.2025 попереднє засідання призначено на іншу дату і час, а саме на 24.09.2025.

Ухвалою суду від 24.09.2025 визначено розмір та перелік, визнаних судом вимог кредиторів, що підлягають внесенню керуючим реструктуризацією до реєстру вимог кредиторів ОСОБА_1 , до яких увійшли вимоги ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ; зобов'язано керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 14 днів з дня постановлення даної ухвали; засідання суду, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі призначено на 15.10.2025.

06 жовтня 2025 року керуючою реструктуризацією подано до суду звіт про виконану роботу, заяву про скасування арештів та обтяжень, накладених на майно боржниці, звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі № 914/1560/25, клопотання про перерахування основної винагороди арбітражної керуючої за рахунок коштів, авансованих боржницею на депозитний рахунок суду, заяву про затвердження плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 .

Ухвалою суду від 10.10.2025 засідання суду призначено на іншу дату і час, а саме на 20.10.2025.

За розпорядженням керівника апарату Господарського суду Львівської області № 241 від 20.10.2025 призначено повторний автоматизований розподіл справи № 914/1560/25.

Згідно з Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.10.2025 справу № 914/1560/25 розподілено для розгляду судді Трускавецькому В. П.

Ухвалою суду від 20.10.2025 суддя Трускавецький В. П. прийняв дану справу до свого провадження.

У судове засідання 20.10.2025 учасники справи не з'явились. Ухвалою суду від 20.10.2025 розгляд заяви керуючої реструктуризацією про затвердження плану реструктуризації боргів призначено на 10.11.2025.

Ухвалою суду від 10.11.2025 зобов'язано Державну прикордонну службу України надати керуючій реструктуризацією Приймі Н. А. та суду інформацію про перетинання ОСОБА_1 державного кордону за останні три роки; зобов'язано АТ «Універсал Банк» надати керуючій реструктуризацією Приймі Н. А. та суду інформацію про залишок коштів на рахунках ОСОБА_1 ; розгляд заяви керуючої реструктуризацією про затвердження плану реструктуризації боргів відкладено на 24.11.2025.

12 листопада 2025 року ДПСУ подано суду інформацію про перетинання боржницею державного кордону (вх. № 30288/25).

19 листопада 2025 року боржницею подано довідки по рахунках, відкритих в АТ «Універсал Банк» (вх. № 30956/25).

24 листопада 2025 року керуючою реструктуризацією подано клопотання про проведення засідання без її участі (вх. № 31213/25).

Також, 24.11.2025 до суду від АТ «Універсал Банк» надійшла інформація про залишок коштів на рахунках ОСОБА_1 (вх. № 31296/25).

Ухвалою суду від 24.11.2025 судове засідання відкладено на 10.12.2025.

У судове засідання 10.12.2025 з'явились керуюча реструктуризацією та адвокат боржниці.

У частинах 3-6 статті 126 КУзПБ передбачено, що господарський суд розглядає заяву про затвердження плану реструктуризації боргів боржника протягом 10 днів з дня її отримання.

Про дату розгляду заяви про затвердження плану реструктуризації боргів господарський суд повідомляє боржника, кредиторів, керуючого реструктуризацією, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов'язань боржника такими особами.

Господарський суд заслуховує кожного присутнього на засіданні кредитора, який має заперечення щодо плану реструктуризації боргів.

Явка кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов'язань боржника такими особами, є обов'язковою.

У разі відсутності зазначених у цій частині кредиторів господарський суд призначає нове засідання суду для затвердження плану реструктуризації боргів боржника.

Повторна неявка в судове засідання кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов'язань боржника такими особами, не перешкоджає розгляду справи.

Неявка в судове засідання належно повідомлених про таке засідання боржника, кредиторів, які схвалили план реструктуризації боргів, або керуючого реструктуризацією не перешкоджає розгляду справи.

Судом встановлено, що у зборах кредиторів ОСОБА_1 брали участь кредитори - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які схвалила план реструктуризації боргів.

Враховуючи це, а також належне повідомлення таких кредиторів про дане засідання, суд вважає, що неявка їх представників не перешкоджає розгляду питання затвердження плану реструктуризації боргів у даному засіданні.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 КУзПБ основними завданнями зборів кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника є: 1) розгляд звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації про майновий стан боржника; 2) розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника; 3) прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Згідно з п. 1 та п. 2 ч. 8 ст. 123 КУзПБ до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника; відмову у схваленні плану реструктуризації боргів та звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та введення процедури погашення боргів боржника або з клопотанням про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 123 КУзПБ участь кредиторів у зборах кредиторів, визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу та учасників зборів кредиторів з правом дорадчого голосу здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Абзацом 2 частини 1 статті 48 КУзПБ встановлено, що учасниками зборів кредиторів боржника є конкурсні кредитори з правом вирішального голосу, вимоги яких визнані господарським судом за результатами попереднього засідання.

Разом з тим, у абзаці 3 частини 1 статті 48 КУзПБ визначено, що у зборах кредиторів боржника можуть брати участь із правом дорадчого голосу, зокрема, конкурсні кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання.

У даній справі є два конкурсний кредитор з правом вирішального голосу - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

З Протоколу № 1 зборів кредиторів у справі № 914/1560/25 про неплатоспроможність ОСОБА_1 від 04.10.2025 вбачається, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 схвалили план реструктуризації боргів ОСОБА_1 .

План реструктуризації боргів та зміни до нього вважаються схваленими, якщо їх підтримали всі забезпечені кредитори та не менше 50 відсотків конкурсних кредиторів (абз. 2 ч. 5 ст. 123 КУзПБ).

Отже, план реструктуризації боргів ОСОБА_1 підтриманий конкурсними кредиторами. Забезпечені кредитори відсутні. Також такий план реструктуризації погоджений ОСОБА_1 .

Частинами 1 та 2 статті 124 КУзПБ встановлено, що план реструктуризації боргів боржника розробляється з метою відновлення платоспроможності боржника. У плані реструктуризації боргів боржника зазначаються: 1) обставини, які спричинили неплатоспроможність боржника; 2) інформація про визнані судом вимоги кредиторів із зазначенням їх розміру та черговості задоволення; 3) інформація про майновий стан боржника за результатами проведених заходів з виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації); 4) інформація про всі доходи боржника, у тому числі доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів; 5) розмір суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів; 6) вимоги кредиторів до боржника, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів; 7) розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб, у розмірі не менше одного прожиткового мінімуму на боржника та на кожну особу, яка перебуває на його утриманні.

Відповідно до ч. 3 ст. 124 КУзПБ план реструктуризації боргів боржника може містити положення про: 1) реалізацію в процедурі реструктуризації боргів частини майна боржника, у тому числі того, що є предметом забезпечення, черговість, строки реалізації такого майна та кошти, які планується отримати від його реалізації; 2) зміну способу та порядку виконання зобов'язань, у тому числі розміру та строків погашення боргів; 3) відстрочення чи розстрочення або прощення (списання) боргів чи їх частини; 4) виконання зобов'язань боржника третіми особами, зокрема шляхом укладення договору поруки, гарантії та інших правочинів згідно з цивільним законодавством; 5) інші заходи, спрямовані на покращення майнового стану боржника та задоволення вимог кредиторів (перекваліфікація, працевлаштування тощо).

Керуючою реструктуризацією подано до суду на затвердження план реструктуризації боргів, погоджений боржницею та схвалений кредиторами, такого змісту:

Схвалено

Кредитор ОСОБА_2 .

Протокол № 1 від 04 жовтня 2025 року

Схвалено

Кредитор ОСОБА_3 .

Протокол № 1 від 04 жовтня 2025 року

Погоджено боржником

ОСОБА_1

26 вересня 2025 року

ПЛАН РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ БОРГІВ ОСОБА_4

(провадження у справі № 914/1560/25 про неплатоспроможність, відкрите Господарським судом Львівської області)

• ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

• План реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_5 , (надалі - Боржник, Заявник), місце реєстрації: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Шевченківським РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області 21.06.1996 року, розроблено відповідно до статті 124 Кодексу України з процедур банкрутства з метою відновлення платоспроможності шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов'язань на умовах та в порядку, визначених цим планом реструктуризації боргів боржника.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 12.06.2025 відкрито провадження у справі № 914/1560/25 про неплатоспроможність боржника- ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ). Введено процедуру реструктуризації боргів ОСОБА_1 . Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено керуючим реструктуризацією ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Прийму Надію Андріївну.

Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства під реструктуризація боргів боржника розуміється судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов'язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника.

Даний План реструктуризації боргів боржника оформлений у вигляді систематизованого переліку взаємопов'язаних і послідовних заходів, що підлягають здійсненню під час провадження у справі про неплатоспроможність з метою розрахунків з кредиторами та відновлення платоспроможності боржника на умовах та у порядку, що визначені планом реструктуризації.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про фінансову реструктуризацію» під планом реструктуризації необхідно розуміти свого роду домовленість сторін, відповідно до якого проводиться реструктуризація грошового зобов'язання та/або господарської діяльності боржника у процедурі фінансової реструктуризації, укладений у порядку, визначеному цим Законом, між боржником, залученими кредиторами та інвесторами (за наявності), а також іншими особами, на яких покладені обов'язки відповідно до плану реструктуризації.

План реструктуризації боргів боржника у справі № 914/1560/25 про неплатоспроможність ОСОБА_1 розроблено відповідно до вимог чинного законодавства України в т.ч./але не виключно згідно до норм Кодексу України з процедур банкрутства з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов'язань на умовах та в порядку, визначених цим планом реструктуризації боргів боржника.

Відповідно до ст. 126 Кодексу даним Планом реструктуризації не підлягають реструктуризації борги боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно до вимог ст. 124, ст. 126 Кодексу України з процедур банкрутств даний План реструктуризації боргів боржника розроблений за принципом максимального збалансування інтересів боржника та кредиторів, що фігурують у справі, з метою забезпечення досягнення мети визначеної процедурою реструктуризації.

В порядку ч. 6 ст. 127 Кодексу даний План реструктуризації боргів не впливає на вимоги кредитора до третіх осіб, якщо кредитор з такими вимогами проголосував проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника. Затвердження судом плану реструктуризації боргів щодо первісного зобов'язання не припиняє пов'язані з ним додаткові зобов'язання згідно із статтею 604 Цивільного кодексу України, якщо заставодержатель проголосував проти такого плану.

Оскільки ч. 1, ч. 2 та ч. 4 ст. 604 ЦК України встановлено, що зобов'язання припиняється за домовленістю сторін. Зобов'язання припиняється за домовленістю сторін про заміну первісного зобов'язання новим зобов'язанням між тими ж сторонами (новація). Новація припиняє додаткові зобов'язання, пов'язані з первісним зобов'язанням, якщо інше не встановлено договором, крім випадків, коли первісне зобов'язання змінене планом санації або реструктуризації згідно з Кодексом України з процедур банкрутства і заставодержатель проголосував проти такого плану.

Умови даного Плану реструктуризації боргів боржника щодо задоволення вимог кредиторів, які не брали участі в голосуванні або голосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника, не є гіршими, ніж умови задоволення вимог кредиторів, які голосували за схвалення Плану реструктуризації. Оскільки, План реструктуризації розроблено для збалансування інтересів кредиторів, та не створення гірших умов під час процедури задоволення вимог конкурсних та забезпечених кредиторів при цьому не дискримінуючи їхніх прав та законних інтереси, що гарантовані нормами чинного законодавства України.

Таким чином, метою процедуру реструктуризацію боргів боржника у справі № 914/1560/25 є відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов'язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника, що спрямовано на погашення заборгованості, що визнана судом в порядку встановленому Кодексом, перед кредиторами як конкурсними, так і забезпеченими, усунення причин неплатоспроможності боржника.

• ВИКЛАД ОБСТАВИН, ЯКІ СПРИЧИНИЛИ НЕПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ БОРЖНИКА.

1. ОСОБА_5 з 2007 року працевлаштована у Колективному Підприємстві Побутового Обслуговування «Дельфін - 1» (Код ЄДРПОУ 19164543, місцезнаходження: 79052, м. Львів, вул. Пілотів, буд. 9) на посаді - директор.

Колективне Підприємство Побутового Обслуговування «Дельфін - 1» вже понад десять років не здійснює жодної діяльності, не нараховує і не виплачує заробітну плату ОСОБА_1 .

З 2011 року по травень 2023 року ОСОБА_1 здійснювала індивідуальну підприємницьку діяльність та була зареєстрована як Фізична особа - підприємець.

З лютого 2022 року Указом Президента України №64/2022/2022-02-24 «Про введення воєнного стану в Україні» (далі по тексту - Указ) на території України було введено воєнний стан. У більшості областях України були розпочаті та наразі ведуться активні бойові дії. В подальшому термін дії воєнного стану продовжувався та діє на даний час.

У зв'язку з введенням в Україні воєнного стану та погіршенням кількості клієнтів, у травні 2023 року ОСОБА_1 припинила підприємницьку діяльність, що підтверджується відповідною Випискою з ЄДР від 26.05.2023 року.

Відтак у ОСОБА_1 за період з травня 2023 року по даний час фактично відсутні постійні доходи, а тому у боржника немає можливості виконувати свої зобов'язання перед кредиторами.

Оскільки з травня 2023 року ОСОБА_1 не отримує жодних доходів тому живе виключно за рахунок заощаджень.

Все майно ОСОБА_1 (нерухоме майно та грошові кошти на банківських рахунках) арештоване в межах виконавчих проваджень - тому погасити борги перед кредиторами за рахунок реалізації майна також неможливо.

Неплатоспроможність ОСОБА_1 утворилася внаслідок неможливості повернення коштів, які були отримані нею в позику.

У зв язку з неповерненням ОСОБА_1 отриманих в позику грошових коштів протягом 2012 - 2025 років відносно Боржниці різними судами було ухвалено кілька судових рішень про стягнення коштів на користь різних фізичних осіб (кредиторів), зокрема:

Рішенням Франківського районного суду м. Львова від 10.04.2020 року у справі №465/1005/20, стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 грошові кошти в розмірі 17 640 000,00 грн. (сімнадцять мільйонів шістсот сорок тисяч) гривень 00 коп. та сплачений судовий збір у розмірі 10510 гривень 00 коп.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Львова від 16 квітня 2019 року у справі № 466/2693/19 стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 грошові кошти в розмірі 80 000, 00 (вісімдесят тисяч) доларів США, що по курсу НБУ еквівалентно 2162 400, 00 (двом мільйонам сто шістдесят двом тисячам чотириста) гривень, суми боргу за договором позики від 10 грудня 2015року.

Враховуючи наявні заощадження готівкових коштів в розмірі 700 000,00 грн., боржником пропонується кредиторам реструктуризація боргу на 5 років.

• ПРЕДМЕТ ПЛАНУ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ БОРГІВ БОРЖНИКА

Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно- правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Згідно ст. 1 Кодексу кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Статтею 47 Кодексу встановлено, що у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна. За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів.

І. Заява з вимогами гр. ОСОБА_2 від 04.07.2025 б/н

07 липня 2025 року керуючою реструктуризацією отримано заяву гр. ОСОБА_2 від

04.07.2025 б/н, з вимогами до боржника в розмірі 29 887 920,00 грн. та судового збору в розмірі 6 056,00 грн. Зазначену заяву розглянуто спільно з боржником та встановлено наступне.

Заборгованість боржника перед гр. ОСОБА_2 підтверджується долученим до заяви документами, зокрема: рішенням Франківського районного суду м. Львова від 10.04.2020 р. у справі №465/1005/20; копією договору позики, розпискою та складається з: 180 000,00 (сто вісімдесят тисяч) доларів США - основний борг (позика); 540 000,00 (п'ятсот сорок тисяч) доларів США - проценти за користування чужими коштами; а також, 6 056,00 гривень - судовий збір за подання вказаної заяви з кредиторськими вимогами.

Загальна сума вимог 720 000,00 (сімсот двадцять тисяч) доларів США, що еквівалентно на день відкриття провадження у справі (12.06.2025) за курсом НБУ - 29 887 920,00 грн.

З огляду на наведене, кредиторські вимоги в розмірі 29 893 976,00 грн. є обгрунтованими та такими, що підлягають до визнання в наступній черговості: 29 887 920,00 грн. - II черга реєстру вимог кредиторів; - 6 056,00 грн. (судовий збір сплачений кредитором за подання заяви з кредиторськими вимогами) - вимоги, задовольняються позачергово.

II. Заява з вимогами гр. ОСОБА_3 від 08.07.2025 б/н

11 липня 2025 року керуючою реструктуризацією отримано заяву гр. ОСОБА_3 від 08.07.2025 б/н, з вимогами до боржника в розмірі 3 320 936,00 грн. та судового збору в розмірі 6 056,00 грн. Заява надійшла в межах встановленого 30 денного строку. Зазначену заяву розглянуто спільно з боржником та встановлено наступне.

Заборгованість боржника перед гр. ОСОБА_3 підтверджується долученим до заяви документами, зокрема: рішенням Шевченківського районного суду м. Львова від 16.04.2019 р. у справі №466/2693/19; копією договору позики б/н від 10.12.2015, розпискою від 10.12.2015, виконавчим листом від 16.04.2019 та складається з: 80 000,00 (вісімдесят тисяч) доларів США - основний борг (позика); а також, 6 056,00 гривень - судовий збір за подання вказаної заяви з кредиторськими вимогами.

Загальна сума вимог 80 000,00 (вісімдесят тисяч) доларів США, що еквівалентно на день відкриття провадження у справі (12.06.2025) за курсом НБУ (41,5117) - 3 320 936,00 грн.

З огляду на наведене, кредиторські вимоги в розмірі 3 326 992,00 грн. є обгрунтованими та такими, що підлягають до визнання в наступній черговості: 3 320 936,00 грн. - II черга реєстру вимог кредиторів; - 6 056,00 грн. (судовий збір сплачений кредитором за подання заяви з кредиторськими вимогами) - вимоги, задовольняються позачергово.

II. Ухвалою суду від 16.07.2025 визнано вимоги ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 ) до ОСОБА_1 на суму 29 887 920,00 грн. - II черга реєстру вимог кредиторів; - 6 056,00 грн. (судовий збір сплачений кредитором за подання заяви з кредиторськими вимогами) - вимоги, задовольняються позачергово.

Ухвалою суду від 20.08.2025 визнано вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_1 на суму 3 320 936 грн. - II черга реєстру вимог кредиторів; - 6 056,00 грн. (судовий збір сплачений кредитором за подання заяви з кредиторськими вимогами) - вимоги, задовольняються позачергово.

• СУМА ВИМОГ КРЕДИТОРІВ. ШО ПІДЛЯГАЄ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВІДПОВІДНО ДО ЦЬОГО ПЛАНУ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ БОРГІВ БОРЖНИКА - 33 208 856 грн.:

- грошові вимоги ОСОБА_2 в розмірі 29 887 920,00 грн. - II черга реєстру вимог кредиторів;

- грошові вимоги ОСОБА_3 в розмірі 3 320 936,00 грн. - II черга реєстру вимог кредиторів.

Судовий збір в розмірі 12 112,00 грн., задовольняється позачергово, до задоволення вимог кредиторів за рахунок готівкових коштів наявних у боржника.

***судовий збір, сплачений кредиторами, під час подання заяви з грошовими вимогами до боржника підлягає погашенню до задоволення вимог кредиторів (ч. 2 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства), і компенсується боржником кредиторам протягом одного місяця з дня затвердження Господарським судом Львівської області Плану реструктуризації боргів фізичної особи.

У випадку працевлаштування Боржника та отримання додаткових доходів, сума, яка буде виділятися на погашення боргів перед кредиторами може бути збільшена, а план реструктуризації буде додатково погоджуватися з Кредиторами.

Відповідно до ст. 125 Кодексу не підлягають реструктуризації борги боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Податковий борг, що виник протягом трьох років до дня постановлення ухвали про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника, визнається безнадійним та списується у процедурі реструктуризації боргів боржника.

План реструктуризації боргів боржника затверджується господарським судом лише після повного погашення боргів боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, якщо така заборгованість існує.

ІІІ. МАЙНОВИЙ СТАН БОРЖНИКА:

Відповідно до економічної літератури під майновим станом розуміють систему економічних відносин, яка пов'язана з наявністю і рухом коштів, утворенням фінансових ресурсів, сукупністю матеріальних і нематеріальних цінностей та боргових прав для повного фінансового забезпечення виробничо-господарської діяльності і розвитку відповідного суб'єкта.

В розрізі як самого поняття майнового стану фізичної особи, так і специфіки справи про неплатоспроможність фізичної особи, під майновим станом боржника необхідно розуміти відомості про об'єкти нерухомого майна, що перебувають у власності або володінні фізичної особи та членів його сімей (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей), інформація про транспортні засобів, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності фізичної особи та його членів сім'ї, відомості про земельні ділянки, що перебувають у власності або володінні (користуванні) боржника та інша інформація щодо наявних активів боржника, що перебуває у його власності та/або володінні.

Джерелом отримання інформації про майновий стан як юридичної, так і фізичної особи є проведення повної інвентаризація, під якою розуміють перевірку по факту наявного майна у суб'єкта, що інвентаризується та її зобов'язань на певну дату.

Відповідно до ст.. 114 Кодексу на арбітражного керуючого покладено обов'язок організувати виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації), визначити його вартість.

Статтею 131 Кодексу визначено, що майно боржника, що підлягає реалізації у процедурі погашення боргів боржника, складає ліквідаційну масу. До складу ліквідаційної маси включається все майно боржника, що перебуває у його власності, а також те, що буде отримано боржником у власність після визнання його банкрутом і до завершення процедури погашення боргів боржника, крім майна, визначеного частинами шостою і сьомою цієї статті та статтею 132 цього Кодексу. До складу ліквідаційної маси може бути включено майно, що є часткою боржника у спільній власності. У такому разі відбувається виділення частки боржника із спільного майна за правилами, передбаченими цивільним законодавством.

До складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім'ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім'ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно із законодавством не може бути звернено стягнення. До складу ліквідаційної маси не включаються кошти, що перебувають на рахунках боржника у пенсійних фондах та фондах соціального страхування.

РУХОМЕ МАЙНО:

За ОСОБА_1 не зареєстровано будь-яких транспортних засобів.

КОРПОРАТИВНІ ПРАВА:

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань згідно якого встановлено, що ОСОБА_1 є учасником (співзасновником) наступної юридичної особи:

• КОЛЕКТИВНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ "ДЕЛЬФІН - 1". Ідентифікаційний код юридичної особи 19164543. Місцезнаходження юридичної особи Україна, 79052, Львівська обл., місто Львів, ВУЛ. ПІЛОТІВ, будинок 9. Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 740 грн.

НЕРУХОМЕ МАЙНО:

• земельна ділянка площею 0,3494 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_4 кадастровий №4610136300:06:018:0128. реєстраційний номер нерухомого майна 328876146101. Підстава виникнення права власності: державний акт на право власності на земельну ділянку, серія та номер: ЯЛ №969551, виданий 04.04.2011 00:00:00, видавник: Управління Держкомзему у місті Львів.

*** зазначена земельна ділянка перебуває під обтяженнями, а саие:

1. Номер запису про обтяження: 40790438; Підстава для державної реєстрації: серія та номер: 465/4457/20, виданий: 30.12.2020 00:00:00, видавник: Франківський районний суд м. Львова, назва документа: ухвала суду; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

2. Номер запису про обтяження: 38969139; Підстава для державної реєстрації: серія та номер: 462/5290/20, виданий: 30.10.2020 00:00:00, видавник: Залізничний районний суд міста Львова, назва документа: ухвала суду; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

3. Номер запису про обтяження: 38324125; Підстава для державної реєстрації: постанова про арешт майна боржника, серія та номер: 63120271, виданий: 23.09.2020 00:00:00, видавник: Приватний виконавець виконавчого округу Львівської області Білецький І.М., назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

4. Номер запису про обтяження: 5657286; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна, серія та номер: 43320983, виданий: 14.05.2014 00:00:00, видавник: Державний виконавець Залізничного ВДВС ЛМУЮ Крилишин Р. М., назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

5. Номер запису про обтяження: 38920902; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна боржника, серія та номер: 63451550, виданий: 29.10.2020 00:00:00, видавник: Залізничний ВДВС у м. Львові Західного міжрегіонального управління юстиції (м. Львів), назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

*** Ухвалою суду від 30.12.2020 у межах справи № 465/4457/20 (кримінальне провадження внесене до ЄРДР №42020141080000059 від 11.06.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 388 КК України накладено арешт на нежитлові приміщення: лазню пральню загальною площею 543,7 га., та котельню площею 134,3 кв. м, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1, та земельну ділянку (кадастровий номер №4610136300:06:018:0128), загальною площею 0, 3494 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер майна 328876146101), що перебувають у приватній власності ОСОБА_5, із забороною будь яким особам, уповноваженим на внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, в тому числі нотаріусам, суб'єктам державної реєстрації прав та приватним і державним виконавцям вчиняти будь які дії з таким нерухомим майном чи його частинами до прийняття рішення про зняття арешту.

Також, на вказаній земельній ділянці розташовані об'єкти нерухомого майна, а саме, будівлі лазні-пральні літ. Л-1-А'-І, загальною площею - 543,7 кв.м., котельні -Б-1, загальною площею - 134,3 кв.м., які належать особі відмінній від боржника (Рішення Залізничного районного суду м. Львова від 02 жовтня 2013 року у справі № 462/5935/13-ц).

Враховуючи зазначене, вказана земельна ділянка не може бути реалізована в процедурі реструктуризації.

Грошові кошти: 710 000,00 грн.

• Майно боржника, яке є предметом забезпечення: відсутнє.

№ з/пНайменування / П. І. Б. кредитора (заставодержателя, іпотекодержателя)Підстави виникнення зобов'язанняСума грошових вимог кредиторів, грнСтрок виконання зобов'язання

1.----

IV. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДОХОДИ БОРЖНИКА:

Доходи сукупні надходження грошових коштів або матеріальних цінностей у натуральній формі, які отримує людина, або сім'я, за конкретний проміжок часу.

Відповідно до ст. 163 ПК України під доходом фізичної особи розуміється: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Доходи (заробітки) особи або сім'ї можуть бути постійними (регулярними) або одноразовими (такими, що не повторюються). В п. 164.2. ст. 164 ПК України визначено перелік статей доходів, які фізична особа може отримувати під час відповідного періоду часу.

Однак, якщо узагальнити всі наявні статті джерел доходів фізичної особи, то в залежності від джерел походження та регулярності грошових надходжень всі доходи діляться на 4 категорії:

1. Доходи від трудової діяльності включають всі зароблені гроші, які людина або члени одної сім'ї отримують за свою працю. До них входить основна заробітна плата, преміальні платежі та бонуси від роботодавця, прибутки від підприємництва або ведення підсобного господарства. У більшості домогосподарств основна частина грошових надходжень це заробітна плата або дохід від трудової діяльності. Тому важливо мати постійну роботу, яка дає змогу заробляти реальні гроші.

2. Доходи від активів всі «пасивні» надходження, які не залежать від працездатності, і не потребують власної праці. До них належать дивіденди від акцій, відсотки за вкладами, облігаціями, орендна плата, тощо. Для таких доходів необхідно бути власником певних активів, які можна передати іншим людям чи організаціям у користування за винагороду. Особисті активи це готівкові гроші, цінні папери, кошти в пенсійних фондах, позики іншим, власна нерухомість, транспортні засоби, інше цінне майно, авторські права, ліцензії за винаходи.

3. Соціальні доходи складаються з державних соціальних виплат, такі як державна пенсія, субсидії, стипендії, всі інші види соціальної допомоги. Такі гроші громадяни отримують через особливі обставини або події, наприклад досягнення пенсійного віку, народження дитини, житлові умови.

4. Інші доходи тимчасові, одноразові та випадкові грошові надходження, які несуттєво або тимчасово впливають на сімейний бюджет. Сюди входять виграші в лотереї, подарунки, спадщина, тощо.

4.1. Доходи, які боржник отримує (заробітна плата, пенсія тощо):

На даний час ОСОБА_1 офіційно не працевлаштована. Живе за рахунок наявних заощаджень.

4.2. Доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів: заробітна плата у випадку працевлаштування.

Залишок коштів, які боржник спрямовує на задоволення вимог кредиторів становить 672 888,00 грн. згідно наступного розрахунку: 710 000,00 грн. (готівкові кошти згідно інвентаризації станом на 04.07.2025) - 10 000,00 грн. кошти які боржник використала для задоволення побутових потреб за 07-08 місяць 2025 року (5 000,00x2) - 15 000,00 грн. (кошти, які використовуватимуться боржником на протязі 3 місяців виконання плану реструктуризації для задоволення особистих потреб боржника) - 12 112,00 грн. (кошти які спрямовуватимуться на погашення судового збору сплаченого кредиторами за подання заяв з вимогами до боржника) = 672 888,00 грн.

• Розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення вимог кредиторів:

У відсотковому співвідношенні, до загального розміру заборгованості, вимоги кредиторів становлять:

- ОСОБА_2 в розмірі 605 531,91 грн. згідно наступного розрахунку (29 887 920,00 грн. х 100% / 33 208 856,00 грн. = 89,99 %; 89,99 % від 672 888,00 грн. (сума реструктуризації») =605 531,91 гри. (сума погашення кредитору протягом виконання плану реструктуризації);

- 605 531,91 грн. / 3 (місяці) * 201 843,97 гри. (сума яка підлягатиме погашенню щомісячно).

- ОСОБА_3 в розмірі 67 356,09 гри. згідно наступного розрахунку (З 320 936,00 гри. х 100% / 33 208 856,00 грн. « 10,01 %; 10,01 % від 672 888,00 грн. (сума реструктуризації) » 67 356,09 гри. (сума погашення кредитору протягом пнконання плану реструктуризації);

67 356,09 грн. / 3 (місяці) = 22 452,03 грн. (суми яка підлягатиме погашенню щомісячно).

• Розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення наявних у боржника обов'язкових періодичних зобов'язань (виплата аліментів тощо): ВІДСУТНІ.

• Вимоги кредиторів, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів: 32 535 968.00 грн.

• Розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб: 5 000,00 грн. (5 місяців з моменту інвентаризації майна) ***Для своїх особистих потреб у боржника залишаються грошові кошти в загальному розмірі 25 000,00 тисяч гривень на весь час виконання плану реєструтуризації.

• Порядок і строки реалізації майна боржника (частини майна), у тому числі, що є предметом забезпечення: ВІДСУТНІ.

• Задоволення вимог забезпечених кредиторів за рахунок продажу майна боржника, шо с предметом забезпечення: ВІДСУТНІ.

• Відстрочення чи розстрочення або спрощення (списання) боргів чи їх частини: відсутні.

• Грошові вимоги конкурсних кредиторів, що підлягають реструктуризації відповідно до Плану реструктуризації боргів - 33 208 856,00 гри.

• Грошові вимоги забезпечених кредиторів, що підлягають реструктуризації відповідно до Плану реструктуризації боргів: відсутні.

• Термін сплати платежу - до 30-го числа місяця в якому мас бути здійснений платіж, але не раніше дати надходження коштів (виплати військовослужбовця) на відповідний рахунок боржника.

• Кредитори протягом 10-ти днів з дати затвердження даного Плану реструктуризації мають надати боржнику реквізити для здійснення погашення вимог, що задекларовані в реєстрі.

• Виконання зобов'язань боржника третіми особами: не передбачено.

• Заходи, спрямовані на покращення майнового стану боржника та задоволення вимог кредиторів: працевлаштування тощо.

• Прикінцеві положення

• Строк виконання плану реструктуризації боргу боржника - 3 місяці.

• Додаткові умови виконання плану реструктуризації боргів боржника: відсутні.

• План реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і г обов'язковим для боржника га кредиторів.

З дня затвердження судом Плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в Плані реструктуризації боргів боржника.

Крім договорів, які передбачені Планом реструктуризації боргів, боржник протягом реструктуризації не має права:

1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати;

2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника;

3) виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.

4.Протягом дії Плану реструктуризації боргів боржник повинен повідомляти кредиторів, включених до Плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.

5.У випадку виконання плану реструктуризації боргу настають наслідки звільнення боржника від боргів передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, в тому числі: вважаються погашеними грошові вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів фізичної особи ОСОБА_1 , а також грошові вимоги кредиторів та/або їх правонаступників, які виникли до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , але не були заявлені кредиторами протягом провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи. Виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню. Вимоги, не задоволені через недостатність майна боржника, вважати погашеними.

• Боржник має право достроково виконати умови плану реструктуризації про що повідомляється суд.

• Щодо участі керуючого реструктуризацією в справі № 914/1560/25.

Відповідно до ч. 5 с. 127 Кодексу з дня затвердження судом плану реструктуризації

боргів припиняються повноваження керуючого реструктуризацією, крім випадків, якщо: планом реструктуризації боргів передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди; планом реструктуризації боргів передбачено продаж майна боржника. У такому разі керуючий реструктуризацією продовжує виконувати свої повноваження до завершення продажу майна боржника, розподілу отриманих від реалізації майна коштів, затвердження звіту про такий розподіл зборами кредиторів та подання такого звіту до суду.

Враховуючи дане, оскільки Планом реструктуризації боргів не передбачено подальшої участі в процедурі керуючого реструктуризацією та не має проводитися продаж майна боржника, ухвалою суду про затвердження плану реструктуризації повноваження керуючого реструктуризацією арбітражний керуючий Прйима Н.А. припиняються.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією, у випадку затвердження даного проекту плану реструктуризації відбуватиметься за рахунок авансованих боржником коштів на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області.

*** Відповідно до норм чинного законодавства реструктуризація боргу за позиковими зобов'язаннями є однією з форм реорганізації умов боргу, під час якої боржники і кредитори домовляються про відстрочення виплат заборгованостей за основною сумою кредиту і за відсотками, термін яких повинен наступити в певний період часу, а також про новий графік таких платежів чи про інші умови.

Реструктуризація зобов'язань - це зміна істотних умов договору про надання кредиту, що здійснюється кредитодавцем на договірних умовах із споживачем і впливає на умови та/або порядок повернення такого кредиту.

Згідно ст. 18 Закону України «Про фінансову реструктуризацію» боржник має право ініціювати проведення процедури фінансової реструктуризації шляхом подання письмової заяви про реструктуризацію до секретаріату за умови відсутності щодо нього порушеного провадження у справі про банкрутство або відсутності здійснення санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство.

Станом на сьогоднішній день боржник ОСОБА_1 перебуває в процедурі неплатоспроможності, а тому пріоритетними у застосуванні для усіх суб'єктів правовідносин (сторін та учасників справи № 914/1560/25) є норми саме Кодексу, в порівняні з іншими нормативно-правових документів.

Стаття 124 Кодексу надає право в рамках плану реструктуризації змінити спосіб та порядок виконання зобов'язань, у тому числі розміру та строків погашення боргів, провести відстрочення чи розстрочення або прощення (списання) боргів боржника чи їх частини, які у встановленому порядку були визнані господарським судом під час розгляду справи про неплатоспроможність.

від 26.09.2025

Керуючий реструктуризацією підпис

Відповідно до ч. 7 ст. 126 КУзПБ господарський суд зобов'язаний затвердити план реструктуризації боргів боржника, якщо такий план схвалений кредиторами та боржником.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 127 КУзПБ план реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.

Враховуючи те, що план реструктуризації боргів ОСОБА_1 погоджений боржницею, схвалений кредиторами і умови такого плану відповідають вимогам КУзПБ, суд дійшов висновку задоволити заяву керуючої реструктуризацією та затвердити такий план реструктуризації боргів.

Відповідно до ч. 5 ст. 127 КУзПБ з дня затвердження судом плану реструктуризації боргів припиняються повноваження керуючого реструктуризацією, крім випадків, якщо: 1) планом реструктуризації боргів передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди; 2) планом реструктуризації боргів передбачено продаж майна боржника. У такому разі керуючий реструктуризацією продовжує виконувати свої повноваження до завершення продажу майна боржника, розподілу отриманих від реалізації майна коштів, затвердження звіту про такий розподіл зборами кредиторів та подання такого звіту до суду.

Враховуючи те, що планом реструктуризації боргів не передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, а також не передбачено продаж майна боржника, суд дійшов висновку, що повноваження арбітражної керуючої Прийми Н. А. як керуючої реструктуризацією у даній справі підлягають припиненню.

Відповідно до ч. 1 та ч. 3 ст. 128 КУзПБ з дня затвердження плану реструктуризації боргів боржник починає погашення вимог кредиторів згідно з умовами такого плану. У разі порушення боржником плану реструктуризації боргів кредитори, вимоги яких включені до такого плану, мають право звернутися до господарського суду з клопотанням про закриття провадження у справі або про введення процедури погашення боргів боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 129 КУзПБ не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник зобов'язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів. До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.

Щодо заяви арбітражної керуючої Прийми Н. А. про скасування арештів, накладених на майно ОСОБА_1 суд зазначає таке.

В процесі здійснення процедури реструктуризації, керуючою реструктуризацією отримано інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон та встановлено наявність у ОСОБА_1 майна - земельної ділянки площею 0,3494 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_4 кадастровий №4610136300:06:018:0128, реєстраційний номер нерухомого майна 328876146101. Підстава виникнення права власності: державний акт на право власності на земельну ділянку, серія та номер: ЯЛ №969551, виданий 04.04.2011 00:00:00, видавник: Управління Держкомзему у місті Львів.

Також, керуючою реструктуризацією встановлено, що зазначена земельна ділянка перебуває під обтяженнями, а саме:

1. Номер запису про обтяження: 40790438; Підстава для державної реєстрації: серія та номер: 465/4457/20, виданий: 30.12.2020 00:00:00, видавник: Франківський районний суд м. Львова, назва документа: ухвала суду; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

2. Номер запису про обтяження: 38969139; Підстава для державної реєстрації: серія та номер: 462/5290/20, виданий: 30.10.2020 00:00:00, видавник: Залізничний районний суд міста Львова, назва документа: ухвала суду; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

3. Номер запису про обтяження: 38324125; Підстава для державної реєстрації: постанова про арешт майна боржника, серія та номер: 63120271, виданий: 23.09.202000:00:00, видавник: Приватний виконавець виконавчого округу Львівської області Білецький І.М., назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

4. Номер запису про обтяження: 5657286; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна, серія та номер: 43320983, виданий: 14.05.2014 00:00:00, видавник: Державний виконавець Залізничного ВДВС ЛМУЮ Крилишин Р. М., назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

5. Номер запису про обтяження: 38920902; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна боржника, серія та номер: 63451550, виданий: 29.10.2020 00:00:00, видавник: Залізничний ВДВС у м. Львові Західного міжрегіонального управління юстиції (м. Львів), назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

6. Номер запису про обтяження: 44121841; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна боржника, серія та номер: 66927279, виданий: 23.09.2021 00:00:00, видавник: Залізничний ВДВС у місті Львові ЗМУ МЮ (м.Львів), назва документа: постанова.

В результаті відкриття провадження у справі про неплатоспроможність введено мораторій, який забороняє як вчинення дій щодо задоволення вимог кредиторів в межах відкритих виконавчих проваджень так і звернення стягнення на майно боржника в т.ч. і на грошові кошти. Таке задоволення має відбутись лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність, у зв'язку з чим факт наявності відповідних обтяжень у вигляді арештів перешкоджатиме як виконанню основної мети процедури так і порушує конституційне право боржника, що визначені чинним законодавством України.

Враховуючи це керуюча реструктуризацією клопоче перед судом про скасування усіх арештів та обтяжень, накладені на майно та майнові активи ОСОБА_1 , зокрема вищезазначених.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Примусове виконання судових рішень здійснюється відповідно до умов та порядку, передбачених Законом України «Про виконавче провадження», у ст. 1 якого визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Державний виконавець, приватний виконавець під час здійснення професійної діяльності є незалежними, керуються принципом верховенства права та діють винятково відповідно до закону (ст. 5 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів»).

Пунктом 4 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі відкриття господарським судом провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) боржника, якщо відповідно до закону на вимогу стягувача поширюється дія мораторію, запровадженого господарським судом, про що виносить відповідну постанову.

Вчинення виконавчих дій зупиняється до закінчення строку дії мораторію на задоволення вимог кредиторів (ч. 1 ст. 35 Закону України «Про виконавче провадження»).

У свою чергу, неплатоспроможність визначається як неспроможність боржника (іншого, ніж страховик або кредитна спілка) виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом, або встановлена Національним банком України неплатоспроможність страховика відповідно до Закону України «Про страхування» чи неплатоспроможність кредитної спілки відповідно до Закону України «Про кредитні спілки» (ст. 1 КУзПБ).

Важливо відзначити, що з моменту відкриття стосовно боржника провадження у справі про неплатоспроможність він перебуває в спеціальному правовому режимі, який змінює весь комплекс відносин боржника, і спеціальні норми КУзПБ мають пріоритет у застосуванні під час розгляду справ про банкрутство щодо інших законодавчих та підзаконних актів (подібна правова позиція наведена у постанові Верховного Суду від 28.04.2021 року у справі № 428/2376/20).

Особливостями цього правового режиму є, по-перше, те, що пред'явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому КУзПБ, а по-друге - уведення мораторію на задоволення вимог з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи (п. п. 1, 5 ч. 1 ст. 120 КУзПБ).

Упродовж дії мораторію на задоволення вимог кредиторів зупиняється стягнення з боржника за всіма виконавчими документами, крім виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, а також крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум, у тому числі одержаних від продажу майна боржника, або перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах (ч. 2 ст. 121 КУзПБ).

Згідно з ч. 1 ст. 121 КУзПБ мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність є підставою для зупинення вчинення виконавчих дій стосовно боржника. Про запровадження мораторію керуючий реструктуризацією повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні

Водночас ч. 5 ст. 121 КУзПБ встановлює, що дія мораторію щодо задоволення забезпечених вимог кредиторів за рахунок майна боржника, що є предметом забезпечення, припиняється автоматично та забезпечений кредитор отримує право звернути стягнення на предмет забезпечення, у тому числі поза межами справи про банкрутство, після спливу 120 днів з дня відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, якщо господарський суд протягом цього часу не ухвалив постанову про визнання боржника банкрутом або постановив ухвалу про затвердження плану реструктуризації боргів або ухвалу про продовження строку дії мораторію щодо задоволення забезпечених вимог кредиторів.

Провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою (ч. 1 ст. 113 КУзПБ).

Законодавцем передбачено інститут мораторію у справі про банкрутство юридичної особи (неплатоспроможності фізичної особи/фізичної особи-підприємця) як механізм збереження активів боржника задля їхнього спрямування під час реалізації щодо боржника передбачених ст. 6 КУзПБ судових процедур на погашення конкурсної маси боржника та забезпечення справедливого балансу між інтересами кредиторів і боржника, а також максимального погашення пасиву боржника за рахунок його активів (подібна правова позиція наведена у постанові Верховного Суду від 01.10.2020 року у справі № 910/17501/19).

Тобто, за логікою законодавця, відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (банкрутство) фізичної особи та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів унеможливлює застосування заходів примусового виконання рішень у порядку здійснення виконавчого провадження та є підставою для зупинення виконавчих проваджень, відкритих стосовно боржника (подібна правова позиція наведена у постанові Верховного Суду від 22.07.2021 року у справі № 905/1642/19).

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 120 КУзПБ з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника арешт майна боржника та інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про неплатоспроможність, а попередньо накладені арешти та обмеження можуть бути зняті на підставі ухвали господарського суду.

Зазначена норма КУзПБ передбачає право суду знімати попередньо накладені арешти та обмеження виключно щодо майна та коштів саме боржника.

У силу вимог ч. 5 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження» арешт може бути знятий за рішенням суду.

У зв'язку із наведеним, суд дійшов висновку про скасування нижчезазначених арештів:

- Номер запису про обтяження: 38324125; Підстава для державної реєстрації: постанова про арешт майна боржника, серія та номер: 63120271, виданий: 23.09.2020 00:00:00, видавник: Приватний виконавець виконавчого округу Львівської області Білецький І.М., назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

- Номер запису про обтяження: 5657286; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна, серія та номер: 43320983, виданий: 14.05.2014 00:00:00, видавник: Державний виконавець Залізничного ВДВС ЛМУЮ Крилишин Р. М., назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

- Номер запису про обтяження: 38920902; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна боржника, серія та номер: 63451550, виданий: 29.10.2020 00:00:00, видавник: Залізничний ВДВС у м. Львові Західного міжрегіонального управління юстиції (м. Львів), назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

- Номер запису про обтяження: 44121841; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна боржника, серія та номер: 66927279, виданий: 23.09.2021 00:00:00, видавник: Залізничний ВДВС у місті Львові ЗМУ МЮ (м. Львів), назва документа: постанова.

У разі набрання законної сили судовим рішенням про зняття арешту з майна боржника арешт з такого майна знімається згідно з постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини (ч. 2 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження»).

Щодо скасування арештів, накладених Франківським районним судом м. Львова в межах кримінальних справ № 465/4457/20 та № 462/5290/20, то суд вказує, що накладаючи арешт у межах кримінального провадження суд відповідної юрисдикції у межах свого провадження переслідує специфічну мету - збереження речового доказу для доведення вини підозрюваного тощо.

На відміну від кримінального провадження, наслідки триваючого провадження про банкрутство є суспільно значущими, але не є небезпечними у порівнянні з суспільним інтересами, які захищаються шляхом накладення арешту у межах, зокрема, кримінального провадження. Це, ймовірно, може створювати певну ієрархію суспільних відносин, на захист яких судові та адміністративні органи накладають арешт або застосовують інші обмеження щодо майна боржника, у межах наданих ним повноважень.

Суд звертається до правової позиції, викладеної в постанові Верховного Суду у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство від 16.10.2018 у справі №Б-50/112-09. Також, аналогічна позиція зазначена у постанові від 20.10.2020 Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду по справі №4/5007/33-Б/11.

Арешт майна у розумінні кримінального процесу - це тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому КПК України порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Отже, арешт, накладений в межах кримінальної справи, є заходом забезпечення кримінального провадження, застосованим згідно з нормами КПК України і його скасування відбувається в порядку, визначеному статтею 174 КПК України - без можливості його скасування судами інших юрисдикцій, що випливає також із положень статей 37, 41 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень».

У цьому висновку суд звертається до правової позиції Верховного Суду, викладеної в постанові від 24.11.2019 у справі №Б-24/194-06 з посиланням на правові позиції Великої Палати Верховного Суду у справах №335/12096/15-ц (постанова від 15.05.2018.) та №569/4374/16-ц (постанова від 23.05.2018), а також до правової позиції, що послідовно та неодноразово викладалась Верховним Судом стосовно правових наслідків для справи про банкрутство арешту майна боржника, накладеного в межах кримінального провадження, зокрема, у постановах від 16.10.2018 у справі №Б-50/112-09, від 11.04.2019 у справі №926/1307-б/15, від 24.04.2018 у справі №910/10369/15, від 18.04.2019 у справі №1-23-32/135-08-4825, від 08.11.2020 у справі №20/906/43-Б/13-Г.

Відповідно до ч. 6 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Таким чином, суд вважає, відмовити у скасуванні арештів, накладених на майно ОСОБА_1 в межах справ № 465/4457/20 та № 462/5290/20.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 120, 121, 123, 124, 126, 127, 128, 129 КУзПБ, ст. ст. 3, 42, 234, 235 ГПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву керуючої реструктуризацією Прийми Н. А. про затвердження плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 (вх. № 4215/25 від 07.10.2025) - задовольнити.

2. Затвердити план реструктуризації боргів ОСОБА_1 погоджений боржницею та схвалений кредиторами протоколом зборів кредиторів № 1 від 04.10.2025.

План реструктуризації боргів набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів.

3. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.

ОСОБА_1 протягом реструктуризації не має права:

1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати;

2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника;

3) виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.

Протягом дії плану реструктуризації боргів ОСОБА_1 повинна повідомляти кредитора, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.

4. Зобов'язати ОСОБА_1 не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів надати суду та кредитору, включеному до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів відповідно до вимог ст. 129 КУзПБ.

5. Повноваження арбітражної керуючою Прийми Н. А. як керуючої реструктуризацією у справі № 914/1560/25 про неплатоспроможність ОСОБА_1 - припинити.

6. Заяву арбітражної керуючої Прийми Н. А. про скасування арештів, накладених на майно ОСОБА_1 (вх. № 4191/25 від 06.10.2025) - задовольнити частково.

7. Скасувати арешти та обтяження, накладені на майно та майнові активи ОСОБА_1 , а саме:

- Номер запису про обтяження: 38324125; Підстава для державної реєстрації: постанова про арешт майна боржника, серія та номер: 63120271, виданий: 23.09.2020 00:00:00, видавник: Приватний виконавець виконавчого округу Львівської області Білецький І.М., назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

- Номер запису про обтяження: 5657286; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна, серія та номер: 43320983, виданий: 14.05.2014 00:00:00, видавник: Державний виконавець Залізничного ВДВС ЛМУЮ Крилишин Р. М., назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

- Номер запису про обтяження: 38920902; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна боржника, серія та номер: 63451550, виданий: 29.10.2020 00:00:00, видавник: Залізничний ВДВС у м. Львові Західного міжрегіонального управління юстиції (м. Львів), назва документа: постанова; Тип обтяження: арешт нерухомого майна.

- Номер запису про обтяження: 44121841; Підстава для державної реєстрації: про арешт майна боржника, серія та номер: 66927279, виданий: 23.09.2021 00:00:00, видавник: Залізничний ВДВС у місті Львові ЗМУ МЮ (м. Львів), назва документа: постанова.

8. У задоволенні решти заяви арбітражної керуючої Прийми Н. А. про скасування арештів, накладених на майно ОСОБА_1 (вх. № 4191/25 від 06.10.2025) - відмовити.

Ухвала набрала законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки передбачені розділом КУзПБ та ГПК України.

Повна ухвала складена 15.12.2025.

Суддя Трускавецький В.П.