Справа № 761/39430/25
Провадження № 3/761/7850/2025
24 листопада 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мєлєшак О.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань НП України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону, несвоєчасно повідомив Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, шляхом внесення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), у зв'язку з отриманням 28.11.2024 доходу у вигляді заробітної плати на суму 170 726,65 грн, яка'перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2024 року, а також у зв'язку з нарахуванням 26.12.2024 заробітної плати за другу половину місяця у розмірі 237 770,29 грн., та фактично виплаченої 26.12.2024, що є порушенням вимог ч. 4 ст. 52 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому представник ОСОБА_1 - адвокат Леськів В.П. уважав, що провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП за закінченням на момент розгляду справи строків, визначених ст. 38 КУпАП.
ОСОБА_1 підтримав позицію свого представника.
Прокурор уважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а доводи його представника щодо спливу строків притягнення до адміністративної відповідальності такими, що не заслуговують на увагу, оскільки днем виявлення правопорушення слід уважати день складання та підписання уповноваженою особою протоколу.
Суд, заслухавши особу відносно якої складено протокол, його представника, думку прокурора щодо наявності підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Відповідно до розпорядження Київського міського голови від 30.05.2022 № 257 ОСОБА_1 призначено на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень з 01.06.2022.
Таким чином, відповідно до пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1, ч. 4 ст. 52 Закону, приміткою до ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та суб'єктом адміністративного правопорушення.
При цьому, ОСОБА_1 допустив порушення вимог Закону в частині своєчасності подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані з огляду на таке.
Відповідно до ч. 4 ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна абс здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов'язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Додатковий захід здійснення фінансового контролю у вигляді обов'язку повідомляти про суттєві зміни у майновому стані застосовується до суб'єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб'єктів декларування, які займають посади, пов'язані з високим рівнем корупційних ризиків.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 становить 3 028,00 грн.
Таким чином, з 01.01.2024 суб'єкти декларування, визначені в абз. 2 ч. 4 ст. 52 Закону, зобов'язані повідомляти Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані щодо отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, що перевищує 151 400,00 грн.
Отже, заробітна плата суб'єкта декларування вважається його доходом. Відповідно, якщо суб'єкт декларування отримав одноразовий дохід у вигляді заробітної плати у розмірі понад 50 ПМ, то виникає обов'язок повідомити про це Національне агентство.
Відповідно до інформації, наданої апаратом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ОСОБА_1 нараховано 170 726,65 грн. заробітної плати за другу половину місяця, та фактично виплачено 28.11.2024 за вирахуванням податків та інших обов'язкових платежів.
З огляду на вищевикладене, ОСОБА_1 відповідно до ч. 4 ст. 52 Закону зобов'язаний був у строк до 00 год 00 хв 09.12.2024 подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з відомостями з Реєстру, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв'язку з отриманням доходу у вигляді заробітної плати ОСОБА_1 подав 26.12.2024 о 18:49, а отже несвоєчасно.
Крім того, відповідно до інформації наданої апаратом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_1 нараховано 237 770,29 грн. заробітної плати за другу половину місяця, та фактично виплачено 26.12.2024 за вирахуванням податків та інших обов'язкових платежів.
З огляду на вищевикладене, ОСОБА_1 відповідно до ч. 4 ст. 52 Закону зобов'язаний був у строк до 00 год 00 хв 06.01.2025 подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з відомостями з Реєстру, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв'язку з отриманням доходу у вигляді заробітної плати ОСОБА_1 подав лише 23.01.2025 о 19:22, а отже несвоєчасно.
У зв'язку із зазначеним, суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-6 КУпАП.
Разом з тим, відповідно до даних, що містяться у протоколі, датою виявлення правопорушення, особа яка склала протокол, вважає момент, коли зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення, тобто дата складання протоколів, а саме: 09.09.2025.
При цьому, з матеріалів справи вбачається, що з Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України 02.05.2025 було надіслано лист-повідомлення доНаціонального агентства, про факт порушення ОСОБА_1 вимог Закону в частині своєчасності подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, а отже саме 02.05.2025 є датою виявлення правопорушення.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212 15, 212 21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 2 ст. 38, ч.2 ст.172-6, п. 7 ст. 247 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-6 КУпАП закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, за закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: