Ухвала від 20.11.2025 по справі 761/44130/25

Справа № 761/44130/25

Провадження № 1-кс/761/28070/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2025 року слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеного до ЄРДР за № 72025001310000008 від 05.02.2025 за фактами набуття та розпорядження майном, одержаним від незаконно виготовлених підакцизних товарів - рідин для електронних сигарет, за ознаками кримінальних правопорушень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204; ч. 1 ст. 209; ч. 3 ст. 212 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Детектив Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , звернулася до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання мотивовано тим, що детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72025001310000008 від 05.02.2025 за фактами набуття та розпорядження майном, одержаним від незаконно виготовлених підакцизних товарів - рідин для електронних сигарет, за ознаками кримінальних правопорушень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204; ч. 1 ст. 209; ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72025001310000008 від 05.02.2025 за фактами набуття та розпорядження майном, одержаним від незаконно виготовлених підакцизних товарів - рідин для електронних сигарет, за ознаками кримінальних правопорушень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204; ч. 1 ст. 209; ч. 3 ст. 212 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що на території України здійснює незаконну діяльність невстановлена група осіб, учасники якої усвідомлюють фінансовий прибуток від протиправної діяльності пов'язаної із збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів зокрема нікотиновмісних сумішей та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які відповідно до пункту 215.1 статті 215 Податкового кодексу України належать до підакцизних товарів, порушуючи вимоги Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального», організували злочинну схему спрямовану на отримання грошових коштів злочинним шляхом внаслідок зайняття господарською діяльністю та внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння. Грошові кошти отримують від незаконного збуту, зберігання з метою збуту та транспортування з цією метою незаконно виготовлених підакцизних товарів (нікотиновмісні суміші та рідин, що використовуються в електронних сигаретах), які реалізовуються через точки роздрібної торгівлі (кіоски) на території України та через мережу Інтернет на веб-ресурсі ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В точках роздрібної торгівлі, як і в Інтернет-магазині продаються рідини,

використовуються в електронних сигаретах та компоненти для самозамішування рідин для POD-систем, котрі складаються з гліцеріну, пропіленгліколю ароматизатори - продаються окремо, проте, продавці пропонують в якості подарунку, що являє собою нікотиновмісну суміш, тим самим здійснюючи збут незаконно виготовлених підакцизних товарів. У податковій звітності факт реалізації дарунку підакцизної продукції жодним чином не відображений.

На сайті ІНФОРМАЦІЯ_2 вказано, що підприємницька діяльність здійснюється від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), попередньо від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

З метою надання такій діяльності законного вигляду ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) отримали ліцензії на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах та на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за місцями реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів.

Крім того, встановлено, що податкова звітність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » подається з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_5 з використанням ІР-адрес: НОМЕР_4 (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ); 65.21.7.137 ( ОСОБА_5 (Німеччина); НОМЕР_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 (Німеччина).

Надалі, в ході здійснення оперативних заходів, було встановлено, що за адресами точок роздрібної торгівлі, де у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) наявні ліцензії на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах та на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, здійснюють діяльність суб'єкти господарювання в яких відповідні ліцензії відсутні, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ).

Відправка незаконно виготовлених підакцизних товарів (онлайн замовлення) здійснюється з відділення ІНФОРМАЦІЯ_12 N?105 з використання номеру телефону НОМЕР_11 від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_12 ) директором якої являється ОСОБА_6 (інн НОМЕР_13 ) (покинув територію України 09.12.2022). Додатково встановлено, що ОСОБА_6 з метою отримання коштів за реалізацію незаконно виготовлених підакцизних товарів, видав довіреність на представництво інтересів на ряд осіб.

У подальшому встановлено, що особа ОСОБА_7 приймає посилки з незаконно виготовленими товарами (так званими «підсилювачами смаку» «нікотинобустерами» у складі яких є пропіленгліколь, нікотин, бензойна кислота, у відділенні ІНФОРМАЦІЯ_12 № НОМЕР_14 та після чого здійснює незаконне транспортування незаконно виготовлених підакцизних товарів до складських приміщень з метою зберігання та сортування. Крім того, встановлено, що особа ОСОБА_7 ( НОМЕР_15 ) займається незаконним транспортуванням незаконно виготовлених підакцизних товарів за допомогою транспортних засобів.

Встановлено, ряд осіб, які задіяні у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, а саме: ОСОБА_8 ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 .

Водночас, встановлено, що ОСОБА_26 укладено договір з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » про надання в користування доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_2 та послуг хостингу для данного веб-ресурсу з використанням номеру мобільного терміналу НОМЕР_16 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_15 , адреса абонента: АДРЕСА_2 . Доступ до адмінпанелі здійснювався з ІР-адрес: НОМЕР_17 , 24.01.2025 о 12:10:34 (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), 94.45.131.230, 17.01.2024 о 17:07:20 (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ).

Надалі вищеперерахованими особами, усвідомлюючи злочинний характер походження грошових коштів, отриманих від збуту незаконно виготовлених нікотиновмісних речовин та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за допомогою ряду підконтрольних суб?єктів господарювання здійснюють фінансові операції, спрямовані на приховування їх походження та надання їм правомірного вигляду.

Кошти, які отримують фігуранти кримінального провадження, отримують внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння - виготовлення незаконно виготовлених підакцизних товарів, що передувало легалізації доходів.

Отриманні грошові кошти від вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння перерахованими особами, які задіяні у вчиненні кримінального правопорушення отримуються як у готівкові формі так і в безготівковій формі.

Відповідно п.п.п. 14.1.107. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів;

Згідно із п.п.п. 14.1.252. п. 14.1. ст. 14 ПК України тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників, інші відмінні від рідин, що використовуються в електронних сигаретах, нікотиновмісні продукти, їх замінники для куріння, нюхання, смоктання, жування чи вдихання без горіння шляхом нагрівання;

Згідно п. 215.1 ст. 215 ПК України до підакцизних товарів належать:

- тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

- тютюнова сировина, тютюнові відходи;

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»

- тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання, жування чи вдихання без горіння шляхом нагрівання;

- місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту етилового, біоетанолу та спиртових дистилятів, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання;

- тютюнова сировина - цілі рослини тютюну чи його листки у природному стані або у вигляді сушених чи ферментованих листків, цілих чи з відділеною середньою жилкою, обрізаних чи необрізаних, роздавлених чи розрубаних, які відносяться до товарної позиції 2401 згідно з УКТ ЗЕД (включаючи відходи тютюнового листя, тютюновий пил) та призначені для промислової переробки.

- ст. 2 ЗУ Виробництво та/або зберігання тютюнової сировини здійснюється за наявності місць зберігання, внесених до Єдиного реєстру.

- ст. 11 ЗУ Алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

На виконання доручення в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України отримано відповідь від оперативного підрозділу детективів із стратегічного захисту економіки ТУ БЕБ у м. Києві вх. БЕБ № 7059/0/23-25 від 02.06.2025 встановлено, що вищевказана група осіб, які задіяні у вчиненні кримінального правопорушення використовують офісні, складські приміщень тощо.

Під час досудового розслідування проведено негласні слідчі (розшукові) дії контроль за вчиненням злочину за адресами роздрібної торгівлі підакцизними товарами, у магазинах ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 ; АДРЕСА_4 ; АДРЕСА_5 ; АДРЕСА_6 ; АДРЕСА_7 ; АДРЕСА_8 ; АДРЕСА_5 ; АДРЕСА_9 ; АДРЕСА_10 ; АДРЕСА_11 ; АДРЕСА_12 ; АДРЕСА_13 ; АДРЕСА_14 ; АДРЕСА_15 ; АДРЕСА_16 , за результатами яких придбано рідини для наповнення електронних сигарет.

Відповідно до висновку експертів Національного наукового центру « ІНФОРМАЦІЯ_18 » рідини для наповнення електронних сигарет, тримані під час проведено негласних слідчих (розшукових) дій - контроль за вчиненням злочину за вищеперерахованими адресами визнано підакцизними товарами.

Під час досудового розслідування проведено ряд обшуків за адресами роздрібної торгівлі Uvape, у складських приміщеннях та виробничих приміщеннях, за результатами яких виявлено та вилучено незаконно виготовлені підакцизні товари (рідини для наповнення електронних сигарет).

Встановлено, що мережа магазинів ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка здійснює продаж незаконно виготовлених підакцизних товарів складається із близько 150 магазинів по всій території України, всі магазини відповідно об'єктів оподаткування обліковуються тільки за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Згідно із результатами НСРД грошова виручка з магазинів надходить до однієї групи осіб.

Під час досудового розслідування встановлено (під час НСРД, оглядів комп'ютерної техніки), що у мережі магазинів ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється збут незаконно виготовленої підакцизної продукції не від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а від ряду підконтрольних ТОВ/ФОП, а саме: ПП « ОСОБА_27 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_20 " (стара назва ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_21 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_22 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_22 " (стара назва ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_23 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_23 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_24 " (стара назва ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_25 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_24 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_26 " (стара назва ТОВ НОМЕР_25 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), ФОП ОСОБА_28 ( НОМЕР_27 ), ФОП ОСОБА_29 ( НОМЕР_28 ), ФОП ОСОБА_30 ( НОМЕР_29 ), ФОП ОСОБА_31 ( НОМЕР_30 ), ФОП ОСОБА_32 ( НОМЕР_31 ), ФОП ОСОБА_33 ( НОМЕР_32 ),

ФОП ОСОБА_34 ( НОМЕР_33 ), ФОП ОСОБА_35 ( НОМЕР_34 ), ФОП ОСОБА_36 ( НОМЕР_35 ), ФОП ОСОБА_37 ( НОМЕР_36 ), ФОП ОСОБА_38 ( НОМЕР_37 ), ФОП ОСОБА_39 ( НОМЕР_38 ), ФОП ОСОБА_40 ( НОМЕР_39 ), ФОП ОСОБА_41 ( НОМЕР_40 ), ФОП ОСОБА_42 ( НОМЕР_41 ), ФОП ОСОБА_43 ( НОМЕР_42 ), ФОП ОСОБА_44 ( НОМЕР_43 ), ФОП ОСОБА_45 ( ОСОБА_46 ) ( НОМЕР_44 ), ФОП ОСОБА_47 ( НОМЕР_45 ), ФОП ОСОБА_48 ( НОМЕР_46 ), ФОП ОСОБА_49 ( ОСОБА_50 ) ( НОМЕР_47 ), ФОП ОСОБА_51 ( НОМЕР_48 ), ФОП ОСОБА_52 ( НОМЕР_49 ), ФОП ОСОБА_53 ( НОМЕР_50 ), ФОП ОСОБА_54 ( НОМЕР_51 ), ФОП ОСОБА_55 ( НОМЕР_52 ), ФОП ОСОБА_56 ( НОМЕР_53 ), ФОП ОСОБА_57 ( НОМЕР_54 ), ФОП ОСОБА_58 ( НОМЕР_55 ), ФОП ОСОБА_59 ( НОМЕР_56 ), ФОП ОСОБА_60 ( НОМЕР_57 ), ФОП ОСОБА_61 ( НОМЕР_58 ), ФОП ОСОБА_62 ( НОМЕР_59 ), ФОП ОСОБА_63 ( НОМЕР_60 ),

ФОП ОСОБА_64 ( НОМЕР_61 ), ФОП ОСОБА_65 ( НОМЕР_62 ), ФОП ОСОБА_66 ( НОМЕР_63 ), ФОП ОСОБА_67 ( НОМЕР_64 ), ФОП ОСОБА_68 ( НОМЕР_65 ), ФОП ОСОБА_69 ( НОМЕР_66 ), ФОП ОСОБА_70 ( НОМЕР_67 ), ФОП ОСОБА_71 ( НОМЕР_68 ), ФОП ОСОБА_72 ( НОМЕР_69 ), ФОП ОСОБА_73 ( НОМЕР_70 ), ФОП ОСОБА_74 ( НОМЕР_71 ), ФОП ОСОБА_75 ( НОМЕР_72 ), ФОП ОСОБА_76 ( НОМЕР_73 ), ФОП ОСОБА_77 ( НОМЕР_74 ), ФОП ОСОБА_78 ( НОМЕР_75 ), ФОП ОСОБА_79 ( НОМЕР_76 ), ФОП ОСОБА_80 ( НОМЕР_77 ), ФОП ОСОБА_81 ( НОМЕР_78 ),

ФОП ОСОБА_82 ( НОМЕР_79 ), ФОП ОСОБА_83 ( НОМЕР_80 ), ФОП ОСОБА_84 ( НОМЕР_81 ), ФОП ОСОБА_85 ( НОМЕР_82 ), ФОП ОСОБА_86 ( НОМЕР_83 ), ФОП ОСОБА_87 ( НОМЕР_84 ), ФОП ОСОБА_88 ( НОМЕР_85 ), ФОП ОСОБА_89 ( НОМЕР_86 ), ФОП ОСОБА_90 ( НОМЕР_86 ), ФОП ОСОБА_91 ( НОМЕР_87 ), ФОП ОСОБА_92 ( НОМЕР_88 ), ФОП ОСОБА_93 ( НОМЕР_89 ), ФОП ОСОБА_94 ( НОМЕР_90 ), ФОП ОСОБА_95 ( НОМЕР_91 ), ФОП ОСОБА_96 ( НОМЕР_92 ), ФОП ОСОБА_97 ( НОМЕР_93 ), ФОП ОСОБА_98 ( НОМЕР_94 ), ФОП ОСОБА_99 ( НОМЕР_95 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_27 " (сиара назва ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_28 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_96 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ),

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Детектив зазначає, що у ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у отриманні документів, які підтверджують здійснення розрахунків вищезазначених суб'єктів господарювання, що дасть можливість встановити повний об'єм перерахованих коштів, та на які цілі були перераховані дані кошти, що неможливо встановити іншим способом, враховуючи те, що вказані відомості являються банківською таємницею і їх отримання та вилучення можливе лише на підставі ухвали суду та те, що у матеріалах кримінального провадження такі відомості відсутні.

Проведеним оглядом АІС «Податковий Блок» встановлено, що вказані документи знаходяться у володінні в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , де зазначеними юридичними особами, що задіяні у схемі використовуються наступні рахунки, а саме:

-ФОП ОСОБА_46 ( НОМЕР_44 ) НОМЕР_97 (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);

-ФОП ОСОБА_49 ( НОМЕР_47 ) НОМЕР_98 ; (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);

-ФОП ОСОБА_75 ( НОМЕР_72 ) НОМЕР_99 ; (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);

-ФОП ОСОБА_91 ( НОМЕР_87 ) НОМЕР_100 (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);

-ФОП ОСОБА_52 ( НОМЕР_49 ) НОМЕР_101 (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);

-ФОП ОСОБА_98 ( НОМЕР_94 ) НОМЕР_102 (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ).

Стороною обвинувачення планується отримати тимчасовий доступ до речей та документів копії справи з юридичного оформлення розрахункових рахунків, відомостей про рух грошових коштів по розрахункових рахунках вищезазначеного банку, які містять охоронювану законом України «Про банки та банківську діяльність» таємницю з метою встановлення фактичного руху коштів вищезазначеного підприємства, у зв'язку з чим подається дане клопотання.

Детектив в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином. Подав слідчому судді заяву, в якій клопотання підтримав, просив провести розгляд за його відсутності та задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходиться речі і документи, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст.132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно з ч.1, ч.2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п.6 ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з п.2 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно практики Європейського суду з прав людини під поняттям необхідності слід розуміти, що втручання відповідає нагальній суспільній необхідності та що воно пропорційне з правомірною метою, яку планується досягти (п. 67 справи «ОЛССОН (OLSSON) проти Швеції», п. 44 справи «Камензинд проти Швейцарії» та інші).

Також, з метою дотримання принципу верховенства права, органи влади повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання та збереження доказів, які стосуються події злочину. Це не є обов'язком досягнення результату, але обов'язком вжиття заходів. Зазначені усталені принципи були висловлені, у тому числі, у справах: «Холодков і Холодкова проти України» (заява 29697/08, рішення від 07 травня 2015 року), «Сердюк проти України» (заява 61876/08, рішення від 12 березня 2015 року), «Мащенко проти України» (заява №42279/08, рішення від 11 червня 2015 року).

Як встановлено слідчим суддею та вбачається з матеріалів кримінального провадження, які долучені до клопотання детектива, що Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72025001310000008 від 05.02.2025 за фактами набуття та розпорядження майном, одержаним від незаконно виготовлених підакцизних товарів - рідин для електронних сигарет, за ознаками кримінальних правопорушень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204; ч. 1 ст. 209; ч. 3 ст. 212 КК України.

Враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за яким відкрите кримінальне провадження та в межах якого подано вказане клопотання, обставини, встановлені під час досудового розслідування даного кримінального провадження, наведені у клопотанні, слідчий суддя вважає, що відомості про руху коштів по рахункам ФОП ОСОБА_46 ( НОМЕР_44 ) ФОП ОСОБА_49 ( НОМЕР_47 ); ФОП ОСОБА_75 ( НОМЕР_72 ); ФОП ОСОБА_91 ( НОМЕР_87 ); ФОП ОСОБА_52 ( НОМЕР_49 ); ФОП ОСОБА_98 ( НОМЕР_94 ) за період з 01.01.2024 по 17.10.2025, мають значення для кримінального провадження, які самостійно, а також у сукупності із іншими доказами будуть мати суттєве значення для з'ясування обставин злочину.

Разом з тим, слідчий суддя не вбачає підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до решти запитуваних документів, оскільки детективом не доведено наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Таким чином, клопотання підлягає задоволенню частково.

Керуючись вимогами ст. ст. 132, 159 - 164 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати дозвіл детективу Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 , детективам (старшим детективам) Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_100 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_103 , ОСОБА_104 , ОСОБА_105 , ОСОБА_106 , ОСОБА_107 , ОСОБА_108 , ОСОБА_109 , ОСОБА_110 , ОСОБА_111 , ОСОБА_112 , ОСОБА_113 , ОСОБА_114 на тимчасовий доступ до документів, які містять банківську таємницю клієнтів, з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , відносно наступних СГД по наступним рахункам, а саме:

-ФОП ОСОБА_46 ( НОМЕР_44 ) НОМЕР_97 (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);

-ФОП ОСОБА_49 ( НОМЕР_47 ) НОМЕР_98 ; (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);

-ФОП ОСОБА_75 ( НОМЕР_72 ) НОМЕР_99 ; (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);

-ФОП ОСОБА_91 ( НОМЕР_87 ) НОМЕР_100 (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);

-ФОП ОСОБА_52 ( НОМЕР_49 ) НОМЕР_101 (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);

-ФОП ОСОБА_98 ( НОМЕР_94 ) НОМЕР_102 (980 УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), за період з 01.01.2024 по 17.10.2025, а саме:

- відомостей на паперових та електронних носіях про рух коштів з розшифровкою без скорочень контрагентів, їх статистичних кодів, в тому числі реквізитів їх рахунків (номер рахунку, МФО банківської установи) призначенням платежу, датою та часом здійснення платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, з зазначенням суми податку на додану вартість - окремо, а також із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, відомостей щодо документів, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів референсів кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції).

В іншій частині вимог клопотання відмовити.

Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.

Роз'яснити особі, у володінні якої перебувають речі та документи, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення в частині надання дозволу на вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

В іншій частині ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_1