Рішення від 18.12.2025 по справі 755/18050/20

Справа №:755/18050/20

Провадження №: 2/755/17263/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" грудня 2025 р. Дніпровський районний суд міста Києва в складі: головуючого судді - Гаврилової О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін, в приміщенні Дніпровського районного суду міста Києва цивільну справу за позовною заявою Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , треті особи: Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, Міністерство соціальної політики України, про стягнення суми боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Представник Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації звернулась до Дніпровського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 , третя особа - Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про стягнення суми боргу.

Згідно заявлених вимог, представник позивача просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача суму боргу в розмірі 3 774,08 грн - субсидію за період з вересня 2018 року по січень 2019 року; стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь Міністерства соціальної політики України суму боргу в розмірі 3 021,83 грн - субсидію за період з лютого 2019 року по вересень 2019 року; стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат суму боргу в розмірі 7 346,79 грн - субсидію в грошовій формі за період з жовтня 2019 року по серпень 2020 року.

Вимоги позову обґрунтовані тим, що розпорядженням голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації № 460 від 28.07.2020 р. затверджено Положення про Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації. 25 січня 2016 року до Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації звернулась ОСОБА_2 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , із заявою про призначення житлової субсидії. В Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії ОСОБА_1 зазначила себе. Рішенням від 15 квітня 2016 року уповноваженому власнику/наймачу ОСОБА_1 призначено житлову субсидію. На підставі рішень Управління, ОСОБА_1 і надалі призначалась субсидія. З 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства. Для інформування населення щодо змін у чинному законодавстві щодо порядку оформлення субсидії, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329, в рахунках на оплату послуг за червень 2018 року, які були доправлені до кожного домогосподарства, в тому числі і до домогосподарства ОСОБА_1 , КП «ПОЦ» надрукувало відповідне оголошення. Для призначення відповідачу житлової субсидії у законний спосіб, Управлінням був направлений лист від 24 вересня 2018 року №37/02-12844 з проханням надати новий пакет документів та задекларувати чоловіка доньки відповідача. З січня 2020 року набрав чинності Закон України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». З черговою заявою та декларацією про продовження призначення житлової субсидії відповідач 18 серпня 2020 року звернулась до Управління, в якій зазначила, що одружена з 25 серпня 2018 року, чоловік - ОСОБА_3 , громадянин Туреччини. Документи про його доходи за період з серпня 2018 року по серпень 2020 року до справи відповідачем не надано. Тобто, на час звернення до Управління із заявою про призначення житлової субсидії, ОСОБА_1 була одружена, отже відповідач навмисно приховала дані про свій сімейний стан з метою отримання житлової субсидії. При визначенні права на призначення субсидії враховується майновий стан члена сім'ї особи із складу домогосподарства, який зареєстрований за іншою адресою, відмінною від адреси домогосподарства, а саме, наявність у власності члена сім'ї автотранспортного засобу, з дати випуску якого минуло менше п'яти років, здійснення членом сім'ї купівлі, оплати послуг або набуття права власності на майно у інший законний спосіб, вартість якого перевищує 50 000,00 грн, відсутність у члена сім'ї доходів та перебування його за кордоном строком більше ніж 60 днів і таке інше. Відсутність інформації про сімейний стан ОСОБА_1 , як наслідок, відсутність інформації про доходи та майновий стан її чоловіка, унеможливлює визначення права домогосподарства на призначення субсидії та здійснення розрахунку її розміру, відповідно до п.п. 24, 30 Положення. Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №222703545 від 04 вересня 2020 року відповідачу належить на праві приватної власності квартира АДРЕСА_2 . З метою повернення коштів надміру виплаченої субсидії внаслідок свідомого ненадання заявницею інформації про свій сімейний стан, розмір доходів чоловіка, ОСОБА_1 30 вересня 2020 року Управлінням направлено лист №37/11-11899 відповідно, з роз'ясненням вимог діючих нормативних документів та необхідності повернення надміру виплаченої житлової субсидії за період з 01 жовтня 2018 року по 31 серпень 2020 року на загальну суму 14 142,70 грн. Рішенням Управління від 07 вересня 2020 року з 01 вересня 2020 року ОСОБА_1 припинено призначення житлової субсидії. Станом на листопад 2020 року кошти не повернуті, а тому Управління просить стягнути їх в примусовому порядку, так як відповідно до п. 49 саме громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру. Управління не приймає участі у виплаті всіх видів соціальної допомоги та інших грошових виплат і є бюджетною установою, тому в Управлінні не відкрито реєстраційний рахунок з якого здійснюється грошова виплата. Виплата всіх видів соціальної допомоги та інших грошових виплат проводиться Київським міським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 року дані про нарахування житлових субсидій здійснювались позивачем, передавались до міністерства соціальної політики, яке в свою чергу фактично здійснювало виплати.

Ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва від 11 січня 2021 року відкрито провадження в даній цивільній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, залучено до участі в справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Міністерство соціальної політики України.

Копію вказаної ухвали суду з копією позовної заяви та доданими до неї документами відповідачем отримано не було, неодноразово надіслані за зареєстрованим місцем проживання відповідача документи повернулись до суду без вручення з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».

Згідно вимог ч.13 ст.7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Положеннями ст.174 ЦПК України закріплено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

У відповідності до ч.8 ст.279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.

16 лютого 2021 року від представника третьої особи Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат - Палажчук Т.М. надійшли письмові пояснення, в яких представник просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. В поясненнях зазначено, що відповідач 25 січня 2016 року звернулась до Управління із заявою про призначення житлової субсидії, вказавши в заяві себе - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Рішенням від 15 квітня 2016 року відповідачу призначено житлову субсидію. Призначення житлової субсидії з 01 травня 2018 року здійснюється лише після подання нових заяви та декларації, якщо у складі домогосподарства є особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарств. Для призначення відповідачу житлової субсидії у законний спосіб, Управлінням був направлений лист від 24 вересня 2018 року №37/02-12844 з проханням надати повний пакет документів та задекларувати чоловіка, доньку відповідача. Відповідач звернулась із заявою від 18 серпня 2020 року про продовження житлової субсидії, в якій зазначила, що одружена з 25 серпня 2018 року та документи про доходи чоловіка на період з серпня 2018 року по серпень 2020 року до Управління не надавала. Відповідачеві 30 вересня 2020 року Управлінням направлено лист №37/1111899 з роз'ясненням вимог діючих нормативних документів та необхідності повернення надмірно виплаченої житлової субсидії за період з 01 жовтня 2018 року по 31 серпня 2020 року включно, яка складає 14 142,70 грн, який відповідачем було отримано. Рішенням Управління від 07 вересня 2020 року з 01 вересня 2020 року ОСОБА_4 припинено призначення житлової субсидії. Проте відповідачем кошти в добровільному порядку не повернуті.

10 березня 2021 року від третьої особи Міністерства соціальної політики України надійшли письмові пояснення, в яких просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. В поясненнях зазначено, що з 01 травня 2018 року діє норма Положення про порядок надання житлових субсидій населенню, затверджене постановою КМУ № 848 від 21 жовтня 1995 року, щодо врахування при визначенні права на субсидію майнового стану та доходів членів сім'ї осіб зі складу домогосподарства. Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств; зміни соціального статусу членів домогосподарства; зміни у складі сім'ї члена домогосподарства, подавши нові заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зазначені вище обставини протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення, то після їх виявлення структурним підрозділом з питань соціального захисту населення, надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється, а сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином. Згідно з пунктом 127 Положення у разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Відповідач не скористалась своїм правом та не направила до суду відзив на позовну заяву, із викладенням заперечень проти неї.

Позивачем до суду додаткових заяв, пояснень також подано не було.

Відповідно до ч. 2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, розглянувши подані позивачем та третіми особами документи, з'ясувавши фактичні обставини, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, є достатніми для прийняття рішення у справі в порядку спрощеного позовного провадження, як це передбачено ст. 279 ЦПК України.

Суд у порядку спрощеного позовного провадження без виклику у судове засідання сторін, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.

Механізм та умови надання населенню житлових субсидій визначаються Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою КМУ від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Пунктом 4 Положення передбачено, що право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

У відповідності до пункту 9 Положення, призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Судом установлено, що 22 січня 2016 рок у ОСОБА_5 звернулась до Управління із заявою про призначення житлової субсидії (а.с.9), подавши до неї декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (а.с. 9-10).

Рішенням про призначення субсидії від 15 квітня 2016 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.11).

З 01.05.2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848, внаслідок чого змінено умови надання житлових субсидій.

Так, п. 9 Положення про порядок призначення житлових субсидій (в редакції постанови КМУ від 27.04.2018 року № 329) передбачено, що житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії. Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому, соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Відповідно до п. 16 Положення (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018р. № 329) громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема: зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа - членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу; зміни у складі сім'ї члена домогосподарства; зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання; зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком; зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об'єднання; настання умов, зазначених у підпунктах 2 і 4 пункту 6 цього Положення. У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.

Листом управління від 24 вересня 2018 року № 37/02-12844 відповідачу було повідомлено, що внесено суттєві зміни до постанови КМУ № 848, для отримання субсидії необхідно письмово, у будь-який зручний спосіб, надати до Управління інформацію про сімейний стан повнолітніх зареєстрованих (одружений або неодружений), реквізити паспорта, ідентифікаційні коди, джерела доходів та розмір доходів членів їх сім'ї, які зареєстровані за іншою адресою; задекларувати наявність (відсутність) у зареєстрованих осіб та членів їх сім'ї автомобіля, з дати випуску якого менше 5 років. (а.с.19)

Пунктом 5 «Положення про призначення житлових субсидій», затвердженого Постановою КМ України від 27.04.2018 р. № 329 (далі - Положення) передбачено, що «Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлових субсидій на понаднормову площу житла за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства і переглядається у разі зміни складу осіб зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), складу сім'ї члена домогосподарства, працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів».

Як убачається з матеріалів справи, оскільки відповідачем не було подано нових документів та відомостей:

Рішенням про призначення субсидії від 14 листопада 2018 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.12).

Рішенням про призначення субсидії від 23 листопада 2018 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.12).

Рішенням про призначення субсидії від 17 січня 2019 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.13).

Рішенням про призначення субсидії від 17 березня 2019 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.13).

Рішенням про призначення субсидії від 18 квітня 2019 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.14).

Рішенням про призначення субсидії від 23 травня 2019 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.14).

Рішенням про призначення субсидії від 10 липня 2019 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.15).

Рішенням про призначення субсидії від 22 жовтня 2019 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.15).

Рішенням про призначення субсидії від 20 листопада 2019 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.16).

Рішенням про призначення субсидії від 14 грудня 2019 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.16).

Рішенням про призначення субсидії від 06 квітня 2020 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.17).

Рішенням про призначення субсидії від 23 квітня 2020 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.17).

Рішенням про призначення субсидії від 24 травня 2020 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.18).

Рішенням про призначення субсидії від 07 вересня 2020 року ОСОБА_2 призначено житлову субсидію (а.с.18).

Згідно з пунктом 49 Положення № 848 громадянин несе відповідальність за подані відомості в заяві, декларації, інших документах, що вплинули на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Згідно з пунктом 90 Положення № 848 громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів поінформувати уповноважений орган про виникнення обставин, зокрема щодо: настання умов зазначених у підпунктах 2, 4, 8-10 пункту 14 Положення № 848.

18 серпня 2020 року відповідач звернулась до Управління праці та соціального захисту населення із заявою про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі через АТ «Ощадбанк» (а.с.20) та декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, в якій в п.3 розділі І зазначила, що одружена з 25 серпня 2018 року і в розділі ІІ відповідач вказала чоловіка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина Туречинни (а.с. 21-22), але не надала документи про його доходи за період з серпня 2018 року по серпень 2020 року.

Отже, на час звернення до Управління із заявою про призначення житлової субсидії, ОСОБА_1 була одружена, відповідач навмисно вчасно не повідомила про свій сімейний стан з метою отримання житлової субсидії.

При визначенні права на призначення субсидії враховується майновий стан члена сім'ї особи із складу домогосподарства, який зареєстрований за іншою адресою, відмінною від адреси домогосподарства, а саме, наявність у власності члена сім'ї автотранспортного засобу, з дати випуску якого минуло менше п'яти років, здійснення членом сім'ї купівлі, оплати послуг або набуття права власності на майно у інший законний спосіб, вартість якого перевищує 50 000,00 грн, відсутність у члена сім'ї доходів та перебування його за кордоном строком більше ніж 60 днів і таке інше. Відсутність інформації про сімейний стан ОСОБА_1 , як наслідок, відсутність інформації про доходи та майновий стан її чоловіка, унеможливлює визначення права домогосподарства на призначення субсидії та здійснення розрахунку її розміру, відповідно до п.п. 24, 30 Положення.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №222703545 від 04 вересня 2020 року відповідачу належить на праві приватної власності квартира АДРЕСА_2 .(а.с. 24)

30 вересня 2020 року позивачем направлено відповідачу лист №37/11-11899 відповідно, з роз'ясненням вимог діючих нормативних документів та необхідності повернення надміру виплаченої житлової субсидії за період з вересня 2018 року по серпень 2020 року, внаслідок свідомого ненадання заявницею інформації про свій сімейний стан, розмір доходів чоловіка, на загальну суму 14 142,70 грн.(а.с. 26), який відповідачем отримано не було, що підтверджується зворотним поштовим повідомленням із відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання» та роздруківкою «Укрпошти». (а.с. 27, 28)

Рішенням Управління від 07 вересня 2020 року з 01 вересня 2020 року ОСОБА_1 припинено призначення житлової субсидії.

Проте неправомірно отримана субсидія в розмірі 14 142,70 грн відповідачем повернута не була.

Відповідачем доказів сплати неправомірно отриманих коштів суду не надано.

Згідно ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Не підлягає поверненню безпідставно набуті: 1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача. (ст. 1215 ЦК України)

Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 89 ЦПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на викладене, беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносин, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності, враховуючи доведеність приховання відповідачем обставин, які впливають на призначення житлової субсидії та відсутність будь-яких заперечень відповідача щодо позовних вимог, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.

В порядку ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає до стягнення судовий збір у розмірі 2 102,00 грн, який був сплачений позивачем при зверненні до суду з даним позовом.

Керуючись статтями 15, 16, 1212, 1215 Цивільного кодексу України, статтями 2, 4, 10, 12, 13, 76-81, 89, 141, 247, 258, 259, 263-265, 274, 279, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Позов Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації (місцезнаходження: м.Київ, вул. Остафія Дашкевича, буд. 7-А, корп. 1, ЄДРПОУ: 37397200) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), треті особи: Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (місцезнаходження: м. Київ, просп. Любомира Гузара, буд. 7, ЄДРПОУ: 22886300), Міністерство соціальної політики України (місцезнаходження: м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 8/10, ЄДРПОУ: 37567866), про стягнення суми боргу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації суму боргу за період з вересня 2018 року по січень 2019 року в розмірі 3 774,08 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Міністерства соціальної політики України суму боргу за період з лютого 2019 року по вересень 2019 року в розмірі 3 021,83 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, суму боргу за період з жовтня 2019 року по серпень 2020 року в розмірі 7 346,79 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2 102,00 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Суддя: