17 грудня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/4708/25-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 , про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 (далі - позивач), звернувся в суд з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо невнесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про виключення з військового обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на підставі пп.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 № 1951-VIII;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про виключення з військового обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_2 ), на підставі пп. 6 п. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (в редакції, чинній станом на 22.03.2024);
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 судові витрати;
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.
1. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що незважаючи на наявність усіх необхідних документів, які підтверджують факт виключення останнього з військового обліку та на звернення позивача до відповідача з проханням внести відповідні зміни до Реєстру, відповідач не вжив належних заходів для внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг».
На думку позивача, така бездіяльність відповідача порушує принципи правової визначеності, законності та належного адміністративного адміністрування, що є неприпустимим у демократичній державі.
Враховуючи вищенаведене, позивач вважає, що бездіяльність відповідача є протиправною та підлягає оскарженню у встановленому законом порядку. Позивач наполягає на усуненні порушень та внесенні до Реєстру відомостей, які підтверджують факт виключення останнього з військового обліку, що відповідає його встановленому правовому статусу.
2. Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Заперечуючи проти позову зазначив, що за чинними нормами статті 28 Закону №2232-XII позивач не досяг граничного віку перебування у запасі та є військовозобов'язаним, тому відповідач на законних підставах поновив його на військовому обліку військовозобов' язаних.
Також відповідач вважає, що позивачем не наведені обґрунтовані аргументи, які б дозволяли стверджувати, що виключення з військового обліку особи, яка була раніше засуджена до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, може вважатися саме правом особи, що не може бути скасоване або змінене.
Наголошував на тому, що згідно даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів громадянин ОСОБА_1 дійсно був виключений з військового обліку 02.02.2016, як особу яка вчинила тяжкий злочин із призначенням покарання у вигляді 5 ( п'яти ) років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном.
В подальшому 18.05.2016 позивача було взято на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_4 на підставі абзацу сьомого частини десятої статті 14 Закону № 2232 - ХІІ, як особу, що підлягає взяттю на військовий облік військовозобов'язаних, як такого, що був раніше засуджений до позбавлення волі, обмеження волі, арешту, виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання.
Відтак, 29.07.2025 позивача взято на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі абзацу дванадцятого пункту другого частини першої статті 37 Закону № 2232 - ХІІ, як особу яка прибула після відбування покарання з установ виконання покарань.
Враховуючи вищезазначене, взяття ОСОБА_1 на військовий облік є правомірним.
3. Позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якій наведені переважно подібні аргументи, які викладенні в позовній заяві.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ.
1. Ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.
1. Згідно вироку Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 02 лютого 2016 року у справі № 219/11943/15-к ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 289 Кримінального кодексу України і призначено покарання у вигляді 5 (п'яти) років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним строком 2 роки.
2. 01 серпня 2025 року - представником позивача, адвокатом Ювченком А.В., направлено адвокатський запит (вих. № 01/08-Б) до ІНФОРМАЦІЯ_5 . У запиті містилася вимога надати інформацію щодо підстав взяття ОСОБА_1 на військовий облік, підстав його виклику до ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також інформацію щодо його призову на військову службу. Відправлення підтверджується накладною АТ «Укрпошта» № 5800217694684 від 01.08.2025.
3. 09 серпня 2025 року - ІНФОРМАЦІЯ_6 надав відповідь (вих. № 2/3589) на адвокатський запит від 01.08.2025.
Зі змісту якої встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку в другому відділі ІНФОРМАЦІЯ_5 (Глибока), як військовозобов'язаний громадянин України. На даний час перебуває на спеціальному обліку, заброньований до 17.02.2026 року.
29.07.2025 самостійно та у добровільному порядку пройшов ВЛК і був визнаний придатним до служби. Також ТЦК та СП, посилаючись на норми чинного законодавства, зокрема на Постанову КМУ №560 стверджує, що у ОСОБА_1 відсутні підстави для виключення з військового обліку, оскільки його судимість не стосується злочинів проти основ національної безпеки України.
4. 18 серпня 2025 року - представником позивача направлено повторний адвокатський запит (вих. № 18/08-Б) до ІНФОРМАЦІЯ_5 з аналогічними вимогами. Відправлення підтверджується накладною АТ «Укрпошта» № 5800217710221 від 18.08.2025.
5. 26 серпня 2025 року - представником позивача направлено адвокатський запит
(вих. № 26/08-Б)до ІНФОРМАЦІЯ_5 з вимогою надати, зокрема, завірену копію військово-облікового документа ОСОБА_1 та копію витягу з електронного військово-облікового документа «Резерв+». Відправлення підтверджується накладною АТ «Укрпошта» № 580021716890 від 26.08.2025.
6. 2 вересня 2025 року - ІНФОРМАЦІЯ_6 надав відповідь (вих. № 2/3912) на адвокатський запит від 26.08.2025. У листі зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_1 ) як військовозобов'язаний та на даний час перебуває на спеціальному обліку, заброньований до 17.02.2026.
7. 11 вересня 2025 року - ОСОБА_1 , особисто звернувся із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_5 . У заяві він вимагав внести/виправити відомості в Єдиному державному реєстрі «Оберіг» та вказати його статус як «виключений з військового обліку» відповідно до відмітки у його військово-обліковому документі. Заява була направлена поштою, що підтверджується накладною № 5800217744363 від 12.09.2025.
8. 17 вересня 2025 року - ІНФОРМАЦІЯ_8 надав відповідь (вих. № 2/8/265) на адвокатський запит від 18.08.2025. У листі повідомляється, що громадянин ОСОБА_1 29.07.2025 був взятий на військовий облік до 2-го відділу. При цьому, окремо наголошується, що «На військову службу під час мобілізації, на особливий період, громадянин ОСОБА_2 , не призивався».
9. 25 вересня 2025 року - ІНФОРМАЦІЯ_6 надав відповідь (вих. № 2/4190) на заяву самого ОСОБА_1 від 11.09.2025. У листі ТЦК та СП, посилаючись на чинне законодавство, зазначає про відсутність підстав для виключення позивача з військового обліку.
10. Згідно даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів громадянин ОСОБА_1 був виключений з військового обліку 02.02.2016, як особа яка вчинила тяжкий злочин із призначенням покарання у вигляді 5 ( п'яти ) років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном.
11. 18.05.2016 позивача взято на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_4 на підставі абзацу сьомого частини десятої статті 14 Закону № 2232 - ХІІ, як особу, що підлягає взяттю на військовий облік військовозобов'язаних як такий, що був раніше засуджений до позбавлення волі, обмеження волі, арешту, виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання.
12 29.07.2025 позивача взято на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі абзацу дванадцятого пункту другого частини першої статті 37 Закону № 2232 - ХІІ, як особу, яка прибула після відбування покарання з установ виконання покарань.
ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.
1. Законом України « Про військовий обов'язок та військову службу » від 25.03.1992 за № 2232 - ХІІ ( із змінами ) ( далі - Закон № 2232 - ХІІ ) визначається, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України ( ч. 1 ст. 1 ).
Частиною 2 статті 1 Закону № 2232 встановлено, що військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Відповідно до частини 3статті 1 Закону № 2232 - ХІІ військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають взяттю на військовий облік; призовники - особи, які взяті на військовий облік; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
Згідно частини 1 статті 3 Закону № 2232 - ХІІ правовою основою військового обов'язку і військової служби є Конституція України, цей Закон, Закон України "Про оборону України", "Про Збройні Сили України", "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію", інші закони України, а також прийняті відповідно до них укази Президента України та інші нормативно-правові акти щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов'язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею 33 Закону № 2232 - ХІІ встановлюються загальні правила військового обліку.
Військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ( ч. 1 ст. 33 ).
Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України ( ч.5 ст. 33 ).
Відповідно до частин 2, 4 четвертої статті 2 Закону № 2232-ХІ, проходження військової служби здійснюється: громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом), за направленням або за призовом; іноземцями та особами без громадянства - у добровільному порядку (за контрактом) на посадах у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України.
2. Порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно - правовими актами.
Згідно з частиною 5 статті 33 Закону №2232-ХІІ військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
3. Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 ( із змінами ) затверджений Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок №1487), який визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації), а також визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.
Військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період (пункту 3 Порядку №1487).
Згідно з пунктом 22 Порядку №1487 взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється відповідно до Закону №2232-ХІІ.
Підстави взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього визначені в статті 37 Закону №2232-ХІІ.
Пунктом 6 частини 6 статті 37 Закону №2232-ХІІ в редакції, що була чинною до 18.05.2024 встановлено, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які зокрема: були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
4. Верховною Радою України 11.04.2023 прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" за № 3633-ІХ, який набрав чинності 18.05.2024 (далі - Закон № 3633-ІХ).
Відповідно до частини 6 статті 37 Закону №2232-ХІІ, у редакції, чинній з 18.05.2024 та на момент виникнення спірних правовідносин, установлено, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які: 1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими; 2) припинили громадянство України; 3) визнані непридатними до військової служби; 4) досягли граничного віку перебування в запасі.
У громадянина, який виключений з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.
Окрім того, відповідно до пункту 4 постанови Кабінету міністрів України від 16.05.2024 за № 560 « Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу під час мобілізації можуть бути призвані : (окрім іншого) засуджені особи, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, крім тих, що засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджені за вчинення умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством, або особливо тяжких корупційних кримінальних правопорушень чи засуджені за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152, 156-1, 258-258-6, частиною четвертою статті 286-1, статтею 348 Кримінального кодексу України, а також засуджені службові особи, які згідно з підпунктом 1 пункту 3 примітки до статті 368 Кримінального кодексу України займали особливо відповідальне становище. Зазначені особи проходять військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин.
5. З огляду на наведені вище положення Закону №2232-ХІІ та Порядку №560, з 18.05.2024 особи, яких раніше було засуджено до позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину, крім тих, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, зобов'язані перебувати на військовому обліку та можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Суд зазначає, що чинними нормами не передбачено збереження стану (статусу) виключення з військового обліку для осіб, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину. Водночас, такі особи підлягають взяттю на військовий облік, зокрема військовий облік військовозобов'язаних, на загальних підставах, передбачених частиною 1 статті 37 Закону № 2232-XII, якщо відсутні передбачені діючою редакцією частини 6 статті 37 Закону №2232-XII підстави для виключення з військового обліку.
6. Суд враховує, що в Рішенні від 09.02.1999 №1-рп/99 (справа №1-7/99 про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) Конституційний Суд України дійшов висновку про те, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Тобто, дія нормативно-правового акта в часі пов'язується із набранням чинності і з моментом втрати ним юридичної сили.
За колом осіб дія нормативно-правового акта поділяється на такі види: загальні (розраховані на все населення), спеціальні (розраховані на певне коло осіб) та виняткові (роблять винятки із загальних і спеціальних).
На порядок дії нормативно-правового акта за колом осіб поширюється загальне правило: нормативно-правовий акт діє стосовно всіх осіб, які перебувають на території його дії і є суб'єктами відносин, на яких він розрахований. Коло осіб, на яких поширює свою дію той чи інший нормативно-правовий акт, може визначатися також за ознакою статі, віком, професійної приналежності (наприклад, військовослужбовці), станом здоров'я.
Внесення змін до законодавства, яке призводить до погіршення становища особи, може суперечити принципу незворотності дії закону в часі (ст. 58 Конституції України), якщо йдеться про ретроактивну дію закону.
Однак, у даному випадку йдеться не про кримінальну або адміністративну відповідальність, а про поновлення на військовому обліку, що регулюється спеціальним законодавством.
Законодавець має право змінювати критерії військового обліку, якщо це відповідає інтересам держави.
У зв'язку із внесенням змін до Закону №2232-XII, звужено коло підстав для виключення з військового обліку.
Метою таких змін було розширення кола осіб, щодо яких діє військовий обов'язок, і які мають досвід проходження військової служби та можуть бути використані для доукомплектування Збройних Сил України, тобто збільшення мобілізаційного ресурсу держави.
З часу набрання чинності змін до Закону №2232-XII він поширює свою дію на всій території України і розповсюджується на всіх осіб, що не досягли граничного віку перебування у запасі.
7. Отже, з 18 травня 2024 року редакція частини шостої статті 37 Закону №2232-ХІІ не передбачає виключення з військового обліку громадяни України, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
З огляду на наведені вище положення Закону №2232-ХІІ (в редакції Закону №3633-IX) та Порядку №560, суд дійшов висновку про те, що з 18 травня 2024 року громадяни України, які раніше перебували на військовому обліку та були виключені з військового обліку військовозобов'язаних на підставі пункту 6 частини шостої статті 37 Закону №2232-ХІІ (у редакції, чинній до 18 травня 2024 року), підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних, оскільки відпала підстава, за якою їх було виключено з військового обліку. Крім того, після запровадження вказаних законодавчих змін, особи, яких раніше було засуджено до позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину, крім тих, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Суд звертає увагу, що відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Законодавець має право змінювати критерії військового обліку, якщо це відповідає інтересам держави.
Так у зв'язку із внесенням змін до статей 37, 39 Закону №2232-XII було виключено з числа громадян, які підлягають виключенню з військового обліку, осіб, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину. Метою таких змін було розширення кола осіб, щодо яких діє військовий обов'язок і які можуть бути використані для доукомплектування Збройних Сил України, тобто збільшення мобілізаційного ресурсу держави.
Дія вказаного Закону у новій редакції починається з моменту набрання цим актом чинності та він поширює свою дію на всій території України і розповсюджується на всіх осіб, у тому числі й тих, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину. У цьому випадку не йдеться про кримінальну або адміністративну відповідальність, а про поновлення військового обліку, що регулюється спеціальним законодавством.
Наведені законодавчі зміни не мають ретроактивного характеру, а є нормами прямої дії, що застосовуються до правовідносин, які виникають після набрання ними чинності. Їх метою не є погіршення становища конкретної особи, а забезпечення публічного інтересу - національної безпеки.
8. З урахуванням наведеного, оскільки із заявою про внесення відомостей про виключення з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів («Оберіг») позивач звернувся, після набрання чинності Законом №3633-IX та Порядком №560, тому у відповідача не було правових підстав для внесення відомостей про виключення з військового обліку військовозобов'язаних та внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів («Оберіг»). На момент подання заяви редакція частини шостої статті 37 Закону №2232-ХІІ уже не передбачала виключення з військового обліку громадян України, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, а тому відповідачем правомірно роз'яснено про відсутність підстав та можливостей для внесення змін до облікового запису позивача в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
9. Враховуючи встановлені обставини справи та наведені норми чинного законодавства України, у задоволені адміністративного позову слід відмовити.
10. Крім того, оскільки в задоволенні адміністративного позову відмовлено, суд відмовляє в задоволенні заяви про встановлення судового контролю за рішенням суду.
РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.
1. У зв'язку із відмовою у задоволенні позову відсутні підстави для розподілу судових витрат. судові витрати не підлягають відшкодуванню позивачу.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
1. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 , про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
2. Розподіл судових витрат не здійснюється.
У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 (м. Соледар, Бахмутський р-н, Донецька обл., 84545, код РНОКПП: НОМЕР_2 );
Відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ).
Суддя О.В. Боднарюк