про повернення позовної заяви
17 грудня 2025 р. № 400/13121/25
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брагар В. С., розглянувши позовну заяву
за адміністративним позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачівІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 , Військової частини ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_3 ,
провизнання протиправними та скасування постанови, оформлену довідкою; наказу від 11.11.2025 року № 1608 в частині; наказу в частині зарахування до списків особового складу; зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Військової частини ІНФОРМАЦІЯ_2 , у якому просить:
-визнати протиправною та скасувати постанову військово-лікарської комісії, оформлену у вигляді довідки військово-лікарської комісії за результатами проведеного під час зарахування до військової частини, медичного огляду ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
-визнати протиправним і скасувати Наказ № 1608 від 11.11.2025 року начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 , в частині призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
-визнати протиправним та скасувати наказ командира Військової частини ІНФОРМАЦІЯ_2 в частині зарахування ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 до списків особового складу Військової частини ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-зобов'язати Військову частину ІНФОРМАЦІЯ_2 звільнити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 з військової служби з подальшим виключенням його зі списків особового складу Військової частини ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 10.12.2025 року позовна заява залишена без руху через невідповідність вимогам ст.160, 161 КАС України, та надано позивачу строк десять днів для усунення недоліків, шляхом надання до суду - уточненої позовної заяви, в якій чітко зазначити відповідачів по справі.
До суду 12.12.2025 року від позивача надійшов уточнений адміністративний позов з зазначенням відповідачів: ІНФОРМАЦІЯ_4 , Військова частина ІНФОРМАЦІЯ_5 .
В ухвалі суду від 10.12.2025 року про залишення позову без руху вказано, що у позовній заяві позивач просить, зокрема визнати протиправною та скасувати постанову військово-лікарської комісії, оформлену у вигляді довідки військово-лікарської комісії за результатами проведеного під час зарахування до військової частини, медичного огляду ОСОБА_2 , утім ВЛК не зазначена як відповідач у позовній заяві.
Отже, позивачем не виконанні вимоги ухвали суду від 10.12.2025 року, не уточнено позовну заяву, а саме: не вказано належного відповідача щодо позовної вимоги про визнання протиправною та скасування довідки ВЛК, а саме Військово-лікарську комісію при ТЦК та СП.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява повертається позивачеві.
За таких обставин, суд зазначає, що станом на 17.12.2025 року, вказані вимоги вищезазначеної ухвали суду від 10.12.2025 року позивачем у повному обсязі не виконані, недоліки позовної заяви не усунуті.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 169, 243, 248 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Військової частини ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя В. С. Брагар