15 грудня 2025 року Київ справа №320/29362/23
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Горобцової Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного військово медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України, Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного військово медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України, Військової частини НОМЕР_1 , в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати наказ Голови Державної прикордонної служби України № 240-ОС від 22.02.2023 в частині призначення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) по НОМЕР_3 мобільному прикордонному загону Державної прикордонної служби України на посаду лікаря травматолога операційно-перев'язувального відділення відділу медичного забезпечення, звільнивши з посади старшого ординатора - лікаря- ортопеда-травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії Головного військово-медичного клінічного центру (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України;
- визнати протиправним та скасувати Наказ Головного військово- медичного клінічного центру (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України від 24.02.2023 № 69-ОС в частині виключення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) зі списків особового складу Головного центру та всіх видів забезпечення на підставі наказу Голови Державної прикордонної служби України № 240-ОС від 22.02.2023;
- визнати протиправним та скасувати Наказ Начальника НОМЕР_3 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 25.02.2023 № 24-ОС в частині зарахування ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) до списків особового складу та на всі види грошового забезпечення військової частини НОМЕР_1 ;
- зобов'язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України (ЄДРПОУ 00034039) поновити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) на посаді старшого ординатора - лікаря-ортопеда- травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії Головного військово-медичного клінічного центру (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України;
- стягнути з Адміністрації Державної прикордонної служби України (ЄДРПОУ 00034039) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) різницю у розмірі грошового забезпечення ОСОБА_1 на посаді старшого ординатора - лікаря-ортопеда-травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії Головного військово-медичного клінічного центру (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України та на посаді лікаря травматолога операційно-перев'язувального відділення відділу медичного забезпечення НОМЕР_3 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_1 ) за період з 24.02.2023 по день фактичного поновлення на посаді старшого ординатора - лікаря- ортопеда- травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії Головного військово-медичного клінічного центру (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України;
- стягнути з Адміністрації Державної прикордонної служби України (ЄДРПОУ 00034039) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) завдану моральну шкоду у розмірі 100 000, 00 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.10.2023 відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про протиправність оскаржуваних рішень з огляду на відсутність правових підстав для їх прийняття.
Заперечуючи проти заявлених позовних вимог відповідачі, у наданих суду відзивах наголошують на правомірності своєї поведінки у межах спірних правовідносин.
Такі доводи заперечні позивачем у наданих суду відповідях на відзиви.
Відповідачами окремо наголошується на пропуску позивачем строку звернення до суду з даним адміністративним позовом. Проте аналіз таких доводів засвідчує про ненаведення відповідачами нових обставин, оцінка б яким не надавалась під час вирішення питання про відкриття провадження у справі. А тому суд вважає наведені відповідачами аргументи з даного питання безпідставними.
Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
Як вбачається з матеріалів справи, 24.02.2022 наказом Головного військово-медичного клінічного центру (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України №2-ОС капітана запасу ОСОБА_1 зараховано у список особового складу Головного центру та на всі види забезпечення та призначено йому посаду старшого ординатора-лікаря-ортопеда-травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії.
22.02.2023 наказом Голови Державної прикордонної служби України №240-ОС майора медичної служби призначено старшим офіцером -лікарем травматологом операційно-перев'язувального відділення медичного забезпечення, звільнивши з посади старшого ординатора-лікаря-ортопеда-травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії Головного військово-медичного клінічного центру (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України.
24.02.2023 наказом Головного військово-медичного клінічного центру (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України №69-ОС виключено зі списків особового складу Головного центру та всіх видів забезпечення майора медичної служби ОСОБА_1 старшого ординатора-лікаря-ортопеда-травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії, який вибуває для подальшого проходження військової служби до НОМЕР_4 прикордонного загону Державної прикордонної служби України, з 24 лютого 2023 року.
02.03.2023 наказом начальника НОМЕР_3 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України №31-ОС майора медичної служби ОСОБА_1 старшого офіцера - лікаря травматолога операційно-перев'язувального відділення медичного забезпечення вважати таким, що приступив до виконання службових обов'язків за посадою, з 25 лютого 2023 року.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог виходячи з такого.
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України та статті 4 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» посадові особи Державної прикордонної служби України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Згідно з статтею 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього Українського народу.
Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
Правове регулювання відносин між державою та громадянином у зв'язку з виконанням ним конституційного обов'язку щодо військової служби здійснюється Законом України № 2232-ХП від 25.03.1992 «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон № 2232-ХП), Положенням про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України, Статутами Збройних Сил України тощо.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону № 2232-ХП військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Частиною 4 статті 2 цього Закону визначено, що порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно - правовими актами.
Статтею 28 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України № 548-XIV від 24.03.1999, дія якого поширюється на військовослужбовців Державної прикордонної служби України, та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями передбачено, що єдиноначальність є одним із принципів будівництва і керівництва Збройними Силами України і полягає в: наділенні командира (начальника) всією повнотою розпорядчої влади стосовно підлеглих і покладенні на нього персональної відповідальності перед державою за всі сторони життя та діяльності військової частини, підрозділу і кожного військовослужбовця; наданні командирові (начальникові) права одноособово приймати рішення, віддавати накази; забезпеченні виконання зазначених рішень (наказів), виходячи із всебічної оцінки обстановки та керуючись вимогами законів і статутів Збройних Сил України.
Відповідно до статті 2 Закону № 2232-ХІІ, Указом Президента України №1115/2009 від 29.12,2009 затверджено Положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України (далі - Положення).
Цим Положенням визначається порядок проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України (далі - Держприкордонслужба) у мирний час та особливості проходження військової служби в особливий період.
Статтею 1 Закону України «Про оборону України» визначено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Пунктом 1 Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (далі - Указ) постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
На даний час правовий режим воєнного стану в Україні продовжено та не скасовано, а відповідно під час розгляду справи застосуванню підлягає законодавство, що регулює порядок призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Указом Президента України від 24.02.2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію» постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання боєздатності Збройних Сил України та інших військових формувань, термін дії зазначеного Указу неодноразово продовжувався і діє по теперішній час.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
За приписами пункту 2 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/202 військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування наказано запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Відповідно положень Закону України «Про Державну прикордонну службу України», Державна прикордонна служба України є правоохоронним органом спеціального призначення, основними обов'язками якої зокрема є припинення будь-яких спроб незаконної зміни проходження лінії державного кордону України; припинення у взаємодії з відповідними правоохоронними органами збройних конфліктів та інших провокацій на державному кордоні України; участь у взаємодії із Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями у відбитті вторгнення або нападу на територію України збройних сил іншої держави або групи держав; участь у виконанні заходів територіальної оборони, а також заходів, спрямованих на додержання правового режиму воєнного і надзвичайного стану.
Таким чином, військовослужбовці Державної прикордонної служби України, починаючи з 24 лютого 2022 року здійснюють передбачені Законами України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про Державну прикордонну службу України» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Як вже зазначалось вище, позивач 24 лютого 2022 року призваний на військову службу по мобілізації на підставі Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022.
В період часу з 24.02.2022 по 22.02.2023 позивач проходив службу на посаді старшого ординатора - лікар-ортопед-травматолог відділення ортопедії та травматології клініки хірургії Головного військово-медичного клінічного центру (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України.
З метою виконання бойових завдань з захисту вітчизни в умовах дії воєнного стану розпорядженням Кабінету міністрів України від 24.01.2023 №67-р «Про утворення бюджетної установи « НОМЕР_3 мобільний прикордонний загін Державної прикордонної служби України» вирішено погодитися з пропозицією Адміністрації Державної прикордонної служби щодо утворення бюджетної установи « НОМЕР_3 мобільний прикордонний загін Державної прикордонної служби України».
Згідно п.4 розділу І «Загальні положення» Положення про НОМЕР_3 мобільний прикордонний загін Державної прикордонної служби України. Адміністрацією Держприкордонслужби мобільному прикордонному загону визначаються тимчасова ділянка відповідальності або район виконання спеціальних завдань. Мобільний прикордонний загін може виконувати поставлені завдання на ділянці відповідальності іншого органу охорони державного кордону або поза її межами, у тому числі й на території суміжних держав, у порядку, встановленому законодавством України, а також залучатися до виконання завдань у складі сил оборони для ведення бойових дій та участі в територіальній обороні.
Згідно наказу Голови Державної прикордонної служби України від 22.02.2023 № 240 - ОС «Про особовий склад» відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», Положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України призначено по НОМЕР_3 мобільному прикордонному загону Державної прикордонної служби України майора медичної служби ОСОБА_2 старшим офіцером - лікарем-травматологом операційно- перев'язувального відділення відділу медичного забезпечення, звільнивши з посади старшого ординатора - лікаря-ортопеда-травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії Головного військово- медичного клінічного центру (Центрального клінічного госпіталю), призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, згідно із абзацом другим пункту 310 Положення. Підстава: клопотання управління охорони здоров'я від 17.02.2023. Виготовити та долучити до матеріалів даної справи копію з зазначеного документу можливості немає, оскільки він виданий органом вищого управління.
Згідно наказу начальника НОМЕР_3 мобільного прикордонного загону №24-ОС від 25.02.2023 зараховано до списків особового складу та на всі види забезпечення майора медичної служби ОСОБА_2 , призначеного наказом Голови Державної прикордонної служби
- на посади в органах Держприкордонслужби, за якими передбачено граничне військове звання до майора (капітана 3 рангу) включно, - наказом начальника відповідного органу Держприкордонслужби;
- на посади у структурних підрозділах регіонального управління та підпорядкованих йому органах Держприкордонслужби, вищому військовому навчальному закладі Держприкордонслужби, за якими передбачено граничне військове звання до підполковника (капітана 2 рангу) включно, - наказом відповідно начальника регіонального управління, ректора вищого військового навчального закладу Держприкордонслужби;
- на посади у розвідувальному органі Адміністрації Держприкордонслужби, за якими передбачено граничне військове звання до полковника (капітана 1 рангу) включно, крім посад заступників керівника цього розвідувального органу, призначення на які здійснюється Президентом України або Головою Державної прикордонної служби України, - наказом керівника цього розвідувального органу;
- в інших випадках - наказом Голови Державної прикордонної служби України.
Відповідно до пункту 94 Положення посада вважається вищою, якщо штатом за цією посадою передбачено вище граничне військове звання, а в разі рівних граничних військових звань - більший тарифний розряд (посадовий оклад); нижчою, якщо штатом за цією посадою передбачено нижче граничне військове звання, а в разі рівних граничних військових звань - менший тарифний розряд (посадовий оклад); рівною, якщо штатом за цією посадою передбачено рівне граничне військове звання та рівні тарифні розряди (посадові оклади).
Відповідно до абзацу 2 пункту 310 Положення, призначення військовослужбовців на вищі, рівні та нижчі (не більше ніж на один ступінь) посади у воєнний час здійснюється без згоди цих військовослужбовців.
Згідно Переліку посад військовослужбовців Державної прикордонної служби України, що підлягають заміщенню особами офіцерського складу, та граничних військових звань за цими посадами, затвердженим наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 28.09.2012 №770, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2012 за №1757/22069 та передбачені наступні граничні військові звання за посадами:
- в Органах медичного забезпечення - старший ординатор відділення Центрального клінічного госпіталю - підполковник;
- в Органах охорони державного кордону (прикордонний загін, окремий контрольно-пропускний пункт) - Старший офіцер відділу (відділення, групи) всіх найменувань прикордонного загону всіх категорій - майор (капітан 3 рангу).
Отже, враховуючи вищенаведене, посада старший офіцер - лікар-травматолог операційно-перев'язувального відділення відділу медичного забезпечення НОМЕР_3 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України є на один ступінь нижчою за посаду старшого ординатора - лікаря-ортопеда-травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії Головного військово-медичного клінічного центру (Центрального клінічного госпіталю) в розумінні ст.94 Положення.
Посилання позивача на те, що його призначили на посаду, яка є нижчою від попередньої посади більш ніж на один ступень, з якої його звільнено не відповідає дійсності, оскільки посада старший офіцер - лікар-травматолог операційно-перев'язувального відділення відділу медичного забезпечення НОМЕР_3 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби і посада старшого ординатора - лікаря-ортопеда-травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії Головного військово-медичного клінічного центру (Центрального клінічного госпіталю) мають різне граничне військове звання - майор і підполковник, а тому посада старшого офіцера - лікаря-травматолога операційно-перев'язувального відділення відділу медичного забезпечення НОМЕР_3 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України, яка передбачає граничне військове звання майор є на один ступінь нижчою за посаду старшого ординатора - лікаря-ортопеда-травматолога відділення ортопедії та травматології клініки хірургії Головного військово-медичного клінічного центру (Центрального клінічного госпіталю), де граничне військове звання - підполковник у відповідності до вимогам пункту 94 Положення та абзацу другого пункту 310 Положення.
Враховуючи пріоритетність комплектування НОМЕР_3 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України виключно висококваліфікованими кадрами з відповідним досвідом, керуючись вимогами пункту 310 «Положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України», затвердженого Указом Президента України від 29.12.2009 №1115/2009 (зі змінами), прийнято рішення про призначення на вакантну посаду старшого офіцера - лікаря-травматолога операційно- перев'язувального відділення відділу медичного забезпечення НОМЕР_3 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України саме майора ОСОБА_1 , який має необхідний досвід роботи та відповідає професійно-кваліфікаційним вимогам.
Таким чином, призначення позивача на посаду старшого офіцера - лікаря-травматолога операційно-перев'язувального відділення відділу медичного забезпечення НОМЕР_3 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України слугувала об'єктивна службова необхідність.
Посилання позивача у спірних правовідносинах на порушення пункту 94 Положення містить свого підтвердження в доданих до позовної заяви матеріалах, так як менший тарифний розряд (посадовий оклад) береться до уваги у випадку рівних граничних військових звань при переведенні, чого немає місця в досліджуваних правовідносинах.
З огляду на викладене, судом встановлено, що відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, прийняли оскаржувані накази з дотриманням норм чинного законодавства, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог, у тому числі похідних від наведених вимог про стягнення коштів та моральної шкоди.
Відповідно до статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:
1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;
2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до положень частин 1 та 2 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За наслідком здійснення аналізу оскаржуваних рішень на відповідність наведеним вище критеріям, суд, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень наведеного законодавства України, матеріалів справи, приходить до висновку про те, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250, 263 КАС України суд, -
У задоволенні адміністративного позову - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Я.В. Горобцова
Горобцова Я.В.