Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про відкриття провадження в адміністративній справі
17 грудня 2025 року Справа №200/8958/25
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Льговська Ю.М., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Військової частини НОМЕР_2 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення певних дій, -
18 листопада 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Військової частини НОМЕР_2 про:
визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачеві грошового забезпечення (щомісячних основних видів та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення) за період з 24 лютого 2022 року по 03 червня 2025 року включно за механізмом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт посадового окладу та окладу за військовим званням, передбаченого додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, із наступним перерахунком щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії;
зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплату позивачеві грошового забезпечення (щомісячних основних видів та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення) за період з 24 лютого 2022 року по 03 червня 2025 року включно за механізмом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт посадового окладу та окладу за військовим званням, передбаченого додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, із наступним перерахунком щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії та з урахуванням раніше виплачених сум;
визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачеві індексації грошового забезпечення за період з 24 лютого 2022 року по 03 червня 2025 року;
зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачеві індексацію грошового забезпечення за період з 24 лютого 2022 року по 03 червня 2025 року включно з встановленням для обчислення індексації місяця останнього збільшення (базового місяця) тарифної ставки (посадового окладу) - березень 2018 року.
Підставою звернення до суду є порушення прав позивача у сфері публічної служби.
Позовна заява підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність. Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Позивача звільнено від сплати судового збору за подання адміністративного позову відповідно до пункту 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
Питання дотримання строку звернення до суду з вимогами щодо грошового забезпечення, які стосуються періоду з 19 липня 2022 року по 03 червня 2025 року, буде вирішено під час розгляду справи з огляду на правові позиції, викладені в постановах Верховного Суду від 28 вересня 2023 року у справі № 140/2168/23, від 21 березня 2025 року у справі № 460/21394/23.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом, на день відкриття провадження немає.
За приписами пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Перелік осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, визначений приміткою до статті 51-3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII.
Позивач до вказаних у переліку осіб не належить, а тому ця справа відноситься до справ незначної складності та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
На підставі частини п'ятої статті 262 КАС України суд вирішив розглянути справу без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
На підставі викладеного, керуючись статями 9, 12, 171, 256, 257 КАС України, -
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 200/8958/25 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_2 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення певних дій.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Визначити відповідачеві п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву разом з усіма доказами, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Встановити позивачеві п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка повинна відповідати вимогам статті 163 КАС України.
Встановити відповідачеві п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке повинно відповідати приписам статті 164 КАС України.
Витребувати у відповідача для перевірки строку звернення до суду відомості та відповідні докази на підтвердження дня одержання позивачем письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому за період з 19 липня 2022 року по 03 червня 2025 року (грошового атестату); довідку про періоди служби позивача у складі Військової частини НОМЕР_2 ( НОМЕР_4 ); відомості, чи підвищувалася тарифні ставки (оклади) військовослужбовців після березня 2018 року; відомості про суму можливої індексації грошового забезпечення за березень 2018 року; довідку про розмір грошового забезпечення позивача за лютий/березень 2018 року без урахування складових, що мають разовий характер.
Витребувані документи надати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі через систему «Електронний суд».
Повідомити учасників справи, що вони можуть отримати інформацію зі справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, веб-адреса сторінки: http://adm.dn.court.gov.ua/sud0570.
Справа розглядатиметься суддею одноособово.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.М. Льговська