Рішення від 18.12.2025 по справі 160/32737/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2025 рокуСправа №160/32737/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луніної О.С., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України, в якій з урахуванням уточнень позовних вимог, позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №13354997/43931080 від 13.10.2025 року про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 19.09.2025 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 19.09.2025 року, подану Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА», у день її направлення, а саме 24 вересня 2025 року;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань, зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №28044 від 14.10.2025 року про відповідність СТОВ «АФ «ПРАВДА» критеріям ризиковості платника податку;

- зобов'язати Головне управління ДПС у Дніпропетровській області виключити СТОВ «АФ «ПРАВДА» з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що рішення про віднесення позивача до переліку ризикових платників податків прийнято з порушенням законодавчо встановленої процедури, а саме на підставі даних моніторингу наявної податкової інформації, а не за наслідками реєстрації податкової накладної. Крім того, позивач вказує, що дане рішення про ризиковість не ґрунтується на фактичних обставинах господарської діяльності позивача, оскільки вся господарська діяльність здійснювалась підприємством в межах правового поля. Щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, позивач зазначає, що операція за наслідки якої складено податкову накладну мала реальний характер, що підтверджується первинними документами наданими податковому органу, а отже рішення про відмову в реєстрації є необгрунтованим.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21.11.2025 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

05.12.2025 до суду надійшов відзив від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області. В обґрунтування відзиву відповідач-1 зазначив, що підстави для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а також порядок та умови для прийняття рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК у ЄРПН визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» та наказом Мінфіну України від 12.12.2019 року №520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Відповідач-1 вказує на те, що платником податку подано первинні документи, які складені з відсутністю обов'язкових реквізитів, що свідчить про їх неналежність в якості доказів реального характеру здійснення господарської діяльності. Відповідно до п.11 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до п. 5 Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Відтак, рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, що оскаржуються позивачем, прийняті на підставі, у спосіб та відповідно до вимог законодавства. Також відповідач-1 зауважив, що дії по реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН є дискреційними повноваженнями. У зв'язку з чим відповідач-1 просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

05.12.2025 від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надано відзив на уточнену позовну заяву, в якому він просить у задоволенні позову відмовити, зазначивши, що оскаржувані рішення правомірні, та таке, що приймаючи оскаржене рішення відповідач діяв у спосіб передбачений законодавством України, враховуючи наявну податкову інформацію, яка свідчить про наявність у діях підприємства ознак здійснення ризикових операцій. Представник відповідача зазначив, що така інформація стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації владних управлінських функцій. Контролюючий орган здійснює моніторинг податкових, накладних/розрахунків коригування шляхом аналізу наявної податкової інформації, що міститься в інформаційних ресурсах ДПС. Відповідач вважає, що використання контролюючим органом податкової інформації наявної в інформаційних системах ДПС або внесення інформації в такі бази за результатами її опрацювання у певних спосіб здійснення податкового контролю, зокрема, віднесення товариства до платників, які відповідають критеріям ризиковості, є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань, безпосередньо рішення Комісії по віднесенню платника податків до переліку таких платників які відповідають критеріям ризиковості без прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань не порушує права та інтереси позивача. Внесення суб'єктом владних повноважень позивача до переліку ризикових не створює жодних перешкод для діяльності платника податків. Скаржник наполягає на тому, що позивача правомірно віднесено до переліку ризикових, оскільки за результатами моніторингу встановлено наявність ризикових операцій в господарській діяльності позивача. Зазначає, що віднесення позивача до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, без прийняття рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань, не порушує права та інтереси позивача, оскільки не породжує правові наслідки для суб'єктів відповідних правовідносин.

05.12.2025 представником відповідача-2 подано письмовий відзив на позовну заяву, в якому просив у задоволенні позову відмовити. В обґрунтування відзиву відповідач-2 зазначив, що комісія контролюючого органу при прийнятті оскаржуваних рішень діяла у межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачений законом. Також, зазначає, що дії по реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН є дискреційними повноваженнями, а тому позовні вимоги в частині зобов'язання ДПС України зареєструвати спірні податкові накладні є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

09.12.2025 позивачем до суду надіслано відповідь на відзив, в якій останній заперечує проти доводів податкових органів та наполягає на повному задоволенні позовних вимог.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.12.2025 року у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі №160/32737/25 за позовною заявою Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.

Справа розглядається судом в порядку спрощеного провадження за приписами статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА», код за ЄДРПОУ 43931080, є юридичною особою, зареєстровано 22.02.2021 р. з метою здійснення господарської діяльності у сфері сільського господарства, номер запису: 1002051020000001068.

Товариство зареєстровано платником податку на додану вартість з 01.04.2021р« ІПН 440892204168. Фактична адреса ведення сільськогосподарської діяльності ТОВ «АФ'ПРАВДА»: 52350, Дніпропетровська область, Кам'янський р-н, село Кудашівка, вул. Виконкомівська, 23, на підставі Договору оренди приміщення N« 01/10/21 від 01.10.2021 р. з ТОВ «Правда» (код за ЄДРПОУ 32075323). Інформація стосовно об'єктів нерухомого майна відображена по формі N« 20-ОПП та в договорах оренди та подана до контролюючого органу.

СТОВ «АФ «ПРАВДА» здійснює господарську діяльність з 2021 року, займається виробництвом сільськогосподарської продукції. Основними видами діяльності підприємства є:

01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (основний);

01.61 Допоміжна діяльність у рослинництві;

35.30 Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря;

46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

В оренді підприємства в 2025 році знаходиться 5 149,9115 га орендованої землі пайщиків, яка знаходиться на території Саксаганської ОТГ та Божедарівської ОТГ Кам'янського району Дніпропетровської області. З кожним господарем підприємство уклало і надалі укладає договори оренди земельної ділянки. Всі зареєстровані земельні ділянки відображені в додатках до Податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

Підприємством було засіяно під урожай 2025 року озимої пшениці 2038,43 га, кукурудзи 368,73 га, соняшнику 2742,7515 га. На 01.08.2025 р. відповідно до статистичної звітності за формою №37-сг Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур було зібрано озимої пшениці з площі 2038,43 га - 12026,737 т.

У 2024 році на полях господарства було посіяно 5174,0 га зернових та технічних культур, згідно статистичної звітності форма Na 4-сг «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур» (копія звіту додається), а саме: пшениці - 2345,05 га, озимого ріпаку - 53,0 га, кукурудзи - 394,0 га, соняшника - 2381,95 га. Згідно статистичної звітності форма 29-сг (річна) «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду» (копія звіту додається) збір сільськогосподарських культур за 2024 рік склав: пшениці з площі 2345,05 га - 14773,815 т, озимого ріпаку з площі 53,0 га - 174,900 т, кукурудзи з площі 394,0 га - 3664,200 т, соняшника з площі 2381,95 га - 8575,020 т.

Реалізовано сільськогосподарської продукції за 2024 рік згідно статистичної звітності ф. 21-заг (річна) «Звіт про реалізацію продукції сільського господарства» (копія звіту додається), а саме: пшениці - 15168,3 т на суму 83 716 792,00 грн. без ПДВ, ріпаку - 344,9 т на суму 6 602 362,00 грн. без ПДВ, кукурудзи - 3104,5 т на суму 25 326 926,00 грн. без ПДВ, соняшника - 9658,5 т на суму 164 554 527,00 грн. без ПДВ.

Залишки сільськогосподарської продукції врожаю 2024 року, які обліковуються на 27 рахунку, станом на 01.02.2025 р. складають: насіння ріпаку - 4 363 080 кг, кукурудзи - 991 163 кг, насіння соняшнику - 5 472 580 кг , пшениці - 2 236 393 кг. Оборотно - сальдова відомість по рахунку 27 додається.

Господарство має приміщення для зберігання зерна та сільськогосподарської техніки на балансі підприємства є власні будівлі: комплекс будівель механізованого току, комплекс будівель майстерні, складські приміщення, вагова, комплекс будівель тракторної бригади, АЗС, будівлю котельні, для здійснення господарської діяльності у господарстві є в наявності основні засоби: два Трактора колісних John Deere 6195М, зернозбиральний комбайн New Holland 760 СХ 8.80, сільськогосподарські машини балансова вартість яких станом на 01.08.2025 року складає - 57631,8 тис.грн. Також згідно Договору оренди №03/12/21 від 03.12.2021 року орендується складське приміщення у ТОВ «Правда» (код ЄДРПОУ 32075323), за адресою: с. Кудашівка, вул. Миру, 50, та офісне приміщення згідно Договору оренди№01/10/21 від 01.10.2021 року за адресою: с. Кудашівка, вул. Виконкомівська, 23, господарство користується послугами елеватора ТОВ «ХЛІБНИЙ КРАЙ ПРИВІЛЬНЕ» (код ЄДРПОУ 44761437), згідно Договору складського зберігання зерна №4 від 08.07.2024 року та Договору складського зберігання зерна №2 від 01.06.2025 року, 3 метою забезпечення виробничої аграрної діяльності СТОВ «АФ «ПРАВДА» було отримано ліцензію для зберігання пального (виключно для потреб власного споживання) за адресою: 52350, Дніпропетровська область, Кам'янський р-н, село Кудашівка, вул. Миру, 49/Б №04190414202200311 від 08.08.2022 року (Витяг з єдиного реєстру ліцензіатів та місць обліку пального №29768 від 28.07.2025 року).

Господарська діяльність здійснюється власними силами та орендованою технікою у ТОВ «Правда» (код ЄДРПОУ 32075323), згідно Договору оренди транспортних засобів №01/09/01 від 01.09.2022 року це-Трактор John Deere 8335 R, трактор John Deere 6195, Трактор б/y Sohnpeer 8520, Трактор колісний МТЗ-82,1, Трактор колісний МТЗ-82.1.26, Трактор колісний МТЗ-82.1.26, Комбайн New Holland СХ 6090 Телескопічний навантажувач JCB , Сівалка HORSCH Maestro 8RV, Плуг Lemken van Tansanit 8, Плуг оборотний Yayidiamand, Культиватор універсальний АК-8,5, Культиватор КПС-4пп, Жниварка зернова New Holland 760CG(8P25VB)#858120011, Дискатор Kvemeland Qualidisk 6000T#RFDHCxx009672, ГАЗ БОРТОВИЙ МАЛОТОНАЖНИЙ-В 2006р.в.33023-415, Візок для транспортування жниварок ВТЖ-7,6 (двовісний, чотирьоххолісний зі зведеними колесами), Вантажний автомобиль КАМАЗ - 53213, Борона діскова 3326, Борона діскова RMY-370, АГРЕГАТ ГРУНТООБРОБНИЙ КОМБІНОВАНИЙ Garrier МОДЕЛЬ CR 650(CR00013687). для транспортування зерна залучався Перевізник TOB «ТК ДНІПРОАГРОТРАНС» (код 42539296) згідно Договору транспортного експедирування № ТП 290722/1 від 29.07.2022 року.

Всі роботи та послуги, придбання товарно-матеріальних цінностей, які пов'язані з вирощуванням, реалізацією зернових та олійних культур, транспортні послуги здійснюються власними силами, а також за допомогою сторонніх організацій за винагороду на підставі укладених договорів, рахунків-фактур, тощо. Всі операції з придбання та списання товарно-матеріальних цінностей відображені, як в податковому так і бухгалтерському обліку. Розрахунки з постачальниками та покупцями здійснюються в безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку підприємства за посівний матеріал, добрива, засоби захисту рослин, паливо-мастильні матеріали.

Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА ПРАВДА» через електронний кабінет платника податків отримало рішення від 20.08.2025 р. № 22295 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від комісії регіонального рівня відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11 грудня 2019 року №1165, у зв'язку з виявленням обставин та/або отримання інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності, згідно з яким прийнято рішення про відповідність платника податків критеріям ризиковості платника податку, (надалі - первинне рішення). Підставою для прийняття рішення зазначено п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків.

У якості податкової інформації, яка стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, в рішенні зазначені наступний код податкової інформації:

14 - постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного лiмiту (СУМнакл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку, якщо постачальник не є виробником товару / послуги, що постачається.

Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості:

- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: з 18.04.2025 по 18.04.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 3917320090; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 30809384;

- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: з 18.04.2025 по 18.04.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 8501200090; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 30809384;

- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: з 18.04.2025 по 18.04.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 8414808000; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 30809384;

- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: з 18.04.2025 по 18.04.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 8409990000; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 30809384;

- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: з 18.08.2025 по 19.08.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 3808999000; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 45706707;

- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: з 23.07.2025 по 23.07.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 1209918000; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 42963766;

- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: з 23.07.2025 по 23.07.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 3808923090; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 42963766;

- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: з 23.07.2025 по 23.07.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 3808; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 42963766;

- тип операції: постачання; період здійснення господарської операції: з 21.02.2025 по 05.08.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 1001990000; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 43931080; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 20.08.2025;

- тип операції: постачання; період здійснення господарської операції: з 21.02.2025 по 05.08.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 1005900000; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 43931080; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 20.08.2025;

- тип операції: постачання; період здійснення господарської операції: з 21.02.2025 по 05.08.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 1206009900; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 43931080; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 20.08.2025;

- тип операції: постачання; період здійснення господарської операції: з 21.02.2025 по 05.08.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 120600; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 43931080; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 20.08.2025;

- тип операції: постачання; період здійснення господарської операції: з 21.02.2025 по 05.08.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 1005; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 43931080; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 20.08.2025;

- тип операції: постачання; період здійснення господарської операції: з 21.02.2025 по 05.08.2025; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 1205900090; податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операцій: 43931080; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 20.08.2025.

На виконання пункту 6 Порядку №1165 ТОВ «СТОВ АГРО-СЕМ 3» 06 жовтня 2025 року подано через електронний кабінет платника податків Пояснення щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку за вих. №88 та копії підтверджуючих документів.

Реальність правовідносин з переліченими у рішенні контрагентами підтверджується специфікою діяльності підприємства і наступними обставинами та первинними документами:

ТОВ «Вільногірське скло», код ЄДРПОУ 30809384.

Між СТОВ «АФ «Правда» та ТОВ «Вільногірське скло» 06.06.2023р. було укладено договір поставки № ВС/АФП/06/06, на поставку товару в асортименті, згідно видаткової накладної №ВС-0000083 від 18.04.2025р., в т.ч. код згідно з УКТ ЗЕД 3917320090, УКТ ЗЕД 8501200090, УКТ ЗЕД 8414808000, УКТ ЗЕД 8409990000, товарно-транспортна накладна №0000083 від 18.04.2025р., автомобільний перевізник ТОВ «ТК Дніпроагротранс» ЄДРПОУ 42539296, рахунок-фактура №ВС-0000008 від 18.04.2025р.

ТОВ «Світ вантажу», код ЄДРПОУ 45706707

Між СТОВ «АФ «Правда» та ТОВ «Світ вантажу» 18.08.2025р. було укладено договір поставки №18/08-25, згідно видаткових накладних №403 від 18.08.2025р, №404 від 19.08.2025р., код товару згідно з УКТ ЗЕД3808999, рахунки на оплату №479 від 18.08.2025р., №480 від 19.08.2025р.

ТОВ «ТД Дніпро Агро», код ЄДРПОУ 42963766

Між СТОВ «АФ «Правда» та ТОВ «ТД Дніпро Агро» 23.07.20258р. було укладено договір поставки №23/07/25-1, згідно видаткової накладної №151 від 23.07.2025р., в т.ч. код згідно з УКТ ЗЕД 1209918000, УКТ ЗЕД 3808923090, УКТ ЗЕД3808, товарно-транспортна накладна №23/01 від 23.07.2025р., рахунок на оплату №153 від 23.07.2025р.

Реалізація пшениці за лютий 2025 року 104920 кг:

ТОВ «Бріз Агро Інвест» (код ЄДРПОУ 42964817) договір поставки № П-110225 від 11.02.2025 року - пшениця.

Видаткова накладна № ВН-77 від 21.02.2025 року в кількості 53360кг на загальну суму 555989,86 грн. в т.ч. ПДВ 68279,46 грн.; рахунок №57 від 21.02.25 року, товарно-транспортні накладні № 6078,030 Видаткова накладна № ВН-78 від 22.02.2025 року в кількості 25140 кг на загальну суму 261948,74 грн. в т.ч. ПДВ 32169,14 грн.; рахунок №58 від 22.02.25 року, товарно-транспортні накладні № 3955 ТОВ «Бріз Агро Інвест » (код ЄДРПОУ 42964817) договір поставки № П-130225-1 від 13.02.2025 року - пшениця.

Видаткова накладна № ВН-79 від 23.02.2025 року в кількості 26420 кг на загальну суму 282213,16 грн. в т.ч. ПДВ 34657,76 грн.; рахунок №59 від 13.02.25 року, товарно-транспортні накладні № 27

Реалізація кукурудзи за лютий 2025 року 208350 кг:

ТОВ «Бріз Агро Інвест» (код ЄДРПОУ 42964817) договір поставки № К-100225-2 від 10.02.2025 року - кукурудза. Видаткова накладна № ВН-76 від 24.02.2025 року в кількості 69150 кг на загальну суму 701595,90грн . в т.ч. ПДВ 86160,90 грн.; рахунок №55 від 19.02.25 року. Видаткова накладна № ВН-81 від 25.02.2025 року в кількості 139200 кг на загальну суму 1412323,20 грн. в т.ч. ПДВ 173443,20 грн. ; рахунок №55 від 19.02.25 року

Реалізація соняшника за лютий 2025 року 111953 кг:

ТОВ «ВК» Золотий Дракон» (код ЄДРПОУ 41607663) договір поставки №В/ЗД/1103/2024-1 від 11.06.24 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-82 від 26.02.2025 року в кількості 40860 кг на загальну суму 1095047,91 грн. в т.ч. ПДВ 134479,57 грн.; рахунок №60 від 26.02.25 року, товарно-транспортні накладні № 1,24. Видаткова накладна № ВН-83 від 27.02.2025 року в кількості 22913 кг на загальну суму 613132,44 грн. в т.ч. ПДВ 75296,97 грн.; рахунок №61 від 27.02.25 року, товарно-транспортні накладні № 4

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500017612 від 25.02.25 року-соняшник-пшениця

Видаткова накладна № ВН-85 від 28.02.2025 року в кількості 48180 кг на загальну суму 1358849,45 грн. в т.ч. ПДВ 166876,25 грн.; рахунок №63 від 28.02.25 року, товарно-транспортні накладні № 001,006

Реалізація кукурудзи за березень 2025 року 77080 кг:

ТОВ «Бріз Агро Інвест » (код ЄДРПОУ 42964817) договір поставки № К-100225-2

від 10.02.2025 року - кукурудза

Видаткова накладна № ВН-103 від 09.03.2025 року в кількості 77080 кг на загальну суму 782053,68 грн. в т.ч. ПДВ 96041,68 грн.;

Реалізація пшениці за березень 2025 року 449920 кг:

ТОВ «Бріз Агро Інвест » (код ЄДРПОУ 42964817) договір поставки № П-130225-1 від 13.02.2025 року - пшениця. Видаткова накладна № ВН-90 від 02.03.2025 року в кількості 67900 кг на загальну суму 709813,02 грн. в т.ч. ПДВ 87170,02 грн.; рахунок №62 від 28.02.25 року. Видаткова накладна № ВН-96 від 02.03.2025 року в кількості 26260 кг на загальну суму 274516,79 грн. в т.ч. ПДВ 33712,59 грн.; рахунок №73 від 07.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 7. Видаткова накладна № ВН-101 від 07.03.2025 року в кількості 69200 кг на загальну суму 723402,96 грн. в т.ч. ПДВ 88838,96 грн.; Видаткова накладна № ВН-102 від 08.03.2025 року в кількості 26020 кг на загальну суму 277940,44 грн. в т.ч. ПДВ 34133,04 грн.; рахунок №78 від 08.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 33

ТОВ «Бріз Агро Інвест » (код ЄДРПОУ 42964817) договір поставки № П-110325 від 11.03.2025року - пшениця. Видаткова накладна № ВН-104 від 14.03.2025 року в кількості 50640 кг на загальну суму 531720,21 грн. в т.ч. ПДВ 65298,97 грн.; рахунок №79 від 14.03.25 року , товарно-транспортні накладні № 3,2. Видаткова накладна № ВН-107 від 22.03.2025 року в кількості 50360 кг на загальну суму 528780,21 грн. в т.ч. ПДВ 64937,92 грн.; рахунок №82 від 22.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 12,0014

ТОВ «Д. Трейдінг» (код ЄДРПОУ 42751799) договір поставки №10-1-2024/080 від 23.09.24 року-пшениця. Видаткова накладна № ВН-105 від 14.03.2025 року в кількості 28280 кг на загальну суму 265427,73 грн. в т.ч. ПДВ 32596,39 грн.; рахунок №80 від 14.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 4939. Видаткова накладна № ВН-106 від 15.03.2025 року в кількості 131260 кг на загальну суму 1325724,64 грн. в т.ч. ПДВ 162808,29 грн. ; рахунок №81 від 15.03.25 року, товарно- транспортні накладні № 8,100,222,111,131

Реалізація соняшника за березень 2025 року 1384589 кг:

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар » (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500017612 від 25.02.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-86 від 01.03.2025 року в кількості 27180 кг на загальну суму 752630,51 грн. в т.ч. ПДВ 92428,31 грн.; рахунок №64 від 25.02.25 року, товарно-транспортні накладні №10. Видаткова накладна № ВН-89 від 02.03.2025 року в кількості 25360 кг на загальну суму 716110,61 грн. в т.ч. ПДВ 87943,41 грн.; рахунок №67 від 25.02.25 року, товарно-транспортні накладні № 5.

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500017656 від 01.03.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-87 від 01.03.2025 року в кількості 53260 кг на загальну суму 1487551,80 грн. в т.ч. ПДВ 182681,80 грн.; рахунок №65 від 01.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 47,577. Видаткова накладна № ВН-88 від 02.03.2025 року в кількості 52900 кг на загальну суму 1472069,46 грн. в т.ч. ПДВ 180780,46 грн.; рахунок №66 від 02.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 2122,447. Видаткова накладна № ВН-91 від 03.03.2025 року в кількості 45120 кг на загальну суму 1227282,05 грн. в т.ч. ПДВ 150718,85 грн.; рахунок №68 від 03.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 1,12. Видаткова накладна № ВН-99 від 08.03.2025 року в кількості 54640 кг на загальну суму 1570943,71 грн. в т.ч. ПДВ 192922,91 грн.; рахунок №76 від 08.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 137,136. Видаткова накладна № ВН-100 від 09.03.2025 року в кількості 54980 кг на загальну суму 1481689,01 грн. в т.ч. ПДВ 181961,81 грн.; рахунок №77 від 09.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 501092,501121

ТОВ «ВК'Золотий Дракон» (код ЄДРПОУ 41607663) договір поставки №В/ЗД/1103/2024-1 від 11.06.24 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-92 від 03.03.2025 року в кількості 23320 кг на загальну суму 624311,33 грн. в т.ч. ПДВ 76669,81 грн.; рахунок №69 від 03.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 1. Видаткова накладна № ВН-93 від 05.03.2025 року в кількості 24753 кг на загальну суму 663380,34 грн. в т.ч. ПДВ 81467,76 грн.; рахунок №70 від 05.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 1. Видаткова накладна № ВН-95 від 06.03.2025 року в кількості 32218 кг на загальну суму 833633,46 грн. в т.ч. ПДВ 102376,04 грн.; рахунок №72 від 06.03.25 року, товарно-транспортні накладні №31. Видаткова накладна № ВН-97 від 07.03.2025 року в кількості 48239 кг на загальну суму 1241295,30 грн. в т.ч. ПДВ 152439,77 грн.; рахунок №74 від 07.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 2,2701. Видаткова накладна № ВН-98 від 08.03.2025 року в кількості 26480 кг на загальну суму 675239,97 грн. в т.ч. ПДВ 82924,21 грн.; рахунок №75 від 08.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 3. Видаткова накладна № ВН-109 від 28.03.2025 року в кількості 104655 кг на загальну суму 2815219,35 грн. в т.ч. ПДВ 345728,69 грн.; рахунок №85 від 28.03.25 року, товарно- транспортні накладні № 285,758,1,124. Видаткова накладна № ВН-110 від 29.03.2025 року в кількості 72374 кг на загальну суму 1944606,43 грн. в т.ч. ПДВ 238811,32 грн.; рахунок №86 від 29.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 102,3,2. Видаткова накладна № ВН-111 від 30.03.2025 року в кількості 184080 кг на загальну суму 4950605,95 грн. в т.ч. ПДВ 607969,15 грн.; рахунок №87 від 30.03.25 року, товарно- транспортні накладні № 1681,124,30,21,31,70,38. Видаткова накладна № ВН-116 від 31.03.2025 року в кількості 85840 кг на загальну суму 2297408,75 грн. в т.ч. ПДВ 282137,92 грн.; рахунок №89 від 31.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 30,004,201.

ТОВ «Дніпропетровський комбікормовий завод» (код ЄДРПОУ 40377137) договір купівлі №21/06/01 від 21.06.24-соняшник. Видаткова накладна № ВН-112 від 27.03.2025 року в кількості 105360 кг на загальну суму 2738517,12 грн. в т.ч. ПДВ 336309,12 грн.; рахунок №89 від 31.03.25 року, товарно- транспортні накладні № 27-3,27-2,27-1,27. Видаткова накладна № ВН-113 від 28.03.2025 року в кількості 105390 кг на загальну суму 2739296,88 грн. в т.ч. ПДВ 336404,88 грн.; рахунок №84 від 27.03.25 року, товарно- транспортні накладні № 28-3,28-2,28-1,28. Видаткова накладна № ВН-114 від 29.03.2025 року в кількості 89250 кг на загальну суму 2319786 грн. в т.ч. ПДВ 284886 грн.; рахунок №84 від 27.03.25 року, товарно-транспортні накладні №29,29-1,29-2,29-3. Видаткова накладна № ВН-108 від 24.03.2025 року в кількості 68210 кг на загальну суму 1772914,32 грн. в т.ч. ПДВ 217726,32 грн.; рахунок №83 від 24.03.25 року, товарно-транспортні накладні № 13,14,12.

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018092 від 26.03.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-115 від 30.03.2025 року в кількості 100980 кг на загальну суму 2860662,42 грн. в т.ч. ПДВ 351309,42 грн. ; рахунок №88 від 30.03.25 року, товарно- транспортні накладні № 124,125,126,127.

Реалізація соняшника за квітень 2025 року 1919615 кг:

ТОВ «ВК» Золотий Дракон» (код ЄДРПОУ 41607663) договір поставки №В/ЗД/1103/2024-1 від 11.06.24 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-118 від 01.04.2025 року в кількості 37784 кг на загальну суму 1015065,46 грн. в т.ч. ПДВ 124657,16 грн. ; рахунок №90 від 01.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 7751,9. Видаткова накладна № ВН-119 від 01.04.2025 року в кількості 25974 кг на загальну суму 687658,27 грн. в т.ч. ПДВ 84449,26 грн.; рахунок №91 від 01.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 759. Видаткова накладна № ВН-120 від 02.04.2025 року в кількості 31100 кг на загальну суму 823372,35 грн. в т.ч. ПДВ 101115,90 грн.; рахунок №93 від 02.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 123. Видаткова накладна № ВН-121 від 02.04.2025 року в кількості 77257 кг на загальну суму 2078213,19 грн. в т.ч. ПДВ 255219,16 грн.; рахунок №94 від 02.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 10,14,15. Видаткова накладна № ВН-122 від 03.04.2025 року в кількості 52359 кг на загальну суму 1408354,96 грн. в т.ч. ПДВ 172955,87 грн. ; рахунок №95 від 03.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 54,18. Видаткова накладна № ВН-123 від 04.04.2025 року в кількості 22852 кг на загальну суму 614718,77 грн. в т.ч. ПДВ 75491,78 грн.; рахунок №96 від 04.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 7. Видаткова накладна № ВН-124 від 06.04.2025 року в кількості 93452 кг на загальну суму 2512619,67 грн. в т.ч. ПДВ 308567,33 грн.; рахунок №97 від 06.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 2,753,277. Видаткова накладна № ВН-125 від 08.04.2025 року в кількості 48532 кг на загальну суму 1295380,45 грн. в т.ч. ПДВ 159081,81 грн.; рахунок №98 від 08.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 748,123 Видаткова накладна № ВН-126 від 09.04.2025 року в кількості 47200 кг на загальну суму 1260239,86 грн. в т.ч. ПДВ 154766,30 грн.; рахунок №100 від 09.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 255,120.

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018302 від 09.04.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-127 від 13.04.2025 року в кількості 53100 кг на загальну суму 1527272,82 грн. в т.ч. ПДВ 187559,82 грн. ; рахунок №101 від 13.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 140,141. Видаткова накладна № ВН-134 від 14.04.2025 року в кількості 218260 кг на загальну суму 6237827,15 грн. в т.ч. ПДВ 766048,95 грн.; рахунок №104 від 14.04.25 року, товарно-транспортні накладні №137, 139, 142, 143, 144, 145, 146, 147.

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018314 від 10.04.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-132 від 14.04.2025 року в кількості 26600 кг на загальну суму 709581,60 грн. в т.ч. ПДВ 87141,60 грн. ; рахунок №102 від 13.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 1. Видаткова накладна № ВН-133 від 14.04.2025 року в кількості 46820кг на загальну суму1243099,09 грн. в т.ч. ПДВ 152661,29 грн. ; рахунок №103 від 14.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 1. Видаткова накладна № ВН-138 від 15.04.2025 року в кількості 48720 кг на загальну суму 1296877,68 грн. в т.ч. ПДВ 159265,68 грн.; рахунок №106 від 15.04.25 року, товарно-транспортні накладні №2545, 2544

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018328 від 11.04.25рок у-соняшник. Видаткова накладна № ВН-137 від 14.04.2025 року в кількості 49680 кг на загальну суму 1401721, 20 грн. в т.ч. ПДВ 172141,20 грн. ; рахунок №105 від 14.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 16,17.

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018390 від 17.04.25 року. Видаткова накладна № ВН-142 від 19.04.2025 року в кількості 131660 кг на загальну суму 3618727,76 грн. в т.ч. ПДВ 444405,16 грн.; рахунок №108 від 19.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 17,20,176,177,178. Видаткова накладна № ВН-143 від 23.04.2025 року в кількості 27120 кг на загальну суму 731800,66 грн. в т.ч. ПДВ 89870,26 грн.; рахунок №109 від 23.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 179. Видаткова накладна № ВН-144 від 24.04.2025 року в кількості 51420 кг на загальну суму 1454332,43 грн. в т.ч. ПДВ 178602,23 грн.; рахунок №110 від 24.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 80,81. Видаткова накладна № ВН-145 від 27.04.2025 року в кількості 75080 кг на загальну суму 2088425,28 грн. в т.ч. ПДВ 256473,28 грн.; рахунок №111 від 27.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 86,87,88. Видаткова накладна № ВН-147 від 29.04.2025 року в кількості 77460 кг на загальну суму 2159925,62 грн. в т.ч. ПДВ 265254,02 грн.; рахунок №113 від 29.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 90, 91, 92.

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018449 від 22.04.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-146 від 27.04.2025 року в кількості 73860 кг на загальну суму 2054489,76 грн. в т .ч. ПДВ 252305,76 грн.; рахунок №112 від 27.04.25 року, товарно- транспортні накладні № 9641, 9642, 9643.

ТОВ «Дніпропетровський комбікормовий завод» (код ЄДРПОУ 40377137) договір купівлі №21/06/01 від 21.06.24-соняшник. Видаткова накладна № ВН-128 від 08.04.2025 року в кількості 71715 кг на загальну суму 1864833,83 грн. в т .ч. ПДВ 229014,68 грн.; рахунок №92 від 03.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 12,11,11. Видаткова накладна № ВН-129 від 09.04.2025 року в кількості 110430 кг на загальну суму 2848895,23 грн. в т .ч. ПДВ 349864,33 грн.; рахунок №92 від 03.04.25 року ,товарно- транспортні накладні № 09-01,09-02,09-03,09-04,09-05. Видаткова накладна № ВН-130 від 10.04.2025 року в кількості 107160 кг на загальну суму 2764535,11 грн. в т .ч. ПДВ 339504,31 грн.; рахунок №92 від 03.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 10-01,10-02,10-03,10-04. Видаткова накладна № ВН-131 від 11.04.2025 року в кількості 90480 кг на загальну суму 2334221,14 грн. в т .ч. ПДВ 286658,74 грн.; рахунок №99 від 09.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 11-01,11-02,11-03,11-04. Видаткова накладна № ВН-135 від 14.04.2025 року в кількості 100970 кг на загальну суму 2604844,25 грн. в т .ч. ПДВ 319893,15 грн.; рахунок №99 від 09.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 14,14-01,14-02,14-03,14-04. Видаткова накладна № ВН-136 від 15.04.2025 року в кількості 90900 кг на загальну суму 2345056,38 грн. в т.ч. ПДВ 287989,38 грн. ; рахунок №99 від 09.04.25 року ,товарно-транспортні накладні № 15,15-01,15-02,15-03. Видаткова накладна № ВН-141 від 16.04.2025 року в кількості 31670 кг на загальну суму 823527,68 грн. в т .ч. ПДВ 101134,98 грн.; рахунок №107 від 16.04.25 року, товарно-транспортні накладні № 23, 24.

Реалізація соняшника за травень 2025 року 1425230 кг:

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018449 від 22.04.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-148 від 01.05.2025 року в кількості 24780 кг на загальну суму 688997,99 грн. в т .ч. ПДВ 84613,79 грн. ; рахунок №114 від 01.05.25 року ,товарно-транспортні накладні № 1. Видаткова накладна № ВН-152 від 03.05.2025 року в кількості 52660 кг на загальну суму 1459987,97 грн. в т .ч. ПДВ 179296,77 грн.; рахунок №118 від 03.05.25 року ,товарно- транспортні накладні № 1, 8.

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018549 від 29.04.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-149 від 01.05.2025 року в кількості 73940 кг на загальну суму 2065987,12 грн. в т .ч. ПДВ 253717,72 грн. ; рахунок №115 від 01.05.25 року ,товарно- транспортні накладні № 97,99,102 Видаткова накладна № ВН-150 від 02.05.2025 року в кількості 49720 кг на загальну суму 1380177,48 грн. в т .ч. ПДВ 169495,48 грн. ; рахунок №116 від 02.05.25 року, товарно-транспортні накладні № 35,98. Видаткова накладна № ВН-151 від 03.05.2025 року в кількості 50680 кг на загальну суму 1424736,43 грн. в т .ч. ПДВ 174967,63 грн.; рахунок №117 від 03.05.25 року ,товарно- транспортні накладні № 107,108. Видаткова накладна № ВН-153 від 04.05.2025 року в кількості 47800 кг на загальну суму 1429870,08 грн. в т .ч. ПДВ 175598,08 грн. ; рахунок №119 від 04.05.25 року ,товарно- транспортні накладні № 45,17. Видаткова накладна № ВН-156 від 06.05.2025 року в кількості 40340 кг на загальну суму 1139572,73 грн. в т .ч. ПДВ 139947,53 грн.; рахунок №122 від 06.05.25 року, товарно-транспортні накладні № 21,250. Видаткова накладна № ВН-161 від 12.05.2025 року в кількості 23880 кг на загальну суму 658256,98 грн. в т .ч. ПДВ 80838,58 грн. ; рахунок №127 від 12.05.25 року ,товарно-транспортні накладні № 85

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018590 від 01.05.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-154 від 04.05.2025 року в кількості 26100 кг на загальну суму 701301,78 грн. в т .ч. ПДВ 86124,78 грн. ; рахунок №120 від 04.05.25 року ,товарно-транспортні накладні № 501095. Видаткова накладна № ВН-157 від 06.05.2025 року в кількості 24260 кг на загальну суму 641628,48 грн. в т .ч. ПДВ 78796,48 грн. ; рахунок №123 від 06.05.25 року, товарно-транспортні накладні № 501120. Видаткова накладна № ВН-158 від 09.05.2025 року в кількості 51460 кг на загальну суму 1418505,19 грн. в т .ч. ПДВ 174202,33 грн. ; рахунок №124 від 09.05.25 року ,товарно- транспортні накладні № 112,113. Видаткова накладна № ВН-159 від 10.05.2025 року в кількості 98060 кг на загальну суму 2695218,32 грн. в т .ч. ПДВ 330991,72 грн. ; рахунок №125 від 10.05.25 року ,товарно- транспортні накладні № 116,117,118,121. Видаткова накладна № ВН-160 від 11.05.2025 року в кількості 96500 кг на загальну суму 2731548,30 грн. в т .ч. ПДВ 335453,30 грн. ; рахунок №126 від 11.05.25 року ,товарно- транспортні накладні № 17,50,120,123. Видаткова накладна № ВН-163 від 12.05.2025 року в кількості 25000 кг на загальну суму 690840 грн. в т .ч. ПДВ 84840 грн. ; рахунок №129 від 12.05.25 року ,товарно-транспортні накладні № 124. Видаткова накладна № ВН-164 від 13.05.2025 року в кількості 76260кг на загальну суму 2022140,66 грн. в т .ч. ПДВ 248333,06 грн.; рахунок №130 від 13.05.25 року ,товарно- транспортні накладні № 125,501095,501096. Видаткова накладна № ВН-165 від 14.05.2025 року в кількості 26920 кг на загальну суму 744510,29 грн. в т .ч. ПДВ 91431,09 грн. ; рахунок №131 від 14.05.25 року, товарно-транспортні накладні № 126. Видаткова накладна № ВН-166 від 17.05.2025 року в кількості 24880 кг на загальну суму 682985,86 грн. в т .ч. ПДВ 83875,46 грн.; рахунок №132 від 17.05.25 року, товарно-транспортні накладні № 127 Видаткова накладна № ВН-169 від 21.05.2025 року в кількості 48140 кг на загальну суму 1308878,46 грн. в т .ч. ПДВ 160739,46 грн.; рахунок №135 від 21.05.25 року ,товарно- транспортні накладні № 1290,9663. Видаткова накладна № ВН-170 від 22.05.2025 року в кількості 25060 кг на загальну суму 683927,50 грн. в т .ч. ПДВ 83991,10 грн.; рахунок №136 від 22.05.25 року, товарно-транспортні накладні № 24

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018679 від 07.05.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-162 від 11.05.2025 року в кількості 236640 кг на загальну суму 6582378,24 грн. в т .ч. ПДВ 808362,24 грн. ; рахунок №128 від 11.05.25 року ,товарно- транспортні накладні № 128,129,130,131,132,133,134,135,136.

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018390 ід 17.04.25 року-соняшник Видаткова накладна № ВН-155 від 11.05.2025 року в кількості 55460 кг на загальну суму 1553423,51 грн. в т .ч. ПДВ 190771,31 грн.; рахунок №121 від 01.05.25 року, товарно-транспортні накладні № 95,96.

ТОВ «Дніпропетровський комбікормовий завод» (код ЄДРПОУ 40377137) договір купівлі №21/06/01 від 21.06.24-соняшник. Видаткова накладна № ВН-171 від 24.05.2025 року в кількості 103060кг на загальну суму 2679910,40 грн. в т .ч. ПДВ 329111,80 грн. ; товарно- транспортні накладні №24/05,24/05/01,24/05/02,24/05/03. Видаткова накладна № ВН-172 від 25.05.2025 року в кількості 102620кг на загальну суму 2668468,91 грн. в т .ч. ПДВ 327706,71 грн. ; товарно- транспортні накладні №25/05,25/05/01,25/05/02,25/05/03. Видаткова накладна № ВН-173 від 26.05.2025 року в кількості 41010кг на загальну суму 1066399,43 грн. в т .ч. ПДВ 130961,33 грн. ; товарно- транспортні накладні №26/05/01,26/05

Реалізація озимого ріпака за травень 2025 року 162860 кг

СТОВ «АП» Маяк» (код ЄДРПОУ 44028292) договір №01/05-25 від 17.05.25 року-озимий ріпак

Видаткова накладна № ВН-167 від 17.05.2025 року в кількості 90420 кг на загальну суму 2260518,08 грн. в т .ч. ПДВ 277607,48 грн. ; рахунок №133 від 17.05.25 року Видаткова накладна № ВН-168 від 19.05.2025 року в кількості 72440кг на загальну суму 1811014,49 грн. в т .ч. ПДВ 222405,29 грн. ; рахунок №134 від 19.05.25 року.

Реалізація соняшника за червень 2025 року 413620 кг:

ТОВ «Дніпропетровський комбікормовий завод» (код ЄДРПОУ 40377137) договір купівлі №21/06/01 від 21.06.24-соняшник. Видаткова накладна № ВН-174 від 06.06.2025 року в кількості 18600кг на загальну суму 480270,60 грн. в т .ч. ПДВ 58980,60 грн. ; рахунок №137 від 06.06.25 року товарно-транспортні накладні №18. Видаткова накладна № ВН-175 від 12.06.2025 року в кількості 45440 кг на загальну суму 1172683,12 грн. в т .ч. ПДВ 144013,72 грн. ; рахунок №140 від 06.06.25 року товарно-транспортні накладні № 148,149 Видаткова накладна № ВН-176 від 13.06.2025 року в кількості 43720 кг на загальну суму 1136868,65 грн. в т .ч. ПДВ 139615,45 грн.; рахунок №140 від 06.06.25 року товарно-транспортні накладні № 150,151. Видаткова накладна № ВН-177 від 14.06.2025 року в кількості 43320 кг на загальну суму 1126467,29 грн. в т .ч. ПДВ 138338,09 грн. ; рахунок №140 від 06.06.25 року товарно-транспортні накладні № 152,153. Видаткова накладна № ВН-178 від 17.06.2025 року в кількості 24020 кг на загальну суму 618029,80 грн. в т .ч. ПДВ 75898,40 грн.; рахунок №140 від 06.06.25 року товарно-транспортні накладні № 155. Видаткова накладна № ВН-179 від 17.06.2025 року в кількості 20100 кг на загальну суму 517856,40 грн. в т .ч. ПДВ 63596,40 грн.; рахунок №140 від 06.06.25 року товарно-транспортні накладні № 154. Видаткова накладна № ВН-181 від 24.06.2025 року в кількості 11000 кг на загальну суму 286162,80 грн. в т .ч. ПДВ 35142,80 грн.; рахунок №142 від 24.06.25 року товарно-транспортні накладні №24/06.

ТОВ «ТД «Дельта Вілмар» (код ЄДРПОУ 36369434) договір поставки №500018941 від 19.06.25 року-соняшник. Видаткова накладна № ВН-180 від 22.06.2025 року в кількості 104460 кг на загальну суму 2896132,61 грн. в т .ч. ПДВ 355665,41 грн. ; рахунок №141 від 22.06.25 року ,товарно- транспортні накладні № 156,157,158,159. Видаткова накладна № ВН-182 від 27.06.2025 року в кількості 102960 кг на загальну суму 2865109,10 грн. в т .ч. ПДВ 351855,50 грн.; рахунок №143 від 27.06.25 року, товарно-транспортні накладні №160,161,162,163.

Реалізація пшениця за липень 2025 року 1587810 кг:

ТОВ «Агроферта» (код ЄДРПОУ 45177735) договір поставки №П-100725 від 10.07.25 року-пшениця. Видаткова накладна № ВН-183 від 10.07.2025 року в кількості 51340 кг на загальну суму 450764,95 грн. в т .ч. ПДВ 55357,10 грн.; рахунок №144 від 10.07.25 року ,товарно-транспортні накладні № 001,002.Видаткова накладна № ВН-184 від 12.07.2025 року в кількості 53280 кг на загальну суму 467798,12 грн. в т .ч. ПДВ 57448,89 грн. ,товарно- транспортні накладні № 003,004. Видаткова накладна № ВН-194 від 12.07.2025 року в кількості 26400 кг на загальну суму 244991,97 грн. в т .ч. ПДВ 30086,73 грн. ,товарно- транспортні накладні № 240701. Видаткова накладна № ВН-195 від 25.07.2025 року в кількості 110140 кг на загальну суму 1022099,09 грн. в т .ч. ПДВ 125520,94 грн. ,товарно- транспортні накладні №250701,250702,250704,250708.

ТОВ «Агроферта» (код ЄДРПОУ 45177735) договір поставки №П-100725-1 від 10.07.25 року-пшениця. Видаткова накладна № ВН-185 від 17.07.2025 року в кількості 29320 кг на загальну суму 293200,01 грн. в т .ч. ПДВ 36007,02 грн.; рахунок №145 від 10.07.25 року ,товарно-транспортні накладні № 2399. Видаткова накладна № ВН-186 від 17.07.2025 року в кількості 77580 кг на загальну суму 787437,11 грн. в т .ч. ПДВ 96702,80 грн. ; рахунок №145 від 10.07.25 року ,товарно-транспортні накладні № 33,1,10 Видаткова накладна № ВН-187 від 18.07.2025 року в кількості 28900 кг на загальну суму 278884,93 грн. в т .ч. ПДВ 34249,03 грн.; рахунок №145 від 10.07.25 року ,товарно-транспортні накладні № 23991

ТОВ «Тамбер» (код ЄДРПОУ 44838153) договір поставки №13/07 від 13.07.25 року- пшениця. Видаткова накладна № ВН-188 від 14.07.2025 року в кількості 60560 кг на загальну суму 529900,10 грн. в т .ч. ПДВ 65075,45 грн. ; рахунок №146 від 14.07.25 року Видаткова накладна № ВН-189 від 20.07.2025 року в кількості 27860 кг на загальну суму 243775,05 грн. в т .ч. ПДВ 29937,29 грн. ; рахунок №147 від 20.07.25 року Видаткова накладна № ВН-190 від 21.07.2025 року в кількості 32920 кг на загальну суму 288050,05 грн. в т .ч. ПДВ 35374,57 грн. ; рахунок №148 від 21.07.25 року. Видаткова накладна № ВН-191 від 22.07.2025 року в кількості 16740 кг на загальну суму 146475,03 грн. в т .ч. ПДВ 17988,16 грн. ; рахунок №149 від 22.07.25 року Видаткова накладна № ВН-192 від 23.07.2025 року в кількості 30220 кг на загальну суму 264425,05 грн. в т .ч. ПДВ 32473,25 грн.; рахунок №150 від 23.07.25 року Видаткова накладна № ВН-193 від 24.07.2025 року в кількості 129000 кг на загальну суму 1128750,21 грн. в т .ч. ПДВ 138618,45 грн.; рахунок №151 від 24.07.25 року Видаткова накладна № ВН-196 від 25.07.2025 року в кількості 102520 кг на загальну суму 897050,17 грн. в т .ч. ПДВ 110164,06 грн.; рахунок №152 від 25.07.25 року Видаткова накладна № ВН-197 від 28.07.2025 року в кількості 103420 кг на загальну суму 904925,16 грн. в т .ч. ПДВ 111131,16 грн.; рахунок №153 від 28.07.25 року. Видаткова накладна № ВН-198 від 31.07.2025 року в кількості 309980 кг на загальну суму 2712325,49 грн. в т .ч. ПДВ 333092,60 грн.;

АВ ТОВ Агроцентр К» (код ЄДРПОУ 31371742) договір №30/07-Пш-1 від 31.07.25 року-пшениця Видаткова накладна № ВН-199 від 31.07.2025 року в кількості 187620 кг на загальну суму 1857437,89 грн. в т .ч. ПДВ 228106,41 грн. ; рахунок №154 від 30.07.25 року, товарно-транспортні накладні № 005,006,007,008,009,010

АВ ТОВ Агроцентр К» (код ЄДРПОУ 31371742) договір №30/07-Пш-2 від 30.07.25 року-пшениця. Видаткова накладна № ВН-200 від 31.07.2025 року в кількості 70000 кг на загальну суму 650999,62 грн. в т .ч. ПДВ 79947,32 грн. ; рахунок №155 від 30.07.25 року

АВ ТОВ Агроцентр К» (код ЄДРПОУ 31371742) договір №30/07-Пш-3 від 31.07.25 року-пшениця. Видаткова накладна № ВН-201 від 31.07.2025 року в кількості 140010 кг на загальну суму 1330094,46 грн. в т .ч. ПДВ 163344,93 грн. ; рахунок №156 від 30.07.25 року

Реалізація пшениця за серпень 2025 року 779570 кг

АВ ТОВ Агроцентр К» (код ЄДРПОУ 31371742) договір №30/07-Пш-1 від 31.07.25 року-пшениця. Видаткова накладна № ВН-202 від 01.08.2025 року в кількості 141900 кг на загальну суму 1404809,92 грн. в т .ч. ПДВ 172520,52 грн.; товарно-транспортні накладні № 010,011,012,013 Видаткова накладна № ВН-206 від 02.08.2025 року в кількості 20480 кг на загальну суму 202751,99 грн. в т .ч. ПДВ 24899,37 грн.; товарно- транспортні накладні № 014

АВ ТОВ Агроцентр К» (код ЄДРПОУ 31371742) договір №30/07-Пш-2 від 30.07.25 року-пшениця. Видаткова накладна № ВН-203 від 01.08.2025 року в кількості 91530 кг на загальну суму 851228,50 грн. в т .ч. ПДВ 104536,83 грн. ;

ТОВ «Тамбер» (код ЄДРПОУ 44838153) договір поставки №13/07 від 13.07.25 року- пшениця. Видаткова накладна № ВН-204 від 01.08.2025 року в кількості 76940 кг на загальну суму 673225,12 грн. в т.ч. ПДВ 82676,77 грн.; рахунок №158 від 01.08.25 року. Видаткова накладна № ВН-208 від 04.08.2025 року в кількості 129280 кг на загальну суму 1131200,20 грн. в т .ч. ПДВ 138919,32 грн. ; рахунок №160 від 04.08.25 року. Видаткова накладна № ВН-209 від 05.08.2025 року в кількості 195500 кг на загальну суму 1710625,31 грн. в т .ч. ПДВ 210076,79 грн.; рахунок №161 від 05.08.25 року

ТОВ «Агроферта» (код ЄДРПОУ 45177735) договір поставки №П-100725-1 від 10.07.25 року-пшениця. Видаткова накладна № ВН-207 від 04.08.2025 року в кількості 23920 кг на загальну суму 230827,94 грн. в т.ч. ПДВ 28347,29 грн., товарно-транспортні накладні № 5277

ТОВ «Агроферта» (код ЄДРПОУ 45177735) договір поставки №П-310725-4 від 31.07.25 року-пшениця. Видаткова накладна № ВН-205 від 01.08.2025 року в кількості 100020 кг на загальну суму 915183,48 грн. в т.ч. ПДВ 112390,95 грн.; рахунок 159 від 01.08.25 року, товарно-транспортні накладні № 10801,10802,10803,10804

14 жовтня 2025 року за результатами розгляду зазначених пояснень та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості відповідачем прийнято рішення №28044 про відповідність Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА» п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

В обґрунтування оскаржуваного рішення регіональний орган ДПС зазначив наступне: «Комісією регіонального рівня відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11 грудня 2019 року №1165, з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 06.10.2025 р. №1 - прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Підставою було визначено пункт 8 Критеріїв ризиковості платника податку. У якості податкової інформації, яка стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, в рішенні зазначені наступні коди податкової інформації:

14 - постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного лiмiту (СУМнакл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку, якщо постачальник не є виробником товару / послуги, що постачається;

01 - постачання/вивезення за межі митної території України товару, походження якого не прослідковується за ланцюгом придбання, якщо постачальник не є виробником такого товару;

15 - постачання/придбання товарів з обмеженим терміном придатності за відсутності їх реалізації та/або переробки, та/або відповідних засобів зберігання, та/або придбання послуг оренди відповідних основних засобів. Зазначено про ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку. Платник не скористався правом надання додаткової інформації та копій відповідних документів.

15 вересня 2025 року між СТОВ «АГРОФІРМА «ПРАВДА» (Постачальник) та ТОВ «ФІРМА ЕРІДОН» (Покупець) було укладено Договір постачання сільськогосподарської продукції № SFGS3FCA-26/2 969 (далі - Договір) за умовами якого: Предметом Договору є перша поставка Товару Постачальником, який є сільськогосподарським підприємством виробником цього Товару, з оплатою за Товар Покупцем.

Згідно пункту 4.1 Договору Найменування сільськогосподарської продукції (тут, та далі по тексту - Товар): Соняшник, врожаю 2025р., код УКТЗЕД 1206009900.

Пунктом 6.1. Договору визначено, що Постачальник в термін з 17/09/2025 по 20/09/2025 здійснює поставку (передачу) Товару на умовах FCA - франко-перевізник (завантаження Товару Постачальником в транспорт Покупця) згідно правил «ІНКОТЕРМС 2010». Місцезнаходження складу Постачальника: Дніпропетровська обл., р-н. Кам?янський, Божедарівська ТГ, с. Кудашівка, вул. Виконкомівська, буд. 23.

Відповідно до п. 7.2. Покупець здійснює оплату 86% вартості Товару протягом 14 робочих днів з моменту повної поставки Товару. Оплата решти вартості поставленого Товару здійснюється Покупцем шляхом перерахування 14% від вартості поставленого Товару на банківський рахунок Постачальника протягом 5 (п?яти) робочих днів виключно від дати після) реєстрації Постачальником всіх податкових накладних оформлених у відповідності до вимог Податкового кодексу України та в разі необхідності розрахунків коригування до неї, складених та зареєстрованих в ЄРПН, відповідно до вимог ст. 187 та ст. 201 Податкового кодексу України за поставлений за цим Договором Товар та за умови надання Покупцю всіх документів зазначених в п. 4 цього Договору.

19 вересня 2025 року Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА» було складено податкову накладну №3 та 24 вересня 2025 року направлено до ДПС для реєстрації. Проте, 24 вересня 2025 року реєстрацію даної податкової накладної було зупинено.

У квитанції № 1 від 24.09.2025 було зазначено: «ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 19.09.2025 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "В"=3.9616%, "Рпоточи=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них,- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».

На виконання вищезазначеного, СТОВ «АГРОФІРМА «ПРАВДА» 09 жовтня 2025 року було надано письмові пояснення за вих. №90 від 09.10.2025 року з пакетами первинних документів на підтвердження господарської операції, яка стала підставою для складання податкової накладної №3 від 19.09.2025.

13 жовтня 2025 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області було прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 13354997/43931080. Даним рішенням було відмовлено у реєстрації податкової накладної №3 від 19.09.2025 на суму податкового зобов'язання 795 950,28 грн., яку СТОВ «АГРОФІРМА «ПРАВДА» склало та подало для реєстрації на підставі правовідносин з ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІРМА ЕРІДОН» (код ЄДРПОУ 43106699).

Контролюючим органом було зазначено як підставу - надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. Додаткова інформація (зазначити конкретні документи): Наявність ризикових операцій.

Не погодившись з прийнятими рішеннями, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Дослідивши встановлені по справі обставини, в межах заявлених позовних вимог, суд зазначає наступне.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із того, що відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (далі - Порядок № 1246) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема і наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

Згідно з пунктом 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні приписи наведені у пункті 201.16 статті 201 ПК України, згідно з якими реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінету Міністрів України.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 № 1165, який набрав чинності з 01.02.2020 (далі - Порядок № 1165).

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку № 1165 у разі, коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до пункту 6 Порядку у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У Додатку № 4 до Порядку затверджено форму рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, якою передбачено, що у разі відповідності платника податку пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку розшифровується, яка саме податкова інформація стала підставою для таких висновків податкового органу та прийняття відповідного рішення.

Проте з оскаржуваного рішення про відповідність позивача критеріям ризиковості неможливо встановити на підставі яких документів чи якої інформації податковий орган дійшов такого висновку, що унеможливлює самостійно визначити позивачем обсяг та перелік документів, необхідних для спростування вказаного висновку, а тому дані рішення не відповідають критерію правової визначеності та обґрунтованості.

Також, у рішенні зазначено про відповідність платника податку (позивача) критеріям ризиковості платника, зокрема, пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Бланк рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку містить обов'язкове для заповнення поле «податкова інформація (заповнюється у разі відповідності пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку)» та яка повинна бути розшифрована.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що рішення № 29860 від 09.08.2024 року мотивовано тим, що у зв'язку з виявленням обставин та/або отримання інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності: 13 - придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку; 12 - постачання товарів (послуг) платнику(ам) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку; 18- керівник та/або особа, яка має право підпису (посадова особа платника податку), є особою, яка займає аналогічну посаду більше ніж у п'яти (включно) платників податку.

Проте, відповідачем не зазначено інформації, яка свідчить про ризиковість здійснення господарської операції за податковими накладними, передбаченої відповідним пунктом Порядку. Також, відповідачем не наведено вичерпну інформацію, яка може надати змогу їх ідентифікувати, які саме податкові накладні складені за господарськими операціями, що відповідають Критеріям ризиковості здійснення операцій. Отже, відповідачем не конкретизовано операції, щодо яких наявний сумнів в їх реальності, що не надає змогу їх ідентифікувати, та відповідно надати пояснення позивачу.

У постанові Верховного Суду від 16.12.2020 у справі №340/474/20 підкреслено, що комісія контролюючого органу, приймаючи рішення з посиланням на те, що товариство ймовірно є учасником формування схемного податкового кредиту згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах, має обґрунтувати суду на підставі якої інформації комісія дійшла такого висновку та надати належні, допустимі докази в підтвердження цієї інформації.

Проте, у даній справі Комісія не з'ясовувала специфіку проведених господарських операцій та не визначала документів, які є достатніми для підтвердження господарських операцій.

Отже, суд зазначає, що висновки Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ґрунтується лише на припущеннях, без зазначення конкретних доказів (податкової інформації), які досліджувались комісією та які вказують на ризиковість здійснення господарських операцій, зазначених в поданих для реєстрації податкових накладних/розрахунках коригування. Пояснення відповідача містять лише посилання на аналіз даних ЄРПН та АІС «Податковий блок» без зазначення конкретних даних та показників (дані щодо накладних, постачальників, показників, господарських операції тощо).

Суд зазначає, комісія контролюючого органу, приймаючи рішення з посиланням на те, що у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, має обґрунтувати суду на підставі якої інформації комісія дійшла такого висновку та надати належні, допустимі докази в підтвердження цієї інформації.

Так, загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Однак відповідач не надав суду жодного належного доказу, який би досліджувався в ході засідання комісії, і який би слугував підставою для прийняття оспорюваного рішення та був покладений в основу їх прийняття.

Суд звертає увагу на те, що податкова інформація, наявна у контролюючого органу, є лише статистичними даними, які самі по собі не можуть свідчити про вчинення підприємством порушень та не підтверджує ризиковість платника податків.

Будь-яка податкова інформація, зокрема, надана іншими контролюючими органами носить виключно інформативний характер та не є належним доказом в розумінні закону. Така позиція підтримується Верховним Судом, про що свідчить правовий висновок останнього, викладений у постановах від 02.04.2020 у справі №160/93/19, від 04.06.2020 у справі №340/422/19 та від 16.04.2021 у справі №813/1301/15.

Верховний Суд у постанові від 22.07.2021 у справі №520/480/20 вказав, що саме лише посилання контролюючого органу на те, що аналіз діяльності товариства свідчить про наявність ризиків маніпулювання показниками податкової звітності та даними Єдиного реєстру податкових накладних, а також мінімізації платежів до бюджету, без належного обґрунтування і документального підтвердження, не може свідчити про відповідність рішення критеріям правомірності, які пред'являються до рішень суб'єктів владних повноважень і закріплені у частині другій статті 2 КАС України.

Таким чином, судом не встановлено наявність у відповідача підстав для віднесення позивача до пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Покладені в основу відзиву на позовну заяву твердження відповідача щодо причин, які слугували підставами для прийняття спірного рішення, неможливо перевірити за наданими в обґрунтування цього доказами.

При цьому, в адміністративному судочинстві суб'єкт владних повноважень має доводити недобросовісність позивача, якщо він заперечує проти позову.

У свою чергу, доказів, на підставі яких можна дійти висновку про відповідність позивача пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку, відповідач в оскарженому рішенні не вказав та до суду не надав.

Крім того, законодавцем установлена певна послідовність прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Рішенню Комісії щодо відповідності платника податку Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість має передувати складання та направлення таким платником податкової накладної/розрахунку коригування, за наслідками чого здійснюється моніторинг платника податку, податкової накладної/розрахунку коригування.

При цьому, встановленню наявності у контролюючих органах податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, яка стала відома контролюючому органу у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, має передувати моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування, поданої для реєстрації.

Отже, питання відповідності підприємства Критеріям ризиковості платника ПДВ має розглядатись Комісією регіонального рівня за наслідками подання товариством для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування та моніторингу платника податку і податкової накладної/розрахунку коригування, що направлена для реєстрації.

При цьому моніторинг проводиться в автоматизованому порядку.

Разом з тим, зі змісту оскаржуваного рішення №28044 від 14.10.2025 року слідує, що комісією регіонального рівня прийнято рішення про СТОВ «АФ «ПРАВДА» критеріям ризиковості платника податку на додану вартість не за наслідками подання останнім податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації, що має передувати моніторингу платника податку, моніторингу такої накладної/розрахунку коригування.

Отже, рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській №28044 від 14.10.2025 року про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яким СТОВ «АФ «ПРАВДА» віднесено до ризикових, прийнято не за наслідками подання останнім податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації, що суперечить положенням Порядку № 1165.

Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 23 червня 2022 року у справі № 640/6130/20.

Суд вважає необґрунтованими посилання відповідача на те, що спірне рішення про визначення товариства таким, що відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку, не створює для позивача жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжує для нього юридичних наслідків.

Наслідком внесення платника податку до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, може бути зупинення в автоматичному порядку реєстрації всіх без виключення поданих позивачем податкових накладних/розрахунків коригування, а також прийняття у подальшому рішень про відмову у такій реєстрації, що фактично позбавляє можливості платника податків належним чином здійснювати свою господарську діяльність.

При цьому право на оскарження в судовому порядку рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника визначене в нормі пункту 6 Порядку №1165, за яким у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Право на звернення до суду також передбачене в затвердженій формі рішення (додаток 4 до Порядку № 1165), а саме "Рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку".

Слід звернути увагу, що у постановах від 05.01.2021року у справі №640/11321/20, від 05.01.2021 року у справі №640/10988/20 Верховний Суд дійшов висновку, що Порядок №1165, який є чинним та діяв під час прийняття спірних рішень, прямо передбачає можливість оскарження рішень про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості. При вирішенні спорів такої категорії суди попередніх інстанцій з огляду на правове регулювання, характер цих відносин мають досліджувати і надавати оцінку змісту оскаржуваного рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваженням комісії. У формі рішення вказано про необхідність зазначення пункту критерію ризиковості платника податку, а у разі відповідності суб'єкта пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку необхідно також зазначити, яка саме інформація була підставою для висновків про відповідність платника, податку критеріям ризиковості платника податку.

В свою чергу, положеннями пункту 6 Порядку №1165 визначено, що у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

За таких обставин, зобов'язання відповідача виключити позивача з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості, є належним і ефективним способом захисту порушеного права товариства. Крім цього, такий спосіб захисту є дотриманням судом гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений. Тому позовні вимоги у зазначеній частині підлягають задоволенню.

Щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, суд зазначає наступне.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів визначені Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165 (далі - Порядок №1165, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно з пунктом 3 Порядку №1165 податкові накладні/ розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації).

Відповідно до пункту 5 Порядку №1165 податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Додатком 3 до Порядку №1165 встановлено наступні Критерії ризиковості здійснення операцій, зокрема:

1. Обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

Згідно з пунктом 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Під час розгляду справи судом встановлено, що реєстрацію податкової накладної позивача зупинено з тієї підстави, що позивач відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Однак, суд зазначає, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних на підставі п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях.

Натомість, надіслана позивачу квитанція містить вимогу щодо надання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Як встановлювалося судом, позивачем на виконання квитанції про зупинення реєстрації була надано пояснення та копії документів щодо податкової накладної, реєстрацію якої зупинено.

Наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), яким визначено механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктами 2-7 Порядку № 520 передбачено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «;Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно пунктів 9-11 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Разом з тим, у пункті 6 Порядку № 1165 вказано, що інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Отже, суд вказує, що з урахуванням положень наведених норм, комісією регіонального рівня приймається рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за результатами розгляду інформації та копій документів платника податку.

Тобто, контролюючий орган має запропонувати платнику податків надати документи та пояснення на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях.

Також, аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що рішення комісії контролюючого органу повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

Проте, в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної відсутній конкретний перелік копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН, що призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, а не будь-яких на власний розсуд.

Відповідно п.2, 3, 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в єдиному реєстрі податкових накладних №520 від 12.12.2019 року (далі - Порядок №520, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Відповідно п.10 Порядку №520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

- ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Разом з тим, у пункті 7 Порядку №1165 вказано, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827.

З урахуванням положень наведених норм, комісією регіонального рівня приймається рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за результатами розгляду інформації та копій документів платника податку та у випадку ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в реєстрі, при отриманні повідомлення.

Отже, контролюючий орган має зажадати від платника податку документів та пояснень на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю його діяльності, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях. Також аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що рішення комісії контролюючого органу повинно містити чітку і обґрунтовану підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

При цьому судом встановлено, що позивач після зупинення реєстрації податкових накладних звертався до контролюючого органу з відповідними первинним документами щодо наявності підстав реєстрації податкових накладних.

Отже, суд зазначає, що позивачем надано письмові пояснення, додані документи, на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних, до яких застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України.

Крім цього суд звертає увагу, що оскаржувані рішення прийнято також з підстав надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.

Однак суд звертає увагу, що оскаржувані рішення не містять переліку документів, що мають безпосереднє відношення до господарських операцій за наслідками виконання яких складено податкові накладні, які, на думку, відповідача-1, складені із порушенням законодавства.

Таким чином, в даному випадку суд зазначає, що використання податковим органом загальних висновків призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути обізнаним у моделюванні поведінки та таким, що не повідомлений про необхідність надання документів за вичерпним і зрозумілим переліком.

Рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі.

При цьому, суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Таким чином суд доходить висновку, що спірне рішення контролюючого органу не містять конкретної інформації, які саме документи складені позивачем із порушенням законодавства, або документів, які мав надати позивач на пропозицію контролюючого органу, але не надав, що свідчить про не надання комісією належної оцінки, які ж саме документи платником податку подано не було, і яким чином це унеможливило реєстрацію податкових накладних в ЄРПН.

Більш того, з огляду на відсутність конкретизації неподаних позивачем документів, рішення про відмову в реєстрації податкових накладних не відповідає критерію обґрунтованості, а тому є протиправним.

Отже, позиція відповідача-1 зафіксована у спірному рішенні щодо надання платником податків копій документів, складених із порушенням законодавства, є необґрунтованою, а в спірному рішенні не наведено належного мотивування причин відмови у реєстрації податкової накладної, складеної позивачем.

При цьому, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом у постанові від 15.02.2023 року у справі №2240/3117/18.

Про дотримання податковим органом вимог обґрунтованості під час прийняття відповідного акта індивідуальної дії свідчитиме належна мотивація його висновку, зокрема зі встановленням обставин, що мають значення для реєстрації податкової накладної, а також за умови посилання на докази, якими такі обставини обґрунтовані, із зазначенням причин їх прийняття чи відхилення.

І навпаки, не наведення мотивів прийнятих рішень "суб'єктивізує" акт державного органу і не дає змоги суду встановити дійсні підстави та причини, за яких цей орган дійшов саме таких висновків, надати їм правову оцінку, та встановити законність, обґрунтованість, пропорційність прийнятого рішення.

Оскільки відповідач у спірних рішеннях зазначив загальну, неконкретизовану та неоднозначну причину відмови у реєстрації податкових накладних, він прийняв невмотивовані рішення, оскільки його зміст не дає чіткого розуміння обставин, за яких було прийняте негативне для платника податків рішення… Прийняття негативного для платника податків рішення без зазначення конкретних мотивів дає підстави для висновку про необхідність відновлення порушеного права позивача шляхом скасування рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.

Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом у постанові від 01.02.2023 року у справі №2240/2900/18.

Таким чином, суд доходить висновку про протиправність спірних рішень про відмову у реєстрації податкових накладних позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Суд також враховує, що чинним законодавством покладено на Державну податкову службу України обов'язок щодо прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Тобто, податковому органу надано право вільно обирати одне з двох рішень, яке на його думку є законодавчо обґрунтованим та правильним. А отже, «свобода розсуду» податкового органу, у разі встановлення судом протиправності відмови у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, звужується до єдиного юридично допустимого рішення, в даному випадку рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкову накладну СТОВ «АФ «ПРАВДА» №3 від 19.09.2025 року днем її фактичного подання.

Відповідно до приписів статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на з'ясовані обставини, досліджені матеріали справи суд приходить до висновку, що позовна заява позивача підлягає задоволенню.

Відповідно до частин 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 78, 90, 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позову Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №13354997/43931080 від 13.10.2025 року про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 19.09.2025 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 19.09.2025 року, подану Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА», у день її направлення, а саме 24 вересня 2025 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань, зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №28044 від 14.10.2025 року про відповідність Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА» критеріям ризиковості платника податку.

Зобов'язати Головне управління ДПС у Дніпропетровській області виключити Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА» з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА» судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3633,60 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська пл., буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА «ПРАВДА» судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.С. Луніна