Постанова від 17.12.2025 по справі 138/2093/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 138/2093/25

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Київська Т.Б.

Суддя-доповідач - Мацький Є.М.

17 грудня 2025 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Мацького Є.М.

суддів: Сушка О.О. , Залімського І. Г. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Шемчук Ю.А.,

представника позивача: Афтеній А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 17 листопада 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі,

ВСТАНОВИВ:

І. ІСТОРІЯ СПРАВИ

КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ

1. ОСОБА_1 звернувся до Могилів-Подільського міськрайонного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі.

КОРОТКИЙ ЗМІСТ РІШЕННЯ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

2. 17 листопада 2025 року рішенням Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області в задоволенні позовних вимог відмовлено.

КОРОТКИЙ ЗМІСТ ДОВОДІВ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ

3. Апелянт ОСОБА_1 , не погодившись з рішенням суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просив його скасувати та прийняти нове, яким вимоги задовольнити в повному обсязі.

4. В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що рскаржувана постанова пє незаконною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки посадовою особою, яка її склала, допущені грубі порушення норм матеріального й процесуального права, а також за відсутності жодних доказів, які б могли підтвердити його вину в скоєнні адміністративного правопорушення.

5. Так, з 15.09.2021 позивач працює на посаді педагогічного працівника в Комаргородському вищому професійному училищі з розміром ставки 1, а тому з моменту оголошення воєнного стану та мобілізації ОСОБА_1 не підлягав та не підлягає мобілізації. Крім того, позивач неодноразово особисто прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою отримання відстрочки. У поданих ним документах, містились усі необхідні дані. Таким чином, вини позивача у вчиненні адміністративного правопорушення немає і така не доведена жодним доказом. Зі змісту постанови не можливо встановити, які саме дані не уточнив позивач. При цьому, відповідач має право самостійно отримати будь-які дані із відповідних реєстрів. Крім того, відповідачем було порушено порядок розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у день його розгляду позивач прибув до відповідача, однак йому повідомили, що розгляд справи не відбувся.

ІІ. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

6. 02.06.2025 офіцером ІНФОРМАЦІЯ_2 молодшим лейтенантом ОСОБА_2 , уповноваженим складати протоколи про адміністративне правопорушення наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 №421 від 11.04.2025, було складено протокол №292 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .

7. Зі змісту зазначеного протоколу слідує, що суть адміністративного правопорушення полягає у тому, що 02.06.2025 ОСОБА_1 прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 , який перебуває у розшуку, як порушник військового обліку, в якого під час перевірки військово-облікових даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів АІТС «Оберіг» встановлено, що в період з 18.05.2024 по 16.07.2024 військовозобов'язаний ОСОБА_1 не уточнив свої військово-облікові дані, та інші персональні дані, які визначенні ст.7 Закону України «Про єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», що підтверджується витягом звірки даних з ЄДРПВР від 02.06.2025, чим порушив п.п.1 п.2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №3633-ІХ від 11.04.2024 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військової обліку».

8. За електронним зверненням №Е2289722 від 31.05.2025 ОСОБА_1 оголошено в розшук. Так, згідно п.п.1 п.2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №3633-ІХ громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти та інші персональні дані. Таким чином, ОСОБА_1 не виконав свій обов'язок щодо уточнення своїх військово-облікових даних у визначений законом термін порушивши законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинивши в особливий період адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210-1 КУпАП.

9. Копію примірника протоколу отримано позивачем, про що він розписався.

10. У вказаному вище протоколі зазначено дату, час та місце проведення розгляду справи про адміністративне правопорушення, а саме 10.06.2025 о 10 год. 00 хв. в ІНФОРМАЦІЯ_2 .

11. Крім того, позивач зазначив свої пояснення у протоколі, зокрема, що дані ним не було оновлено, оскільки він не уявляв, що вони у нього не оновлені. Він постійно вчасно з'являвся до ТЦК та подавав документи і отримував відстрочку. 02.06.2025 виявилось, що вони не оновлені.

12. В матеріалах адміністративної справи також наявний витяг з ЄДРПВР від 02.06.2025 зі змісту якого слідує, що 31.05.2025 до відділу поліції №1 (м.Ямпіль) Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області було направлено електронне звернення Е2289722 про розшук позивача, по причині порушення ним правил військового обліку, зокрема, не уточнення вчасно даних (ст.22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»). Вказаний витяг скріплений печатками ІНФОРМАЦІЯ_2 .

13. 10.06.2025 постановою №1215 по справі про адміністративне правопорушення начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 полковником ОСОБА_3 позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 3 статті 210-1 КУпАП та накладено грошове стягнення у виді штрафу в розмірі 17000,00 грн.

14. Не погоджуючись з зазначеною вище постановою позивач звернувся до суду з цим позовом.

ІІІ. ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

15. 24 лютого 2022 року відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні постановлено ввести воєнний стан з 24.02.2022 строком на 30 діб. В подальшому строк дії воєнного стану в Україні було неодноразово продовжено, тому особливий період в Україні триває по теперішній час.

16. З метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань згідно з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 запроваджено загальну мобілізацію.

17. Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

18. Положеннями частини першої статті 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

19. Cпірні правовідносини у даній справі склались з приводу правомірності притягнення позивача до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.210-1 КУпАП.

20. Статтею 210-1 КУпАП передбачено, що порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

21. Диспозиція частини третьої передбачає відповідальність за вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

22. За приписами статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

23. Відповідно до частини першої статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

24. У відповідності до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

25. Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

26. Відповідно до ст.283 КпАП України, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.

27. Процедуру оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення визначає Інструкція зі складання ТЦК та СП протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, що затверджена Наказом МОУ від 01.01.2024 №3 (далі - Інструкція №3).

28. Згідно із пунктом 1 розділу ІІ Інструкції №3 протокол складає уповноважена посадова особа територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

29. Пункт 2 розділу І Інструкції №3 передбачає, що уповноважені посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, яким надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення (додаток 1) (далі - протокол), передбачені статтями 210, 210-1, 211 КУпАП, визначаються наказами керівників відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

30. У відповідності до положень ст.235 КУпАП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).

31. Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

32. Відповідно до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Постановою КМУ від 23.02.2022 №154, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки має право, зокрема, розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначені статтею 235 КУпАП, і накладати адміністративні стягнення.

33. Відповідно до ст.1,3 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України. Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування в межах їх повноважень.

34. Правовою основою військового обов'язку і військової служби є Конституція України, вказаний вище Закон та Закони України «Про оборону України», «Про Збройні Сили України», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію».

35. Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.

36. Відповідно до частини другої статті 17 Закону України "Про оборону України" громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.

37. 18 травня 2024 року набував чинності Закон України № 3633-IX від 11 квітня 2024 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" (далі - Закон № 3633-IX), яким було викладено в новій редакцію статтю 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

38. Так, статтею 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

39. Згідно з абзацом сьомим частини 3 статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

40. Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставі Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", відповідно до абзацу шостого частини десятої статті 1 якого громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

41. Законом № 3633-ІХ положення частини десятої статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу викладено в новій редакції, згідно з якою, зокрема, встановлено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема:

уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

42. Абзацом четвертим підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3633-ІХ встановлено, що під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX:

громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

у разі перебування на території України шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

43. Відповідно до пункту 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ.

44. За приписами абзацу третього підпункту 10-1 пункту 1 Додатку 2 до Порядку організації і ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, (далі - Порядок № 1487) призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

ІV. ПОЗИЦІЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ

45. Вирішуючи питання про обґрунтованість поданої апеляційної скарги, Апеляційний Суд виходить з наступного.

46. Як стверджує апелянт в постанові не доведено правомірність оскаржуваного рішення та наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, зокрема, зважаючи на те, що він неодноразово прибував особисто до ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою оформлення відстрочки від мобілізації та жодного разу йому вказували на те, що його військово-облікові дані не уточнено. При цьому, під час подання заяв на відстрочку ним щоразу зазначались усі актуальні військово-облікові дані.

17. На підтвердження зазначеного вище надав суду першої інстанції довідку ІНФОРМАЦІЯ_2 №4226 від 23.05.2024 про надання позивачу відстрочки від призову, терміном дії 6 місяців; довідку ІНФОРМАЦІЯ_2 №5170 від 21.02.2025 про надання позивачу відстрочки від призову; скриншот з «Резерв+» в якому зазначено про те, що у позивача відстрочка до 07.08.2025, а також, що його розшукує ТЦК від 31.05.2025. Також надав суду першої інстанції довідку Комаргородського вищого професійного училища №40 від 06.12.2024 в якій зазначено про те, що він працює на посаді педагогічного працівника з 15.09.2021, з повним педагогічним навантаженням, що становить 1,0 ставки та лист Комаргородського вищого професійного училища №378 від 27.05.2025 адресований начальнику ІНФОРМАЦІЯ_2 про надання документів комісії з надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаного. Крім того, надав довідки Комаргородського вищого професійного училища №44 від 18.02.2025; №51 від 21.05.2025 аналогічного змісту.

48. На підтвердження працевлаштування педагогічним працівником також надав до суду першої інстанції копію трудової книжки виданої 15.04.2015.

49. Зазначені вище норми законодавства передбачають три шляхи, якими громадяни України, які перебувають на території України, та які перебувають на військовому обліку, повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно), а саме:

шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання;

шляхом прибуття самостійно до центру надання адміністративних послуг;

через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

50. З матеріалів справи встановлено, що апелянт у встановлені законом строки та способи свої військо-облікові дані не уточнив, чим порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Вказана обставина підтверджується і особистими поясненнями апелянта, які зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення від 02.06.2025. Доказів протилежного суду надано не було.

51. Посилання апелянта на примітку до статті 210 КУпАП відхиляються судом, оскільки чинне законодавство зобов'язувало саме апелянта вчинити певні дії, і уточнити свої персональні дані у встановлений строк, які могли бути вчинені тільки ним особисто у один із визначених способів. Держатель Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів може перевірити чи уточнив військовозобов'язаний свої персональні дані, але обов'язок такого уточнення покладається на військовозобов'язаного, яким є апелянт.

52. До того ж, інформаційно-комунікаційні системи, реєстри, бази даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, можуть не містити окремих даних, які необхідно було оновити до 16.07.2024, зокрема, актуального номеру телефону, адреси електронної пошти.

53. Апеляційний Суд звертає увагу, що апелянта притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що ним не оновлено військово-облікову дані у період з 18.04.2024 по 16.07.2024, тоді як його доводи фактично стосуються періоду після 16.07.2024.

54. Таким чином, у позивача ОСОБА_1 виник обов'язок з 18.05.2024 по 16.07.2024 включно уточнити персональні дані. При цьому, починаючи з 17.07.2024 не вчинення визначених законодавством дій утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 210-1 КУпАП.

55. Щодо доводів апелянта про порушення відповідачем строків притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення даного правопорушення, Апеляційний Суд зазначає, що відповідно до частини 7 статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

56. Зі змісту оскарженої постанови №1215 від 10.06.2025 слідує, що відповідачу про вчинення позивачем адміністративного правопорушення за ч.3 ст.210-1 КУпАП стало відомо 31.05.2025. Таким чином, днем виявлення адміністративного правопорушення є 31.05.2025, а не лютий 2025 року, як вказує позивач.

57. Посилання апелянта на довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 , якими підтверджується надання йому відстрочки у зв'язку із тим, що він займає посаду педагогічного працівника, Апеляційний Суд також відхиляє, адже такі довідки не підтверджують факт оновлення його даних до 16.07.2024.

58. Зважаючи на викладене вище, Апеляційний Суд погоджується з висновком суду першої інстанції , що в діях ОСОБА_1 містилися ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, оскільки він був зобов'язаний оновити свої військово-облікові дані у період з 18.05.2024 по 16.07.2024 у передбачені законом способи, однак у строк до 16.07.2024 цього не зробив, а тому оскаржувана постанова про накладення адміністративного стягнення є правомірною.

V. ВИСНОВКИ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ.

59. Згідно зі ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

60. Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

61. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

62. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

63. Зазначеним вимогам закону судове рішення відповідає.

64. Переглянувши судове рішення в межах апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, Апеляційний Суд дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваного судового рішення, суд першої інстанції не допустив неправильного застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, які б були б підставою для скасування судового рішення, а тому апеляційну скаргу ОСОБА_1 слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 17 листопада 2025 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий Мацький Є.М.

Судді Сушко О.О. Залімський І. Г.