Рішення від 17.12.2025 по справі 620/11447/25

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2025 року Чернігів Справа № 620/11447/25

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Тихоненко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної казначейської служби України (далі - відповідач), в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 3 000,00 грн, згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15701/24 дата надходження виконавчого листа 21.03.2025, у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI;

зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 3 000,00 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15 701/24, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI;

визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 32 553,86 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15701/24 дата надходження виконавчого листа 27.05.2025, у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, відповідно до Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI;

зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 32 553,86 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15701/24, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI;

визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 84 265,09 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/8378/22 дата надходження виконавчого листа 28.05.2025, у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, як це передбачено Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI;

зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 84 265,09 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/8378/22, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI;

визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 10147,00 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/2500/25 дата надходження виконавчого листа 11.06.2025, у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, як це передбачено Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI;

зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 10 147,00 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/2500/25, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI;

зобов'язати Державну казначейську службу України виплатити ОСОБА_1 компенсацію в розмірі трьох відсотків річних від несплаченої суми за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, відповідно до статті 5 Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що виконавчі листи у справах №620/15701/24, №620/8378/22, №620/2500/25 перебувають на виконанні в органах Державної казначейської служби України, однак до цього часу рішення суду залишається не виконаним. Вказує, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, порушив вимоги ч. 4 ст. 3 Закону № 4901-VI, тобто не виконав рішення суду в межах граничних строків виконання виконавчих документів, що свідчить про бездіяльність відповідача при виконанні рішень суду щодо стягнення на користь позивача грошових коштів. В зв'язку з зазначеним має право на виплату компенсації в розмірі трьох відсотків річних від несплаченої суми.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 22.10.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Ухвалою суду надано термін для подачі відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечень.

Відповідач подав відзив на позов, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позову в повному обсязі та зазначає, що Казначейство здійснює виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (далі - Закон про гарантії) та Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (далі - Порядок № 845). Відповідно до статті 3 Закону про гарантії, виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» передбачає відповідну бюджетну програму для забезпечення виконання рішень суду, що має найменування КПКВК 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» (далі - КПКВК 3504040). Оскільки в органах Казначейства відсутні рахунки Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, у силу вимог частини першої статті 3 Закону про гарантії та пунктів 47, 48 Порядку № 845, виконання Виконавчих листів здійснюється за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Виконавчі листи перебувають на обліку (виконанні) у Казначействі за бюджетною програмою КПКВК 3504040. Станом на 16.10.2025, на виконанні за КПКВК 3504040 перебуває 255 522 судових рішень на суму понад 7 668,07 млн грн. Отже, строки виконання судових рішень за КПКВК 3504040 насамперед залежать від суми коштів, встановленої у законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Будь-яка бездіяльність Казначейства щодо нездійснення перерахування коштів згідно Виконавчих листів у тримісячний строк відсутня, оскільки незалежні фактори (а саме нестача бюджетних асигнувань, які затверджуються Верховною Радою України) становлять об'єктивні перешкоди у виконанні виконавчих листів.

Ухвалою суду від 30.10.2025 відмовлено у клопотанні представника відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Позивачем подана відповідь на відзив, в якій зазначені аналогічні обставини, викладені в позові.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Як слідує з матеріалів справи у відповідача за бюджетною програмою 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» (далі - бюджетна програма) обліковуються: з 21.03.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/15701/24 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь позивача коштів у розмірі 3000,00 грн; з 27.05.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/15701/24 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь позивача коштів у розмірі 32 553,86 грн; з 28.05.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/8378/22 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь позивача коштів у розмірі 84 265,09 грн; з 27.05.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/2500/25 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь позивача коштів у розмірі 10 147,00 грн.

На запит позивача від 31.08.2025, відповідач листом від 04.09.2025 повідомив, що у Казначействі за Програмою обліковуються: з 21.03.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/15701/24 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на Вашу користь коштів у розмірі 3000,00 гривень; з 27.05.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/15701/24 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на Вашу користь коштів у розмірі 32553,86 гривень; з 28.05.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/8378/22 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на Вашу користь коштів у розмірі 84265,09 гривень; з 11.06.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/2500/25 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на Вашу користь коштів у розмірі 10147,00 гривень. Перерахування коштів стягувачу за рахунок коштів Програми здійснюється у тримісячний строк з дня надходження до Казначейства необхідних для цього документів та відомостей. Виконавчі листи Чернігівського окружного адміністративного суду по справах № 620/15701/24, № 620/8378/22, № 620/2500/25 надійшли 21.03.2025, 27.05.2025, 28.05.2025, 11.06.2025. Зазначає, що Казначейство здійснює виконання виконавчих документів за Програмою в межах коштів, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік та в межах черговості надходження виконавчих документів до органів Казначейства.

Вважаючи свої права порушеними позивач звернувся за їх захистом до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII “Про виконавче провадження» (далі - Закон № 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 № 4901-VI (далі - Закон № 4901-VI) держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є: державний орган; державні підприємство, установа, організація (далі - державне підприємство); юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства (далі - юридична особа).

Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 4901-VI виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Частиною другою, четвертою статті 3 Закону № 4901-VI обумовлено, що стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у строки, встановлені Законом України “Про виконавче провадження», із заявою про виконання рішення суду. Разом із заявою стягувач подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Перерахування коштів стягувачу здійснюється у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей.

Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення визначає Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (далі - Порядок № 845).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 845 безспірне списання - це операції з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюються з метою виконання Казначейством та його територіальними органами (далі - органи Казначейства) рішень про стягнення коштів без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Відповідно до підпункту 2 пункту 35 Порядку №845 казначейство здійснює безспірне списання коштів державного бюджету для відшкодування (компенсації) шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових чи службових осіб під час здійснення ними своїх повноважень.

Згідно з пунктами 47, 48 Порядку № 845 безспірне списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів, здійснюється Казначейством на підставі поданих: 1) органом Казначейства: документів та відомостей, надісланих стягувачами та боржником; інформації про неможливість виконання безспірного списання коштів з рахунків боржника; 2) керівником органу державної виконавчої служби зазначених у пункті 7 цього Порядку документів та відомостей.

Для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктом 47 цього Порядку в Казначействі відкривається в установленому порядку відповідний рахунок.

Перерахування коштів стягувачу здійснюється Казначейством у тримісячний строк з дня надходження необхідних документів та відомостей за наявності відповідних бюджетних асигнувань для здійснення безспірного списання коштів.

Суд зазначає, що на територіальні органи Державної казначейської служби України покладено обов'язок виконати рішення суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а у разі неможливості виконання рішення суду протягом двох місяців, обов'язок виконати таке рішення має Державна казначейська служба України у тримісячний строк з дня надходження необхідних документів та відомостей шляхом безспірного списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень у порядку черговості надходження виконавчих документів.

Так, як встановлено судом та слідує з матеріалів справи у відповідача за бюджетною програмою 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» обліковуються: з 21.03.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/15701/24 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь позивача коштів у розмірі 3000,00 грн; з 27.05.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/15701/24 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь позивача коштів у розмірі 32 553,86 грн; з 28.05.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/8378/22 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь позивача коштів у розмірі 84 265,09 грн; з 27.05.2025 виконавчий лист Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 620/2500/25 про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь позивача коштів у розмірі 10 147,00 грн.

Станом на час звернення позивача з даним позовом до суду вказані виконавчі листи не виконано.

Відповідно до частини другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права (статті 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»).

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована Україною 17 липня 1997 року є частиною національного законодавства.

Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якою висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини право на суд захищене статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Зокрема, в пункті 66 рішення у справі “Immobiliare Saffi проти Італії», заява №22774/93, зазначено, що ефективний доступ до суду включає в себе право на виконання судового рішення без зайвих затримок. Порушення цього правила буде свідчити про порушенням права па справедливий суд.

Складовою принципу верховенства права є вимога юридичної визначеності, відповідно до якої остаточне рішення суду не може піддаватись сумніву, а також належне виконання судових рішень проти органів державної влади: “Принцип верховенства права, один з основоположних принципів демократичного суспільства, який є невід'ємним аспектом всіх статей Конвенції про захист прав людини га основоположних свобод, зобов'язує державу та будь-який державний орган виконувати судові розпорядження чи рішення, ухвалені проти держави (органу)» (параграф 87 рішення Європейського Суду з прав людини: “Гасан і Чеус проти Болгарії» від 26 жовтня 2000 року).

Європейський суд з прав людини в рішенні від 15 жовтня 2009 року в справі “Комнацький проти України» визначився, що держава повинна забезпечити гарантії, передбачені Конвенцією, і що протиріччя між органами місцевої влади не повинні вилинути на права заявника, гарантовані Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод.

У справі “Горнсбі проти Греції» Європейський суд з прав людини зазначив, що виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватись як складова частина судовою розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов'язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін.

Також в рішенні Європейського суду з прав людини “Гордєєви і Гурбик проти України» від 17 січня 2006 року зазначено, що державний орган не може довільно посилатись на брак коштів для оплати заборгованості, присудженої рішенням суду.

Тобто, рішення суду, яке набрало законної сили, підлягає обов'язковому та безумовному виконанню особою, на яку покладено такий обов'язок. Вказане свідчить про те, що орган державної влади повинен здійснити достатні дії для організації процесу його виконання, незалежно від будь-яких умов, оскільки інше суперечило б запровадженому статтею 8 Конституції України принципу верховенства права.

Тобто строк, визначений пунктом 48 Порядку № 845 для перерахування коштів стягувачу був порушений ДКС України. За таких обставин, тривала бездіяльність Державної казначейської служби України носить протиправний характер.

Аналогічних висновків Верховний Суд дійшов, зокрема, у постановах від 23.01.2020 (справа №818/1770/17), 07.02.2020 (справа №818/597/17), 04.03.2020 (справа № 809/1330/17).

Таким чином, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити частково, шляхом: визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 3 000,00 грн, згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15701/24 у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI; зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 3 000,00 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15 701/24, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI; визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 32 553,86 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15701/24 у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, відповідно до Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI; зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 32 553,86 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15701/24, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI; визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 84 265,09 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/8378/22 у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI; зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 84 265,09 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/8378/22, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI; визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 10147,00 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/2500/25 у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI; зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 10 147,00 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/2500/25, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI.

При цьому, не підлягають задоволенню позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача виплатити ОСОБА_1 компенсацію в розмірі трьох відсотків річних від несплаченої суми, оскільки розцінюються судом як передчасні.

Станом на момент розгляду цієї справи перерахування коштів позивачу на виконання рішень суду у справах №620/15701/24, №620/8378/22, №620/2500/25 Державною казначейською службою України ще не проведено, а тому відсутні правові підстави для прийняття рішення про виплату компенсації.

Відповідно до частин першої та другої ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 3 000,00 грн, згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15701/24 у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI.

Зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 3 000,00 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15 701/24, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI.

Визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 32 553,86 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15701/24 у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, відповідно до Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI.

Зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 32 553,86 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/15701/24, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI.

Визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 84 265,09 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/8378/22 у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI.

Зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 84 265,09 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/8378/22, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI.

Визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не здійснення перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 10147,00 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/2500/25 у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI.

Зобов'язати Державну казначейську службу України здійснити перерахування грошових коштів ОСОБА_1 в сумі 10 147,00 грн., згідно виконавчого листа Чернігівського окружного адміністративного суду по справі №620/2500/25, відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 №4901-VI.

В решті позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Державна казначейська служба України (вул. Бастіонна, 6,м. Київ,01601, код ЄДРПОУ 37567646).

Повне судове рішення складено 17.12.2025.

Суддя Оксана ТИХОНЕНКО