Рішення від 17.12.2025 по справі 480/2328/25

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40602, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2025 року Справа № 480/2328/25

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/2328/25 за позовом ОСОБА_1 до Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах (далі по тексту - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Відділу урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах щодо не внесення до довідки № 63/27-36/ВН від 20.09.2024 станом на 01.01.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 відомостей про надбавку за особливості проходження служби та про щомісячну премію - у середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2023 року за відповідною посадою;

- зобов'язати Відділ урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах підготувати і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 із зазначенням посадового окладу шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року за посадою начальника Відділу, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення та відомостей, у тому числі надбавки за особливості проходження служби з розрахунку 45% від розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а також щомісячної премії не менше 80% від розміру посадового окладу, для перерахунку пенсії з 01.02.2023.

Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що при видачі на виконання рішення суду довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 для перерахунку пенсії, відповідач протиправно зменшив розмір надбавки за особливі умови проходження служби у розмірі та премію.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін та встановлено строк відповідачу для подання відзиву та доказів, які наявні у відповідача, а також встановлено строк позивачу для подання відповіді на відзив, а відповідачу заперечення.

Крім того даною ухвалою було витребувано у Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах відомості щодо конкретного відсотку надбавки за особливості проходження служби та премії, які було виплачено за посадою "начальник відділу" за січень 2023 року, або посадою прирівняною до цієї посади та інформацію щодо тарифного розряду за посадою.

Представником відповідача через систему "Електронний суд" було надано суду відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні, зокрема, зазначивши, що розмір премії та надбавки за особливості проходження служби, нараховується та виплачується конкретній особі (тобто за П.І.Б.), яка виконує певні службові обов'язки із певним навантаженням, інтенсивністю, відповідальністю, досягненням конкретних результатів, тощо, у конкретний проміжок часу та за конкретних обставин, а не просто за те що особа обіймає посаду у будь-який час. Відсоткове значення премії та надбавок встановлюється в межах місячного фонду (який розраховувався із суми 1762 грн помноженої на тарифний коефіцієнт, а не тієї суми, яку позивач перерахував за рішенням суду) та має межу у відсотковому значенні, як нижню, так і верхню (яка розраховувалась із закладених сум на грошове забезпечення, що розраховувалось з тієї ж суми 1762 грн помноженої на коефіцієнти). Тобто відсоткові значення премії та надбавок діючим військовослужбовцям розраховуються та закладаються із значно меншого розміру окладів (розрахованих з суми 1762 грн помноженої на коефіцієнти), якщо збільшити оклади, то відсоткові значення преміювання та надбавок необхідно переглядати в бік зменшення, щоб вирівняти закладені суми на грошове забезпечення.

Крім того, представник відповідача зазначив, що особа яка виконує службові обов'язки і завдання із високим навантаженням та має при цьому конкретні результати, не отримує весь час премії та надбавки тільки по верхній межі, значення міняються індивідуально по кожній конкретній особі. При цьому, фонди на оплату праці формуються виходячи з розмірів окладів, зокрема у Відділі на 2023 рік фонди формувались виходячи з посадового окладу у начальника Відділу - 8740,00 грн. та окладу за військовим званням, до прикладу підполковник - 1410,00 грн., а також посадових окладів інших військовослужбовців Відділу згідно із штатним розписом та відповідно окладів за військовими званнями. Водночас у разі зміни окладів будь-якого військовослужбовця, в меншу чи більшу сторону, зміниться і фонд преміювання, як і фонд на надбавки.

Таким чином, представник відповідача вважає, що спірне питання щодо збільшення позивачу надбавки за особливості проходження служби до 45% та премії до 80% за січень 2023 року, так як отримував діючий начальник Відділу (в період воєнного стану), є справедливим лише у разі коли оклад за посадою - 8740,00 грн. та за звання підполковник - 1410,00 грн., а не для тих розмірів окладів, які перерахував (збільшив) собі позивач в межах справи №480/2651/24 (а.с. 24-35).

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду було відмовлено у задоволенні заяви представника відповідача про залишення позову без розгляду по справі № 480/2328/25.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Сумській області та отримує пенсію, передбачену Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (а.с. 8).

На виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 10.06.2024 року по справі № 480/2651/24, залишеного без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2024 року, Відділ урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах підготував довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 20.09.2024 року № 63/27-36/ВН станом на 01.01.2023 року із зазначенням таких видів грошового забезпечення, зокрема, надбавки за виконання особливо важливих завдань - 15% в розмірі 3362,55 та премії - 15% в розмірі 1996,50 (а.с. 9).

В подальшому, на звернення позивача, листом від 27.01.2025 року Відділ урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах, зокрема, повідомив, що премія та надбавка за особливості проходження служби в оновлених довідках зазначені в грошовому еквіваленті від сум оновлених розмірів посадового окладу та окладу за військове звання без зміни відсоткових значень, відповідно до вимог рішення Сумського окружного адміністративного суду від 10.06.2024 року та постанови Другого апеляційного адміністративного суду по справі №480/2651/24 (а.с. 12-13).

Вважаючи дії відповідача щодо заниження відсоткового розміру надбавки за особливості проходження служби та премії, у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 протиправними, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" /надалі - Закон №2262-ХІІ (у відповідній редакції)/.

Згідно з частиною третьою статті 43 Закону № 2262-XII пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частинами другою та третьою статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до частин першої, другої, четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Статтею 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд, зокрема, у постановах від 20 квітня 2023 року у справі № 600/6282/21-а, від 26 липня 2023 року у справі № 380/16010/21, від 12 червня 2024 року у справах № 120/4595/23, № 380/9974/23 та № 380/9798/23, від 29.01.2025 року по справі № 520/5280/24.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 704, якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 5 Постанови № 704 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 2 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 411 (далі по тексту - Положення № 411), Адміністрація Держспецзв'язку у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Згідно пункту 10 Положення № 411, Адміністрація Держспецзв'язку в межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України видає накази, організовує та контролює їх виконання.

Накази Адміністрації Держспецзв'язку, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, видаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Накази Адміністрації Держспецзв'язку, видані в межах повноважень, передбачених законом, є обов'язковими до виконання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами, місцевими державними адміністраціями, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами.

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (зі змінами) та з метою приведення нормативно-правових актів Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у відповідність до законодавства, наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Адміністрації Держспецзв'язку) від 13.03.2018 № 151 затверджено Інструкцію про грошове забезпечення та компенсаційні виплати військовослужбовцям Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Інструкція № 151).

Згідно з п. 1 розділу І "Загальні положення" Інструкції № 151, ця Інструкція визначає порядок та умови виплати грошового забезпечення та виплат компенсаційного характеру військовослужбовцям Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Держспецзв'язку).

Пунктом 2 розділу І "Загальні положення" Інструкції №151 передбачено, що грошове забезпечення військовослужбовців Держспецзв'язку (далі - військовослужбовці) визначається залежно від посади, військового звання, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов військової служби.

Грошове забезпечення військовослужбовців складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктами 1-3 розділу глави 2 розділу ІІІ Інструкції №151 визначено, що військовослужбовцям у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення, установлюється надбавка за особливості проходження служби у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.

Розмір надбавки за особливості проходження служби установлюється військовослужбовцям індивідуально наказом по особовому складу на підставі рапортів начальників, а начальникам територіальних органів Адміністрації та територіальних підрозділів Держспецзв'язку - на підставі рапорту начальника структурного підрозділу Адміністрації, який здійснює функції органу управління з планування застосування територіальних органів Адміністрації та територіальних підрозділів Держспецзв'язку.

У рапорті обов'язково обґрунтовується клопотання про встановлення військовослужбовцю вказаної надбавки залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою відповідно до вимог пункту 1 цієї глави. Зазначені рапорти погоджуються з фінансовим підрозділом Адміністрації чи підрозділу Держспецзв'язку в частині дотримання фонду грошового забезпечення.

Надбавка за особливості проходження служби виплачується військовослужбовцю в установленому розмірі щомісяця з дня, вказаного у наказі по особовому складу, але не раніше дня призначення на відповідну посаду або дня покладення тимчасового виконання обов'язків за іншою посадою.

Відповідно до п. 1 глави 10 розділу III Інструкції №151, преміювання військовослужбовців здійснюється відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

При цьому у рішенні від 05.03.2024 року за результатом розгляду справи № 380/19324/23 як зразкової, Верховний Суд дійшов висновку, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії щодо зазначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії (розмір яких є предметом спору у цій справі) належить указувати їх середній розмір, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Отже, надбавка за особливості проходження служби та премія повинні були бути визначені у довідці станом на 1 січня 2023 у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право особи на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої її було звільнено на пенсію.

З метою з'ясування конкретного відсотку надбавки за особливості проходження служби та премії, які було виплачено за посадою "начальник відділу" за січень 2023 року, або посадою прирівняною до цієї посади, судом було витребувано у Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах відомості щодо конкретного відсотку надбавки за особливості проходження служби та премії, які було виплачено за посадою "начальник відділу" за січень 2023 року, або посадою прирівняною до цієї посади та інформацію щодо тарифного розряду за посадою.

Проте відповідачем не було виконано вимоги суду, зазначеної інформації суду надано не було.

При цьому в матеріалах справи міститься лист Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах від 26.10.2024 року, відповідно до якого, станом на 01.01.2023 за посадою начальника Відділу розмір посадового окладу становить 8740,00 грн., оклад за військовим званням (підполковник) 1410,00 грн., надбавка за вислугу років (від 25 років) - 5075,00 грн. Надбавка за особливості проходження служби за посадою начальника Відділу станом на 01.01.2023 року становить 6851,25 грн. з розрахунку 45% в розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. Премія за посадою начальник Відділу станом на 01.01.2023 рок становить 6992,00 грн. з розрахунку 80% від розміру посадового окладу (а.с. 10 (зворотній бік).

Отже, у спірній довідці від 20.09.2024 року № 63/27-36/ВН про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року розмір надбавки за особливості проходження служби мав становити 45% та премії - 80%.

Водночас суд вважає за необхідне зазначити, що в межах справи №480/2651/24, за наслідками розгляду якої відповідачем була виготовлена спірна довідка, суд першої інстанції дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом, зокрема, зобов'язання Відділу урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом станом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», відповідно до статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за спеціальним званням, з включенням процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2023.

Отже з огляду на викладене та враховуючи приписи чинного законодавства, розміри надбавки за особливості проходження служби також повинні визначатись виходячи з посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, а розміри премії - виходячи з посадового окладу, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт за посадою, яку займав позивач на час звільнення.

Таким чином, зважаючи на встановлені в ході розгляду фактичні обставини справи, норми законодавства, якими урегульовані спірні відносини, та висновки Верховного Суду, суд вважає, що в даному випадку позовні вимоги позивача є обгрунтованими та підлягають задоволенню шляхом визнання протиправними дії Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах щодо зазначення в довідці про розмір грошового забезпечення позивача від 20.09.2024 року № 63/27-36/ВН надбавки за особливості проходження служби - 15% та премії - 15%; зобов'язання Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року, в якій відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", вказати розміри: надбавки за особливості проходження служби 45 % посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії 80 % посадового окладу, визначених з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2023 року.

Разом з тим, відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах суму судового збору у розмірі 1211,20 грн., сплаченого відповідно до платіжної інструкції від 24.03.2025 року (а.с. 16).

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах щодо зазначення в довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 20.09.2024 року № 63/27-36/ВН надбавки за особливості проходження служби - 15% та премії - 15%.

Зобов'язати Відділ Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах (вул. Супруна, буд.9,м. Суми, Сумська область,40011, код ЄДРПОУ 05433376) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на 01.01.2023 року, в якій відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", вказати розміри: надбавки за особливості проходження служби 45 % посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії 80 % посадового окладу, визначених з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2023 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Відділу Урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в місті Сумах (вул. Супруна, буд.9,м. Суми, Сумська область,40011, код ЄДРПОУ 05433376) суму судового збору в розмірі 1211,20 грн. (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 коп.).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.О. Павлічек