Ухвала від 15.12.2025 по справі 200/5889/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

за наслідками розгляду звіту про виконання рішення суду

15 грудня 2025 року Справа №200/5889/24

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голубової Л.Б., розглянувши в порядку письмового провадження звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо виконання рішення суду

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про:

- визнання протиправною бездіяльності щодо не здійснення перерахунку розміру пенсії, щодо не виплати компенсації втрати частини доходу та не виплати пенсії на визначений пенсіонером банківський рахунок;

- зобов'язання перерахувати розмір пенсії та виплачувати пенсію на визначений пенсіонером банківський рахунок за заявою поданою представником відповідно зазначеним банком в заяві реквізитам;

- зобов'язання виплатити компенсацію втрати частини доходу з 07.10.2009 по 31.03.2024 за невиплачені суми пенсійних виплат, з 31.03.2024 року за невиплату пенсії у встановленому Законом розмірі.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 01 липня 2025 року задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не здійснення ОСОБА_1 перерахунку розміру пенсії та щодо не виплати компенсації втрати частини доходу та не виплати пенсії на визначений пенсіонером банківський рахунок.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області перерахувати ОСОБА_1 розмір пенсії та виплачувати пенсію на визначений пенсіонером банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» за заявою поданою представником відповідно зазначеним банком в заяві реквізитам.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходу за період з 07.10.2009 по 31.03.2024 та з 01.04.2024 року у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії.

Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 01 липня 2025 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області залишено без задоволення. Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року у справі № 200/5889/24 залишено без змін.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 01 серпня 2025 року задоволено заяву представника позивача Акерман Наталії Іванівни про встановлення судового контролю та надання звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі № 200/5889/24.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області протягом місяця з дня отримання даної ухвали подати до суду звіт про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 382-2 КАС України.

02 вересня 2025 року на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшов звіт щодо виконання рішення суду.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12 вересня 2025 року відмовлено у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24 в частині виплати позивачу пенсії і компенсації втрати частини доходу на банківський рахунок позивача. Встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області новий двомісячний строк з моменту отримання копії ухвали для подання звіту про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24, у частині виплати пенсії і компенсації втрати частини доходу саме на банківський рахунок позивача, відкритий в АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 , отримувач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , з урахуванням вимог ч. 2 ст. 382-2 КАС України.

Ухвалою суду також витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області банківську виписку щодо перерахування пенсії позивачу на банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 , отримувач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , актуальну на дату подання звіту про виконання рішення суду у цій справі.

10 листопада 2025 року на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшов звіт щодо виконання рішення суду в якому зазначено, що рішенням № 914191880645 від 25.08.2025 року ОСОБА_1 здійснено перерахунок розміру пенсії за віком, після проведення перерахунку розмір пенсії становить 4819,41 гривень та нараховано компенсацію втрати частини доходу за період з 07.10.2009 року по 31.03.2024 року та за період з 01.04.2024 року по 30.06.2025 року.

Зазначив, що у жовтні 2025 року проведено виплату поточної пенсії в розмірі 4819,41 гривень і компенсації втрати частини доходу в сумі 123621,99 гривень на поточний рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Ощадбанк» на ім'я ОСОБА_2 .

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20 листопада 2025 року відмовлено у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24 в частині виплати позивачу пенсії і компенсації втрати частини доходу на банківський рахунок позивача. Встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області новий п'ятнадцятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для подання звіту про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24, у частині виплати пенсії і компенсації втрати частини доходу саме на банківський рахунок позивача, відкритий в АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 , отримувач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , з урахуванням вимог ч. 2 ст. 382-2 КАС України. Витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області банківську виписку за жовтень 2025 року щодо перерахування пенсії і компенсації втрати частини доходу позивачу на банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 , отримувач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , яку подати разом з новим звітом. Зобов'язано представника позивача Акерман Наталію Іванівну надати інформацію (виписку по рахунку) про отримання/неотримання коштів (пенсії і компенсації втрати частини доходу) ОСОБА_1 у жовтні 2025 року на банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 .

04 грудня 2025 року на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшов звіт щодо виконання рішення суду в якому зазначено, що на виконання ухвали Донецького окружного адміністративного суду від 20.11.2025 року щодо встановлення нового строку подання звіту про виконання рішення суду від 24.09.2024 року у справі № 200/5889/24 у частині виплати пенсії та компенсації втрати частини доходу на банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 , Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у жовтні 2025 року здійснено виплату поточної пенсії у розмірі 4819,41 гривень та компенсації втрати частини доходу у сумі 123621,99 гривень.

Розглянувши наданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області звіт щодо виконання рішення суду, суд зазначає таке.

З 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, який станом на 15 грудня 2025 року продовжує діяти.

Відповідно до ст. 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 року № 389-VIII, в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України.

Рішенням Ради суддів України від 24 лютого 2022 року № 9, з урахуванням положень статті 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю рекомендовано зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров'ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.

Донецький окружний адміністративний суд розташований в м. Слов'янськ Донецької області.

У зв'язку з активізацією проведення бойових дій на території Донецької області та прилеглих областей, системних ракетних обстрілів населених пунктів області, у тому числі м. Слов'янськ, які в свою чергу створюють суттєву загрозу життю та здоров'ю людей, керівництво Донецької обласної державної адміністрації через засоби масової інформації закликало мешканців області евакуюватись до більш безпечних регіонів України.

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану» від 12 квітня 2022 року №440 відповідно до статті 60-2 Кодексу законів про працю України, статті 12-1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та статті 17 Закону України «Про державну службу» Кабінетом Міністрів України установлено, що у період воєнного стану для державних службовців та працівників державного органу, які перебувають на території України, за рішенням керівника державної служби в державному органі може запроваджуватися дистанційна робота у разі наявності організаційних і технічних можливостей для виконання їх посадових обов'язків.

Згідно з п. 4 опублікованих 02.03.2022 року Радою суддів України Рекомендацій щодо роботи судів в умовах воєнного стану, судам України рекомендовано усіх доступних працівників, по можливості, перевести на дистанційну роботу.

В таких умовах керівництвом Донецького окружного адміністративного суду задля збереження життя та здоров'я працівників та відвідувачів суду прийнято рішення про подальшу організацію роботи установи в дистанційному режимі.

При цьому, ураховуючи рекомендації Ради суддів України від 02.03.2022, у зв'язку з введенням воєнного стану, постійними обстрілами міста Слов'янська та веденням активних бойових дій на території Донецької області, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров'ю і безпеці учасників справи:

- на час існування небезпеки для учасників справи, пов'язаної з перебуванням останніх у приміщенні Донецького окружного адміністративного суду, судові засідання за особистої участі учасників судового процесу не проводяться.

Відповідно до ст. 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про можливість розгляду звіту у письмовому провадженні.

Статтею 129 Конституції України встановлено, що однією з основних засад здійснення судочинства є обов'язковість судового рішення.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України, судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Судові рішення відповідно до статті 124 Конституції України є обов'язковими до виконання на всій території України. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до частин другої та третьої статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

При цьому, частина перша статті 370 КАС України передбачає, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Зазначені приписи чинного законодавства свідчать, що судовий акт, який набрав законної сили, підлягає обов'язковому та безумовному виконанню особою, на яку покладено такий обов'язок.

Це означає, що особа, якій належить виконати судовий акт, повинна здійснити достатні дії для організації процесу його виконання, незалежно від будь-яких умов, оскільки інше суперечило б запровадженому ст. 8 Конституції України принципу верховенства права.

Згідно ч. 2 ст. 382-2 КАС України звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення; 5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання; 6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення; 7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.

Частиною 3 ст. 382-2 встановлено, що до звіту додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися; 2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.

Судом встановлено, що звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області відповідає вимогам ч. 2 та ч. 3 ст. 382-2 КАС України та поданий у встановлений судом строк.

Згідно з ч. ч. 1-5 ст. 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Як вбачається зі звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та доданих до нього матеріалів, ОСОБА_1 на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 року у справі № 200/5889/24 здійснено перерахунок розміру пенсії за віком, після проведення перерахунку розмір пенсії становить 4819,41 гривень (рішенням № 914191880645 від 25.08.2025 року) та у жовтні 2025 року здійснено виплату поточної пенсії у розмірі 4819,41 гривень та компенсацію втрати частини доходу у сумі 123621,99 гривень, що підтверджує представник позивача в заяві від 24 листопада 2025 року поданою до суду, однак представник позивача вважає, що рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 року у справі № 200/5889/24 не виконано, оскільки пенсійний фонд, зазначаючи про виконання рішення суду у справі надає розрахунок, з якого вбачається, що доплата у сумі 15490,85 гривень за період з 05.09.2016 року по 30.06.2017 року, нарахована на виконання рішення Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 09.03.2017 року по справі № 219/54/17, яке набрало законної сили 30.05.2017 року, виплачена у липні 2017 року. Згідно таблиці компенсацію розраховано не з 05.09.2016 року, а лише за червень 2017 року. Доплата у сумі 129501,89 гривень за період з 07.10.2009 року по 30.09.2017 року, нарахована на виконання постанови Верховного Суду від 31.07.2020 року по справі № 219/54/17, виплачена у квітні 2024 року. Згідно таблиці компенсацію розраховано не з 07.10.2009 року, а лише з вересня 2020 року. Доплата у сумі 214257,68 гривень за період 01.08.2017 року по 31.03.2024 року, нарахована на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 14.12.2021 року по справі № 200/10579/21, яке набрало законної сили 21.12.2022 року, виплачена у квітні 2024 року. Згідно таблиці компенсацію розраховано не з 01.08.2017 року, а лише з грудня 2022 року, тому наголошує, що Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області розраховує компенсацію не за визнач

Суд зазначає, що відповідно до резолютивної частини судового рішення у справі № 200/5889/24, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області перерахувати ОСОБА_1 розмір пенсії та виплачувати пенсію на визначений пенсіонером банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» за заявою поданою представником відповідно зазначеним банком в заяві реквізитам і нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходу за період з 07.10.2009 по 31.03.2024 та з 01.04.2024 року у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 здійснюється перерахування пенсії на визначений пенсіонером банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» та нараховано і виплачено компенсацію втрати частини доходу, однак не за період, який визначений у судовому рішенні.

Таким чином, у матеріалах справи та наданому звіті відсутні докази, які свідчать про повне виконання рішення суду, а саме: в частині нарахування та виплати компенсації втрати частини доходу за період з 07.10.2009 по 31.03.2024 та з 01.04.2024 року у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії.

Враховуючи вищезазначене, суд доходить висновку, що рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 року по справі № 200/5889/24 не виконано в повному обсязі, а отже суд дійшов висновку про відмову у прийнятті звіту.

Однак, суд зазначає, що відповідач по тексту звіту заявив клопотання про звільнення від сплати штрафу за наслідком відмови у прийнятті звіту про виконання судового рішення.

Частиною 5 ст. 382-3 КАС України встановлено, що суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Відтак, враховуючи обставини справи та пояснення відповідача, з огляду на положення абз.2 ч.5 ст.382-3 КАС України, суд доходить висновку про звільнення керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від сплати штрафу відповідно до ч.3 ст.382-3 КАС України за наслідком відмови у прийнятті звіту про виконання судового рішення, а отже клопотання відповідача про звільнення від сплати штрафу за наслідком відмови у прийнятті звіту про виконання судового рішення підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 382-1 КАС України, за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Згідно з ч. 3 ст. 382-1 КАС України, встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.

Суд вбачає за необхідне встановити новий строк Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області для подання звіту про виконання рішення суду по адміністративній справі № 200/5889/24.

Враховуючи викладене, суд вбачає за необхідне встановити новий місячний строк з моменту отримання копії ухвали для подання звіту про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24, у частині нарахування та виплати позивачу компенсації втрати частини доходу безпосередньо за період з 07.10.2009 року по 31.03.2024 року та з 01.04.2024 року у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії і наданням відповідного розрахунку компенсації втрати частини доходу за порушення термінів виплати пенсії з якого вбачається нарахування компенсації за період з 07.10.2009 року по 31.03.2024 року та з 01.04.2024 року, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 382-2 КАС України.

Попередити начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, що відповідно до ч. 10 статті 382-3 КАС України, у разі неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, суд встановлює новий строк для подання звіту відповідно до ч. 3 ст. 382-1 КАС України, а також накладає штраф на керівника такого суб'єкта владних повноважень.

Керуючись статтями 243, 248, 256, 295, 297, 370, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24 в частині нарахування та виплати позивачу компенсації втрати частини доходу за період з 07.10.2009 року по 31.03.2024 року та з 01.04.2024 року у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії.

Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області новий місячний строк з моменту отримання копії ухвали для подання звіту про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24, у частині нарахування та виплати позивачу компенсації втрати частини доходу безпосередньо за період з 07.10.2009 року по 31.03.2024 року та з 01.04.2024 року у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії і наданням відповідного розрахунку компенсації втрати частини доходу за порушення термінів виплати пенсії з якого вбачається нарахування компенсації за період з 07.10.2009 року по 31.03.2024 року та з 01.04.2024 року, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 382-2 КАС України.

Витребувати у Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області розрахунок компенсації втрати частини доходу за порушення термінів виплати пенсії ОСОБА_1 , з якого вбачається нарахування компенсації за період з 07.10.2009 року по 31.03.2024 року та з 01.04.2024 року, який подати разом з новим звітом.

Повний текст ухвали складено та підписано 15 грудня 2025 року.

Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтями 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.

Суддя Л.Б. Голубова