29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
"16" грудня 2025 р.Справа № 924/502/25
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши матеріали справи
за заявою ОСОБА_1
про неплатоспроможність
за участю:
від боржника представник не з'явився
арбітражного керуючого Ведмедєва С.С.
кредитора ГУ ДПС у Хмельницькій області - Щавінська Т.А.
від ТОВ "Фінтаргет": не з'явився
Ухвала постановляється 16.12.2025, оскільки попереднє засідання 21.10.2025, 12.11.2025, 02.12.2025 відкладалось.
В засіданні оголошено скорочену (вступну та резолютивну частини) ухвалу.
встановив: ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 23.06.2025, зокрема, відкрито провадження у справі №924/502/25 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру реструктуризації боргів боржника; призначено керуючим реструктуризацією у справі №924/502/25 арбітражного керуючого Ведмедєва Сергія Сергійовича; призначено попереднє засідання на 29.07.2025, яке відкладалось на 21.08.2025, 18.09.2025.
23.06.2025 оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
22.07.2025 від Головного управління ДПС у Хмельницькій області до суду надійшла заява про грошові вимоги кредитора до боржника (від 22.07.2025), в якій останній просив визнати вимоги кредитора - Головного управління ДПС у Хмельницькій області до боржника в сумі 54207,87 грн та внести їх до реєстру вимог кредиторів.
Ухвалою суду від 18.09.2025 заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області про грошові вимоги кредитора до боржника (від 22.07.2025) задоволено, визнано грошові вимоги Головного управління ДПС у Хмельницькій області до боржника - фізичної особи ОСОБА_1 в сумі 54207,87 грн (5858,72 грн штрафних санкцій, 48349,15 грн пені) з віднесенням до третьої черги задоволення вимог кредиторів, та 4844,80 грн витрат по сплаті судового збору, які підлягають задоволенню позачергово.
Також ухвалою суду від 18.09.2025 визначено розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів до боржника, що підлягають внесенню керуючим реструктуризацією до реєстру вимог кредиторів ОСОБА_1 , зобов'язано керуючого реструктуризацією за результатами попереднього засідання внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги, провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 14 днів з дня постановлення цієї ухвали. Також було призначено засідання суду, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі на 21.10.2025, яке відкладалось на 12.11.2025.
На адресу суду від керуючого реструктуризацією надійшов протокол №1 від 07.11.2025 зборів кредиторів у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , складений за результатами опитування, відповідно до якого ГУ ДПС у Хмельницькій області схвалено план реструктуризації боргів боржника, реєстр вимог кредиторів від 14.07.2025, та станом на 07.11.2025, звіт про результати перевірки декларацій боржника.
29.10.2025 через систему "Електронний суд" на адресу суду надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю "Фінтаргет" з грошовими вимогами кредитора до боржника, в якій просив визнати грошові вимоги ТОВ "Фінтаргет" до боржника по кредитному договору №10122905 від 08.10.2024 на суму 22480,00 грн, з яких: 4000,00 грн основної заборгованості; 10360,00 грн заборгованості за відсотками; 8000,00 грн заборгованості за додатковими відсотками; 120,00 грн заборгованості за комісією та включити до реєстру вимог кредиторів. Також просив визнати грошові вимоги у вигляді судового збору в розмірі 4844,80 грн.
Ухвалою суду від 12.11.2025 заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Фінтаргет" з грошовими вимогами до боржника (від 29.10.2025) задоволено частково; визнано грошові вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Фінтаргет" до боржника - фізичної особи ОСОБА_1 в сумі 10160,00 грн (4000,00 грн основної заборгованості, 6040,00 грн заборгованості за процентами, 120,00 грн комісії), з віднесенням до другої черги задоволення вимог кредиторів, та 4844,80 грн витрат по сплаті судового збору, які підлягають задоволенню позачергово, грошові вимоги в сумі 12320,00 грн (6320 грн процентів, 8000 грн додаткових процентів (неустойки) відхилено, зобов'язано керуючому реструктуризацією включити вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Фінтаргет" до реєстру вимог кредиторів. Також ухвалою суду від 12.11.2025, яка занесена до протоколу судового засідання відкладено на 02.12.2025 засідання господарського суду, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі, яке відкладено на 16.12.2025.
На адресу суду від ДПС у Хмельницькій області надійшла заява (від 01.12.2025), в якій просить ухвалити постанову про визнання боржника - ОСОБА_2 банкрутом і ввести процедуру погашення боргів боржника, посилаючись, зокрема, на відсутність схвалено зборами кредиторів плану реструктуризації боргів боржника.
На адресу суду 15.12.2025 від керуючого реструктуризацією - арбітражного керуючого Ведмедєва С.С. надійшла заява (від 12.12.2025) про затвердження плану реструктуризації боргів, згідно з якою останній, зокрема, просить затвердити план реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , схвалений протоколом №2 зборів кредиторів у справі №924/502/25 про неплатоспроможність ОСОБА_1 , складеного за результатами опитування 12.12.2025 року, припинити повноваження керуючого реструктуризацією - арбітражного керуючого Ведмедєва С. С.. До заяви долучено зокрема план реструктуризації боргів боржника та протокол №2 зборів кредиторів у справі №924/502/25 про неплатоспроможність ОСОБА_1 , складеного за результатами опитування 12.12.2025 року.
Також керуючим реструктуризацією надано реєстр вимог кредиторів станом на 12.12.2025.
Керуючий реструктуризацією у судовому засіданні підтримав заяву від 12.12.2025, просив затвердити план реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , звернув увагу на реальність плану реструктуризації боргів боржника щодо його виконання та відповідно погашення боргів перед кредиторами.
Представник Головного управління ДПС у Хмельницькій області у судовому засіданні заперечила щодо заяви про затвердження плану реструктуризації боргів боржника, посилаючись зокрема на те, що в порушення ст. 125 КУзПБ відповідно до плану реструктуризовано заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Боржник та ТОВ "Фінтаргет" явку в судове засідання не забезпечили. У заяві від 10.12.2025 ТОВ "Фінтаргет" просило розглядати справу за відсутності його представника.
Розглянувши заяву про затвердження плану реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , поданий керуючим реструктуризацією арбітражним керуючим Ведмедєвим С. С., дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд враховує таке.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) реструктуризація боргів боржника - судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов'язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника.
Частинами 1-3 ст. 124 КУзПБ встановлено, що план реструктуризації боргів боржника розробляється з метою відновлення платоспроможності боржника. У плані реструктуризації боргів боржника зазначаються: 1) обставини, які спричинили неплатоспроможність боржника; 2) інформація про визнані судом вимоги кредиторів із зазначенням їх розміру та черговості задоволення; 3) інформація про майновий стан боржника за результатами проведених заходів з виявлення та складання опису майна боржника (проведення інвентаризації); 4) інформація про всі доходи боржника, у тому числі доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів; 5) розмір суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів; 6) вимоги кредиторів до боржника, які будуть прощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів; 7) розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб, у розмірі не менше одного прожиткового мінімуму на боржника та на кожну особу, яка перебуває на його утриманні; 8) розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення наявних у боржника обов'язкових періодичних зобов'язань (виплата аліментів тощо).
План реструктуризації боргів боржника може містити положення про: 1) реалізацію в процедурі реструктуризації боргів частини майна боржника, у тому числі того, що є предметом забезпечення, черговість, строки реалізації такого майна та кошти, які планується отримати від його реалізації; 2) зміну способу та порядку виконання зобов'язань, у тому числі розміру та строків погашення боргів; 3) відстрочення чи розстрочення або прощення (списання) боргів чи їх частини; 4) виконання зобов'язань боржника третіми особами, зокрема шляхом укладення договору поруки, гарантії та інших правочинів згідно з цивільним законодавством; 5) інші заходи, спрямовані на покращення майнового стану боржника та задоволення вимог кредиторів (перекваліфікація, працевлаштування тощо).
Задоволення вимог кредиторів здійснюється згідно з планом реструктуризації боргів боржника за рахунок коштів, отриманих від виконання плану реструктуризації боргів боржника, боржником або арбітражним керуючим, якщо планом реструктуризації боргів боржника передбачена його подальша участь у виконанні такого плану, у черговості, визначеній статтею 133 цього Кодексу (ч. 4 ст. 124 КУзПБ).
Згідно з ч. 6 ст. 124 КУзПБ строк виконання плану реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність не може перевищувати п'ять років.
До заяви про затвердження плану реструктуризації боргів боржника, відповідно до ч. 2 ст. 126 КУзПБ, додаються: 1) план реструктуризації боргів боржника; 2) протокол засідання зборів кредиторів; 3) письмові заперечення кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника (за наявності).
За приписами ч. 2 ст. 123 КУзПБ основними завданнями зборів кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника, окрім іншого, є: розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника; прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Частиною 8 ст. 123 КУзПБ передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про схвалення плану реструктуризації боргів боржника, інші питання, передбачені законодавством.
Рішення про затвердження плану реструктуризації боргів, згідно з ч. 5 ст. 123 КУзПБ, приймається конкурсними та забезпеченими кредиторами окремо. План реструктуризації боргів та зміни до нього вважаються схваленими, якщо їх підтримали всі забезпечені кредитори та не менше 50 відсотків конкурсних кредиторів.
Як вбачається з наявних матеріалів справи 12.12.2025 відбулись збори кредиторів у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), про що складено протокол №2 від 12.12.2025.
Відповідно до протоколу № 2 у зборах кредиторів, які проводилися шляхом опитування, взяли участь конкурсні кредитори: Головне управління ДПС у Хмельницькій області, код ЄДРПОУ 44070171 - дорадчий голос, ТОВ "Фінтаргет", код ЄДРПОУ 41955906 - дорадчий голос та керуючий реструктуризацією фізичної особи боржника ОСОБА_1 - арбітражний керуючий Ведмедєв Сергій Сергійович - дорадчий голос в силу положень ст. 48 КУз ПБ.
На зборах кредиторів було прийнято, зокрема, рішення про затвердження плану реструктуризації боргів боржника. За вказане рішення проголосували: ТОВ "Фінтаргет", арбітражний керуючий - за, Головне управління ДПС у Хмельницькій області - проти.
Враховуючи вищезазначене, при прийняті рішення зборів кредиторів враховано кількість голосів відповідно до положень ст. ст. 48, ч. 6 123 КУзПБ.
У відповіді на запит - опитування керуючого реструктуризацією ГУ ДПС у Хмельницькій області з приводу затвердження плану реструктуризації боргів боржника та його схвалення зазначив про невідповідність плану положенням ч. ч. 1, 3 ст. 125 КУзПБ, так як ним передбачено реструктуризацію боргу зі сплати єдиного внеску.
Відповідно до п. 1 розділу ІІ Плану реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 сума визнаних господарським судом вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, складає 74057,47 грн.
Згідно із положеннями плану реструктуризації боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 , остання розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів 10500,00 грн з листопада 2025 року.
Розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб становить 3500,00 грн. Розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення вимог кредиторів - 7000,00 грн.
Вимоги кредиторів боржник зобов'язується сплатити протягом 11 місяців (з січня 2026 року по листопад 2026 року включно).
Загальна сума, яка буде сплачена боржником кредиторам згідно плану реструктуризації становить 74057,47 грн, з яких ТОВ "Фінтаргет" - 10160,00 грн, Головне управління ДПС у Хмельницькій області - 54207,87 грн.
План реструктуризації боргів погоджено боржником - фізичною особою ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 3 ст. 126 КУзПБ господарський суд розглядає заяву про затвердження плану реструктуризації боргів боржника протягом 10 днів з дня її отримання. Про дату розгляду заяви про затвердження плану реструктуризації боргів господарський суд повідомляє боржника, кредиторів, керуючого реструктуризацією, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов'язань боржника такими особами
Господарський суд заслуховує кожного присутнього на засіданні кредитора, який має заперечення щодо плану реструктуризації боргів (ч. 4 ст. 126 КУзПБ).
Відповідно до ч. 5 ст. 126 КУзПБ явка кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов'язань боржника такими особами, є обов'язковою.
У разі відсутності зазначених у цій частині кредиторів господарський суд призначає нове засідання суду для затвердження плану реструктуризації боргів боржника.
Повторна неявка в судове засідання кредиторів, які не брали участі в голосуванні чи проголосували проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника, а також третіх осіб, якщо план реструктуризації передбачає виконання зобов'язань боржника такими особами, не перешкоджає розгляду справи.
Неявка в судове засідання належно повідомлених про таке засідання боржника, кредиторів, які схвалили план реструктуризації боргів, або керуючого реструктуризацією не перешкоджає розгляду справи (ч. 6 ст.126 КУзПБ).
Суд враховує, що усі учасники справи були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання. У заяві від 10.12.2025 ТОВ "Фінтаргет" просить розглядати справу за відсутності представника.
У судовому засіданні представник Головного управління ДПС у Хмельницькій області заперечила щодо затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника, з огляду на те, що існує борг боржника щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме визнані грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області в сумі 54207,87 грн (5858,72 грн штрафу, 48349,15 грн пені) та відповідно до плану реструктуризації такий борг реструктуризовано, що суперечить положенням ч. ч. 1, 3 ст. 125 КУзПБ.
З приводу цього суд враховує, що відповідно до положень ч. 1 ст. 125 КУзПБ не підлягають реструктуризації борги боржника, зокрема, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
У ч. 3. ст. 125 КУзПБ передбачено, що план реструктуризації боргів боржника затверджується господарським судом лише після повного погашення боргів боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо сплати інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, якщо така заборгованість існує.
Разом з тим, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), згідно з п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Із змісту положень ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" вбачається, що у зв'язку із несплатою (неперерахування) або несвоєчасною сплатою (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, на недоїмку нараховується пеня та накладається штраф.
При цьому відповідно п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена податковим органом у випадках, передбачених цим Законом;
Окрім того, у Податковому кодексі України зазначено, що пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. п. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14), штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з осіб, що вчинили податкове правопорушення або порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (п. п. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).
Тобто, із системного аналізу наведених вище норм слідує, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, у свою чергу пеня, штраф - це санкції, які застосовуються в результаті невиконання, несвоєчасного виконання щодо сплати внеску.
Як вбачається з матеріалів справи ухвалою суд від 18.09.2025 визнано грошові вимоги Головного управління ДПС у Хмельницькій області до боржника - фізичної особи ОСОБА_1 в сумі 54207,87 грн , з яких 5858,72 грн штрафних санкцій, 48349,15 грн пені (з віднесенням до третьої черги задоволення вимог кредиторів), які нараховані відповідно до рішення №0305192412 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 06.12.2024. Ці вимоги зокрема включені до плану реструктуризації боргів боржника.
Таким чином, у план реструктуризації боргів не включено борг щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а план реструктуризації передбачає реструктуризацію заборгованості у сумі 5858,72 грн штрафу та 48349,15 грн пені, які відповідно до положень ст. 133 КУзПБ включаються до реєстру вимог кредиторів і які сплачуються у третю чергу. Водночас, ч. 1 ст. 125 КУзПБ не містить положень щодо заборони реструктуризації боргів боржника з приводу сплати штрафу, пені.
Також судом звертається увага на те, що ГУ ДПС у Хмельницькій області у відповідь на запит керуючого реструктуризацією (лист від 04.11.2025) було беззаперечно погоджено план реструктуризації боргів (до визнання грошових вимог ТОВ "Фінтаргет"), що свідчить про непослідовну, суперечливу поведінку кредитора.
Окрім того, судом враховується, що план реструктуризації боргів боржника спрямований на повне погашення боргів боржниці, які визнані судом, перед кредиторами (в тому числі сплату та надходження коштів до бюджету), строк виконання не є значним.
Вищенаведеним спростовуються зазначені аргументи представника ГУ ДПС у Хмельницькій області щодо незатвердження плану реструктуризації.
Згідно з ч. 7 ст. 126 КУзПБ господарський суд зобов'язаний затвердити план реструктуризації боргів боржника, якщо такий план схвалений кредиторами та боржником.
Перевіривши зміст поданого та схваленого плану реструктуризації боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 , суд встановив, що план реструктуризації боргів розроблено з метою відновлення платоспроможності боржника; зміст плану реструктуризації відповідає вимогам ч. ч. 2, 3 ст. 124 КУзПБ; визначений строк виконання не перевищує строк, встановлений законодавством (ч. 6 ст. 124 КУзПБ). Керуючим реструктуризацією дотримано порядок розробки, погодження боржником плану реструктуризації та подання до суду заяви про його затвердження (ст. ст. 124, 126 КУзПБ).
Також суд не встановив підстав для відмови у затвердженні плану реструктуризації боргів боржника, визначених у ч. 8 ст. 126 КУзПБ.
За таких обставин суд вважає за можливе задовольнити заяву (від 12.12.2025) керуючого реструктуризацією боржника - арбітражного керуючого Ведмедєва С. С. про затвердження плану реструктуризації боргів боржника у справі та затвердити план реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність - фізичної особи ОСОБА_1 .
З врахуванням наведеного, безпідставною та такою, що не підлягає задоволенню є заява ГУ ДПС у Хмельницькій області щодо ухвалення постанови про визнання боржника - ОСОБА_1 банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника.
Частинами 1-4 ст. 127 КУзПБ передбачено, що план реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів.
З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.
Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів, боржник протягом реструктуризації не має права: 1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника; 3) виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.
Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник повинен повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.
Після припинення повноважень керуючого реструктуризацією у справі про неплатоспроможність боржника обов'язок щодо ведення реєстру вимог кредиторів та надання кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів боржника, інформації про стан виконання зазначеного плану покладається на боржника. Боржник зобов'язаний надавати відомості про стан виконання плану реструктуризації боргів боржника на вимогу господарського суду та щокварталу подавати такі відомості до державного органу з питань банкрутства.
Відповідно до ч. 5 ст. 127 КУзПБ з дня затвердження судом плану реструктуризації боргів припиняються повноваження керуючого реструктуризацією, крім випадків, якщо: 1) планом реструктуризації боргів передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди; 2) планом реструктуризації боргів передбачено продаж майна боржника.
Планом реструктуризації боргів - фізичної особи ОСОБА_1 участь керуючого реструктуризацією у виконанні поданого плану, його повноваження та джерела виплати йому винагороди або продаж майна боржника не передбачена.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне припинити повноваження керуючого реструктуризацією боржника - арбітражного керуючого Ведмедєва С. С. у справі про неплатоспроможність - фізичної особи ОСОБА_1 .
Положеннями ч. ч. 1, 3 ст. 128 КУзПБ встановлено, що з дня затвердження плану реструктуризації боргів боржник починає погашення вимог кредиторів згідно з умовами такого плану. У разі порушення боржником плану реструктуризації боргів кредитори, вимоги яких включені до такого плану, мають право звернутися до господарського суду з клопотанням про закриття провадження у справі або про введення процедури погашення боргів боржника.
Не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник зобов'язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів. До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом (ч. 1 ст. 129 КУзПБ).
Керуючись ст. ст. 2, 12, 124, 126, 127 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Заяву керуючого реструктуризацією - арбітражного керуючого Ведмедєва Сергія Сергійовича (від 12.12.2025) про затвердження плану реструктуризації боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 задовольнити.
2. Затвердити план реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) у справі №924/502/25 на наступних умовах:
План реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність
ОСОБА_1
провадження у справі №924/502/25 про неплатоспроможність, відкрите
Господарським судом Хмельницької області
I. Загальні положення
1. План реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; паспорт № НОМЕР_2 від 03.12.2024, виданий органом 3215; адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ; телефон: НОМЕР_3 ; e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) розроблено відповідно до статті 124 Кодексу України з процедур банкрутства з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом розстрочення виконання грошових зобов'язань на умовах та в порядку, визначених цим планом реструктуризації боргів боржника.
2. Виклад обставин, які спричинили неплатоспроможність боржника: відсутність доходу та будь-якого майна у боржника для погашення заборгованості перед всіма кредиторами, що призвело до накопичення великої кількості грошових зобов'язань та виникнення ознак загрози неплатоспроможності боржника.
ІІ. Предмет плану реструктуризації боргів боржника
1. Сума визнаних господарським судом вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, складає 74057,47 грн.
2. Сума вимог кредиторів, що підлягає реструктуризації відповідно до цього плану реструктуризації боргів боржника, складає 74057,47 грн та складається: 2 черга: товариство з обмеженою відповідальністю "Фінтаргет", код 41955906 - 10160,00 грн; 3 черга: Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області, код 44070171 - 54207,87 грн; витрати, що відшкодовуються до задоволення вимог кредиторів: Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області, код 44070171 - 4844,80 грн; товариство з обмеженою відповідальністю "Фінтаргет", код 41955906 - 4844,80 грн; усього 74057,47 грн.
3. Майновий стан боржника (за результатами інвентаризації):
3.1. Перелік майна боржника (рухоме/нерухоме) згідно з описом: відсутнє.
4. Інформація про доходи боржника.
4.1. Доходи, які боржник отримує: відсутні.
4.2. Доходи, які боржник розраховує отримати протягом процедури реструктуризації боргів: 10500,00 грн з листопада 2025 року.
5. Розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення вимог кредиторів: 7000,00 грн.
6. Розмір суми, яка щомісяця виділятиметься для погашення наявних у боржника обов'язкових періодичних зобов'язань (виплата аліментів тощо): відсутні зобов'язання.
7. Вимоги кредиторів, які будуть спрощені (списані) у разі виконання плану реструктуризації боргів: не передбачається.
8. Розмір суми, яка щомісяця залишатиметься боржнику на задоволення побутових потреб: орієнтовно 3500,00 грн на місяць.
9. Відстрочення чи розстрочення або спрощення (списання) боргів чи їх частин.
9.1. Розстрочення боргів чи їх частини:
Відшкодування судових витрат кредиторів. Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області - 4844,80 грн: січень 2026 - 3500,00 грн, лютий 2026 - 1344,80 грн; товариство з обмеженою відповідальністю "Фінтаргет": 4844,80 грн: січень 2026 - 3500,00 грн, лютий 2026 - 1344,80 грн; усього 9689,60 грн протягом січня-лютого 2026 року.
Погашення вимог кредитора 2 черги.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінтаргет": 10160,00 грн: лютий 2026 - 4310,40 грн, березень 2026 - 5849,60 грн; всього 10160,00 грн протягом лютий-березень 2026 року.
Погашення вимог кредитора 3 черги.
Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області: березень 2026 - 1150,40 грн, 49000,00 грн: квітень-жовтень 2026 року - 7000,00 грн, листопад 2026 року - 5057,47 грн, всього 54207,87 грн протягом березень-листопад 2026 року. Разом 74057,47 грн, січень-листопад 2026 року.
ІІІ. Прикінцеві положення
1. Строк виконання плану реструктуризації боргів боржника: 11 місяців (з січня 2026 року по листопад 2026 року включно).
2. Боржник має право виконати план реструктуризації боргів достроково.
3. Участь керуючого реструктуризацією у виконанні плану реструктуризації боргів боржника, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди: не передбачається.
3. План реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів.
4. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.
5. Боржник протягом реструктуризації не має права:
1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати;
2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника;
3) виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.
6. Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник повинен повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.
7. Зобов'язати боржника фізичну особу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ):
- надавати відомості про стан виконання плану реструктуризації боргів боржника на вимогу господарського суду та щокварталу подавати такі відомості до державного органу з питань банкрутства;
- не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів, надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів з належними доказами погашення вимог кредиторів.
8. Припинити повноваження керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Ведмедєва Сергія Сергійовича (вул. Милославська, буд. 41/15, к. 123, м. Київ, 02167, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1795 від 19.06.2017).
Ухвала набирає законної сили 16.12.2025 та може бути оскаржена в порядку та строки визначені ст.ст. 254-259 ГПК України.
Повний текст ухвали складено 18.12.2025.
Суддя Виноградова В.В.