Рішення від 16.12.2025 по справі 620/11385/25

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2025 року Чернігів Справа № 620/11385/25

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Баргаміної Н.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, в якому просить:

- визнати протиправним рішення №254150035919 від 05.08.2025 про відмову у призначенні позивачу пенсії відповідно до підпункту 6 пункту 2 статті 114 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», винесеного Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області зарахувати позивачу до пільгового стажу, як робітниці текстильного виробництва, зайнятій на верстатах і машинах, період роботи з 17.07.1988 по 26.12.2002 на посаді оператора гребенечесального устаткування, та з 24.11.2003 по 12.03.2019 на посаді оператора рівничного устаткування;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області призначити позивачу з 29.07.2025 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до підпункту 6 пункту 2 статті 114 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що необхідний трудовий стаж підтверджується записами трудової книжки.

Відповідачами відзиви на позов подано не було.

Процесуальні дії у справі: ухвалою суду від 06.11.2025 було здійснено перехід у розгляді справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії зі спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у спрощене позовне провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області належним чином завірені копії заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії з доданими до неї документи.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 29.07.2025 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області заявою та відповідними документами про призначення пенсії за віком на пільгових умовах (а.с. 40 та її зворот).

За принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві було розглянуто документи позивача та прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії від 05.08.2025 № 254150035919 (а.с. 18).

Підставою прийняття вказаного рішення слугувало те, що пільговий стаж у особи відсутній. До пільгового стажу не зараховано періоди з 17.07.1988 по 26.12.2002, з 24.11.2003 по 12.03.2019 згідно пільгових довідок №12, №19 від 19.05.2025, оскільки довідки не відповідають додатку № 5 Порядку 637, а саме: відсутній підпис керівника, головного бухгалтера, начальника відділу кадрів, а також будь-яка інформація про право підпису члена наглядової ради та бухгалтера (архіваріуса). Страховий стаж особи становить: 38 років 10 місяців 22 дні. ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до підпункту 6 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу.

Даючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.

Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Так, спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку та підстав призначення пенсії, в тому числі зі зниженням пенсійного віку, регулюються правовими нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року №1058-IV (надалі-Закон №1058-IV), що були чинні на день виникнення таких відносин.

За приписами статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.

Частиною першою статті 26 Закону №1058-IV передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017року.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року №1788-XII (надалі - Закон №1788-XII) громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Як зазначено в пункті 6 частини другої статті 114 цього ж Закону №1058-IV, на пільгових умовах пенсія за віком призначається робітницям текстильного виробництва, зайнятим на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затвердженим у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 55 років і за наявності стажу зазначеної роботи не менше 20 років.

Тобто, наявність не менше 20 років стажу текстильного виробництва, зайнятим на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затвердженим у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 55 років і за наявності стажу зазначеної роботи не менше 20 років у відповідності до вимог пункту 6 частини 2 статті 114 Закону №1058-IV є обов'язковою умовою для призначення спірної пенсії.

Такий Список текстильних виробництв і професій, робота на яких дає робітницям право на пенсію за віком після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 583 (надалі - Список №583).

Положеннями пункту 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за № 110, зокрема, передбачено, якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення. Показники, зазначені у цих Списках, обов'язково повинні бути підтверджені у карті оцінки умов праці робочого місця за результатами атестації і можуть записуватись у дужках.

Тобто, підставою для призначення пенсії на пільгових умовах є відповідний стаж роботи, який повинен бути підтверджений відповідними доказами, зокрема, трудовою книжкою.

В силу пунктів 1, 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок № 637), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка (пункт 20 Порядку № 637).

Пунктом 17 вищевказаного Порядку передбачено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливість їх одержання у зв'язку із стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.

Пунктом 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за № 110, передбачено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Записи виконуються арабськими цифрами (число і місяць - двозначними). Наприклад, якщо робітник або службовець прийнятий на роботу 5 січня 1993 р., у графі 2 трудової книжки записується «05.01.1993». Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилами чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.

У разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів (пункт 4.1 вищенаведеної Інструкції).

Аналіз наведених норм свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Проте, якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Згідно трудової книжки НОМЕР_1 позивач працювала, зокрема:

- з 17.07.1988 по 26.12.2002 оператором гребнечесального устаткування в Чернігівському камвольно-суконному комбінаті імені 50-річчя Радянської України;

- з 24.11.2003 по 12.03.2019 оператором рівничного устаткування Закритого акціонерного товариства «Чексіл-постач» (а.с. 10-13).

Так, матеріали справи не містять доказів на підтвердження того, що дані трудової книжки позивача (в цій частині спірних періодів), містять неправдиві або недостовірні відомості.

Вказані періоди роботи за Списком № 583 повністю узгоджуються із інформацією, що міститься в довідках Приватного акціонерного товариства «Чексіл» від 19.05.2025 № 19 та Приватного акціонерного товариства «Камвольно-суконна компанія «Чексіл» від 19.05.2025 № 12 (а.с. 14, 15).

Згідно довідки Приватного акціонерного товариства «Чексіл» від 19.05.2025 № 01/03-84 Чернігівський камвольно-суконний комбінат імені 50-річчя Радянської України був перейменований у Чернігівське виробничо-торгівельне текстильно-швейне об'єднання; Чернігівське виробничо-торгівельне текстильно-швейне об'єднання було перейменовано в Чернігівське орендне підприємство «Чексіл»; Чернігівське орендне підприємство «Чексіл» було перейменовано в Чернігівське відкрите акціонерне товариство «Чексіл»; Чернігівське відкрите акціонерне товариство «Чексіл» було перейменовано в Чернігівське публічне акціонерне товариство «Чексіл»; Чернігівське публічне акціонерне товариство «Чексіл» перейменоване в Приватне акціонерне товариство «Чексіл» (а.с. 16).

Згідно довідки Приватного акціонерного товариства «Камвольно-суконна компанія «Чексіл» від 19.05.2025 № 21 Закрите акціонерне товариство «Чексіл-постач» перейменовано в Закрите акціонерне товариство «Камвольно-суконна компанія «Чексіл»; Закрите акціонерне товариство «Камвольно-суконна компанія «Чексіл» було перейменовано в Приватне акціонерне товариство «Камвольно-суконна компанія «Чексіл» (а.с. 17).

Такі довідки Приватного акціонерного товариства «Чексіл» від 19.05.2025 № 19 та Приватного акціонерного товариства «Камвольно-суконна компанія «Чексіл» від 19.05.2025 № 12 повністю узгоджується із вимогами до їх оформлення, передбаченими в додатку № 5 до Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.

Водночас, суд не приймає до уваги посилання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві в оскаржуваному рішенні про відсутність підпису керівника, головного бухгалтера, начальника відділу кадрів у вказаних довідках, оскільки зазначені довідки містять інформацію, що посади директора та головного бухгалтера вакантні.

Щодо посилання на відсутність будь-якої інформації про право підпису члена наглядової ради та бухгалтера (архіваріуса), то суд зазначає, що відповідно до пункту 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17 - 19 Порядку підтвердження наявного стажу роботи. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії; з'ясовує наявність у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.

Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Разом з тим, відповідно до абзацу четвертого пункту 1.8 розділу І Порядку №22-1 в разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис (у разі подання заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія таке повідомлення надсилається особі через електронний кабінет користувача вебпорталу або засобами Порталу Дія). Якщо документи будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата реєстрації заяви на вебпорталі або засобами Порталу Дія.

Отже, відповідач наділений правом перевіряти надані особою документи для призначення пенсії та повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів.

Відсутність інших документів на підтвердження трудового стажу не може нівелювати відомості трудової книжки та позбавляти особу права на належне пенсійне забезпечення з урахуванням набутого ним трудового стажу, а відмова Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві в зарахуванні спірного стажу порушує принцип рівності особи перед законом.

Враховуючи вищевикладене, у суду відсутні підстави не приймати до уваги вказані записи трудової книжки позивача та надані довідки.

Згідно пункту 1 частини першої статті 45 Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Частиною другою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Пунктом 2 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

З урахуванням зазначеного, з метою захисту прав, свобод, інтересів позивача, зважаючи, що за призначенням пенсії позивач звернулась в межах трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку, суд вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню частково шляхом визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві № 254150035919 від 05.08.2025 щодо відмови в призначенні пенсії на пільгових умовах ОСОБА_1 ; зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу, як робітниці текстильного виробництва, зайнятій на верстатах і машинах, період роботи з 17.07.1988 по 26.12.2002 на посаді оператора гребенечесального устаткування, та з 24.11.2003 по 12.03.2019 на посаді оператора рівничного устаткування та призначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 6 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 02.05.2025.

Щодо позовних вимог про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області зарахувати позивачу до пільгового стажу, як робітниці текстильного виробництва, зайнятій на верстатах і машинах, період роботи з 17.07.1988 по 26.12.2002 на посаді оператора гребенечесального устаткування, та з 24.11.2003 по 12.03.2019 на посаді оператора рівничного устаткування; зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області призначити позивачу з 29.07.2025 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до підпункту 6 пункту 2 статті 114 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», то суд зазначає, що в цій частині позовних вимог слід відмовити, оскільки дії зобов'язального характеру щодо перерахунку пенсії має вчинити територіальний орган Пенсійного фонду України, визначений за принципом екстериторіальності, що вирішував питання про призначення пенсії за віком, яким у цьому випадку є Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, як орган, який відмовив позивачу у перерахунку пенсії.

Аналогічна за змістом правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 09.07.2024 у справі № 240/16372/23.

У відповідності до вимог частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За таких обставин, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню частково.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню сплачений нею при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83А, м. Чернігів, Чернігівський р-н, Чернігівська обл., 14005, код ЄДРПОУ 21390940), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, 040533, код ЄДРПОУ 42098368) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнання протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві № 254150035919 від 05.08.2025 щодо відмови в призначенні пенсії на пільгових умовах ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу, як робітниці текстильного виробництва, зайнятій на верстатах і машинах, період роботи з 17.07.1988 по 26.12.2002 на посаді оператора гребенечесального устаткування, та з 24.11.2003 по 12.03.2019 на посаді оператора рівничного устаткування та призначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 6 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 02.05.2025.

В решті позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 16.12.2025.

Суддя Наталія БАРГАМІНА