Рішення від 16.12.2025 по справі 480/694/25

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2025 року Справа № 480/694/25

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Кунець О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/694/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Сумській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Сумській області, в якій просить:

- визнати протиправною відмову Головного управління ДПС у Сумській області щодо видачі ОСОБА_1 довідок для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 № 3723-ХІІ;

- зобов'язати Головне управління ДПС у Сумській області видати ОСОБА_1 довідку про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначає, що з 11.04.2004 звільнена з посади першого заступника начальника інспекції-начальника відділу податкового аудиту та валютного контролю Сумської міжрайонної державної податкової інспекції у Сумській області.

З 01.10.2017 позивачка отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

06.11.2024 звернулася до Головного управління ДПС у Сумській області із заявою, в якій просила видати довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за формами, затвердженими Постановою КМУ від 14 вересня 2016 р. № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», а саме довідку про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби.

Проте, листом від 21.11.2024 відповідач повідомив, що в Головному управлінні ДПС у Сумській області відсутні посади до яких можна прирівняти посаду позивачки та рекомендовано звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання.

Позивачка вважає таку відмову відповідача протиправною у зв'язку з чим звернулася до суду з даним позовом.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 31 січня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

13.02.2025 через систему "Електронний суд" представником відповідача до суду подано відзив на позовну заяву, в якому він просить відмовити в задоволення позовних вимог. Так зазначає, що останньою посадою, яку обіймала позивачка, була посада першого заступника начальника інспекції-начальника відділу податкового аудиту та валютного контролю Сумської міжрайонної державної податкової інспекції у Сумській області.

Пенсія державного службовця особі, яка на час звернення за призначенням пенсії не є державним службовцем, призначається із заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої цією особою було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Разом з тим, позивачка бажає отримати довідку, в якій відображені складові заробітної плати за посадою прирівняною до посади першого заступника начальника інспекції-начальника відділу податкового аудиту та валютного контролю, тоді як звільнена з посади державного службовця ще в 2004 році, а відтак застосування при перерахунку пенсії складових заробітної плати станом на 2024 рік, з яких остання не сплачувала страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, суперечитиме нормам ч.1 ст. 37 Закону № 3723-XII.

За таких обставин, на думку відповідача, відсутні підстави для видачі позивачу довідки про заробітну плату на посаді, що прирівнюється до посади першого заступника начальника інспекції начальника відділу податкового аудиту та валютного контролю Сумської міжрайонної державної податкової інспекції у Сумській області станом на 2024 року.

Представник позивача скористалася правом подати відповідь на відзив та зазначає, що позиція відповідача щодо відмови у видачі довідок є не законною та підтримує свої позовні вимоги в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

З матеріалів справи, а саме копії трудової книжки ОСОБА_1 судом встановлено, що позивачка з 11.10.2004 звільнена з посади першого заступника начальника інспекції-начальника відділу податкового аудиту та валютного контролю Сумської міжрайонної державної податкової інспекції у Сумській області.

Як зазначає позивач у позовній заяві та не заперечується відповідачем у відзиві, з 01.10.2017 ОСОБА_1 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

06.11.2024 позивач звернулася до Головного управління ДПС у Сумській області із заявою, в якій просила видати довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за формами, затвердженими Постановою КМУ від 14 вересня 2016 р. № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», а саме довідку про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби.

Листом від 21.11.2024 №12149/6/18-28-10-02-06 відповідач повідомив, що оскільки останнє місце роботи заявниці на посаді державної служби було в Сумській МДПІ Державної податкової адміністрації в Сумській області, юрисдикція якої поширювалася на територію на територію одного або кількох районів, а станом на 01.11.2024 в штатному розписі Головного управління ДПС у Сумській області відсутня відповідна посада, оскільки Головне управління ДПС у Сумській області відноситься до державного органу юрисдикція якого поширюється на територію однієї області, за довідкою про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця необхідно звернутись до виконавчого органу районної ради.

Позивачка вважає таку відмову протиправною та такою, що порушує її права, а тому звернулася з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, яке охоплює забезпечення у випадках повної, часткової чи тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з причин, що не залежать від них, а також у старості та в інших ситуаціях, визначених законом.

01.05.2016 набрав чинності Закон України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» (далі - Закон № 889-VIII). Частиною другою його Прикінцевих та перехідних положень визнано таким, що втратив чинність, Закон України «Про державну службу» від 16.12.93 № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XII), за винятком статті 37, яка продовжує застосовуватись до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII державні службовці, які на дату набрання чинності цим законом обіймали посади державної служби та мали щонайменше 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій, визначених статтею 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії згідно зі статтею 37 Закону № 3723-XII в порядку, встановленому для осіб зі стажем роботи не менше 20 років на посадах державної служби.

Згідно з пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII особам, які на момент набрання чинності цим законом мають щонайменше 20 років стажу на посадах, що належать до визначених статтею 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України категорій державної служби, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII у порядку, встановленому для осіб із мінімум 20-річним стажем роботи на посадах державних службовців.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статті 26 Закону № 1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону № 1058-IV, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Обчислення пенсій для осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу», проводиться відповідно до Порядку призначення пенсій окремим категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» (далі - Порядок № 622).

Відповідно до пункту 5 Порядку № 622 форму довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджує правління Пенсійного фонду України за погодженням із Міністерством соціальної політики.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям відповідно до пунктів 2, 10, 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про державну службу»» затверджено форми довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), а також для призначення пенсії за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією; і форми довідок для осіб, які мають не менше 20 років стажу на посадах державної служби та на момент виходу на пенсію не займають таких посад.

Пункт 2 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів чи перейменування (відсутності) їхніх посад, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за № 766/30634 (далі - Порядок № 750), визначає, що довідка про заробітну плату для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу» видається особам, які мають право на пенсію відповідно до пункту 3 Порядку № 622.

Згідно з абзацом третім пункту 7 Порядку № 750 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) довідка для призначення пенсії видається державним органом, у якому працювала особа, відповідно до пунктів 4 і 5 Порядку № 622.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 622, якщо державний орган ліквідовано, довідку видає його правонаступник, а у разі відсутності правонаступника або перейменування органу чи посад, зокрема відсутності посад державної служби, така довідка оформлюється у порядку, визначеному Мінсоцполітики за погодженням із Національним агентством з питань державної служби.

Судом встановлено, що 11.10.2004 ОСОБА_1 звільнена з посади першого заступника начальника інспекції-начальника відділу податкового аудиту та валютного контролю Сумської міжрайонної державної податкової інспекції у Сумській області.

Згідно архівної довідки від 21.11.2024, Державна податкова інспекція по Зарічному району м. Суми створена відповідно до Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» (із змінами і доповненнями).

Відповідно до Указу Президента України від 22 серпня 1996 року № 760/96 «Про утворення державних податкових адміністрацій та місцевих державних податкових адміністрацій» та наказу Державної податкової інспекції по Сумській області від 25.11.1996 № 110 25 листопада 1996 року ліквідовано Державну податкову інспекцію по Зарічному району; м. Суми і 26.11.1996 створено Сумську державну податкову адміністрацію Сумської області.

На підставі Закону України від 05 лютого1998 року № 83/98-ВР «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про державну податкову службу України», Сумська державна податкова адміністрація перейменована в Державну податкову інспекцію в м. Суми (21102740).

З метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів», на виконання наказу Міністерства доходів і зборів України від 16.04.2013 № 41 «Про організацію утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів», наказу ДПС України від 03.06.2013 № 28 "Про реорганізацію територіальних органів Державної податкової служби у Сумській області» та наказу Державної податкової інспекції у м. Сумах Сумської області ДПС від 04.06.2013 № 1285 «Про попередження працівників», наказу Державної податкової інспекції у м. Сумах Сумської області Державної податкової служби від 11.07.2013 № 1554 «Про реорганізацію Державної податкової інспекції у м.| Сумах» 12 липня 2013 року утворена Державна податкова інспекція у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області (38724743).

У зв'язку з реорганізацією територіальних органів Міндоходів, з метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 311 «Про утворення територіальних органів державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України», на виконання наказу Державної фіскальної служби України від 13.06.2014 № 41 «Про організацію утворення територіальних органів Державної фіскальної служби», наказу Міністерства доходів і зборів України від 08.12.2014 № 55 «Про реорганізацію окремих територіальних органів Міндоходів у Сумській області», наказу Державної податкової інспекції у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області від 29.12.2014 № 2445; «Про реорганізацію Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області» 24 грудня 2014 року реорганізована Державна податкова інспекція у.м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області шляхом приєднання до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області (39563287).

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби», наказу ДФС від 10.05.2018 № 295 «Про реорганізацію територіальних органів ДФС у Сумській області» Державна податкова інспекція у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області, ЄДРПОУ 39563287, 10 травня 2019 року реорганізована шляхом її приєднання як структурного підрозділу до Головного управління ДФС у Сумській області.

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та від 19 червня 2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» Головне управління ДФС у Сумській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Сумській області.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби», наказу Державної податкової служби України від 30.09.2020 № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» Головне управління ДПС у Сумській області ліквідовано та створено Головне управління ДПС у Сумській області як відокремлений підрозділи ДПС.

30.09.2020 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесені відомості про реєстрацію Головного управління ДПС у Сумській області як відокремленого підрозділу ДГІС України (код 43995469, місцезнаходження: Україна, 40009, Сумська обл., місто Суми, вул.Іллінська, будинок 13).

Пунктом 1 наказу Державної податкової служби від 24.12.2020 №755 «Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій» установлено розпочати з 01.01.2021 здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 № 529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови № 893.

Отже, суд погоджується з позицією позивача, що з 01.01.2021 Головне управління ДПС у Сумській області, як відокремлений підрозділ ДПС, здійснює функції та повноваження Головного управління ДПС у Сумській області, з реалізації повноважень ДПС на території Сумської області, а відтак є його фактичним і процесуальним правонаступником.

Відповідно до частини 2 статті 21-1 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізують державну податкову політику, утворюються без статусу юридичної особи та є органами державної влади.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, яка висловлювалась ним у постановах від 30.12.2020 у справі № 805/4361/17-а, від 10.09.2020 у справі № 420/5772/18, від 10.10.2020 у справі № 804/958/17, від 03.12.2020 у справі № 805/2173/16-а, створення територіальних органів ДПС України як відокремлених підрозділів і їх ліквідація як юридичних осіб публічного права слугували реалізації компетенційного правонаступництва, оскільки саме норми адміністративного права врегулювали умови та порядок передання адміністративної компетенції від повноважень органів Державної фіскальної служби до органів Державної податкової служби.

Таким чином, для встановлення факту правонаступництва суб'єкта владних повноважень визначальним є встановлення або припинення первісного суб'єкта або перехід повністю чи частково його владних функцій до новоствореного.

Відповідач не заперечує той факт, що функції та повноваження припинених Головного управління ДФС у Сумській області як територіального органу Державної фіскальної служби України та Головного управління ДПС у Сумській області як територіального органу Державної податкової служби України, з 01.01.2021 виконує Головне управління ДПС у Сумській області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України.

Отже, з огляду на положення абзацу третього пункту 7 Порядку № 750 та пункту 6 Порядку № 622, повноваження щодо видачі позивачці довідки для призначення пенсії за статтею 37 Закону № 3723-XII належать відповідачу, як правонаступнику майна, прав і обов'язків реорганізованої Сумської МДПІ у Сумській області.

Посилання відповідача на пункт 3 Порядку № 750 як на підставу для відмови у видачі позивачці відповідної довідки суд вважає безпідставним.

Пункт 3 Порядку № 750 визначає, що у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи особи на посаді державної служби було в органі, який на момент призначення пенсії не існує чи в якому перейменовано або відсутні посади, зокрема посади державної служби, довідки для призначення пенсії видають: Міністерство соціальної політики України - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було в державних органах із загальнодержавною юрисдикцією (крім Національного банку України); структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, а також виконавчі органи міських і районних у містах рад (у разі їх утворення) - особам, чиє останнє місце роботи на посаді державної служби було в органах із юрисдикцією на території однієї чи кількох областей, міста Києва або Севастополя, одного чи кількох районів або міст обласного значення, а також в органах місцевого самоврядування.

З аналізу цієї норми випливає, що обов'язок щодо видачі довідки для призначення пенсії особам, останнім місцем роботи яких на посаді державної служби були державні органи з юрисдикцією на територію області чи району, покладається на відповідні підрозділи соціального захисту населення лише у випадку ліквідації такого органу без правонаступника.

Отже, ця норма не може бути застосована до правовідносин, пов'язаних із видачею довідки для призначення пенсії позивачці, яка звільнилася з посади державної служби в Сумській МДПІ у Сумській області, правонаступником якої є відповідач.

Аргументи відповідача щодо відсутності рівнозначної посади державної служби у зв'язку з тим, що повноваження Головного управління ДПС поширюються на територію області, а не району, є безпідставними. Це зумовлено тим, що згідно з пунктом 7 Порядку № 750, якщо в державному органі відсутня або перейменована посада, яку особа займала останньою на державній службі, така посада визначається відповідним органом відповідно до додатка 1 до цього Порядку або за категорією чи підкатегорією з урахуванням юрисдикції органу. У випадку відсутності або перейменування посади державної служби, яку особа обіймала після 01 травня 2016 року, її також визначають згідно з додатком 1 або за відповідною категорією чи підкатегорією, беручи до уваги юрисдикцію державного органу.

Отже, Порядок № 750 регулює питання щодо видачі довідок для призначення пенсії у випадках, коли в державному органі відсутня рівнозначна посада державної служби.

Як наслідок, суд вважає за необхідним визнати протиправною відмову Головного управління ДПС у Сумській області щодо видачі ОСОБА_1 довідок для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 № 3723-XII.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача слід виходити з принципу верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

У випадку коли поданих доказів достатньо для того, щоб зобов'язати суб'єкта владних повноважень прийняти те чи інше рішення чи зробити ту чи іншу дію суд вправі обрати такий спосіб захисту порушеного права.

Слід зазначити, що обраний позивачем спосіб захисту порушених прав позивача не буде втручанням в дискреційні повноваження відповідача, оскільки адміністративний суд у такий спосіб не підміняє інший орган державної влади, а вказує на визначення відповідачу зобов'язання вчинити кореспондуючі праву на належне пенсійне забезпечення позивача дії.

Враховуючи зазначене вище, суд вважає, що для належного захисту прав позивача слід зобов'язати Головне управління ДПС у Сумській області видати ОСОБА_1 довідку про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби.

Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єктів владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та дій, суд приходить до переконання, що адміністративний позов належить задовольнити.

Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за необхідне присудити позивачу за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Сумській області 1211,20 грн. витрат по сплаті судового збору.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Сумській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправною відмову Головного управління ДПС у Сумській області щодо видачі ОСОБА_1 довідок для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII.

Зобов'язати Головне управління ДПС у Сумській області (вул. Іллінська, 13,м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 43995469) видати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) довідку про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Сумській області (вул. Іллінська, 13,м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 43995469) суму сплаченого судового збору в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М. Кунець