Рішення від 16.12.2025 по справі 280/9084/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

16 грудня 2025 року Справа № 280/9084/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого Лазаренка М.С., розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до військової частини НОМЕР_1

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

14.10.2025 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до військової частини НОМЕР_1 (далі по тексту - відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 , що полягала в ненарахуванні на невиплаті сержанту ОСОБА_1 одноразової додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», в розмірі 70 000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання бойових (спеціальних) завдань, за період з 22.03.2024 року по 19.01.2025 року;

- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити сержанту ОСОБА_1 одноразову додаткову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», в розмірі 70 000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання бойових (спеціальних) завдань, за період з 22.03.2024 року по 19.01.2025 року, з відрахуванням військового збору і податку на доходи фізичних осіб з компенсацією сум податку на доходи фізичних осіб відповідно до п. 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 року № 44.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що позивач в період з 22.03.2024 по 19.01.2025 брав участь у заходах необхідних для забезпечення оборони України, захисту населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією рф проти України у складі військової частини загальною тривалістю більше ніж 30 днів, а тому набув право на отримання додаткової винагороди у розмірі 70000 грн за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання таких завдань, відповідно до п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану». Просить позовні вимоги задовольнити.

20.10.2025 ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі № 280/9084/25 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін

Відповідач позовну заяву не визнав. У письмовому відзиві, який надійшов до суду 04.11.2025 посилається на те, що в період з 06.05.2024 по 08.05.2024 та з 19.05.2024 по 22.05.2024 позивач дійсно брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, що сумарно складає 7 днів. Однак, в періоди з 07.08.2024 по 31.08.2024, з 01.09.2024 по 30.09.2024, з 01.10.2024 по 31.10.2024, з 01.11.2024 по 04.11.2024, з 07.11.2024 по 30.11.2024, з 01.12.2024 по 11.12.2024, з 12.01.2025 по 19.01.2025 позивач заступав на бойове чергування на КСП, як медик не перебуваючи безпосередньо на лінії бойового зіткнення з противником, тобто не виконував безпосередньо бойові (спеціальні) завдання під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки), а також на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора в районах ведення воєнних (бойових) дій та на території держави-агресора. Також зазначає про наявні помилки у виданій позивачу довідці №2179/1057 від 25.03.2025 про безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, відсутність (наявність) випадків притягнення до відповідальності та інших особливих обставин, а саме: помилково зазначено період з 22.03.2024 року по 29.03.2024 в частині зазначення року, вірно з 22.03.2023 по 29.03.2023; в період з 02.06.2024 по 05.06.2024 позивач не міг брати участь у бойових діях, оскільки з 31.05.2024 по 20.06.2024 позивач знаходився на стаціонарному лікуванні у зв'язку з пораненням; в період з 07.08.2024 (замість помилково зазначеного в довідці 08.08.2024) по 31.08.2024 позивач виконував бойове розпорядження командира військової частини НОМЕР_1 , перебував на КСП роти та виконував задачі медика не перебуваючи на лінії бойового зіткнення з противником. За таких обставин, вважає, що підстави для виплати позивачу одноразової винагороди у розмірі 70000 грн відсутні.

10.11.2025 від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій заперечено проти доводів відповідача щодо участі позивача бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій. Зазначено, що до обов'язків позивача входило: проведення виходів на лінію бойового зіткнення з метою надання першої медичної допомоги та евакуації поранених побратимів, а також евакуація тіл загиблих саме з позицій лінії бойового зіткнення. Додатково в умовах бойової обстановки Позивач виконував доставку медикаментів, боєприпасів, води та продуктів харчування безпосередньо на лінію бойового зіткнення. Вважає маніпулятивними твердження відповідача щодо перебування позивача під час бойового чергування на КСП, оскільки фактично він знаходився на лінії бойового зіткнення з противником на відстані виконання бойових завдань військовою частиною. Також, у зв'язку з допущеними помилками в довідці №2179/1057 від 25.03.2025 в частині зазначення безпосередньої участі позивача у бойових діях визначив позовні вимоги в межах періодів: 06.05.2024 по 08.05.2024, з 19.05.2024 по 22.05.2024, 07.08.2024 по 31.08.2024, з 01.09.2024 по 30.09.2024, з 01.10.2024 по 31.10.2024, з 01.11.2024 по 04.11.2024, з 07.11.2024 по 30.11.2024, з 01.12.2024 по 11.12.2024, з 12.01.2025 по 19.01.2025.

Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).

Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги, судом встановлено наступне.

Позивач в період з 14.06.2022 по 23.04.2025 проходив військову службу за мобілізацією у складі військової частини НОМЕР_1 .

Відповідно довідки командира військової частини НОМЕР_1 від 25.03.2025 № 2179/1057 про безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, відсутність (наявність) випадків притягнення до відповідальності та інших особливих обставин (з урахуванням наявних в матеріалах справи письмових пояснень командира військової частини НОМЕР_1 щодо наявних помилок) позивач:

- дійсно в період з 06.05.2024 року по 08.05.2024 року брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, перебуваючи в Донецькій області. Волновахський район н.п. Старомайорське;

- дійсно в період з 19.05.2024 року по 22.05.2024 року брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, перебуваючи в Донецькій області. Волновахський район н.п. Старомайорське;

- дійсно в період з 07.08.2024 року по 31.08.2024 року брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, перебуваючи в АДРЕСА_1 (згідно пояснень командира військової частини НОМЕР_1 позивач заступав на бойове чергування на КСП роти як медик не перебуваючи безпосередньо на лінії бойового зіткнення з противником);

- дійсно в період з 01.09.2024 року по 30.09.2024 року брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, перебуваючи в Донецькій області. Покровський район, н.п. Воздвиженка;

- дійсно в період з 01.10.2024 року по 31.10.2024 року брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, перебуваючи в Донецькій області. Покровський район, н.п. Воздвиженка;

- дійсно в період з 01.11.2024 року по 04.11.2024 року брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, перебуваючи Донецької області. Покровський район, місто Курахове;

- дійсно в період з 07.11.2024 року по 30.11.2024 року брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, перебуваючи в Донецької області. Покровський район, місто Курахове;

- дійсно в період з 01.12.2024 року по 11.12.2024 року брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, перебуваючи в Донецької області. Покровський район, н.п. Дачне;

- дійсно в період з 12.01.2025 року по 19.01.2025 року брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій, перебуваючи в Донецької області. Покровський район, н.п. Дачне.

Згідно наявних відомостей про нараховане та виплачене грошове забезпечення за період з січня 2024 року по вересень 2025 року (видана військовою частиною НОМЕР_1 довідка про грошове забезпечення та розрахункові картки за 2024 та 2025 роки) позивачу, зокрема, виплачено додаткову винагороду у розмірі 100000 грн пропорційно до кількості днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» з періоди:

- з 06.05.2024 по 08.05.2024 - 9677,42 грн;

- з 19.05.2024 по 22.05.2024 - 12903,23 грн;

- з 07.08.2024 по 31.08.2024 - 80645,16 грн;

- з 01.09.2024 по 30.09.2024 - 100 000,00 грн;

- з 01.10.2024 по 30.10.2024 - 100 000,00 грн;

- з 01.11.2024 по 04.11.2024 - 13333,33 грн;

- з 07.11.2024 по 30.11.2024 - 80000,00 грн;

- з 01.12.2024 по 11.12.2024 - 35483,87 грн;

- з 12.01.2025 по 19.01.2025 - 25806,45 грн.

На адвокатське звернення представників позивача відповідач листами № 2179/2702 від 16.09.2025 та № 2179/2703 від 16.09.2025 повідомив, що грошове забезпечення було виплачено у повному обсязі.

Не погодившись з бездіяльністю відповідача, яка виразилась у невиплаті позивачу одноразової винагороди в розмірі 70 000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання бойових (спеціальних) завдань під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII (далі Закон №2011-XI). Зокрема, вказаний Закон визначає порядок, умови, склад, розміри виплати грошового забезпечення. Так, абзацом 1 частини першої статті 9 цього Закону №2011-XI передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною першою статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII (далі - Закон №2011-ХІІ) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану» у зв'язку з військовою агресією російської федерації в Україні введений воєнний стан з 24.02.2022, який неодноразово продовжувався та триває до теперішнього часу.

На виконання Указів Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та №69/2022 «Про загальну мобілізацію», Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 прийнята Постанова №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі - Постанова №168)

Абзацом другим пункту 1-1 Постанови №168 зі змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ №419 від 12.04.2024 (застосовується з 1 квітня 2024 року), установлено, що на період воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії. Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації. Державної спеціальної служби транспорту (далі військовослужбовці), які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, щомісяця виплачується додаткова винагорода у розмірі 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. У разі виконання бойових (спеціальних) завдань під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до ротного опорного пункту включно, а також на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора в районах ведення воєнних (бойових) дій та на території противника військовослужбовцям додатково виплачується одноразова винагорода в розмірі 70000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання таких завдань .

Згідно з абзацом першим пункту 1-2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ №419 від 12.04.2024, що застосовується з 1 квітня 2024 року, установлено, що виплата додаткової винагороди та одноразової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Особливості виплати одноразової винагороди на період дії воєнного стану визначено розділом XXXVII «Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260, пунктами 1-2 якого передбачено, що на період воєнного стану військовослужбовцям додатково виплачується одноразова винагорода згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» в розмірі 70 000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання бойових (спеціальних) завдань:

під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до ротного опорного пункту включно;

на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України;

на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора в районах ведення воєнних (бойових) дій;

на території противника.

Як встановлено судом, позивачу в періоди з 06.05.2024 по 08.05.2024, з 19.05.2024 по 22.05.2024, з 07.08.2024 по 31.08.2024, з 01.09.2024 по 30.09.2024, з 01.10.2024 по 30.10.2024, з 01.11.2024 по 04.11.2024, з 07.11.2024 по 30.11.2024,з 01.12.2024 по 11.12.2024, з 12.01.2025 по 19.01.2025 нараховувалась та виплачувалась додаткова винагорода відповідно до п. 1-1 Постанови №168 у розмірі 100000 грн пропорційно до кількості днів безпосередньої участі у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій.

Крім того, довідкою командира військової частини НОМЕР_1 від 25.03.2025 № 2179/1057 підтверджено, що позивач дійсно брав безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій у вищезазначені періоди.

Вищезазначені обставини повністю підтверджують безпосередню участь позивача у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебування його безпосередньо в районах їх здійснення.

З урахуванням змін до Постанови КМУ №168, внесених згідно з Постановою КМУ №419 від 12.04.2024, що застосовується з 1 квітня 2024 року, позивач має право на отримання додатково (до 100000 грн.) одноразової винагороди в розмірі 70000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання таких завдань.

Разом з цим, відповідачем така додаткова одноразова винагорода позивачу не виплачена.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність у позивача права на отримання одноразової додаткової винагороди відповідно п. 1-1 Постанови № 168 у розмірі 70000,00 грн за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання бойових (спеціальних) завдань, за періоди з 06.05.2024 по 08.05.2024, з 19.05.2024 по 22.05.2024, з 07.08.2024 по 31.08.2024, з 01.09.2024 по 30.09.2024, з 01.10.2024 по 30.10.2024, з 01.11.2024 по 04.11.2024, з 07.11.2024 по 30.11.2024,з 01.12.2024 по 11.12.2024, з 12.01.2025 по 19.01.2025.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу одноразову додаткову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», в розмірі 70000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання бойових (спеціальних) завдань за періоди з 06.05.2024 по 08.05.2024, з 19.05.2024 по 22.05.2024, з 07.08.2024 по 31.08.2024, з 01.09.2024 по 30.09.2024, з 01.10.2024 по 30.10.2024, з 01.11.2024 по 04.11.2024, з 07.11.2024 по 30.11.2024,з 01.12.2024 по 11.12.2024, з 12.01.2025 по 19.01.2025.

Щодо вимог позивача в частині виплати грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового начальницького складу, суд зазначає наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 року №44 (у редакції постанови КМУ від 21.08.2019 року № 799) затверджено Порядок виплати щомісячної грошової компенсації суми податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу.

Відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року №44, грошова компенсація виплачується громадянам України, які відповідно до законодавства мають статус військовослужбовця, поліцейського або є особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, ДСНС, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, співробітникам Служби судової охорони, а також особам, звільненим із служби, для відшкодування утриманих сум податку з їх грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, право на які вони набули у зв'язку з виконанням обов'язків під час проходження служби.

Виплата грошової компенсації здійснюється установами (організаціями, підприємствами), що утримують військовослужбовців, поліцейських та осіб рядового і начальницького складу, за рахунок відповідних коштів, які є джерелом доходів цих осіб, шляхом рівноцінного та повного відшкодування втрат частини грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби (далі - грошове забезпечення), що пов'язані з утриманням податку з доходів фізичних осіб у порядку та розмірах, визначених Законом України Про податок з доходів фізичних осіб (п.3).

Згідно з п. 4 Порядку №44 виплата грошової компенсації військовослужбовцям, поліцейським та особам рядового і начальницького складу здійснюється одночасно з виплатою їм грошового забезпечення.

Таким чином, питання здійснення грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат вирішується під час виплати такого грошового забезпечення, зважаючи на що позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню як передчасні.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10.02.2010, заява 4909/04, відповідно до пункту 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Згідно з частиною 1 та 2 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

У зв'язку із тим, що позивач звільнений від сплати судового збору за даним позовом, інших пов'язаних з розглядом справи витрат не заявлено, а тому розподіл судових витрат на підставі ст. 139 КАС України не здійснюється.

Керуючись статтями 2, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) до військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 , що полягала в ненарахуванні на невиплаті ОСОБА_1 одноразової додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», в розмірі 70 000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання бойових (спеціальних) завдань за періоди з 06.05.2024 по 08.05.2024, з 19.05.2024 по 22.05.2024, з 07.08.2024 по 31.08.2024, з 01.09.2024 по 30.09.2024, з 01.10.2024 по 30.10.2024, з 01.11.2024 по 04.11.2024, з 07.11.2024 по 30.11.2024,з 01.12.2024 по 11.12.2024, з 12.01.2025 по 19.01.2025.

Зобов'язати військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову додаткову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», в розмірі 70000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання бойових (спеціальних) завдань за періоди з 06.05.2024 по 08.05.2024, з 19.05.2024 по 22.05.2024, з 07.08.2024 по 31.08.2024, з 01.09.2024 по 30.09.2024, з 01.10.2024 по 30.10.2024, з 01.11.2024 по 04.11.2024, з 07.11.2024 по 30.11.2024,з 01.12.2024 по 11.12.2024, з 12.01.2025 по 19.01.2025.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі та підписано суддею 16.12.2025.

Суддя М.С. Лазаренко