Рішення від 15.12.2025 по справі 380/15296/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/15296/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 грудня 2025 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хоми О.П., розглянувши у письмовому провадженні у м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Приватного підприємства «АРТ-МОДУЛЬ» про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (далі - позивач, ГУ ДСНС у Львівській області) звернулося до суду з позовом до Приватного підприємства «АРТ-МОДУЛЬ» (далі - відповідач, ПП «АРТ-МОДУЛЬ»), в якому просить зупинити експлуатацію частини нежитлових приміщень торгівельно-складського комплексу та столярної майстерні загальною площею 913,2 кв. м Приватного підприємства «АРТ-МОДУЛЬ» за адресою: Україна, Львівська область, Львівський район, село Ков'ярі, вулиця Ковирська, 62, до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки.

Позовні вимоги обґрунтовано такими обставинами. За адресою: вулиця Ковирська, 62, село Ков'ярі, Львівський район, Львівська область, Україна, 09.06.2025 виникла пожежа, що зафіксовано в акті про пожежу. Керуючись абзацом 11 пункту 3 розділу V наказу МВС України від 24.07.2017 № 621 «Про затвердження Порядку спільних дій Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України під час проведення огляду місця пожежі, виявлення, припинення, попередження та розслідування кримінальних правопорушень та інших подій, пов'язаних з пожежами» уповноважена посадова особа оформила висновок про причину виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025, згідно з яким причиною виникнення пожежі став недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів. У висновку зафіксовано порушення приписів Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України № 1417 від 30.12.2024 та інших нормативно-правових актів, стандартів, норм і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки. Позивач стверджує, що виявлені порушення створюють реальну та безпосередню загрозу життю та здоров'ю людей, які можуть перебувати у вказаній будівлі, а також ризик повторного виникнення пожежі з більш тяжкими наслідками. Позивач наголошує, що подальша експлуатація відповідачем частини нежитлових приміщень торгівельно-складського комплексу та столярної майстерні загальною площею 913,2 кв.м за наявності виявлених порушень є неможливою та небезпечною. Позивач, керуючись своїми повноваженнями, визначеними Кодексом цивільного захисту України, звернувся до адміністративного суду із цим позовом як єдиним можливим та ефективним заходом реагування, спрямованим на захист публічних інтересів та запобігання надзвичайним ситуаціям. Просить позов задовольнити.

Відповідач щодо задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, суть яких полягає в тому, що ПП «АРТ-МОДУЛЬ» усунуло більшість порушень, зазначених у висновку про причини виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025. Вказане підтверджує актом № 3 від 04.09.2025, складеним за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Також підприємство отримало припис від 09.09.2025 № 2 і продовжує усувати порушення у сфері техногенної та пожежної безпеки, зазначені у висновку позивача про причину виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025. Зазначає, що підприємство займається розробкою проекту та технічних можливостей для влаштування внутрішнього протипожежного водопроводу (пожежні кран-комплекти) відповідно до вимог ДБН В.2.5-64-2012 «Внутрішній водопровід та каналізація» (п. 4 розділу І ППБУ); та забезпечення об'єкту зовнішнім протипожежним водопостачанням відповідно до вимог ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування». Також ПП «АРТ-МОДУЛЬ» (Замовник) 23.08.2025 уклало з ТОВ «КОМПАНІЯ «ВСЕСВІТ КОМФОРТУ» (Виконавець) договір № 030931, відповідно до п.1.1 якого замовник доручає, в виконавець зобов'язується виконати виготовлення проектної документації на: систему внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопроводу на об'єкті: торгово-складський корпус та столярна майстерня в с. Ков'ярі. Після усунення вищевказаних порушень позивач вказує про можливість подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (ст. 57 Кодексу цивільного захисту України). Вважає, що відсутні підстави для зупинення експлуатації частини нежитлових приміщень торгівельно-складського комплексу та столярної майстерні. Просить у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою від 30.07.2025 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін.

Відповідач 19.09.2025 (вх. № 75261) ) подав відзив на позовну заяву, в якому заявив клопотання про зупинення провадження у справі та надання часу для примирення.

Ухвалою від 15.12.2025 відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі.

Суд, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Між ОСОБА_1 (Орендодавцем) та ПП «АРТ-МОДУЛЬ» (Орендарем), від імені якого діє директор Костецький Володимир Григорович, 01.03.2025 було укладено договір оренди нерухомого майна на строк до 31.12.2026, предметом якого є частина нежитлових приміщень торгівельно-складського комплексу та столярної майстерні, а саме (згідно з технічним паспортом): виставковий зал площею 28,0 кв.м, вбиральня площею 2,3 кв.м, душова площею 3,2 кв.м, жіночий гардероб площею 4,3 кв.м, коридор площею 9,3 кв.м, чоловічий гардероб площею 26,7 кв.м, душова площею 4,1 кв.м, виробничий цех площею 594,2 кв.м, тамбур-шлюз площею 4,7 кв.м, приміщення для лакування 29,5 кв.м, приміщення сушки 33,1 кв.м, слюсарна майстерня площею 35,6 кв.м, котельня площею 44,8 кв.м, пр. готової продукції площею 25,0 кв.м, сушильна камера площею 33,9 кв.м, сушильна камера 34,5 кв.м, загальна площа яких становить 913,2 кв.м за адресою: Львівська область, Пустомитівський район, село Ков'ярі, вулиця Ковирська, 62.

Згідно з актом пожежі від 09.06.2025, у столярному цеху з виготовлення виробів з деревини за адресою вул. Ковирська, 62, село Ков'ярі, Львівський район, Львівська область, 09.06.2025 виникла пожежа. Власником об'єкта пожежі є ОСОБА_1 , а орендарем - ПП «АРТ-МОДУЛЬ» в особі директора ОСОБА_2 . В ході пожежі знищено дах площею 300 кв.м, генератор, перекриття площею 300 кв.м, що належить ОСОБА_1 , пошкоджено стіни площею 200 кв.м, що належать ОСОБА_1 , 8 куб.м дошки, що належить ПП «АРТ-МОДУЛЬ». Причина пожежі встановлювалася.

Згідно з висновком про причини виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025, пожежа, яка виникла у торгівельно-складському комплексі із столярною майстернею ПП «АРТ-МОДУЛЬ», за адресою 81134, Львівська область, Львівський район, Солонківська територіальна громада, с. Ков'ярі, вул. Ковирська, 62, могла виникнути через причину недоліку конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

Відповідно до пункту 8 висновку про причину виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025, було встановлено такі порушення (невиконання) вимог законодавства у сфері пожежної безпеки на об'єкті пожежі:

- пожежний щит не укомплектований засобами пожежогасіння згідно норм належності. До комплекту засобів пожежогасіння, які розміщуються на пожежному щиті, входять: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт. (п. 3.11 розділу V ППБУ);

- в цеху по виробництву дерев'яних виробів зберігаються лісоматеріали в кількості, що перевищує змінну потребу (п. 7.24 розділу VІ ППБУ);

- пожежна безпека не забезпечується шляхом проведення технічних засобів, спрямованих на забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, а саме: у будівлі не влаштовано внутрішній протипожежний водопровід (пожежні кран-комплекти) у відповідності до вимог ДБН В.2.5-64-2012 «Внутрішній водопровід та каналізація» (п. 4 розділу І ППБУ);

- під час експлуатації об'єкта допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах, а саме: цех по виробництву дерев'яних виробів не відокремлений від суміжних приміщень протипожежними дверима із відповідними межами вогнестійкості (п. 2.3 розділу ІІІ ППБУ);

- пожежна безпека не забезпечується шляхом проведення технічних засобів, спрямованих на забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, а саме: об'єкт не забезпечено зовнішнім протипожежним водопостачанням у відповідності до вимог ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування» (п. 4 розділу І, п. 22 розділу ІІ ППБУ);

- приміщення та територію не в повній мірі забезпечено відповідними знаками безпеки. Знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ EN ISO 7010:2019 «Графічні символи. Кольори та знаки безпеки. Зареєстровані знаки безпеки» (п. 8 розділу ІІ ППБУ);

- посадові особи та працівники не пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 року №444 «Про затвердження порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (п. 16 розділу ІІ ППБУ);

- не здійснено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15 січня 2018 року № 25, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23 лютого 2018 року за № 225/31677, а також ДСТУ 4297-2004 «Технічне обслуговування вогнегасників. Загальні технічні вимоги» (п. 3.17 розділу V ППБУ);

- дерев'яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) деревообробного цеху не оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності. (п.2.5 розділу ІІІ ППБУ);

- не проведено заміри опору ізоляції і перевірки спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання. (п.1.20 розділ ІV ППБУ);

- відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (ст. 57 Кодексу цивільного захисту України).

За результатами огляду місця пожежі, 10.06.2025 було складено постанову серії ЛВ № 002210/84 про накладення на директора ПП «АРТ-МОДУЛЬ» ОСОБА_2 адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 175-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді штрафу в сумі 2550 грн та постанову серії ЛВ № 002209/83 про накладення на директора ПП «АРТ-МОДУЛЬ» ОСОБА_2 адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді штрафу в сумі 3400 грн. Директор ПП «АРТ-МОДУЛЬ» Костецький В.Г. 12.06.2025 сплатив штрафи і виконав постанови.

ПП «АРТ-МОДУЛЬ» 12.08.2025 звернулося з листом до відповідача щодо проведення позапланової перевірки щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки згідно з висновком про причини виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025.

Львівське районне управління ГУ ДСНС України у Львівській області із 03.09.2025 по 04.09.2025 провело позапланову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки ПП «АРТ-МОДУЛЬ» за адресою розташування об'єкта перевірки: 81131, Львівська область, Львівський район, с. Ков'ярі, вул. Ковирська, 62.

За результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки складено акт № 3 від 04.09.2025 та припис № 2 від 09.09.2025, відповідно до якого встановлено такі порушення, які необхідно усунути:

- пожежна безпека не забезпечується шляхом проведення технічних засобів, спрямованих на забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, а саме: об'єкт не забезпечено зовнішнім протипожежним водопостачанням відповідно до вимог ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування» (п. 4 розділу І, п. 22 розділу ІІ ППБУ);

- пожежна безпека не забезпечується шляхом проведення технічних засобів, спрямованих на забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, а саме: у будівлі не влаштовано внутрішній протипожежний водопровід (пожежні кран-комплекти) відповідно до вимог ДБН В.2.5-64-2012 «Внутрішній водопровід та каналізація» (п. 4 розділу І ППБУ);

- під час експлуатації об'єкта допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах, а саме: цех по виробництву дерев'яних виробів не відокремлений від суміжних приміщень протипожежними дверима із відповідними межами вогнестійкості (п. 2.3 розділу ІІІ ППБУ);

- відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (ст. 57 Кодексу цивільного захисту України).

Оскільки продовження експлуатації частини нежитлових приміщень торгівельно-складського комплексу та столярної майстерні Приватного підприємства «АРТ-МОДУЛЬ» за адресою: Україна, Львівська область, Львівський район, село Ков'ярі, вулиця Ковирська, 62, з порушеннями вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки, які встановлені у висновку про причину виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025, створюють безпосередню загрозу виникнення повторної пожежі, несуть загрозу життю та здоров'ю людей, позивач звернувся з ц им позовом до суду.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу з надзвичайних ситуацій, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1052 (далі - Положення № 1052 ) Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Підпунктом 2 пункту 3 Положення № 1052 визначено, що основними завданнями ДСНС є, зокрема, здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

Статтею 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V) встановлено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідно до підпункту 27 пункту 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (далі - ГУ ДСНС у Львівській області), затвердженого наказом ДСНС України № 3 від 04.02.2013 (у редакції наказу ДСНС від 12.11.2018 № 661) (далі - Положення № 3), ГУ ДСНС у Львівській області відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території організовує і здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання.

Відповідно до підпункту 44 пункту 4 Положення № 3 ГУ ДСНС у Львівській області відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території бере участь у розслідуванні пожеж, причин виникнення надзвичайних ситуацій та невиконання запобіжних заходів, а також проведенні оцінки дій органів управління і сил щодо організації та проведення ними рятувальних та інших невідкладних робіт.

Згідно з пунктом 48 частини 2 статті 17-1 Кодексу цивільного захисту України (далі - КЦЗ України) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту: звертається до адміністративного суду щодо допущення уповноважених посадових осіб до проведення планових або позапланових перевірок (у разі їх недопущення з підстав інших, ніж передбачені Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»), а також щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, у разі якщо такі порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, з інших підстав, визначених законом.

Відповідно до частини 1 статті 68 КЦЗ України посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.

Згідно з частиною 2 статті 68 КЦЗ України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Як встановлено у частині 1 статті 70 КЦЗ України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:

1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, нормами і правилами;

2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;

3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від вимог, визначених нормативно-правовими актами або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;

4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;

5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;

6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;

7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами;

8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації аварій та їх наслідків;

9) відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;

10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання;

11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.

Згідно із частиною 2 статті 70 КЦЗ України повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Відповідно до пункту 3 Порядку обліку пожеж та їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2003 № 2030 (далі - Порядок № 2030) ДСНС здійснюється єдиний облік пожеж з метою проведення аналізу причин та умов виникнення пожеж, визначення витрат на їх гасіння, оцінки стану пожежної безпеки населених пунктів та об'єктів, прогнозування ситуації та розроблення превентивних заходів для недопущення пожеж та загибелі чи травмування людей, запобігання знищенню матеріальних цінностей (майна) та захисту від пожеж довкілля, створення умов для їх гасіння.

Суд встановив із акта пожежі від 09.06.2025, що у столярному цеху з виготовлення виробів з деревини за адресою вул. Ковирська, 62, село Ков'ярі, Львівський район, Львівська область, 09.06.2025 виникла пожежа. Власником об'єкта пожежі є ОСОБА_1 , а орендарем - ПП «АРТ-МОДУЛЬ» в особі директора ОСОБА_2 .

Відповідно до частини 2 статті 55 КЦЗ України забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.

Згідно частини 11 статті 55 КЦЗ України власники земельної ділянки та іншого об'єкта нерухомого майна або наймачі (орендарі) земельної ділянки та іншого об'єкта нерухомого майна, керівники суб'єктів господарювання та їх працівники (робітники), що порушують (не виконують) встановлені законодавством вимоги пожежної безпеки, несуть відповідальність відповідно до закону.

Відповідач є суб'єктом господарювання, а тому за приписами статті 20 КЦЗ України, зокрема, забезпечує виконання заходів у сфері цивільного захисту на об'єктах суб'єкта господарювання; здійснює навчання працівників діям у надзвичайних ситуаціях та в умовах особливого періоду, у тому числі правилам техногенної та пожежної безпеки; забезпечує виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки; утримує у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту, недопущення їх використання не за призначенням; забезпечує виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки; здійснює заходи для забезпечення власних об'єктів нерухомого майна засобами цивільного захисту, у тому числі системами протипожежного захисту; здійснює виконання інших завдань і заходів у сфері цивільного захисту, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

Відповідно до пунктів 32-33 частини 1 статті 2 КЦЗ України, пожежа - неконтрольований процес знищування або пошкодження вогнем майна, під час якого виникають чинники, небезпечні для істот та навколишнього природного середовища; пожежна безпека - відсутність неприпустимого ризику виникнення і розвитку пожеж та пов'язаної з ними можливості завдання шкоди живим істотам, матеріальним цінностям і довкіллю.

Відповідно до пункту 43 частини 1 статті 2 КЦЗ України техногенна безпека - відсутність ризику виникнення аварій та/або катастроф на потенційно небезпечних об'єктах, а також у суб'єктів господарювання, що можуть створити реальну загрозу їх виникнення. Техногенна безпека характеризує стан захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Забезпечення техногенної безпеки є особливою (специфічною) функцією захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Згідно з пунктом 26 частини 1 статті 2 КЦЗ України небезпечний чинник - це складова частина небезпечного явища (пожежа, вибух, викидання, загроза викидання небезпечних хімічних, радіоактивних і біологічно небезпечних речовин) або процесу, що характеризується фізичною, хімічною, біологічною чи іншою дією (впливом), перевищенням нормативних показників і створює загрозу життю та/або здоров'ю людини.

Суд зазначає, що в контексті вищенаведених норм настання реальної загрози життю та здоров'ю людей слід пов'язувати з обставинами, які можуть призвести до займання, розповсюдження вогню, виникнення аварій (катастроф) та з впливом небезпечних факторів, які породжують вказані явища.

Отже, пожежі відносяться до надзвичайних ситуацій, а загроза життю та здоров'ю людей виникає не лише при наявності порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що безпосередньо можуть до неї призвести, але й за наявності інших порушень по нездійсненню заходів щодо захисту людей від шкідливого впливу небезпечних чинників при вже виниклій пожежі або підвищують ризик розвитку пожеж.

Відповідно до пункту 7 Порядку № 2030 документом, що засвідчує факт пожежі, є акт про пожежу (далі - акт) за формою згідно з додатком 1, який складається на місці пожежі уповноваженою посадовою особою ДСНС. До акта вносяться дані, встановлені за результатами огляду місця пожежі та опитування власника (користувача) та/або балансоутримувача об'єкта пожежі (постраждалого) чи його представника, осіб, які є очевидцями (свідками) пожежі.

Уповноваженою посадовою особою позивача у відповідності до абзацу 11 пункту 3 розділу V наказу МВС України від 24.07.2017 № 621 «Про затвердження Порядку спільних дій Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України під час проведення огляду місця пожежі, виявлення, припинення, попередження та розслідування кримінальних правопорушень та інших подій, пов'язаних з пожежами» оформлено акт про пожежу від 09.06.2025 та висновок про причину виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025.

Згідно абзацом 6 пункту 3 розділу V наказу МВС України від 24.07.2017 № 621 «Про затвердження Порядку спільних дій Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України під час проведення огляду місця пожежі, виявлення, припинення, попередження та розслідування кримінальних правопорушень та інших подій, пов'язаних з пожежами» уповноважена посадова особа територіального органу ДСНС: встановлює стан і ефективність спрацювання засобів та систем протипожежного захисту, що є на об'єкті, виконання вимог пожежної безпеки, приписів та постанов посадових осіб ДСНС, якщо такі виносилися.

Згідно з пунктом 8 висновку про причину виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025, було встановлено такі порушення (невиконання) вимог законодавства у сфері пожежної безпеки на об'єкті пожежі:

- пожежний щит не укомплектований засобами пожежогасіння згідно норм належності. До комплекту засобів пожежогасіння, які розміщуються на пожежному щиті, входять: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт. (п. 3.11 розділу V ППБУ);

- в цеху по виробництву дерев'яних виробів зберігаються лісоматеріали в кількості, що перевищує змінну потребу (п. 7.24 розділу VІ ППБУ);

- пожежна безпека не забезпечується шляхом проведення технічних засобів, спрямованих на забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, а саме: у будівлі не влаштовано внутрішній протипожежний водопровід (пожежні кран-комплекти) у відповідності до вимог ДБН В.2.5-64-2012 «Внутрішній водопровід та каналізація» (п. 4 розділу І ППБУ);

- під час експлуатації об'єкта допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах, а саме: цех по виробництву дерев'яних виробів не відокремлений від суміжних приміщень протипожежними дверима із відповідними межами вогнестійкості (п. 2.3 розділу ІІІ ППБУ);

- пожежна безпека не забезпечується шляхом проведення технічних засобів, спрямованих на забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, а саме: об'єкт не забезпечено зовнішнім протипожежним водопостачанням у відповідності до вимог ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування» (п. 4 розділу І, п. 22 розділу ІІ ППБУ);

- приміщення та територію не в повній мірі забезпечено відповідними знаками безпеки. Знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ EN ISO 7010:2019 «Графічні символи. Кольори та знаки безпеки. Зареєстровані знаки безпеки» (п. 8 розділу ІІ ППБУ);

- посадові особи та працівники не пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 року №444 «Про затвердження порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (п. 16 розділу ІІ ППБУ);

- не здійснено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15 січня 2018 року № 25, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23 лютого 2018 року за № 225/31677, а також ДСТУ 4297-2004 «Технічне обслуговування вогнегасників. Загальні технічні вимоги» (п. 3.17 розділу V ППБУ);

- дерев'яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) деревообробного цеху не оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності. (п.2.5 розділу ІІІ ППБУ);

- не проведено заміри опору ізоляції і перевірки спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання. (п.1.20 розділ ІV ППБУ);

- відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (ст. 57 Кодексу цивільного захисту України).

Вказані порушення безумовно створюють загрозу для життя і здоров'я працівників та інших людей, що можуть там перебувати.

Суд звертає увагу, що визначення поняття порушення, яке створює загрозу життю та/або здоров'ю людей, є оціночним. Водночас, на переконання суду, всі порушення протипожежних норм в тій чи іншій мірі створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Суд зауважує, що відповідач вживає відповідні заходи щодо усунення порушень, встановлених у висновку про причину виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025:

- «пожежний щит не укомплектований засобами пожежогасіння згідно норм належності. До комплекту засобів пожежогасіння, які розміщуються на пожежному щиті, входять: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт. (п. 3.11 розділу V ППБУ)» - пожежний щит укомплектований засобами пожежогасіння згідно норм належності. До комплекту засобів пожежогасіння, які розміщуються на пожежному щиті, входять: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., протипожежне покривало 1 шт., багор або лом та гак - 2 шт., лопати - 2 шт., сокири - 2 шт.;

- «в цеху по виробництву дерев'яних виробів зберігаються лісоматеріали в кількості, що перевищує змінну потребу (п. 7.24 розділу VІ ППБУ)» - в цеху по виробництву дерев'яних виробів приведено но норми кількість лісоматеріалів, що не перевищує змінну потребу;

- «під час експлуатації об'єкта допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах, а саме: цех по виробництву дерев'яних виробів не відокремлений від суміжних приміщень протипожежними дверима із відповідними межами вогнестійкості (п. 2.3 розділу ІІІ ППБУ)» - цех по виробництву дерев'яних виробів відокремлений від суміжних приміщень протипожежними дверима із відповідними межами вогнестійкості (згідно з технічним паспортом дверей протипожежних металевих ДМП-І - межа вогнестійкості ЕІ-30, сертифікат відповідності серії ТМС № 013584, зареєстровано реєстрі за № UA.Р.000058-25);

- «приміщення та територію не в повній мірі забезпечено відповідними знаками безпеки. Знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ EN ISO 7010:2019 «Графічні символи. Кольори та знаки безпеки. Зареєстровані знаки безпеки» (п. 8 розділу ІІ ППБУ)» - приміщення та територію забезпечено відповідними знаками безпеки, що відповідають ДСТУ EN ISO 7010:2019 «Графічні символи. Кольори та знаки безпеки. Зареєстровані знаки безпеки»;

- «посадові особи та працівники не пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 року №444 «Про затвердження порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (п. 16 розділу ІІ ППБУ)» - посадові особи та працівники пройшли навчання з питань пожежної безпеки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 року № 444 «Про затвердження порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», що підтверджується посвідченнями № 003741 (реєстраційний №2300014 від 16.02.2023), №003742 (реєстраційний №2300015 від 16.02.2023);

- «не здійснено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15 січня 2018 року № 25, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23 лютого 2018 року за № 225/31677, а також ДСТУ 4297-2004 «Технічне обслуговування вогнегасників. Загальні технічні вимоги» (п. 3.17 розділу V ППБУ)» - здійснено технічне обслуговування вогнегасників, що підтверджується актом надання послуг № 817 від 13.08.2025;

- «дерев'яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) деревообробного цеху не оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності. (п.2.5 розділу ІІІ ППБУ)» - виконання робіт з вогнезахисного обробляння підтверджується актом перевірки відповідності вогнезахисної обробки від 08.08.2025;

- «не проведено заміри опору ізоляції і перевірки спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання. (п.1.20 розділ ІV ППБУ)» - проведено заміри опору ізоляції електропроводок і електрообладнання, опору заземляючих пристроїв, опору зв'язку між електрообладнанням і заземляючими пристроями, що підтверджується технічним звітом, виконаним Електротехнічною лабораторією ТзОВ «Компанія «Всесвіт комфорту».

Також між ПП «АРТ-МОДУЛЬ» (Замовник) 23.08.2025 укладено з ТОВ «КОМПАНІЯ «ВСЕСВІТ КОМФОРТУ» (Виконавець) договір № 030931, відповідно до п.1.1 якого замовник доручає, в виконавець зобов'язується виконати виготовлення проектної документації на: систему внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопроводу на об'єкті: торгово-складський корпус та столярна майстерня в с. Ков'ярі.

Суд встановив, що ПП «АРТ-МОДУЛЬ» 12.08.2025 звернулося з листом до відповідача щодо проведення позапланової перевірки щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки згідно з висновком про причини виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025.

Львівське районне управління ГУ ДСНС України у Львівській області із 03.09.2025 по 04.09.2025 провело позапланову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки ПП «АРТ-МОДУЛЬ» за адресою розташування об'єкта перевірки: 81131, Львівська область, Львівський район, с. Ков'ярі, вул. Ковирська, 62.

За результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки складено акт № 3 від 04.09.2025 та припис № 2 від 09.09.2025, відповідно до якого встановлено такі порушення, які необхідно усунути:

- пожежна безпека не забезпечується шляхом проведення технічних засобів, спрямованих на забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, а саме: об'єкт не забезпечено зовнішнім протипожежним водопостачанням відповідно до вимог ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування» (п. 4 розділу І, п. 22 розділу ІІ ППБУ);

- пожежна безпека не забезпечується шляхом проведення технічних засобів, спрямованих на забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, а саме: у будівлі не влаштовано внутрішній протипожежний водопровід (пожежні кран-комплекти) відповідно до вимог ДБН В.2.5-64-2012 «Внутрішній водопровід та каналізація» (п. 4 розділу І ППБУ);

- під час експлуатації об'єкта допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення прорізів у протипожежних перешкодах, а саме: цех по виробництву дерев'яних виробів не відокремлений від суміжних приміщень протипожежними дверима із відповідними межами вогнестійкості (п. 2.3 розділу ІІІ ППБУ);

- відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (ст. 57 Кодексу цивільного захисту України).

Суд, аналізуючи наявні у справі докази, доходить висновку, що відповідач підтвердив поступове та часткове усунення порушень правил та норм пожежної і техногенної безпеки, однак станом на дату прийняття рішення у цій справі відсутні докази усунення в повному обсязі порушень згідно з висновком про причину виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025 та актом № 3 від 04.09.2025.

Окрім того, відповідач не звертався до ГУ ДСНС у Львівській області із заявою про проведення позапланового заходу державного нагляду контролю на підтвердження усунення порушень, зафіксованих актом № 3 та приписом № 2 від 09.09.2025, що дає підстави стверджувати про продовження існування обставин, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Суд зауважує, що існування (не усунення відповідачем) хоча б одного з порушень, встановлених позивачем, які загрожують життю та здоров'ю людей, вже є самостійною достатньою правовою підставою для застосування до нього заходів реагування.

Саме така правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 26.06.2018 у справі № 823/589/16.

Оскільки під час розгляду справи відповідачем не надано достатніх доказів на підтвердження усунення усіх порушень вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, встановлених про причину виникнення пожежі № 27 від 11.06.2025, то на даний час існує загроза життю та/або здоров'ю людей.

Статтею 3 Конституції України передбачено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Пожежна і техногенна безпека в цілому є прямо пропорційним та тотожним поняттям до життя та здоров'я людини, оскільки відсутність заходів, передбачених нормативно-правовими актами у даній сфері, призводить до загибелі та травмування громадян. Вище зазначені порушення створюють пряму або опосередковану загрозу життю та здоров'ю людей.

Відповідно до статті 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право кожного на життя охороняється законом. Цей припис зобов'язує державу вживати належних заходів для захисту життя осіб, які знаходиться під її юрисдикцією.

Обов'язок держави - захищати життя людини також закріплено і у статті 27 Конституції України.

Основною метою поданого позивачем позову є встановлення умов для безпеки людей, відсутності неприпустимого ризику виникнення і розвитку пожежі.

Верховний Суд у постанові від 26.02.2020 у справі № 826/7073/18 дійшов висновку, що правовою підставою для застосування адміністративним судом заходів реагування є одночасна наявність таких умов: 1) факт порушення правил та норм пожежної і техногенної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей; 2) звернення компетентного органу, який здійснює державний нагляд у сфері пожежної і техногенної безпеки, із відповідним адміністративним позовом до суду; 3) наявність обов'язку у підконтрольного суб'єкта, зупинення експлуатації приміщень (об'єктів) якого вимагає відповідний орган Державної служби України з надзвичайних ситуацій, забезпечувати дотримання вимог пожежної безпеки у відповідному приміщенні.

Відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Такий захід реагування як повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту - не є санкцією за порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, а є превентивним заходом, який спрямований на недопущення існування невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій та, відповідно, ризику завдання шкоди життю і здоров'ю населення.

Саме такий правовий висновок Верховний Суд сформував у постанові від 28.02.2019 у справі № 810/2400/18.

При цьому суд вказує, що застосований захід реагування має тимчасовий характер, період дії якого залежить безпосередньо від факту усунення відповідачем виявлених порушень.

З огляду на викладене та враховуючи порушення ПП «АРТ-МОДУЛЬ» вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, суд дійшов висновку про необхідність застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Відповідно до вимог частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідач не подав, а суд не здобув доказів на спростування вказаних позивачем обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги щодо застосування заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації частини нежитлових приміщень торгівельно-складського комплексу та столярної майстерні Приватного підприємства «АРТ-МОДУЛЬ» за адресою: Україна, Львівська область, Львівський район, село Ков'ярі, вулиця Ковирська, 62.

На цих підставах до відповідача необхідно застосувати заходи реагування у вигляді зупинення експлуатації частини нежитлових приміщень торгівельно-складського комплексу та столярної майстерні Приватного підприємства «АРТ-МОДУЛЬ», а саме (згідно з технічним паспортом): виставковий зал площею 28,0 кв.м, вбиральня площею 2,3 кв.м, душова площею 3,2 кв.м, жіночий гардероб площею 4,3 кв.м, коридор площею 9,3 кв.м, чоловічий гардероб площею 26,7 кв.м, душова площею 4,1 кв.м, виробничний цех площею 594,2 кв.м, тамбур шлюз площею 4,7 кв.м, приміщення для лакування 29,5 кв.м, приміщення сушки 33,1 кв.м, слюсарна майстерня площею 35,6 кв.м, котельня площею 44,8 кв.м, пр. готової продукції площею 25,0 кв.м, сушильна камера площею 33,9 кв.м, сушильна камера 34,5 кв.м, загальна площа яких становить 913,2 кв.м, за вказаною вище адресою до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки.

У силу частини 5 статті 68 КЦЗ України відповідач має право після усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, що підтверджено відповідним актом перевірки, звернутися до органу державного нагляду (контролю), який ініціював зупинення, з повідомленням про їх усунення.

Оцінюючи зібрані у справі докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до частини 2 статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Матеріали справи не містять наявності таких судових витрат, тому відсутні підстави для вирішення питання щодо їх відшкодування.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 139, 159, 241-246, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (вул. Підвальна, буд. 6, м. Львів, 79006, код ЄДРПОУ 38627339) до Приватного підприємства «АРТ-МОДУЛЬ» (вул. Карла Мікльоша, буд. 3, корп. 5, кв. 2, м. Львів, 79031, код ЄДРПОУ 32052573) про застосування заходів реагування, - задовольнити повністю.

Застосувати до Приватного підприємства «АРТ-МОДУЛЬ» (вул. Карла Мікльоша, буд. 3, корп. 5, кв. 2, м. Львів, 79031, код ЄДРПОУ 32052573) заходи реагування у вигляді зупинення експлуатації частини нежитлових приміщень торгівельно-складського комплексу та столярної майстерні, а саме (згідно з технічним паспортом): виставковий зал площею 28,0 кв.м, вбиральня площею 2,3 кв.м, душова площею 3,2 кв.м, жіночий гардероб площею 4,3 кв.м, коридор площею 9,3 кв.м, чоловічий гардероб площею 26,7 кв.м, душова площею 4,1 кв.м, виробничний цех площею 594,2 кв.м, тамбур шлюз площею 4,7 кв.м, приміщення для лакування 29,5 кв.м, приміщення сушки 33,1 кв.м, слюсарна майстерня площею 35,6 кв.м, котельня площею 44,8 кв.м, пр. готової продукції площею 25,0 кв.м, сушильна камера площею 33,9 кв.м, сушильна камера 34,5 кв.м, загальна площа яких становить 913,2 кв.м, за адресою: Україна, Львівська область, Львівський район, село Ков'ярі, вулиця Ковирська, 62, до повного усунення порушень вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Хома О. П.