Ухвала від 15.12.2025 по справі 380/7953/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№ 380/7953/25

УХВАЛА

про встановлення судового контролю

15 грудня 2025 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Грень Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Львівської міської ради, Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,

УСТАНОВИВ:

У провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа № 380/7953/25 за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 275 від 26.03.2025 року.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30 червня 2025 року позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 275 від 26.03.2025 року.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2025 року апеляційну скаргу Виконавчого комітету Львівської міської ради залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін. Рішення набрало законної сили 05.11.2025 року.

До суду надійшла заява ОСОБА_1 в порядку ст. 382 КАС України, в якій заявник просить встановити судовий контроль за виконанням рішення суду у даній справі, зобов'язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення та встановити строк для подання такого звіту.

Розглянувши подану заяву, суд дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.

Згідно з частиною 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Системний аналіз вказаної норми дає підстави стверджувати, що встановлення судового контролю є правом, а не обов'язком суду (за винятком певної категорії справ щодо соціальних виплат, до якої дана справа не належить).

Судовий контроль за виконанням судових рішень є додатковим механізмом забезпечення виконання рішень і застосовується судом у разі наявності обґрунтованих підстав вважати, що відповідач ухиляється від виконання рішення суду або створює перешкоди для його виконання.

При цьому, основним механізмом примусового виконання рішень в Україні є виконавче провадження, яке здійснюється органами державної виконавчої служби або приватними виконавцями відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».

З матеріалів заяви не вбачається, що позивач звертався до органів виконавчої служби для примусового виконання рішення суду, і що такі заходи виявилися безрезультатними. Також заявником не надано доказів того, що відповідач відмовляється виконувати рішення суду добровільно після набрання ним законної сили (05.11.2025). Сама лише підозра заявника про можливе невиконання рішення не є достатньою підставою для застосування спеціальних заходів судового контролю.

Враховуючи те, що рішення суду набрало законної сили нещодавно, а заявником не доведено факт ухилення відповідача від його виконання та не використано загальний порядок примусового виконання рішення, суд вважає заяву про встановлення судового контролю передчасною та необґрунтованою.

Керуючись статтями 243, 248, 256, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 червня 2025 року у справі № 380/7953/25 - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дня її складення.

Суддя Грень Н.М.