15 грудня 2025 рокуСправа №160/20990/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кучугурної Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
Обставини справи: через систему «Електронний суд» до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, в якій позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Міністерства оборони України щодо нерозгляду заяви ОСОБА_1 про призначення одноразової грошової допомоги;
зобов'язати Міністерство оборони України розглянути заяву та ухвалити рішення відповідно до закону;
стягнути з Міністерства оборони України моральну шкоду в розмірі 200 000 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є особою з інвалідністю ІІІ групи, яка набута під час проходження військової служби. Підставою для встановлення інвалідності є хронічне захворювання, що виникло у період служби та пов'язане з її проходженням. Це підтверджується висновком військово-лікарської комісії № 1024 від 13.11.2024. 08 квітня 2025 року позивач подав до Міністерства оборони України (через ІНФОРМАЦІЯ_1 ) заяву про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022, додавши усі необхідні документи згідно з вимогами чинного законодавства. Факт передачі та надходження заяви та документів на адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 підтверджено листом від вищезгаданого №7/18355/10 від 09.05.2025. З метою з'ясування стадії розгляду, позивач направив письмове звернення до Міністерства оборони від 30.06.2025 з проханням надати інформацію про стан розгляду заяви. Однак зазначене звернення було проігноровано, що порушує право позивача на доступ до публічної інформації. Станом на дату подання цього позову - 17 липня 2025 року жодної відповіді на заяву про призначення одноразової грошової допомоги позивача не надано, інформація про її розгляд або прийняте рішення відсутня, що порушує вимоги п. 2 постанови КМУ № 168, де передбачено строк розгляду документів для призначення одноразової допомоги - не більше 45 календарних днів та свідчить про бездіяльність суб'єкта владних повноважень. Таким чином, Міністерство оборони України: порушило ч. 3 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»; не виконало вимоги п. 2 постанови КМУ № 168; порушило ст. 40, 55, 56 Конституції України; порушило ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України. Внаслідок бездіяльності відповідача позивач зазнав моральної шкоди - емоційного виснаження, стресу, загострення хронічного захворювання (що підтверджено випискою з медичної картки стаціонарного хворого № 2022/ 506 від 20.06.2025), а також скрутного матеріального становища. З огляду на викладене, позивач і звернувся до суду за захистом своїх прав.
Справі за цією позовною заявою присвоєно №160/20990/25 та за результатами автоматизованого розподілу справу передано для розгляду судді Кучугурній Н.В.
Ухвалою суду від 23.07.2025 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків, а саме для надання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 968,96 грн або належних доказів на обґрунтування наявності підстав для звільнення від сплати судового збору.
29.07.2025 від позивача через систему «Електронний суд» надійшло клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з наявністю у позивача статусу учасника бойових дій, на підтвердження чого долучено витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
Ухвалою суду прийнято до розгляду позовну заяву і відкрито провадження в адміністративній справі; постановлено здійснювати розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи; встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву (у разі заперечення проти позовної заяви) протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно з яким відповідач заперечує проти позовних вимог. В обґрунтування відзиву відповідач зазначає, що Міністерством оборони України не вчинялось порушення прав та інтересів позивача у зв'язку із тим, що не розглядалось жодних звернень цього учасника суспільних відносин. Позивач в позовній заяві вказує: « 08 квітня 2025 року позивач подав до Міністерства оборони України (через ІНФОРМАЦІЯ_1 ) заяву про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022, додавши усі необхідні документи згідно з вимогами чинного законодавства. Факт передачі та надходження заяви та документів на адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 підтверджено листом від вищезгаданого №7/18355/10 від 09.05.2025. З метою з'ясування стадії розгляду, позивач направив письмове звернення до Міністерства оборони від 30.06.2025 з проханням надати інформацію про стан розгляду заяви. Однак зазначене звернення було проігноровано, що порушує право позивача на доступ до публічної інформації». Проте до Міністерства оборони України вищевказана заява та звернення позивача не надходили, тому визнання протиправною бездіяльності Міністерства оборони України та зобов'язання вчинити дії щодо її розгляду є передчасними. Слід підкреслити, що у самому тексті позову та в додатках не викладено, яким чином позивач направляв звернення до Міністерства оборони України. В рамках даної судової справи представником було зроблено запит до ІНФОРМАЦІЯ_3 чи направлялися документи ОСОБА_1 про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням III групи інвалідності внаслідок захворювання. ІНФОРМАЦІЯ_4 повідомлено, що документи ОСОБА_1 до Міністерства оборони України не направлялися у зв'язку з виявленими недоліками, а були повернуті до районного центру комплектування та соціальної підтримки на доопрацювання. Цей лист Позивачем отримано особисто 28.07.2025, що підтверджує підпис на листі власноруч позивачем. Заперечує відповідач і проти стягнення на користь позивача моральної шкоди.
Від позивача надійшла відповідь на відзив, у якій позивач зазначає, що відповідно до п. 2 постанови КМУ № 975 від 25.12.2013 (в редакції, чинній на момент подання заяви), саме Міністерство оборони та його уповноважені органи, зокрема територіальні центри комплектування, зобов'язані забезпечити розгляд документів та прийняття рішення у 45-денний строк. ІНФОРМАЦІЯ_5 є структурним підрозділом системи МОУ і діє від імені та в інтересах Міністерства. Тому його бездіяльність та повернення документів без належного обґрунтування є протиправною бездіяльністю МОУ. Повернення документів «на доопрацювання» не звільняє МОУ від обов'язку повідомити заявника про конкретні недоліки, строки та спосіб їх усунення. Ніякого належного повідомлення з зазначенням недоліків позивач на дату подачі позову 17.07.2025 не отримував. Факт передачі та надходження заяви і документів на адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 підтверджено листом цього органу № 7/18355/10 від 09.05.2025. На дату подачі позову 17.07.2025 жодних повідомлень від відповідача не надходило, що свідчить про порушення максимального строку розгляду документів, та відповіді на звернення. Міністерство оборони України мало забезпечити розгляд поданих документів або, у разі необхідності їх доопрацювання, організувати офіційне інформування заявника про перелік недоліків та порядок їх усунення. Відсутність відповіді на основну заяву від 08.05.2025 свідчить про системну бездіяльність. Підтримує позивач і свої доводи щодо стягнення моральної шкоди.
Відповідач подав до суду заперечення на відповідь на відзив, в яких підтримав доводи, наведені в обґрунтування відзиву.
Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Розумність строків є одним із основоположних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п.8 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним уважається строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального і процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ОСОБА_1 (позивач) згідно з довідкою військово-лікарської комісії №1024 про причинний зв'язок захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва), має захворювання, пов'язане з проходженням військової служби.
До матеріалів справи надано лист від 01.07.2025 №7/21670/10 ІНФОРМАЦІЯ_3 , в якому вказано, що до ІНФОРМАЦІЯ_3 надійшли оформлені в ІНФОРМАЦІЯ_6 заява та документи ОСОБА_1 щодо виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІІ групи інвалідності внаслідок загального захворювання.
За результатами розгляду повідомлено наступне.
Відповідно до висновку військово-лікарської комісії із зазначенням причинного зв'язку захворювання (поранення, контузії, каліцтва) №1024 від 13.11.2024 - Додаток 4 до Положення про військово-лікарську експертизу, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402 зазначено причинний зв'язок «Захворювання, ТАК пов'язані з проходженням військової служби».
У витязі з рішення експертної команди №72/25/799/Р від 11.03.2025 зазначено причина інвалідності у п.17.1.10 «загальне захворювання».
Враховуючи невідповідність у вищезазначених документах не вбачається визначити причинний зв'язок інвалідності.
Начальнику ІНФОРМАЦІЯ_7 пропонується організувати усунення наведених вище вказаних недоліків, та доручити посадовим особам повторно направити заявника до експертної комісії з оцінювання повсякденного функціонування особи для внесення зміни причини інвалідності.
Наданий пакет документів не надає можливості комісії Департаменту соціального забезпечення міністерства оборони України розглянути та прийняти позитивне рішення в призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги.
Після надання позивачем всіх необхідних документів, ІНФОРМАЦІЯ_4 буде вжито всіх належних заходів в межах наданих повноважень.
Примірник цього листа, який приєднаний до матеріалів справи, містить напис: « копію отримав ОСОБА_1 28.07.2025» та підпис.
У позові позивач зазначає, що 08.04.2025 позивач подав до Міністерства оборони України (через ІНФОРМАЦІЯ_1 ) заяву про призначення одноразової грошової допомоги.
До позову позивач надав опис вкладення у цінний лист та поштову накладну, згідно з якими заява на ОГД разом із документами була направлена на адресу ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Отже, позивач звернувся до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою на виплату одноразової грошової допомоги.
Позивач вважає, що Міністерство оборони України, яке визначено відповідачем у цій справі, мало забезпечити розгляд поданих документів або, у разі необхідності їх доопрацювання, організувати офіційне інформування заявника про перелік недоліків та порядок їх усунення, тому зі сторони відповідача має місце протиправна бездіяльність щодо нерозгляду заяви позивача про призначення одноразової грошової допомоги. Вказані обставини і стали підставою для звернення до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає про таке.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей відповідно до Конституції України визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Цей Закон також установлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
Відповідно до ч.1 ст.16 згаданого Закону, одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Згідно із пунктами 4, 5 ч.2 ст.16 зазначеного Закону Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі: встановлення військовослужбовцю (крім військовослужбовців строкової служби) інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті; встановлення військовослужбовцю (крім військовослужбовців строкової служби) інвалідності, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби.
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України (ч.10 ст.16-3 наведеного вище Закону).
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, та осіб, звільнених з військової служби (далі - військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст) визначає Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 червня 2024 року № 714) (далі Порядок №975).
Відповідно до п.21 Порядку №975 військовослужбовець, військовозобов'язаний, резервіст або особа, звільнена з військової служби, яким виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення інвалідності, подають уповноваженому органу у паперовій або електронній формі засобами електронної пошти з дотриманням законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг такі документи:
заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
завірену копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією або витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв'язку інвалідності чи втрати працездатності.
До заяви додаються копії:
постанови відповідної військово-лікарської, медичної (військово-лікарської) комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;
документа (відповідних сторінок за наявності), що посвідчує особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, та засвідчений в установленому законодавством порядку переклад українською мовою сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту), якій призначається та виплачується одноразова грошова допомога, з даними про прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) особи, до яких внесено відомості про реєстрацію місця проживання, або довідку про реєстрацію місця проживання (у разі коли відомості про реєстрацію місця проживання до таких документів не внесені), копія військового квитка рядового, сержантського і старшинського складу (для військовослужбовців із числа іноземців та осіб без громадянства);
документа, виданого контролюючим органом, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку або запис у паспорті, - копію паспорта громадянина України у формі книжечки, в якому проставлено відмітку про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, чи паспорта у формі картки із записом про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків в електронному безконтактному носії).
У разі наявності рішення суду, яке набрало законної сили, з питань призначення та виплати одноразової грошової допомоги, військовослужбовець, військовозобов'язаний, резервіст або особа, звільнена з військової служби, якому (якій) виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, подають уповноваженому органові документи, копії документів, зазначених в абзацах другому - восьмому цього пункту, та копію відповідного рішення суду, засвідченого у встановленому порядку.
Гідно із п.22 Порядку №975 призначення одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам, призваним на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюються Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, розвідувальним органом Міноборони, Службою зовнішньої розвідки та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).
Відповідно до п.4.7. Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, затвердженого наказом міністерства оборони України від 14.08.2014 №530, у разі захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва) в період проходження військової служби військовослужбовець направляється на медичний огляд до штатної ВЛК для визначення ступеня його придатності до військової служби та встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва) чи захворювання з виконанням обов'язків військової служби або з проходженням військової служби. У разі звернення особи, звільненої з військової служби зі Збройних Сил України, щодо необхідності встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва) чи захворювання з виконанням обов'язків військової служби або з проходженням військової служби, її документи направляються керівником ТЦКСП до штатної ВЛК.
Отриманий з штатної ВЛК витяг з протоколу засідання комісії про встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва) чи захворювання долучається до документів, які надсилаються для призначення одноразової грошової допомоги (пункт 4.8 цього розділу).
Після проходження ВЛК у разі звернення військовослужбовця (особи, звільненої з військової служби) лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я оформляє необхідні документи на МСЕК для встановлення йому групи інвалідності та (або) відсотка втрати працездатності.
Документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам оформляє та подає в Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України командир військової частини.
Документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності особам, звільненим з військової служби (зборів, резерву), оформляє та подає в Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України керівник обласного ТЦКСП за місцем проживання цих осіб.
Аналізуючи наведені норми чинного законодавства, суд зазначає, що військовослужбовець, військовозобов'язаний, резервіст або особа, звільнена з військової служби, мають право на виплату одноразової грошової допомоги, зокрема, у разі настання інвалідності, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним військової служби.
Для отримання одноразової грошової допомоги, військовослужбовець має звернутись до уповноваженого органу разом із документами, передбаченими Порядком №975.
При цьому, документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності оформляє та подає в Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України командир військової частини або керівник обласного ТЦКСП за місцем проживання цих військовослужбовця.
Тобто, указані вище норми чинного законодавства чітко розмежовують обов'язки, і повноваження суб'єктів владних повноважень від моменту подачі заяви з додатками про виплату одноразової грошової допомоги до кінцевого результату отримання заявником коштів. Кожен суб'єкт владних повноважень окремо несе відповідальність за свої дії/бездіяльність.
У цій справі суд установив, що ІНФОРМАЦІЯ_4 була надана відповідь від 01.07.2025 №7/21670/10 на звернення позивача про виплату одноразової грошової допомоги, згідно із якою, у поданих позивачем документах було встановлено невідповідність. Також позивача повідомлено про те, що після надання позивачем всіх необхідних документів, ІНФОРМАЦІЯ_4 буде вжито всіх належних заходів в межах наданих повноважень.
Вказана відповідь отримана особисто позивачем 28.07.2025, про що свідчить підпис позивача.
Крім того, у позові позивач зазначає, що 08.04.2025 подав до Міністерства оборони України (через ІНФОРМАЦІЯ_1 ) заяву про призначення одноразової грошової допомоги.
До позову позивач надав опис вкладення у цінний лист та поштову накладну, згідно з якими заява на ОГД разом із документами була направлена на адресу ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Отже, позивач звернувся до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою на виплату одноразової грошової допомоги.
При цьому, до матеріалів справи не надано як доказів звернення позивача безпосередньо до Міністерства оборони України, яке визначено відповідачем у цій справі, так і доказів отримання цього звернення відповідачем.
Враховуючи викладене, відсутні підстави вважати, що відповідачем у цій справі була допущена протиправна бездіяльність щодо не розгляду заяви позивача про виплату одноразової грошової допомоги.
Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Міністерства оборони України щодо нерозгляду заяви ОСОБА_1 про призначення одноразової грошової допомоги є необґрунтованими, та, відповідно, такими, що не підлягають задоволенню.
Як наслідок, відсутні і підстави для зобов'язання відповідача розглянути заяву та ухвалити рішення відповідно до закону.
Отже, у цій частині позовних вимог суд також відмовляє у їх задоволенні.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.
Водночас, у цій справі судом не було встановлено протиправних дій/бездіяльності суб'єкта владних повноважень, тому відсутні підстави вважати, що позивачеві відповідачем було завдано моральної шкоди., відповідно, суд відмовляє у задоволенні позовної заяви в частині позовних вимог, які стосуються відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).
За встановлених обставин справи, наведених положень чинного законодавства, суд зазначає, що позовні вимоги у цій справі є такими, що задоволенню не підлягають.
З огляду на положення ст.139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Відмовити у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.
Позивач: ОСОБА_1 .
Відповідач: Міністерство оборони України.
Суддя Н.В. Кучугурна