Рішення від 15.12.2025 по справі 120/1444/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

15 грудня 2025 р. Справа № 120/1444/25

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Крапівницької Н.Л.,

розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Буд"

до Головного управління ДПС у Вінницькій області, Державної податкової служби України

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Буд" (далі- позивач) до Головного управління ДПС у Вінницькій області (далі - відповідач 1), Державної податкової служби України (далі- відповідач 2) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю рішення Комісії Головного управління ДПС у Вінницькій області, з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26.12.2024 №12271896/45514955 про відмову у реєстрації податкової накладної № 24 від 30.11.2024.

Ухвалою від 10.02.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) учасників справи. Також даною ухвалою встановлено відповідачам строк на подання відзивів на позов.

У встановлений судом строк від представника відповідачів надійшли відзиви на позов, в яких останній заперечував щодо задоволення позову. В обґрунтування своїх заперечень представник ГУ ДПС у Вінницькій області вказав, зокрема на те, що після зупинення реєстрації ПН/РК платник податків має право подати контролюючому органу копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування для розгляду питання прийняття комісією рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Так, на виконання вимог п.п. 201.16 ст. 201 ПК України та пропозиції, викладеної у квитанції, позивач разом із повідомленням про подання пояснень надав також документи на підтвердження здійснення господарських операцій по зупиненому розрахунку коригування. Однак, за результатами розгляду відповідних документів, Комісією регіонального рівня прийнято рішення про відмову у реєстрації розрахунку коригування, Причина відмови: "надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства". Таким чином відповідач 1 вважає, що оскаржуване рішення про відмову у реєстрації розрахунку коригування є правомірним.

Представник ДПС України в обґрунтування свого відзиву зазначив, що на момент прийняття оскаржуваних рішень про відмову у реєстрації розрахунку до податкової накладної позивач не виконав усіх умов, визначених законом, не надав необхідних документів на підтвердження господарської операції, а тому такі документи орган ДПС не мав змоги дослідити. З-поміж іншого наголосив, що зобов'язання ДПС України зареєструвати розрахунок коригування є втручання в дискреційні повноваження контролюючого органу. На думку відповідача 2, суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, а тому просить суд відмовити у задоволенні позову.

Ухвалою від 25.02.2025 в задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Вінницькій області про здійснення розгляду справи №120/1444/25 за правилами загального позовного провадження відмовлено.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

ТОВ «Транс Буд» зареєстровано 12.03.2024, номер запису: 1010351020000007863, за адресою: 21036, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Майбороди Дмитра, 6.

Основними видами діяльності за КВЕД є: 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 46.11 Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською; сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами; 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; 52.24 Транспортне оброблення вантажів; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 77.12 Надання в оренду вантажних автомобілів; 77.32 Надання в оренду будівельних машин і устатковання; 77.39 Надання в оренду інших машин, устатковання та товарів, н.в.і.у (а.с. 33-34, т.1). Для здійснення господарської діяльності з надання послуг вантажного перевезення, позивач використовує орендовані транспортні засоби, відомості про які своєчасно подані до ГУ ДПС у Вінницькій області за формою 20-ОПП.

Транспортні засоби орендовані у ФОП ОСОБА_1 у кількості (шість) одиниць згідно договору суборенди техніки з екіпажем №01/08/2024 від 01.08.2024р. з урахуванням додаткової угоди від 31.10.2024 року. Розмір орендної плати становить 8500 гривень на місяць за один автомобіль.

Окрім того ФОП ОСОБА_1 має в штаті найманих працівників, водіїв ОСОБА_2 , та ОСОБА_3 , які залучались до здійснення перевезень разом з транспортними засобами.

Для організації здійснення господарської діяльності з надання транспортних послуг по перевезенню вантажів, позивач закуповує паливо, мастильні матеріали, різноманітні запчастини імпортного та вітчизняного походження згідно класифікатора товару з УКТЗЕД та Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-2010.

Придбання палива для заправлення транспортних засобів здійснюється позивачем у ТОВ "СОЛАР-ОЙЛ" (41532174) у межах договору №190824-2КТ на відпуск ПММ з АЗС від 19.08.2024. Згідно акту звірки за серпень- листопад 2024 року, станом на 30.11.2024 року, позивачем придбано у ТОВ «СОЛАР-ОЙЛ» палива на суму 1 654 850,70 грн. кредиторська заборгованість перед ТОВ «СОЛАР-ОЙЛ» складала 456 460 грн.

Так, 01.05.2024 року між ТОВ «Транс Буд» як перевізником, та ТОВ «ЛЕОН Ш», як замовником, було укладено Договір № 01/05/24 перевезення вантажу автомобільним транспортом.

Положеннями договору унормовано наступне: Перевізник за умовами даного Договору зобов'язується власними та/або залученими силами та засобами приймати і доставляти до пунктів призначення за маршрутом, визначеним на підставі погоджених Сторонами заявок, вантаж, який Замовник та/або за його вказівкою інший вантажовідправник надає Перевізнику до перевезення, а Замовник зобов'язується сплачувати Перевізнику провізну плату у розмірі та порядку, визначеному даним Договором (пункт 1.1.).

Перевізник здійснює перевезення на підставі погоджених Сторонами усних заявок, які Замовник надсилає Перевізнику поштою, електронною поштою, факсом, узгоджує із Перевізником по телефону. Усна заявка повинна містити пункт завантаження вантажу та дані про вантажовідправника, пункт призначення вантажу та дані про вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, строк надання транспортних засобів під завантаження, строк доставки вантажу та інші умови, погоджені Сторонами (пункт 1.2.) Перевізник надає послуги перевезення вантажу автомобільним транспортом з-поміж власного та/або залученого парку автомобілів на власний розсуд, що відповідають технічним вимогам перевезення замовленої кількості вантажу, за винятком, передбаченим п. 8.6. даного Договору (пункт 1.4.).

Вартість послуг, які перевізник надає замовнику (провізна плата), вказується у рахунках та в Актах виконаних робіт (наданих послуг). Підтвердженням згоди замовника з цінами перевізника є оплата виставленого рахунку та надання вантажу до перевезення з подальшим підписанням актів виконаних робіт (наданих послуг) (пункт 2.2.).

Загальна вартість послуг (проїзної плати) за кожною усною заявкою зазначається в акті виконаних робіт (наданих послуг), який підписується повноважними представниками сторін у день виконання перевізником зобов'язання з перевезення вантажу. У разі систематичних перевезень загальна вартість послуг (провізної плати) за кожний звітний період зазначається в акті виконаних робіт (наданих послуг), який підписується повноваженими представниками сторін в останній день періоду (пункт 2.4.).

Замовник сплачує вартість послуг (провізну плату) в безготівковому порядку на поточний рахунок перевізника протягом 30 (тридцяти) банківських днів з моменту підписання акта виконаних робіт. Сторони додатково передбачають можливість за попередньої домовленості здійснення часткової чи повної передоплати за перевезення вантажу. В такому випадку передоплата здійснюється протягом 3 (трьох) банківських днів з моменту виставлення перевізником рахунку (пункт 2.7.).

На виконання своїх зобов'язань за договором, впродовж листопада 2024 року, позивачем було здійснено 38 (тридцять вісім) господарських операцій з перевезення будівельних матеріалів для ТОВ «Леон-Ш»:

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип В (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч - вул. Симпаловського, с. Уладівське, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом надання якої було складено: ТТН № 01/11/24 від 01.11.2024 року, вага 22,2 тони; ТТН № 02/11/24 від 01.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 04/11/24 від 01.11.2024 року, вага 22,2 тони; ТТН № 05/11/24 від 01.11.2024 року, вага 22,2 тони; ТТН № 06/11/24 від 01.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 08/11/24 від 01.11.2024 року, вага 21,6 тон; ТТН № 07/11/24 від 01.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 09/11/24 від 01.11.2024 року, вага 22,486 тон; Акт надання послуг № 467 від 01.01.2024 року, на загальну суму 47 439,88 грн., у т.ч. 7 906,65 грн. ПДВ.

Перевезення відсіву, щебеня 5-10, (вул.Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. -АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч), за результатом якого було складено: ТТН № 526 від 04.11.2024 року, вага 23,20 тон; ТТН № 528 від 04.11.2024 року, вага 23,4 тони; ТТН № 530 від 04.11.2024 року, вага 23,7 тон; ТТН № 532 від 04.11.2024 року, вага 23,5 тон; ТТН № 534 від 04.11.2024 року, вага 23,8 тон; ТТН № 536 від 04.11.2024 року, вага 23,6 тон; ТТН № 527 від 04.11.2024 року, вага 21,3 тони; ТТН № 529 від 04.11.2024 року, вага 21,8 тон; ТТН № 531 від 04.11.2024 року, вага 21,5 тон; ТТН № 533 від 04.11.2024 року, вага 21,4 тони; ТТН № 535 від 04.11.2024 року, вага 21,7 тон; ТТН № 537 від 04.11.2024 року, вага 21,98 тон. Акт надання послуг № 468 від 04.11.2024 року на загальну суму 126 336,72 грн., у т.ч. 21 056,12 грн. ПДВ.

Перевезення відсіву (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир- Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч), за результатом якого було складено: ТТН № 538 від 05.11.2024 року, вага 23,7 тон; ТТН № 540 від 05.11.2024 року, вага 23,2 тони; ТТН № 542 від 05.11.2024 року, вага 23,5 тон; ТТН № 544 від 05.11.2024 року, вага 23,6 тон; ТТН № 546 від 05.11.2024 року, вага 23,4 тони; ТТН № 539 від 05.11.2024 року, вага 23,4 тони; ТТН № 541 від 05.11.2024 року, вага 23,6 тон; ТТН № 543 від 05.11.2024 року, вага 23,8 тони; ТТН № 545 від 05.11.2024 року, вага 23,5 тон; ТТН № 547 від 05.11.2024 року, вага 23,72 тон; Акт надання послуг № 469 від 05.11.2024 року на загальну суму 109 800 грн., у т.ч. 18 300 грн. ПДВ.

Перевезення відсіву, щебеня 5-10, (вул.Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. -АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч), за результатом якого було складено: ТТН № 548 від 07.11.2024 року, вага 18,1 тон; ТТН № 550 від 07.11.2024 року, вага 18,4 тон; ТТН № 552 від 07.11.2024 року, вага 18,28 тон; ТТН № 549 від 07.11.2024 року, вага 21,5 тон; ТТН № 551 від 07.11.2024 року, вага 22 тони; ТТН № 553 від 07.11.2024 року, вага 21,96 тон; Акт надання послуг № 470 від 07.11.2024 року, на загальну суму 134 884,70 грн., у т.ч. 22 480,78 грн. ПДВ.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип Б (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч - вул. Коцюбинського, м. Калинівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл), за результатом якого було складено: ТТН № 01/11/24 від 07.11.2024 року, вага 23,248 тон; Акт надання послуг № 471 від 07.11.2024 року, на загальну суму 1888,08 грн., у т.ч. 314,68 грн. ПДВ.

Перевезення суміші 0-40 (вул. Заводська, 1 с.Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - автомобільна стоянка біля буд.№6 по вул. Машинобудівників та автомобільна стоянка біля буд.№9 по вул. Машинобудівників, з'їзд з вул. Макаренка до вул. Незалежності, з'їзд з ДЮСШ «АВАНГАРД» до вул. Незалежності, вул. Князя Володимира , вул. В'ячеслава Чорновола м. Калинівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: ТТН № 554 від 07.11.2024 року, вага 21,5 тон; ТТН № 555 від 07.11.2024 року, вага 21,8 тон; Акт надання послуг № 472 від 07.11.2024 року, на загальну суму 14 667,58 грн., у т.ч. 2 444,60 грн. ПДВ.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип Б (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч -автомобільна стоянка біля буд.№6 по вул. Машинобудівників та автомобільна стоянка біля буд.№9 по вул. Машинобудівників м. Калинівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: ТТН № 03/11/24 від 07.11.2024 року, вага 18,088 тон; Акт надання послуг № 473 від 07.11.2024 року на загальну суму 1 469,03 грн., у т.ч. 244,84 грн. ПДВ.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип Б (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч - з'їзд з вул. Макаренка до вул. Незалежності, з'їзд з ДЮСШ «АВАНГАРД» до вул. Незалежності, вул. Князя Володимира , вул. В'ячеслава Чорновола м. Калинівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл), за результатом якого було складено: ТТН № 04/11/24 від 07.11.2024 року, вага 16,2 тон; ТТН № 05-11/24 від 07.11.2024 року, вага 17,245 тон; Акт надання послуг № 474 від 07.11.2024 року на загальну суму 2716,26 грн., у т.ч.452,71 грн. ПДВ.

Послуги по перевезенню суміші 0-40 (вул. Заводська, 1 с.Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - вул. Баса (від буд.№1 до вул. Широка), вул. Березинська с. Глинськ, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 475 від 08.11.2024 року на загальну суму 19716,26 грн., у т.ч. 3 286,04 грн. ПДВ; ТТН № 556 від 08.11.2024 року, вага 21,2 тони; ТТН № 557 від 08.11.2024 року, вага 21,78 тон.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип Б (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч - вул. Баса (від буд.№1 до вул. Широка), вул. Березинська с. Глинськ, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 476 від 08.11.2024 року на загальну суму 12 230,84 грн., у т.ч. 2 038,47 грн. ПДВ; ТТН № 01/11/24 від 08.11.2024 року, вага 19,8 тон; ТТН № 04/11/24 від 08.11.2024 року, вага 19,12 тон; ТТН № 02/11/24 від 08.11.2024 року, вага 19,8 тон.

Перевезення відсіву, щебеня 5-10, (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. -АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 477 від 11.11.2024 року на загальну суму 73 781,42 грн., у т.ч. 12 296,90 грн. ПДВ.; ТТН № 558 від 11.11.2024 року, вага 19,7 тон; ТТН № № 561 від 11.11.2024 року, вага 21,7 тон; ТТН № 564 від 11.11.2024 року, вага 20,1 тон.

Перевезення суміші 0-40 (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - ліцей с. Лемешівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 478 від 11.11.2024 року на загальну суму 39 486,06 грн., у т.ч. 6 581,01 грн. ПДВ; ТТН № 559 від 11.11.2024 року, вага 22,2 тон; ТТН № 562 від 11.11.2024 року, вага 21,9 тон; ТТН № 565 від 11.11.2024 року, вага 22 тони; ТТН № 567 від 11.11.2024 року, вага 22,26 тон.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип Б (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир- Могилів- Подільський км 93+947/ліворуч - ліцей с. Лемешівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 479 від 11.11.2024 року, на загальну суму 8 185,81 грн., у т.ч. 1 364,30 грн. ПДВ; ТТН № 01/11/24 від 11.11.2024 року, вага 26,008 тон.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип Б (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир- Могилів- Подільський км 93+947/ліворуч - з'їзд до кладовища с. Вишневе, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 480 від 12.11.2024 року, на загальну суму 10 501,30 грн., у т.ч. 1 750,22 грн. ПДВ; ТТН № 01/11/24 від 12.11.2024 року, вага 19,8 тон; ТТН № 02/11/24 від 12.11.2024 року, вага 19,843 тон.

Перевезення відсіву (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - вул. Пушкіна від буд. №1 до буд.№22 с. М. Кутища, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 1 від 12.11.2024 року на загальну суму 68 281,08 грн., у т.ч. 11 380,18 грн. ПДВ; ТТН № 572 від 12.11.2024 року, вага 24,1 тон; ТТН № 575 від 12.11.2024 року, вага 24 тони; ТТН № 578 від 12.11.2024 року, вага 24,3 тони; ТТН № 573 від 12.11.2024 року, вага 24,2 тони; ТТН № 576 від 12.11.2024 року, вага 24,9 тон; ТТН № 579 від 12.11.2024 року, вага 24,5 тон.

Перевезенню відсіву (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - вул. Пушкіна від буд. №1 до буд.№22 с. М. Кутища, Хмільницький р-н, Вінницька обл.) та перевезення щебеню 20-40 (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - вул. Пушкіна від буд.№1 до буд.№22 с. М. Кутища, Хмільницький р-н, Вінницька обл.) за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 482 від 13.11.2024 року на загальну суму 88 509,36 грн., у т.ч. 14 751,56 грн. ПДВ; ТТН № 585 від 13.11.2024 року, вага 24,2 тон; ТТН № 587 від 13.11.2024 року, вага 23,9 тон; ТТН № 589 від 13.11.2024 року, вага 24,26 тон; ТТН № 591 від 13.11.2024 року, вага 23,2 тон; ТТН № 586 від 13.11.2024 року, вага 23,1 тон; ТТН № 588 від 13.11.2024 року, вага 22,9 тон; ТТН № 590 від 13.11.2024 року, вага 23,4 тон; ТТН № 592 від 13.11.2024 року, вага 23 тони.

Перевезення щебеню 20-40 (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - вул. Пушкіна від буд.№1 до буд.№22 с. м. Кутища, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 483 від 14.11.2024 року на загальну суму 32 211,02 грн., у т.ч. 5 368,50 грн. ПДВ; ТТН № 593 від 14.11.2024 року, вага 22,6 тон; ТТН № 596 від 14.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 597 від 14.11.2024 року, вага 23 тони.

Перевезення бордюру БР 100*30*15 (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - с. Нападівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 484 від 14.11.2024 року на загальну суму 6 400,85 грн., у т.ч. 1 066,81 грн. ПДВ; ТТН № 1 від 14.11.2024 року, кількість 144 одиниці на суму 32400 грн.; ТТН № 2 від 14.11.2024 року, кількість 153 одиниці на суму 34425 грн.

Перевезення поребрик БР 100.20.8 (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - с. Нападівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 485 від 14.11.2024 року на загальну суму 2 985,02 грн., у т.ч. 497,50 грн. ПДВ; ТТН № 3 від 14.11.2024 року, кількість 370 одиниць на суму 43696 грн.; ТТН № 01/11/24 від 14.11.2024 року, кількість 129 одиниць.

Перевезення бетону В15 (М200) (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - с. Нападівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 486 від 14.11.2024 року, на загальну суму 9 253,15 грн., у т.ч.1 542,19 грн. ПДВ; ТТН № 594 від 14.11.2024 року, вага 10,7 тон.

Перевезення бетону В15 (М200) (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - с. Нападівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 488 від 15.11.2024 року, на загальну суму 9 253,15 грн., у т.ч. 1 542,19 грн. ПДВ; ТТН № 598 від 15.11.2024 року, вага 10,7 тон.

Перевезення відсіву, щебеня 5-10, (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 487 від 15.11.2024 року, на загальну суму 323 152,63 грн., у т.ч. 53 858,77 грн. ПДВ; ТТН № 600 від 15.11.2024 року, вага 21,3 тон; ТТН № 602 від 15.11.2024 року, вага 21 тон; ТТН № 604 від 15.11.2024 року, вага 21,5 тон; ТТН № 606 від 15.11.2024 року, вага 22 тони; ТТН № 608 від 15.11.2024 року, вага 22,14 тон; ТТН № 599 від 15.11.2024 року, вага 22,4 тон; ТТН № 601 від 15.11.2024 року, вага 22 тон; ТТН № 603 від 15.11.2024 року, вага 22,1 тон; ТТН № 605 від 15.11.2024 року, вага 22,3 тон; ТТН № 607 від 15.11.2024 року, вага 21,8 тон; ТТН № 609 від 15.11.2024 року, вага 22,6 тон.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип В (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир- Могилів- Подільський км 93+947/ліворуч - вул. Пушкіна від буд.№1 до буд.№22 с. М. Кутища, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 489 від 18.11.2024 року, на загальну суму 56 118,95 грн., у т.ч. 9 353,16 грн. ПДВ; ТТН № 01/11/24 від 18.11.2024 року, вага 24 тони; ТТН № 04/11/24 від 18.11.2024 року, вага 24,6 тон; ТТН № 06/11/24 від 18.11.2024 року, вага 24,6 тон; ТТН № 08/11/24 від 18.11.2024 року, вага 24 тони; ТТН № 02/11/24 від 18.11.2024 року, вага 24,6 тон; ТТН № 05/11/24 від 18.11.2024 року, вага 24 тони; ТТН № 07/11/24 від 18.11.2024 року, вага 24,6 тон; ТТН № 09/11/24 від 18.11.2024 року, вага 24,571 тон.

Перевезення бетону В15 (М200) (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - с. Нападівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 490 від 18.11.2024 року, на загальну суму 9 253,15 грн., у т.ч. 1 542,19 грн. ПДВ; ТТН № 610 від 18.11.2024 року, вага 10,7 тон.

Перевезення бетону В15 (М200) (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - с. Нападівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 491 від 19.11.2024 року, на загальну суму 9 354,31 грн., у т.ч. 1 559,05 грн. ПДВ; ТТН № 611 від 19.11.2024 року, вага 10,82 тон.

Перевезення відсіву (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - с.Нападівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.) та перевезенню щебеню 20-40 (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - с. Нападівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 492 від 19.11.2024 року, на загальну суму 62 881,46 грн., у т.ч. 10 480,24 грн. ПДВ; ТТН № 613 від 19.11.2024 року, вага 23,9 тон; ТТН № 615 від 19.11.2024 року, вага 24 тони; ТТН № 617 від 19.11.2024 року, вага 24,3 тони; ТТН № 612 від 19.11.2024 року, вага 24 тони; ТТН № 614 від 19.11.2024 року, вага 24,2 тони; ТТН № 616 від 19.11.2024 року, вага 24,2 тони.

Перевезення щебеню 20-40 (вул. Заводська, 1 с.Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - с. Нападівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт виконаних робіт № 493 від 20.11.2024 року, на загальну суму 21 047 грн., у т.ч. 3 507,83 грн. ПДВ; ТТН № 518 від 20.11.2024 року, вага 23,9 тон; ТТН № 619 від 20.11.2024 року, вага 24,5 тон.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип В (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир- Могилів- Подільський км 93+947/ліворуч - с. Нападівка, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 494 від 20.11.2024 року, на загальну суму 17 956,27 грн., у т.ч. 2 992,71 грн. ПДВ; ТТН № 01/11/24 від 20.11.2024 року, вага 24 тон; ТТН № 02/11/24 від 20.11.2024 року, вага 23,4 тон; ТТН № 03/11/24 від 20.11.2024 року, вага 23,43 тон.

Перевезення відсіву, щебеню 5-10 (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 495 від 21.11.2024 року, на загальну суму 206 786,21 грн., у т.ч. 34 464,37 грн. ПДВ; ТТН № 620 від 21.11.2024 року, вага 21,3 тон; ТТН № 621 від 21.11.2024 року, вага 24,1 тон; ТТН № 622 від 21.11.2024 року, вага 21,6 тон; ТТН № 624 від 21.11.2024 року, вага 21,9 тон; ТТН № 626 від 21.11.2024 року, вага 21,5 тон; ТТН № 628 від 21.11.2024 року, вага 21,7 тон; ТТН № 630 від 21.11.2024 року, вага 24,2 тон; ТТН № 623 від 21.11.2024 року, вага 24,4 тон; ТТН № 625 від 21.11.2024 року, вага 23,9 тон; ТТН № 627 від 21.11.2024 року, вага 24,3 тон; ТТН № 629 від 21.11.2024 року, вага 24,1 тон; ТТН № 631 від 21.11.2024 року, вага 23,8 тон.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип В (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир- Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч - с. Пляхова, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 496 від 22.11.2024 року, на загальну суму 72 000,24 грн., у т.ч. 12 000,24 грн. ПДВ; ТТН № 01/11/24 від 22.11.2024 року, вага 22,2 тон; ТТН № 03/11/24 від 22.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 05/11/24 від 22.11.2024 року, вага 21,6 тон; ТТН № 02/11/24 від 22.11.2024 року, вага 23,4 тон; ТТН № 04/11/24 від 22.11.2024 року, вага 22,2 тон; ТТН № 06/11/24 від 22.11.2024 року, вага 22,2 тон.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип В (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир- Могилів- Подільський км 93+947/ліворуч - с. Пляхова, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 497 від 25.11.2024 року, на загальну суму 72 321,66 грн., у т.ч. 12 053,61 грн. ПДВ; ТТН № 01/11/24 від 25.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 03/11/24 від 25.11.2024 року, вага 23,4 тон; ТТН № 05/11/24 від 25.11.2024 року, вага 22,2 тон; ТТН № 02/11/24 від 25.11.2024 року, вага 21,6 тон; ТТН № 04/11/24 від 25.11.2024 року, вага 22,2 тон; ТТН № 06/11/24 від 25.11.2024 року, вага 22,8 тон.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип В (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч - с. Пляхова, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 498 від 26.11.2024 року, на загальну суму 73 607,40 грн., у т.ч. 12 267,90 грн. ПДВ; ТТН № 01/11/24 від 26.11.2024 року, вага 22,2 тон; ТТН № 03/11/24 від 26.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 05/11/24 від 26.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 02/11/24 від 26.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 04/11/24 від 26.11.2024 року, вага 23,4 тон; ТТН № 06/11/24 від 26.11.2024 року, вага 23,4 тон.

Перевезення суміші асфальтобетонної дрібнозернистої, тип В (АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч - с. Пляхова, Хмільницький р-н, Вінницька обл.), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 499 від 27.11.2024 року, на загальну суму 71 544,84 грн., у т.ч. 11 924,14 грн. ПДВ; ТТН № 01/11/24 від 27.11.2024 року, вага 22,2 тон; ТТН № 03/11/24 від 27.11.2024 року, вага 21,6 тон; ТТН № 05/11/24 від 27.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 02/11/24 від 27.11.2024 року, вага 22,8 тон; ТТН № 04/11/24 від 27.11.2024 року, вага 22,2 тон; ТТН № 06/11/24 від 27.11.2024 року, вага 21,95 тон.

Перевезення відсіву (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир- Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч), за результатом якого було складено: Акт надання послуг № 500 від 28.11.2024 року, юна загальну суму 108 189,23 грн., у т.ч. 18 031,54 грн. ПДВ; ТТН № 632 від 28.11.2024 року, вага 24,1 тон; ТТН № 634 від 28.11.2024 року, вага 23,9 тон; ТТН № 636 від 28.11.2024 року, вага 24,3 тон; ТТН № 633 від 28.11.2024 року, вага 24,4 тон; ТТН № 635 від 28.11.2024 року, вага 24,1 тон; ТТН № 637 від 28.11.2024 року, вага 24,2 тон.

Перевезення щебеня 5-10 (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - АБЗ, Північно- східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир-Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч), за результатом якого було складно: Акт надання послуг № 501 від 28.11.2024 року, на загальну суму 63 653,76 грн., у т.ч. 10 608,96 грн. ПДВ; ТТН № 683 від 28.11.2024 року, вага 24 тон; ТТН № 640 від 28.11.2024 року, вага 23,8 тон; ТТН № 639 від 28.11.2024 року, вага 23,9 тон; ТТН № 641 від 28.11.2024 року, вага 24,3 тон.

Перевезення відсіву (вул. Заводська, 1 с. Іванів, Хмільницький р-н, Вінницька обл. - АБЗ, Північно-східна частина від міста Калинівка, (1,150 км) від автодороги Житомир- Могилів-Подільський км 93+947/ліворуч), що підтверджується складеними: Актом надання послуг № 502 від 29.11.2024 року, на загальну суму 184 861,13 грн., у т.ч. 30 810,19 грн. ПДВ; ТТН № 642 від 29.11.2024 року, вага 23,2 тон; ТТН № 644 від 29.11.2024 року, вага 23 тони; ТТН № 646 від 29.11.2024 року, вага 23,3 тон; ТТН № 648 від 29.11.2024 року, вага 23,6 тон; ТТН № 650 від 29.11.2024 року, вага 23,4 тон; ТТН № 652 від 29.11.2024 року, вага 23,1 тон; ТТН № 643 від 29.11.2024 року, вага 23,5 тон; ТТН № 645 від 29.11.2024 року, вага 22,9 тон; ТТН № 647 від 29.11.2024 року, вага 23,3 тон; ТТН № 649 від 29.11.2024 року, вага 23 тони; ТТН № 651 від 29.11.2024 року, вага 23,4 тони; ТТН № 653 від 29.11.2024 року, вага 23,1 тон.

Таким чином, впродовж 01.11.2024 р. по 29.11.2024 р. ТОВ «Транс Буд» було надано ТОВ «ЛЕОН Ш» послуг перевезення вантажів на загальну суму 2 172 725,81 грн., у тому числі 362 120,97 грн. ПДВ, що підтверджується складними між сторонами товарно-транспортними накладними на перевезення вантажу та підписаними Актами надання послуг, що містяться в матеріалах справи.

За надані в листопаді 2024 року послуги, позивачем були виставлені рахунки на оплату: № 401 від 01.11.2024 року на суму 47 439,88 грн., у т.ч. 7 906,65 грн. ПДВ; №402 від 04.11.2024 року на суму 126 336,72 грн., у т.ч. 21 056,12 грн. ПДВ; № 403 від 05.11.2024 року на суму 109 800 грн., у т.ч. 18 300 грн. ПДВ; № 404 від 07.11.2024 року на суму 134 884,70 грн., у т.ч. 22 480,78 грн. ПДВ; № 405 від 07.11.20245 року на суму 1 888,08 грн., у т.ч. 314,68 грн. ПДВ; № 406 від 07.11.2024 року на суму 14 667,58 грн., у т.ч. 2 444,60 грн. ПДВ; № 407 від 07.11.2024 року на суму 1 469,03 грн., у т.ч. 244,84 грн. ПДВ; № 408 від 07.11.2024 року на суму 2 716,26 грн., у т.ч. 452,71 грн. ПДВ; № 409 від 08.11.2024 року на суму 19 716,26 грн., у т.ч. 3 286,04 грн. ПДВ; № 410 від 08.11.2024 року на суму 12 230,84 грн., у т.ч. 2 038,47 грн. ПДВ; № 411 від 11.11.2024 року на суму 73 781,42 грн., у т.ч. 12 296,90 грн. ПДВ; № 412 від 11.11.2024 року на суму 39 486,06 грн., у т.ч. 6 581,01 грн. ПДВ; № 413 від 11.11.2024 року на суму 8 185,81 грн., у т.ч. 1 364,30 грн. ПДВ; № 414 від 12.11.2024 року на суму 10 501,30 грн., у т.ч. 1 750,22 грн. ПДВ; № 415 від 12.11.2024 року на суму 68 281,08 грн., у т.ч. 11 380,18 грн. ПДВ; № 416 від 13.11.2024 року на суму 88 509,36 грн., у т.ч. 14 751,56 грн. ПДВ; № 417 від 14.11.2024 року на суму 32 211,02 грн., у т.ч. 5 368,50 грн. ПДВ; № 418 від 14.11.2024 року на суму 6 400,85 грн., у т.ч. 1 066,81 грн. ПДВ; № 419 від 14.11.2024 року на суму 2 985,02 грн., у т.ч. 497,02 грн. ПДВ; № 420 від 14.11.2024 року на суму 9 253,15 грн., у т.ч. 1 542,19 грн. ПДВ; № 421 від 15.11.2024 року на суму 323 152,63 грн., у т.ч. 53 858,77 грн. ПДВ; № 422 від 15.11.2024 року на суму 9 253,15 грн., у т.ч. 1 542,19 грн. ПДВ; № 423 від 18.11.2024 року на суму 56 118,95 грн., у т.ч. 9 118,95 грн. ПДВ; № 424 від 18.11.2024 року на суму 9 253,15 грн., у т.ч. 1 542,19 грн. ПДВ; № 425 від 19.11.2024 року на суму 9 354,31 грн., у т.ч.1 559,05 грн. ПДВ; № 426 від 19.11.2024 року на суму 62 881,46 грн., у т.ч. 10 480,24 грн. ПДВ; № 427 від 20.11.2024 року на суму 21 047 грн., у т.ч. 3 507,83 грн. ПДВ; № 428 від 20.11.2024 року на суму 17 956,27 грн., у т.ч. 2 992,71 грн. ПДВ; № 429 від 21.11.2024 року на суму 206 786,21 грн., у т.ч. 34 464,37 грн. ПДВ; № 430 від 22.11.2024 року на суму 72 000,24 грн., у т.ч. 12 000,04 грн. ПДВ; № 431 від 25.11.2024 року на суму 72 321,66 грн., у т.ч. 12 053,61 грн. ПДВ; № 432 від 26.11.2024 року на суму 73 607,40 грн., у т.ч. 12 267,90 грн. ПДВ; № 433 від 27.11.2024 року на суму 71 544,84 грн., у т.ч. 11 924,14 грн. ПДВ; № 434 від 28.11.2024 року на суму 108 189,23 грн., у т.ч. 18 031,54 грн. ПДВ; № 435 від 28.11.2024 року на суму 63 653,76 грн., у т.ч. 10 608,96 грн. ПДВ; № 436 від 29.11.2024 року на суму 164 861,13 грн., у т.ч. 30 810,19 грн. ПДВ.

Як слідує з матеріалів справи, ТОВ «ЛЕОН-Ш» здійснив часткову оплату на надані йому позивачем послуги, шляхом перерахування: 25.11.2024 року в сумі 317000 грн згідно платіжному дорученню №626; 29.11.2024 року в сумі 700000 грн. згідно платіжного дорученню № 629. Часткова оплата за надані в листопаді 2024 року послуги відображена у акті звірки за 2024 рік.

На виконання вимог пп. «б» п. 187.1. ст. 187, п. 201.10. ст. 201 ПК України, керуючись п. 201.4 ст. 201 ПК України, позивачем було складено зведену податкову накладну № 24 від 30.11.2024 року на загальну суму 2 172 725,81 грн., у тому числі 362 120,968 грн. ПДВ, яку надіслано засобами електронного зв'язку для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

09.12.20224 року позивач отримав Квитанцію № 9371749484, згідно якій документ збережено. Реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 30.11.2024 №24 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=3.7238%, "Рпоточ"=18225.98 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

11.12.2024 року позивачем було подано Повідомлення № 2 про надання пояснень та копій документів для прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної № 24 від 30.11.2024 року. До Повідомлення було надано детальне пояснення по суті господарських операцій та скановані копії вищеперерахованих документів у 36 (тридцяти шести) файлах, згруповані по конкретних господарських операціях за листопад 2024 року. Детальний перелік надісланих документів наведений у Письмових поясненнях від 11.12.2024 року.

18.12.2024 року, позивачем було отримано від ГУ ДПС у Вінницькій області Повідомлення про необхідність подання додаткових пояснень та копій документів № 12225969/45514955, яким запропоновано надати копії: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів; первинних документів щодо постачання послуг; інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН.

У графі «додаткова інформація» зазначено: «встановлено складання та надання податкової накладної № 24 від 30.11.2024 року для реєстрації в ЄРПН без ознаки зведена податкова накладна. Платником податків не надано акт звірки взаєморозрахунків з покупцем.»

На виконання повідомлення № 12225969/45514955 від 18.12.2024 року, позивачем було подано до ГУ ДПС у Вінницькій області Повідомлення № 1 від 23.12.2024 року про подання додаткових пояснень та копій документів з додатком 3 (три) файли, які включали: додаткове пояснення; платіжні доручення про сплату ПДВ за листопад 2024 року до бюджету; Акт звірки між ТОВ «Транс Буд» та ТОВ «ЛЕОН-Ш» за 2024 рік.

Зокрема, позивачем у додатковому поясненні було зазначено: «Станом на 19 грудня 2024 в ТОВ «Транс Буд» подано Звітну Податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2024 в якій нараховано податкове зобов'язання по ПН №24 від 30.11.2024 року. В свою чергу ТОВ «Транс Буд» було сплачено податок на додану вартість за листопад 2024 в сумі 205 770 (двісті п'ять тисяч сімсот сімдесят гривень, 00 копійок), що підтверджується платіжними дорученнями № 413 від 09.12.2024, № 415 від 19.12.2024, № 422 від 20.12.2024.»

Однак, рішенням від 26.12.2024 року №12271896/45514955 комісія ГУ ДПС у Вінницькій області, з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, відмовила у реєстрації податкової накладної № 24 від 30.11.2024 року.

Згідно рішенню, підставою для відмови у реєстрації податкової накладної № 24 від 30.11.2024 року є «надання платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства». У графі «додаткова інформація» зазначено: «встановлено складання та надання податкової накладної № 24 від 30.11.2024 року для реєстрації в ЄРПН без ознаки зведена податкова накладна».

Позивач, не погоджуючись із таким рішенням податкового органу, звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спірні відносини регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України) та Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі - Порядок №1246), Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (далі - Порядок №1165), Порядком прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 (далі - Порядок №520) та Порядком заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №1307 від 31.12.2015 (далі Порядок №1307).

Відповідно до п.2 Порядку №1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі, у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Відповідно до п.201.10 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з п.7 Порядку №1165 у разі, коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до п.п.10, 11 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Отже, у разі зупинення реєстрації ПН зі вказаних підстав подальші дії платника полягають у спростуванні виявлених ознак ризиковості операції.

Відповідно до абзацу другого пункту 25 Порядку №1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Додатком 3 до Порядку №1165 визначено Критерії ризиковості здійснення операцій, відповідно до пункту 1 яких до цих Критеріїв віднесено відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за №1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №520), що, відповідно до пункту 1, визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 4 Порядку №520 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до пункту 5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування /пункт 6 Порядку № 520/.

Відповідно до пункту 9 Порядку № 520 (в редакції Наказу Міністерства фінансів № 19 від 12.01.2023, який набрав чинності 08.03.2023) письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 261).

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Згідно з пунктом 10 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку /п. 12 Порядку № 520/.

Згідно з нормами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Водночас, зі змісту спірного рішення слідує, що підставою для відмови у реєстрації податкової накладної, є сама податкова накладна, оскільки вона складена та надана на реєстрацію «без ознаки зведена податкова накладна».

При цьому, вказана «помилка» полягає у не проставленні коду ознаки « 4» (на ритмічну поставку) у рядку «зведена податкова накладна» заголовної частини ПН № 24 від 30.11.2024 року.

Суд враховує, що ПК України не містить визначення поняття зведеної податкової накладної, як і не передбачає конкретних обов'язкових випадків її складення.

За загальним правилом датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно з п.187.1. ст.187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Абзацом першим п.201.1 ст.201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п.201.4 ст.201 ПК України платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг протягом періоду, за який складається така податкова накладна, постачання яких має безперервний або ритмічний характер покупцям - платникам податку можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця

У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Податкова накладна згідно з п.201.7 ст.201 ПК України складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Абзацом першим п.201.10 ст.201 ПК України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Пунктом 19 Порядку №1307 передбачено, що у разі здійснення постачання товарів/послуг (крім здійснення операцій, визначених пунктом 44 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України), постачання яких має безперервний або ритмічний характер, постачальником (продавцем) може бути складена зведена податкова накладна покупцям - платникам податку - не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

Для цілей цього пункту ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Зведені податкові накладні (крім зведених податкових накладних, складених у разі здійснення операцій, визначених пунктом 44 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України) не складаються на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку / небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс). У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Аналіз вказаних норм законодавства дає підстави суду дійти висновку, що за результатами господарських операцій з постачання товарів, робіт, послуг платником ПДВ продавцем складається податкова накладна. Зведена податкова накладна складається в останній день звітного місяця, в якому відбувались операції з постачання товарів, робіт, послуг з конкретним контрагентом, зокрема у разі, якщо такі операції мають ритмічний характер. При цьому, зведені податкові накладні складаються лише на суму фактичного постачання товарів, робіт, послуг протягом місяця. Сума отриманої попередньої оплати (авансу), що перевищує обсяг фактичного постачання товарів, робіт, послуг протягом такого місяця, не включається до зведеної податкової накладної.

Суд звертає увагу відповідача, що згідно абзацу 10 пункту 201.10 ст. 201 ПК України, помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Отже, суд погоджується із доводами позивача, що відсутність цифри « 4» у заголовній частині зведеної ПН, при належним чином заповнених інших реквізитах, не тягне за собою відмову у реєстрації ПН в ЄРПН.

Водночас, абзацом 29 пункту 201.10. ст. 201 ПК України унормовано, що податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Таким чином, відсутність цифри « 4» у графі «зведена податкова накладна» заголовної частини податкової накладної № 24 від 30.11.2024 року, яка не заважає ідентифікувати як господарські операції, їх обсяг та зміст, платників податків, які приймали у ній участь, не може бути самостійною підставою для відмови у реєстрації податкової накладної.

Крім того, податковим кодексом України презюмована ймовірність допущення платником ПДВ помилок під час складання податкових накладних, встановлені межі такої помилки та її правові наслідки, якщо допущена помилка не заважає ідентифікувати господарські операції її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, така податкова накладна не може бути неприйнятою для реєстрації у ЄРПН та є підставою для формування податкового кредиту покупцем (абзаци 10, 29 пункту 201.10.). Якщо допущена помилка заважає ідентифікувати господарську операцію, її елементи чи учасників, а також у разі зупинення реєстрації ПН - протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин (абзац 9 пункту 201.10). У разі виявлення контролюючим органом допущення помилки у ПН, платник податку отримує відповідну квитанцію із зазначенням виявленої помилки і може повторно подати таку ПН на реєстрацію, виправивши допущені помилки.

Водночас, механізм виправлення окремих помилок податкової накладної передбачений пунктами 21 та 22 Порядку заповнення податкової накладної (Наказ МФУ №1307 від 31.12.2015 року).

Так, згідно пункту 21 Порядку 1307, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 розділу V Податкового кодексу України, або у разі коригування сум податкових зобов'язань відповідно до підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Натомість, згідно пункту 22. Порядку 1307, у разі допущення помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка не заважає ідентифікувати здійснену операцію, постачальник (продавець) на дату виявлення такої помилки складає розрахунок коригування до податкової накладної, у якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, у якому допущено помилку, заповнюється без помилок.

Слід зауважити, що процитовані пункти Порядку 1307 вирішують питання виправлення помилок у неприйнятій для реєстрації ПН та у зареєстрованій в ЄРПН ПН відповідно.

Проте, зупинення реєстрації та подальша відмова у реєстрації цієї податкової накладної технічно унеможливлює усунення позивачем допущеної помилки у податковій накладній, шляхом складення розрахунку коригування, позаяк ні ПК України, ні Порядком 1307 не передбачено складення розрахунку коригування до зупиненої в реєстрації ПН.

Суд звертає увагу відповідача, що чітка підстава для відмови у реєстрації ПН має відповідати переліку, наведеному у п.10 Порядку № 520.

Проте, зазначена у спірному рішенні підстава відмови у реєстрації ПН «встановлено складання та надання податкової накладної без ознаки зведена податкова накладна» - відсутня у переліку підстав для відмови, зазначених у п. 10 Порядку № 520, що у свою чергу свідчить про протиправність спірного рішення.

Позивачем було надано відповідачу 1 всі документи, які були складені за наслідками господарських операцій в листопаді 2024 року. Крім того, до повідомлення про подання додаткових пояснень та копій документів були надані витребуваний Відповідачем 1 акт звірки взаємних розрахунків та докази фактичної сплати сум ПДВ за ПН 24 від 30.11.2024 року на рахунок СЕА ПДВ.

Тобто, позивачем було виконано всі вимоги відповідача-1 щодо надання документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН. На користь вищевказаного аргументу, у контексті цієї справи, свідчить і той факт, що спірне рішення не містить зауважень щодо ненадання якогось первинного документа чи складення його з порушенням вимог закону.

В цьому випадку, під час розгляду справи відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, не надали суду доказів, які спростовували б твердження позивача, та не навели обґрунтованих мотивів прийняття рішення про відмову в реєстрації податкової накладної позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість та наявність підстав для задоволення позовних вимог у частині визнання протиправним та скасування рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26.12.2024 року № 12271896/45514955 про відмову у реєстрації податкової накладної № 24 від 30.11.2024 року.

Що ж до позовних вимог в частині зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, то суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог пунктів 201.1, 201.10 статті 201 ПК України від 02.12.2010 №2755-VI реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.

У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної механізм її подальшої реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних є іншим.

При цьому, згідно з нормами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкових накладних, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства були достатніми для реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

Відповідно частини 3 статті 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Таким чином, з метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання Державної податкової служби України вчинити необхідні дії шляхом реєстрації податкової накладної №2 від 14.09.2023 та № 24 від 30.11.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних днем її подання.

Відповідно до статей 9, 77 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Разом з тим, відповідачі як суб'єкти владних повноважень, не надали суду доказів на підтвердження правомірності рішень про відмову в реєстрації податкової накладної.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат зі сплати судового збору, суд констатує, що позивач звернувся до суду з позовними вимогами, які співвідносяться між собою як основні та похідні, тому належало сплатити судовий збір у розмірі 3028 грн., який наразі підлягає відшкодуванню позивачу.

Враховуючи те, що спірне рішення прийняте Комісією Головного управління ДПС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, на користь позивача слід стягнути понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області.

Представник позивача вказав, що позивач поніс витрати зі сплати судового збору в сумі 3028 гривень та витрати на професійну правничу допомогу в суді першої інстанції в сумі 20000 гривень, водночас доказів понесення позивачем витрат на правничу допомогу в сумі 20000 грн. матеріали справи не містять, а отже розподіл таких витрати судом не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Вінницькій області, з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 26.12.2024 №12271896/45514955 про відмову у реєстрації податкової накладної №24 від 30.11.2024.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Буд" №24 від 30.11.2024 року, датою їх фактичного подання на реєстрацію.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Буд" сплачений судовий збір в сумі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень копійок за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРАНС БУД» (вул. Дмитра Майбороди, 6, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 45514955)

Відповідач: Головне управління ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ ВП 44069150)

Відповідач: Державна податкова служба України (Львівська площа, 8, м. Київ, код ЄДРПОУ 43005393)

Суддя підпис Крапівницька Н. Л.

Згідно з оригіналом

Суддя:

Секретар: