Справа № 175/20933/25
Провадження № 3/175/9391/25
2025 рік
11 грудня 2025 року с-ще Слобожанське
Суддя Дніпровського районного суду Дніпропетровської області Дараган Л.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов до суду з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ч. 4 ст. 121 КУпАП,
Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 121 КУпАП судом встановлено, що розгляд вказаної справи не підвідомчий Дніпровському районному суду Дніпропетровської області.
Відповідно до ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 177 і 178 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника. Справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення та обліку таких правопорушень. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою, третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення таких правопорушень. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 203, 203-1, 204-1, 204-2 і 204-4 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення. Адміністративними комісіями справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем проживання порушника. Законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Тобто, як вбачається з наведених вище вимог закону, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 4 ст. 121 КУпАП, мають розглядатися за місцем їх скоєння або за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. А дискреція щодо обрання підсудності розгляду справи у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч. 2 ст. 276 КУпАП), належить виключно органу внутрішніх справ.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 як водія транспортного засобу, місцем вчинення цього правопорушення є ліквідований Солонянський район Дніпропетровської області (417 км 540 м траси «Бориспіль - Дніпропетровськ - Запоріжжя»), що не належить до територіальної юрисдикції Дніпровського районного суду Дніпропетровської області. При цьому особою, яка склала відповідний протокол, визначено підсудність розгляду справи за місцем вчинення правопорушення та зазначено, що розгляд адміністративної справи відбудеться у Солонянському районному суді Дніпропетровської області.
Крім того, місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 зазначено за адресою: АДРЕСА_1 , що також не належить до територіальної юрисдикції Дніпровського районного суду Дніпропетровської області. Відомості щодо місця обліку транспортного засобу відсутні.
При цьому, відповідно до положень п. 3-1 Розділу ХІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів, до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне повернути адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції для її направлення до належного суду.
Керуючись ст.ст. 221, 276 КУпАП,
Повернути адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 121 КУпАП до Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції для її направлення до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: