Справа № 361/13240/25
Провадження № 1-в/361/234/25
27.11.2025
27 листопада 2025 року м. Бровари
Суддя Броварськогоміськрайонного судуКиївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовомузасіданні подання начальника Броварського РУП ГУНП в Київській області відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Краматорськ Донецької області. офіційно не працюючого, такого, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , неодноразово засудженого, про встановлення адміністративного нагляду,
18 листопада 2025 року до Броварського міськрайонного суду Київської області надійшло подання начальника Броварського РУП ГУНП в Київській області, про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на те, що останній систематично порушує громадській порядок за що притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178, ч. 1
ст. 175-1 КУпАП. З ОСОБА_3 проводилися профілактичні бесіди про недопустимість антигромадської поведінки, вживання алкоголю та наркотичних речовин та виносилися офіційні попередження. ОСОБА_3 попереджався про встановлення адміністративного нагляду в разі продовження ведення антигромадського способу життя.
Прокурор Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 у своїй заяві проти задоволення подання начальника Броварського РУП ГУНП в Київській області, про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 не заперечував.
Дослідивши матеріали справи, суд зазначає таке.
Згідно з положеннями статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
За приписами статті 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного впливу на них.
Аналіз положень Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» в частині кола осіб, до яких такий нагляд може бути застосований, підстав його застосування, а також підстав та порядку його припинення свідчить про те, що застосування адміністративного нагляду є одним із наслідків засудження особи та випливає з судового рішення, яке набрало законної сили, або з матеріалів установ виконання покарань, органів Національної поліції, що характеризують поведінку засудженого під час відбування покарання, чи після його відбування.
Відповідно до правової позиції Верховного Суду, висловлену у Постанові від 04 грудня 2018 року (справа № 570/1972/17, провадження № 51-1781км18), заходи адміністративного нагляду за своєю правовою природою відносяться до питань, які пов'язані із засудженням особи та виникають під час або після виконання вироку й у зв'язку з цим, дійшов висновку здійснювати розгляд справи у порядку, визначеному у частинах 3, 5, 6 статті 539 КПК України та відповідно до положень статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Згідно з пунктом "в" статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно- дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Аналізуючи зібрані матеріали було встановлено, що ОСОБА_3 засуджений вироком 11.12.2014 Краматорським міським судом Донецькоїобласті за ст. 186 КК України до позбавлення волі строком на 6 років, звільнився 09.07.2018 умовоно достроково на 1 рік 5 місяців 6 днів; 24.10.2022 Індустріальним судом міста Дніпропетровська за ч. 2 ст. 190 КК України у виді трьох років позбавлення волі. Відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України зараховано у строк покарання попереднє ув'язнення з 20.01.2021 по 20.10.2022 та після відбування покарання незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок.
На підставі викладеного, з метою запобігання вчиненню злочинів ОСОБА_3 і здійснення виховного впливу на нього, суд вважає за доцільне встановлення за раніше засудженим ОСОБА_3 адміністративного нагляду строком один рік та відповідно до статті 10 цього Закону застосувати відповідні обмеження.
Керуючись ст.ст.1,2,3,4,10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами,звільненими з місць позбавлення волі", ст.539 КПК України, суд,
Подання начальника Броварського РУП ГУ НП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Краматорськ Донецької області. офіційно не працюючого, такого, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , неодноразово засудженого, задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на один рік.
Застосувати відносно ОСОБА_3 обмеження:
-зобов'язати з'являтися на реєстрацію до Броварського РУП ГУ НП в Київській області кожен перший вівторок місяця з 09.00 до 17.00 години;
-заборонити залишати місце проживання за адресою АДРЕСА_1 , з 23 год. 00 хв. до06 год. 00 хв. наступного дня.
На ухвалу може бути подана апеляція протягом 7 діб до Київського апеляційного суду шляхом подачі скарги через до Броварський міськрайонний суд Київської області.
Суддя ОСОБА_1