Справа №523/26557/25
Провадження №1-кп/523/2117/25
11 грудня 2025 року
Пересипський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого - судді: ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні клопотання прокурора про закриття кримінального провадження № 12015160490001103 від 03.03.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, -
В провадженні відділу поліції № 3 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12015160490001103 від 03.03.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 03.03.20153 року о 07:00 годин невстановлені особи знаходячись по вул. 7а Пересипська в м. Одесі застосувавши насильство яке не є небезпечним для життя та здоров'я потерпілого ОСОБА_3 заволоділи його майном на загальну суму 2400 грн.
В ході здійснення досудового розслідування допитано в якості потерпілого ОСОБА_3 з обставин кримінального провадження.
У ході досудового розслідування проведено ряд слідчих (розшукових) дій, зокрема: перевірено прилеглу територію, допитано потерпілого.
Проте, проведеними слідчо-розшуковими заходами не представилось можливим встановити особу, яка вчинила кримінальне правопорушення.
Прокурором подано клопотання про закриття даного кримінального провадження, в якому не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до даного виду відповідальності.
Прокурор в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій просив розглядати клопотання без його участі.
Дослідивши клопотання, з'ясувавши думку прокурора - в його підтримку, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 12 КК України, зазначене кримінальне правопорушення відноситься до категорії тяжкого кримінального правопорушення.
Підозру у вчиненні вищезазначеного діяння жодній особі не повідомлено.
Згідно п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.
Закриття кримінального провадження з вищезазначеної підстави здійснюється судом за клопотанням прокурора (абз.4 ч.4 ст.284 КПК України).
Згідно ч. 1 ст. 49 КК України встановлено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:
1) два роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;
2) три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років;
3) п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини;
4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;
5) п'ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.
У зв'язку із вищевикладеним, слід дійти висновку про достатність підстав для закриття даного кримінального провадження у зв'язку із не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст.49 КК України, п.3-1 ч.1 та абз.4 ч.4 ст.284 КПК України, суд, -
Клопотання прокурора - задовольнити.
Кримінальне провадження № 12015160490001103 від 03.03.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, на підставі ст.49 КК України, п.3-1 ч.1 та абз.4 ч.4 ст.284 КПК України, у зв'язку із не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності - закрити.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду через Пересипський районний суд міста Одеси протягом семи днів з дня її проголошення.
Копію ухвали негайно вручити учасникам судового розгляду.
Суддя: ОСОБА_1