Справа №521/19727/25
Номер провадження 3/521/6677/25
16 грудня 2025 року м. Одеса
Суддя Хаджибейського районного суду м. Одеси Тихонова О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Головного управління ДПС в Одеській області, відносно
ОСОБА_1 , директора ТОВ «ФІРМА ГЕЛІОС ПЛЮС», код ЄДРПОУ 44223591, місце реєстрації згідно з ІКС «Податковий блок»: АДРЕСА_1 ,
про притягнення його до адміністративної відповідальності ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення № 158/15-32-07-01-21 від 31.10.2025, встановлено порушення ведення податкового обліку згідно акту перевірки від 31.10.2025 №8333/15-32-07-01-15, а саме: пп. 44.1 ст. 44, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст. 198Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (із змінами та доповненнями), в результаті чого завищено від'ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (показник рядка 21) Декларації за серпень 2025 року у сумі 29 468 170 гривень та занижено податок на додану вартість за серпень 2025 року у сумі 1 182 272 гривні.
За даним фактом уповноваженою особою ДПС відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
У судове засіданні гр. ОСОБА_1 не з'явився зі складеним з приводу виявленого адміністративного правопорушення протоколом про адміністративне правопорушення був ознайомлений. Належним чином повідомлений про дату та час судового засідання, шляхом направлення судової повістки.
Представник ОСОБА_1 , адвокат Ковачов О.М. надав до суду заяву про розгляд справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, погодився з складеним відносно ОСОБА_1 протоколом про притягнення останнього до адміністративної відповідальності.
Подальше відкладення розгляду справи нівелюватиме завдання провадження у ній, яким є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її з дотриманням вимог закону, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних порушень та запобігання таким правопорушенням, тому суд вважає, що з метою розгляду справи, її необхідно розглянути в межах складеного протоколу про адміністративне правопорушення та на підставі наявних доказів.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 КУпАП, не є обов'язковою, а тому суд вважає за необхідне розглянути справу у відсутність особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення на підставі наданих суду доказів.
Виходячи зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази та надавши їм оцінку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, згідно з ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відповідальність настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 , підтверджується доказами зібраними в порядку ст. 251 КУпАП, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 158/15-32-07-01-21 від 31.10.2025; актом перевірки від 31.10.2025 №8333/15-32-07-01-15 (відомостей про те, що даний акт перевірки був оскаржений чи скасований, визнаний незаконним, суду не надано) та іншими матеріалами справи, які надані суду.
Приймаючи до уваги характер скоєного правопорушення, особу ОСОБА_1 та ступінь його вини, суд вважає необхідним та достатнім застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у розмірі передбаченому санкцією ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст. ст. 9, 163-1, 221, 252, 283, 284 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 5 (п'ять)неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.А. Тихонова