"17" грудня 2025 р. Справа № 596/1340/25
Провадження № 3/596/514/2025
Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Лисюк І.О., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №3 (м.Гусятин) Чортківського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , жительку АДРЕСА_2 , не працюючу, за ч.2 ст. 154, ч.2 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
10 вересня 2025 року о 13:40 год. ОСОБА_1 за адресою: село Вільхівчик по вул. Надзбручанській, Чортківського району Тернопільської області, здійснювала вигул своїх трьох собак без повідка та намордника, чим створила небезпеку для людей і майна, чим своїми діями порушила правила тримання собак, вигулювання їх в невідведених для цього місцях, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 154 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
15 вересня 2025 року о 10.30 год. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , здійснювала вигул своєї собаки без повідка та намордника, чим створила небезпеку для людей і майна, чим своїми діями порушила правила тримання собак, вигулювання їх в невідведених для цього місцях, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 154 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Постановою судді від 17.12.2025 року об'єднано справу №596/1340/25 (Провадження №3/596/514/2025) про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.154 КУпАП із справою № 596/1341/25 (Провадження № 3/596/515/2025) про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.154 КУпАП в одне провадження. Об'єднаній справі присвоєно номер № 596/1340/25 (Провадження №3/596/514/2025).
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлялася належним чином. Клопотань про відкладення розгляду справи не направляла.
Крім того, суд зазначає, що ОСОБА_1 була обізнаною про складання щодо неї протоколів про адміністративне правопорушення, розгляду справи про адміністративне правопорушення в суді, проте інтересу щодо наслідків розгляду вказаного протоколу у суді не проявляла, що свідчить про намір затягування справи.
Відповідно до Рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 року в справі "Пономарьов проти України", наголошується, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
У відповідності до приписів ст. 268 КУпАП, неявка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 154 КУпАП, не являється перешкодою для розгляду справи.
З врахуванням наведеного, з метою розгляду справи у розумні строки, справа розглянута в межах складеного протоколу про адміністративне правопорушення та на підставі наявних у ній доказів.
Згідно ч.1 ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає адміністративній відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Частиною 2 ст. 38 КУпАП передбачено, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - восьмій цієї статті.
Згідно з вимогами п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
При цьому наведена норма не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Таким чином, при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, першочерговим є встановлення судом дотримання строку накладення адміністративного стягнення, за умови закінчення якого суд або уповноважений орган позбавлені можливості досліджувати та вирішувати питання про наявність в діях особи ознак адміністративного проступку.
З урахуванням того, що на момент розгляду справи в суді закінчився визначений ст.38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності, суд позбавлений процесуальної можливості досліджувати докази та встановлювати обставини справи, а також виявляти причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративного правопорушення, а тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 38, 154, 247, 283, 284 КУпАП, суддя,
Провадження в справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити, на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Гусятинський районний суд Тернопільської області.
Головуючий суддя: Ірина ЛИСЮК