Ухвала від 17.12.2025 по справі 902/112/24

УХВАЛА

17 грудня 2025 року

м. Київ

cправа № 902/112/24

Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду:

Дроботової Т. Б.

розглянувши заяву Приватного підприємства "Кадровий навчальний інформаційний центр "Константа" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду

за касаційною скаргою Заступника керівника Вінницької обласної прокуратури

на рішення Господарського суду Вінницької області від 21.08.2025

та постанову Північно - західного апеляційного господарського суду від 28.10.2025

у справі за позовом Заступника керівника Вінницької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Вінницької міської ради

до Приватного підприємства "Кадровий навчальний інформаційний центр "Константа"

про зобов'язання відповідача знести самочинне будівництво,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15.12.2025 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Заступника керівника Вінницької обласної прокуратури на рішення Господарського суду Вінницької області від 21.08.2025 та постанову Північно - західного апеляційного господарського суду від 28.10.2025 у справі № 902/112/24 та призначено розгляд справи у судовому засіданні 27.01.2026.

Через підсистему «Електронний суд» до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла заява від Приватного підприємства "Кадровий навчальний інформаційний центр "Константа" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до частин першої, другої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).

Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку.

Розглянувши зазначену заяву, керуючись положенням статті 197 Господарського процесуального кодексу України, Суд дійшов висновку про можливість її задоволення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів.

Керуючись статтями 121, 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Приватного підприємства "Кадровий навчальний інформаційний центр "Константа" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.

2. Забезпечити участь представника Приватного підприємства "Кадровий навчальний інформаційний центр "Константа" у судовому засіданні у справі №902/112/24, призначеному на 27 січня 2026 року о 10:30 в режимі відеоконференції відповідно до положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та здійснити проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв'язку (https://vkz.court.gov.ua).

3. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв'язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.

4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

5. Попередити, що відповідно до частини п'ятої статті 197 ГПК України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема, підсистеми відеоконференцзв'язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи.

6. Участь у судовому засіданні представників учасників справи є необов'язковою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Т. Б. Дроботова

Попередній документ
132647847
Наступний документ
132647849
Інформація про рішення:
№ рішення: 132647848
№ справи: 902/112/24
Дата рішення: 17.12.2025
Дата публікації: 18.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Касаційний господарський суд Верховного Суду
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них; про приватну власність, з них; щодо самочинного будівництва
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (15.12.2025)
Дата надходження: 24.11.2025
Предмет позову: про зобов'язання відповідача знести самочинне будівництво
Розклад засідань:
27.02.2024 10:30 Господарський суд Вінницької області
02.04.2024 10:00 Господарський суд Вінницької області
18.04.2024 11:00 Господарський суд Вінницької області
04.06.2024 14:20 Північно-західний апеляційний господарський суд
13.05.2025 09:30 Господарський суд Вінницької області
05.06.2025 09:30 Господарський суд Вінницької області
29.07.2025 10:00 Господарський суд Вінницької області
21.08.2025 12:00 Господарський суд Вінницької області
28.10.2025 14:30 Північно-західний апеляційний господарський суд
27.01.2026 10:30 Касаційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДРОБОТОВА Т Б
МИХАНЮК М В
РОЗІЗНАНА І В
суддя-доповідач:
ДРОБОТОВА Т Б
МИХАНЮК М В
РОЗІЗНАНА І В
ТВАРКОВСЬКИЙ А А
ТВАРКОВСЬКИЙ А А
відповідач (боржник):
Приватне підприємство "Кадровий навчальний інформаційний центр "Константа"
за участю:
Заступник керівника Вінницької обласної прокуратури
заявник:
Вінницька окружна прокуратура
Вінницьке відділення Київського науково - дослідного інституту судових експертиз
Приватне підприємство "Кадровий навчальний інформаційний центр "Константа"
заявник апеляційної інстанції:
Заступник керівника Вінницької обласної прокуратури
заявник касаційної інстанції:
Заступник керівника Вінницької обласної прокуратури
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Заступник керівника Вінницької обласної прокуратури
Заступник керівника Вінницької окружної прокуратури
позивач (заявник):
Вінницька міська рада
Вінницька окружна прокуратура
Заступник керівника Вінницької окружної прокуратури
Центр адміністративних послуг "Прозорий офіс" Вінницької міської ради
позивач в особі:
Вінницька міська рада
представник відповідача:
Путілін Євген Вікторович
суддя-учасник колегії:
БАГАЙ Н О
КОЛОМИС В В
ПАВЛЮК І Ю
САВРІЙ В А
ЧУМАК Ю Я
ЮРЧУК М І