Справа № 953/11601/25
н/п 2/953/4772/25
про відкриття провадження у цивільній справі
"17" грудня 2025 р. Київський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Колесник С.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) про витребування майна із незаконного володіння, -
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , в якій просить витребувати із незаконного володіння ОСОБА_2 на його користь квартиру АДРЕСА_3 .
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.10.2025 визначено головуючого суддю Колесник С.А.
Ухвалою Київського районного суду м.Харкова від 11.11.2025 позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування майна із незаконного володіння - залишено без руху.
Копію ухвали суду від 11.11.2025 позивач отримав 17.11.2025.
19.11.2025 до суду від ОСОБА_1 надійшла квитанція про сплату позивачем судового збору у розмірі 1596,00 грн.
Ухвалою Київського районного суду м.Харкова від 11.11.2025 позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування майна із незаконного володіння - залишено без руху.
12.12.2025 позивачем усунуті недоліки позовної заяви.
Позов поданий з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, підсудний Київському районному суду м. Харкова, підстав для його повернення та відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.
З огляду на положення частини 4 статті 274 ЦПК України, предмет позову, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження, з призначенням підготовчого засідання та повідомленням учасників справи.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 185-187, 189, 190, 191 ЦПК України, суддя,-
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) про витребування майна із незаконного володіння, та відкрити провадження у цивільній справі.
Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Призначити по справі підготовче судове засідання на 11 годину 00 хвилин 12 січня 2026 року за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська, 7-Б, 2-й поверх, каб. 36, зал №37, про що повідомити учасників справи.
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк із дня вручення даної ухвали для надання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) відповідачем одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ч. 1 ст.193 ЦПК України у встановлений строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: hr.hr.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Колесник С.А.