вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
про відкриття апеляційного провадження
"16" грудня 2025 р. Справа№ 927/938/25
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Пономаренка Є.Ю.
суддів: Барсук М.А.
Руденко М.А.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрейд Україна" на рішення Господарського суду Чернігівської області від 21.11.2025 у справі №927/938/25 (суддя Шморгун В. В.) за позовом Акціонерного товариства "Укрнафта" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрейд Україна" про стягнення 118 362,30 грн,
ВСТАНОВИВ наступне.
Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 21.11.2025 у справі №927/938/25 позовні вимоги Акціонерного товариства "Укрнафта" задоволено повністю.
Не погодившись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вказане рішення суду.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрейд Україна", їх відповідність вимогам щодо форми та змісту згідно ст. 258 ГПК України, враховуючи відсутність заперечень проти відкриття апеляційного провадження в порядку ч.2 ст.262 ГПК України від учасників справи, колегія суддів Північного апеляційного господарського суду вважає за можливе відкрити апеляційне провадження у справі №927/938/25.
Відповідно до ч. 1 ст. 270 Господарського процесуального кодексу у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі (Глава 1. Апеляційне провадження).
За правилами п. 1 ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу, для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн.
Враховуючи, що предметом розгляду у справі №927/938/25 є вимога про стягнення 118 362,30 грн, вказана справа відноситься до малозначних справ в розумінні Господарського процесуального кодексу.
Згідно з ч. 10 ст. 270 Господарського процесуального кодексу, апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Керуючись статтями 234, 262, 263, 270 Господарського процесуального кодексу, Північний апеляційний господарський суд, -
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрейд Україна" на рішення Господарського суду Чернігівської області від 21.11.2025 у справі №927/938/25.
2. Учасникам справи встановити строк для подання відзивів, заперечень на апеляційну скаргу та інших заяв/клопотань, протягом 15 днів з моменту отримання даної ухвали.
3. Всі документи та письмові докази подаються через Відділ документального забезпечення Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1А (І поверх).
4. Роз'яснити учасникам, що апеляційна скарга буде розглянута без повідомлення учасників справи.
5. Витребувати з Господарського суду Чернігівської області матеріали справи №927/938/25.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Є.Ю. Пономаренко
Судді М.А. Барсук
М.А. Руденко