Справа №760/30749/25
3/760/8389/25
11 грудня 2025 року Cуддя Солом'янського районного суду міста Києва Кравченко Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Києві матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань у м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження Київ, громадянина України, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до витягу з наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 11.03.2019 № 10 ОСОБА_1 призначено на посаду провідного спеціаліста управління командування ІНФОРМАЦІЯ_2 з 11.03.2019.
Відповідно до трудової книжки ОСОБА_1 , Присягу державного службовця ОСОБА_1 склав 28.02.1994.
Відповідно витягу з наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 21.08.2023 № 51, головному спеціалісту управління ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_1 присвоєно 7 (сьомий) ранг державного службовця 21.08.2023.
ОСОБА_1 12.07.2021, 13.03.2023, 01.01.2024, 01.01.2025 з проставлянням особистого підпису ознайомлений з Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в тому числі Законом України «Про запобігання корупції».
Статтею 8 Закону України «Про державну службу» визначено, що державний службовець зобов?язаний, зокрема, дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Статтею першою Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«т» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією та суб'єктом декларування.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 23.07.2021 № 448/21 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.
Відповідно до розділу ІІ вказаного порядку суб?єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб?єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб?єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).
Пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб?єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 24.02.2022 затверджено Указ Президента Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 24.02.2022 затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 N? 64/2022, яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє і на даний час.
Законом України «Про захист інтересів суб?єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або війни» від 03.03.2022 № 2115-IX установлено, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов?язку подати документи. Також у період воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюється.
Абзацом 4 частини 27 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону). Строк подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік становить не пізніше 31 березня 2024 року.
Відповідно до публічної частини Реєстру, ОСОБА_1 подав Декларацію (ідентифікатор документа - 420е6а48-356c-4еca-950d-3b28ebfa0711), лише 12.04.2024 о 19:40, а отже несвоєчасно.
Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру, які вчиняв ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 по 14.04.2024, останній вперше виконав вхід до Реєстру та вчинив дії щодо створення Декларації (ідентифікатор документа - 420е6а48-356c-4еca-950d-3b28ebfa0711) натиснувши кнопку «Нова декларація на основі цієї» лише 12.04.2024 о 19:04. Дата реєстрації у Реєстрі - 01.10.2018.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 повідомив, що йому відомо, що на нього, як на державного службовця поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та, відповідно, що він є суб?єктом декларування. Також йому відомо про те, що у 2022 році у зв?язку із введенням на території України дії воєнного стану суб?єкти декларування звільнялися від обов?язку подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру до закінчення дії воєнного стану або відновлення такого обов?язку у встановленому законом порядку. Причини несвоєчасного подання ним Декларації полягають у тому що у 2024 році належало подати щорічні декларації за два роки поспіль, за 2022 та 2023 роки. Щорічну декларацію за 2022 рік, він вчасно подав, але для подання щорічної декларації за 2023 рік, на той час, не було даних про доходи за 2023 рік. І для отримання таких даних необхідно було очікувати певний невизначений термін. На тлі великої завантаженості на роботі, пов?язаної із забезпеченням мобілізаційних заходів, у ході очікування даних про доходи за 2023 рік в нього склалося відчуття дежавю, щодо подання декларації і в якийсь момент, він був впевнений, що належні декларації, він уже вчасно подав, як це робив багато років до цього. І, як це зробив і за 2024 рік. Свою провину за порушення терміну подання щорічної декларації визнає у повному обсязі.
Відповідно до абзацу першого частини четвертої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» упродовж 30 днів після подання декларації суб?єкт декларування має право подати виправлену декларацію. Тобто ОСОБА_1 мав право створити декларацію за 2023 рік у визначений законодавцем строк, а після отримання необхідних даних подати виправлену декларацію протягом 30 днів.
Однак, відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 , відсутня інформація щодо виправленої щорічної декларації за 2023 рік. Також відповідно до послідовності дій користувача Реєстру, які вчиняв ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 по 14.04.2024, останній вперше створив Декларацію лише 12.04.2024 о 19:04 натиснувши кнопку «Нова декларація на основі цієї», тобто несвоєчасно.
Крім того, подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб?єктами декларування певних підготовчих дій: зокрема, перевірки строку дії електронного цифрового підпису, правильність зазначення прізвища, ім?я та по батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, необхідної для заповнення декларації, тощо. З цією метою законодавець встановив строк для заповнення та подання декларацій до 31 березня 2024 року включно.
Так, у ОСОБА_1 у період з 01.01.2024 до 31.03.2024 включно був 91 календарний день для з?ясування строків подання, внесення до Декларації достовірних відомостей, отримання для цього необхідної інформації та копій документів, у тому числі з відкритих джерел, а в подальшому заповнення та перевірки наявності на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції вказаної декларації, однак останній цим не скористався.
Таким чином, поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати Декларацію шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, не встановлено.
Отже, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, у порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 12.04.2024 0 19:40 несвоєчасно, без поважних причин подав Декларацію, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, не визнав та пояснив, що йому було відомо про те, що на нього як на державного службовця поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та, відповідно, що він є суб'єктом декларування, однак через велику завантаженість на роботу, пов'язану із забезпеченням мобілізаційних заходів, вказану декларацію подав невчасно. Зауважує на тому, що жодного умислу на несвоєчасне подання декларацій він не мав та одразу як усвідомив вказаний факт звернувся з відповідним повідомленням до НАЗК. Просив суд визнати його невинуватим.
Прокурор Балабуха В.Є. вважаючи, що вина ОСОБА_1 у скоєнні ним правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП доведена, просила, беручи до уваги особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності за корупційне діяння, притягнути його до відповідальності та накласти мінімальне стягнення у межах санкції зазначеної частини вказаної статті у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень 00 копійок.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , доводи прокурора Балабухи В.Є., дослідивши протокол про адміністративне правопорушення №1066 від 01.11.2025 (а.с.1-9), письмові пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності (а.с.10-11), витяг з Реєстру декларацій (а.с. 12-14), повідомлення НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування № 2705 від 12.04.2024 (а.с.17-18), послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 по 14.04.2024 (а.с.19-31), витяг з наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 (по особовому складу державних службовців) №10 від 11.03.2019 (а.с.33); витяг з наказу ТВО військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_4 (по особовому складу державних службовців) №3 від 11.11.2020 (а.с.34); витяг з наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_4 (по особовому складу державних службовців) №32 від 12.07.2021 (а.с.35); витяг з наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_4 (по особовому складу державних службовців) №2 від 04.01.2022 (а.с.36); витяг з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 (по особовому складу державних службовців) №51 від 21.08.2023 (а.с.37); копію трудової книжки ОСОБА_1 (а.с.38-39) та інші докази, суд дійшов наступного.
Стаття 129 Конституції України передбачає, що розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведеності перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Розглядаючи дану справу, суд виходить з того, що норма ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того норма ч.1 ст.172-6 КУпАП є бланкетною нормою, і при кваліфікації дій правопорушника за цією статтею необхідно керуватися спеціальними Законами.
Згідно з п. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони або обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до вимог ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Водночас пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб?єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до Закону України від 03.03.2022 №? 2115-IX, у зв?язку з військовою агресією російської федерації проти України, Верховна Рада України установила, що фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов?язку подати документи.
Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
У судовому засіданні ОСОБА_1 наполягав на наявності поважних причини несвоєчасного подання ним щорічної декларації уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за минулий 2023 рік, оскільки він має велику завантаженість на роботу, пов'язану із забезпеченням мобілізаційних заходів, через введення в країні військового стану.
Так, згідно роз'яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» вих. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 під поважними причинами розуміється неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з 1) хворобою, 2) перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), 3) технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, 4) витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, 5) перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Таким чином, посилання ОСОБА_1 на значну завантаженість по роботі не належать до переліку поважних причин, визначених у зазначених роз'ясненнях, і тому не можуть бути прийняті судом на підтвердження такої.
На переконання суду, ОСОБА_1 неналежно поставився до виконання покладеного на нього обов'язку щодо подання декларації, оскільки Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384 прийнятий 20.09.2023, який набрав чинності 12.10.2023, визначений порядок та строки подачі декларації за відповідний рік з 01.01.2024 до 31.03.2024, однак вказаний час раціонально ним використаний не був.
За таких обставин, вказані причини поважності несвоєчасної подачі декларації, є непереконливими.
В ході судового розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 , займаючи посаду головного спеціаліста управління ІНФОРМАЦІЯ_5 , будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», 12.04.2024 о 19:40 несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік, а значить не своєчасно.
Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати зазначену декларацію за 2023 рік, судом не встановлено.
Таким чином суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП і його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена повністю, оскільки ОСОБА_1 , порушивши вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік.
Днем виявлення даного адміністративного правопорушення є день складання протоколу про адміністративне правопорушення № 1066, а саме 03.11.2025, отже, останнім днем притягнення особи до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення з моменту його виявлення є 03.05.2026, тобто момент коли уповноваженою особою, що має право складати протоколи зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані, зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення та оформлено такий висновок у вигляді протоколу, що узгоджується зі сталою судовою практикою.
З огляду на викладене, строки притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП на дату розгляду справи не закінчились.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 34 КУпАП обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Згідно ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, має міцні соціальні зв'язки, суд дійшов висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
За таких обставин, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 33-36, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 283-284, 287-291 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення вказаного строку, повинна бути надіслана правопорушником до суду, який виніс постанову про накладення цього штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Я.В. Кравченко