Постанова від 16.12.2025 по справі 147/2137/25

Справа № 147/2137/25

Провадження № 3/147/1075/25

ПОСТАНОВА

16 грудня 2025 року с-ще Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ст. 155 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 155 КУпАП.

З протоколу №1223 про адміністративне правопорушення від 16.10.2025 вбачається, що ОСОБА_1 16.10.2025 об 11.25 год. вчинив правопорушення п.1, п.2 ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме не проведення розрахункової операції через ПРРО, не створення та не видача відповідного розрахункового документу.

ОСОБА_1 подав клопотання, в якому просить повернути матеріали справи щодо нього за ст. 155 КУпАП для належного оформлення. В обгрунтування клопотання зазначає, що протокол №1223 від 16.10.2025 не відповідає встановленим нормам КУпАП, зокрема в ньому не конкретизований нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.

Відповідно до ч.2, ч.3 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Згідно з ч.3 ст. 8 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Статтею 278 КУпАП встановлено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.

Зміст протоколу про адміністративне правопорушення від 16 жовтня 2025 року щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення не вказано взагалі місця вчинення правопорушення, що позбавляє можливості встановити в межах якого населеного пункту (села, селища, міста, району, області) вчинено правопорушення.

В той же час за змістом ч.1 ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем його вчинення.

За наведених обставин суд позбавлений можливості визначити підсудність даної справи саме Тростянецькому районному суду Вінницької області.

Крім цього, варто звернути увагу на наступне.

В порушення вимог ст. 256 КУпАП в протоколі зазначено, що відповідальність за інкриміноване правопорушення передбачена ст. 155-1 КУпАП. В той же час стаття 155-1 КУпАП, складається з чотирьох частин. Отже, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, а саме не вказано за якою саме частиною статті 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за дії інкриміновані ОСОБА_1 .

Водночас, протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги і лише в межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин поставленого особі за провину адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.

В протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості щодо свідків.

Виходячи зі змісту закону провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

У зв'язку з наведеним, суд не вбачає можливості з'ясувати обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 155-1 КУпАП слід повернути до Головного управління ДПС у Вінницькій області для належного оформлення.

Керуючись ст. ст. 245, 277, 278, 283 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Протокол №1223 про адміністративне правопорушення від 16.10.2025 щодо ОСОБА_1 за ст. 155-1 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами повернути до Головного управління ДПС у Вінницькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя А.М. Мудрак