Справа № 708/1507/25
Провадження № 3/708/532/25
16 грудня 2025 року м. Чигирин
Суддя Чигиринського районного суду Черкаської області Попельнюх А. О., з участю прокурора Чигиринського відділу Черкаської окружної прокуратури Курила Р. О., розглянув справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно:
-ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , прож.: АДРЕСА_1 , працюючого Національний природний парк "Холодний Яр" природоохоронником,
за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та
ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради Черкаської області та відповідно до підпункту "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язанні з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.01.2024, а декларація фактично подана ним 06.11.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради Черкаської області та відповідно до підпункту "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язанні з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.01.2024, а декларація фактично подана ним 06.11.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради Черкаської області та відповідно до підпункту "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язанні з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2024, а декларація фактично подана ним 06.11.2025 чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради Черкаської області та відповідно до підпункту "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язанні з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2024, а декларація фактично подана ним 06.11.2025 чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради Черкаської області та відповідно до підпункту "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язанні з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агенства з питань корупції декларацію особи, яка припиняє свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2025 до 13.03.2025, оскільки граничний термін подачі був 11.04.2025, а декларація фактично подана 10.11.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановами судді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа № 708/1507/25, провадження № 3/708/535/25), за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа №708/1508/25, провадження № 3/708/533/25), за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа № 708/1509/25, провадження № 3/708/534/25), за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа № 708/1510/25, провадження № 3/708/535/25) та за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа № 708/1511/25, провадження № 3/708/536/25) об'єднані в одне провадження.
Під час розгляду справи прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушеннь, підтримав, зазначив про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушеннь, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 під час розгляду справи свою вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушеннях визнав повністю.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушеннь, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, за епізодом протиправної діяльності за фактом несвоєчасного подання декларації особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2021 рік вина ОСОБА_1 підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане із корупцією № 632/2025 від 21.11.2025;
- даними рапорта від 12.11.2025;
- даними роздруківки з сайту НАЗК;
- даними роздруківки щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, яка подана ОСОБА_1 06.11.2025;
- даними запиту від 24.06.2025;
- даними листа Медведівської сільської ради від 04.07.2025;
- даними рішення про призначення директора КП "Універсал" від 10.09.2021 № 14-7/VIII;
- даними контракту директора комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради від 13.09.2021;
- даними контракту директора комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради від 14.09.2022;
- даними статуту КП "Універсал";
- даними розпорядження про звільнення ОСОБА_1 від 12.03.2025 № 27/02-06.
За таких обставин наданими суду доказами підтверджено факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальнсть за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За епізодом протиправної діяльності за фактом несвоєчасного подання декларації особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2022 рік вина ОСОБА_1 підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане із корупцією № 633/2025 від 21.11.2025;
- даними рапорта від 12.11.2025;
- даними роздруківки з сайту НАЗК;
- даними роздруківки щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, яка подана ОСОБА_1 06.11.2025;
- даними запиту від 24.06.2025;
- даними листа Медведівської сільської ради від 04.07.2025;
- даними рішення про призначення директора КП "Універсал" від 10.09.2021 № 14-7/VIII;
- даними контракту директора комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради від 13.09.2021;
- даними контракту директора комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради від 14.09.2022;
- даними статуту КП "Універсал";
- даними розпорядження про звільнення ОСОБА_1 від 12.03.2025 № 27/02-06.
За таких обставин наданими суду доказами підтверджено факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальнсть за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За епізодом протиправної діяльності за фактом несвоєчасного подання декларації особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2023 рік вина ОСОБА_1 підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане із корупцією № 634/2025 від 21.11.2025;
- даними рапорта від 12.11.2025;
- даними роздруківки з сайту НАЗК;
- даними роздруківки щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, яка подана ОСОБА_1 06.11.2025;
- даними запиту від 24.06.2025;
- даними листа Медведівської сільської ради від 04.07.2025;
- даними рішення про призначення директора КП "Універсал" від 10.09.2021 № 14-7/VIII;
- даними контракту директора комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради від 13.09.2021;
- даними контракту директора комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради від 14.09.2022;
- даними статуту КП "Універсал";
- даними розпорядження про звільнення ОСОБА_1 від 12.03.2025 № 27/02-06.
За таких обставин наданими суду доказами підтверджено факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальнсть за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За епізодом протиправної діяльності за фактом несвоєчасного подання декларації особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2024 рік вина ОСОБА_1 підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане із корупцією № 635/2025 від 21.11.2025;
- даними рапорта від 12.11.2025;
- даними роздруківки з сайту НАЗК;
- даними роздруківки щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, яка подана ОСОБА_1 06.11.2025;
- даними запиту від 24.06.2025;
- даними листа Медведівської сільської ради від 04.07.2025;
- даними рішення про призначення директора КП "Універсал" від 10.09.2021 № 14-7/VIII;
- даними контракту директора комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради від 13.09.2021;
- даними контракту директора комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради від 14.09.2022;
- даними статуту КП "Універсал";
- даними розпорядження про звільнення ОСОБА_1 від 12.03.2025 № 27/02-06.
За таких обставин наданими суду доказами підтверджено факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальнсть за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За епізодом протиправної діяльності за фактом несвоєчасного подання декларації особою, уповноваженою на виконання функції держави або місцевого самоврядування при звільненні за період 01.01.2025 - 13.03.2025 вина ОСОБА_1 підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане із корупцією № 636/2025 від 21.11.2025;
- даними рапорта від 12.11.2025;
- даними роздруківки з сайту НАЗК;
- даними роздруківки щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування при звільненні за період 01.01.2025 - 13.03.2025, яка подана ОСОБА_1 10.11.2025;
- даними запиту від 24.06.2025;
- даними листа Медведівської сільської ради від 04.07.2025;
- даними рішення про призначення директора КП "Універсал" від 10.09.2021 № 14-7/VIII;
- даними контракту директора комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради від 13.09.2021;
- даними контракту директора комунального підприємства "Універсал" Медведівської сільської ради від 14.09.2022;
- даними статуту КП "Універсал";
- даними розпорядження про звільнення ОСОБА_1 від 12.03.2025 № 27/02-06.
За таких обставин наданими суду доказами підтверджено факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальнсть за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Визначені ст. 34 КУпАП обставини, які пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлені.
Відповідно до ст. 35 КУпАП обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом також не встановлені.
Частиною 2 ст. 36 КУпАП регламентовано, що у випаках вчинення особою кількох адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Ураховуючи наведене, а також особу ОСОБА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, а також кількість вчинених ним правопорушень, суд дійшов висновку, що достатнім для досягнення мети застосування адміністративного стягнення буде застосування до нього адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 75 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Також відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 36, 172-6, 245, 247, 250-252 КУпАП, суддя
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави (одержувач: ГУК у Черк.обл./тг м. Чигирин/21081100, банк одержувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), код одержувача: 37930566, рахунок: UA 278999980313010106000023705) у розмірі 75 (сімдесят п'ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 275,00 грн (одну тисячу двісті сімдесят п'ять гривень 00 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: казначейство України (ел.адм. подат.), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 коп.).
Роз'яснити ОСОБА_1 , що:
- штраф має бути сплачений не пізніше, ніж через п'ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про його призначення, а в разі її оскарження не пізніш, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КУпАП);
- в разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про призначення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, встановленому законом;
- в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень;
- розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 308 КУпАП).
Штраф, призначений за скоєння адміністративного правопорушення, вноситься до установи банку України (ч. 3 ст. 307 КУпАП).
Строк пред'явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців з моменту її винесення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду через Чигиринський районний суд Черкаської області.
Постанова набирає чинності з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження.
Суддя Андрій ПОПЕЛЬНЮХ