Справа № 590/1169/25
провадження № 3/590/651/25
16 грудня 2025 року с-ще Ямпіль
Ямпільський районний суд Сумської області у складі: головуючого судді: Сатарової О.В.,
При секретарі с/з Данченко І.М.,
за участю прокурора Степаненка О.В. /в режимі ВКЗ/,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Ямпіль справу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за матеріалами, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України стосовно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Туранівка Ямпільського району Сумської області, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , яка працює медичною сестрою КНП «Ямпільська лікарня» Ямпільської селищної ради, член позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не притягався до адміністративної відповідальності,
за частиною 1 статті 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1 , будучи медичною сестрою, секретарем позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 і є суб'єктом декларування згідно з пп. ґ п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 27.10.2025 подала без поважних причин декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, яка мала бути подана до 01 квітня 2025 року, чим порушив вимоги частини першої 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою провину у вчиненні даного адміністративного правопорушення визнала в повній мірі, повідомила, що знала про обов'язок подання декларацій щороку до 01 квітня, завжди подавала, в т.ч. і за 2023 нею декларація була подана, проте за 2024 рік не подала, оскільки бувший голова ВЛК ОСОБА_3 їй повідомив про відсутність такого обов'язку. Самостійно не пересвідчилась у достовірності даної інформації. Про необхідність подачі декларації довідалася з відділу кадрів у жовтні місяці цього року, після чого одразу декларацію нею було подано, проте з порушенням строків.
Прокурор, ураховуючи відсутність доказів про поважні причини несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації за 2024 рік, зважаючи на наявність пом'якшуючих провину оьбставин просив суд визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора Степаненка О.В., дослідивши матеріали справи, доходжу таких висновків.
Відповідно до вимог статей 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП України, відповідно до положень розділу 13-А КУпАП належить до адміністративного правопорушення, пов'язане з корупцією.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознаки корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Суб'єктом правопорушень за статтею 172-6 КУпАП є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до наказу КНП «Ямпільська лікарня» від 17.08.2023 №73-ОД Про призначення персонального складу та порядок роботи позаштатної постійної діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 , Додатків 1, 2 до наказу, наказу КНП «Ямпільська лікарня» від 17.10.2024 №65-ОД Про призначення персонального складу та порядок роботи позаштатної постійної діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 , Додатків 1, 2 до наказу, інформації ІНФОРМАЦІЯ_4 від 14.04.2025 №15/536 щодо переліку позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій Сумської області та персональний склад на 2024 рік, медична сестра ОСОБА_1 є секретарем позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно з частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто ОСОБА_1 будучи членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, згідно з пп."ґ" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Об'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, крім її пояснень, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 400/2025 від 24.11.2025 року, листом НАЗК від 03.11.2025 та послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 у період 31.12.2022-03.11.2025 (а.с.30-33), копією декларації ОСОБА_1 /дата та час подання 27.10.2025 18:04/ /а.с. 34-35/, листом НАЗК від 07.05.2025 про технічний стан Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 36-37).
За таких обставин вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення є доведеною, а її дії необхідно кваліфікувати за частиною першою статті 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставини, що пом'якшують відповідальність - визнання провини, щире розкаяння винного, обставини, що обтяжують відповідальність судом не встановлені. Враховуючи вищевикладене, особу винної, а також те, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності притягається вперше, тому з урахуванням всіх обставин справи, вважаю доцільним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі, а саме: 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, яке, на думку суду, буде необхідним і достатнім для виправлення особи порушника та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 на підставі ст.40-1 КУпАП.
Керуючись вимогами ч.1 ст.172-6, 283, 284, 294 КУпАП, суд -
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме в сумі 850,00 грн. (Вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.).
Банківські реквізити для сплати штрафу: призначення платежу: штраф по справам про адміністративні правопорушення та кримінальним справам; отримувач коштів: ГУК Сум.обл/Ямпільська СТГ/21081100; код ЄДРПОУ: 37970404; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок: UA338999980313000106000018568; код платежу: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01602, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ): 26255795, судовий збір у розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять грн. 60 коп.).
Банківські реквізити для сплати судового збору: призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення з вказівкою прізвища, ім'я та по-батькові, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998; рахунок: UA908999980313111256000026001; код платежу: 22030106.
Роз'яснити особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення її постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається в порядку примусового виконання та з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Ямпільський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 місяці з дня набрання постановою законної сили.
Повний текст постанови складено 16.12.2025.
Суддя О.В. Сатаорова