Справа № 585/4796/25
Номер провадження 3/585/1552/25
15 грудня 2025 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області В.О. Шульга, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
мешканця АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Роменським МРВ УМВС України в Сумській області
від 10.09.2002 року, РНОКПП НОМЕР_2 ,
за ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
12 грудня 2025 року до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення в якому зазначено, що посадова особа ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , керівник КП «Ромнитранссервіс» вчинив правопорушення, не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб, утриманий із нарахованого доходу до або під час такої виплати за її рахунок станом на 30.06.2025 у сумі 167065,94 грн., не перераховано до бюджету військовий збір утриманий із нарахованого доходу до або під час такої виплати за її рахунок станом на 30.06.2025р. у сумі 12490,50 грн., чим порушено п.31.3, ст.31, п.п.33.1, ст. 33, п. 54.2, ст.. 54, п.п.54.3.5. п.54.3 ст. 54 абз.2 п.57.1, ст.57, п.176.2, ст.176, п.п.168.1.2, п.п.168.1.4 п.п.168.1.5, п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України від 02.11.2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями, підпункту 1.2 пункту 16-1 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу, за що відповідальність передбачена ст. 163-4 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, належним чином повідомлений про день, час і місце розгляду справи.
Відповідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Завданням КУпАП є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1), а завданнями провадження є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст. 245).
Частинами 1, 2 ст. 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №19/18-28-24-05-07 від 10.12.2025 року складеного головним державним інсектором відділу перевірок податкових агентів управління оподаткування фізичних осіб ГУДПС у Сумській області ОСОБА_3 , при складанні протоколу не вказано частину ст. 163-4 КУпАП, яка має два окремі склади адміністративних правопорушень.
Тому суд не має можливості встановити вину особи, так як відсутня правильна кваліфікація адміністративного правопорушення.
Доказами в справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку суддя встановлює наявність чи відсутність правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, які встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису тощо (ч. 1 ст. 251 КУпАП).
Суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Оцінюючи вказаний протокол відповідно ст. 252 КУпАП, суд приходить до переконання, що він складений без дотримання вимог процесуального закону, що при розгляді справи по суті може потягнути за собою визнання його як доказу недопустимим.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 КУпАП, що відповідно до приписів ч.1 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження у справі.
На основі викладеного, керуючись ст. 163-4, ч.1 ст. 247 КУпАП, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-4 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному суді Сумської області через Роменський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В.О. Шульга