Ухвала від 15.12.2025 по справі 333/11885/25

Справа №333/11885/25

Провадження №1-кс/333/3936/25

УХВАЛА

Іменем України

15 грудня 2025 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

слідчого ОСОБА_3 ,

прокурора ОСОБА_4 ,

підозрюваного ОСОБА_5 ,

захисника ОСОБА_6 ,

розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Мелітополі та м. Запоріжжі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, підполковника ДБР ОСОБА_3 про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади по кримінальному провадженню, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62025080100008475 від 11.12.2025за ч. 2 ст. 365 КК України відносно

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Запоріжжя, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , який перебуває на посаді інспектора сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України,

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Мелітополі та м. Запоріжжі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, підполковника ДБР ОСОБА_3 про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади по кримінальному провадженню №62025080100008475, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.12.2025за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України відносно ОСОБА_5 .

Заявлене клопотання обґрунтовано тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи призначеним відповідно до наказу начальника ГУНП в Запорізькій області від 02.01.2025 № 4 о/с на посаду інспектора сектору дотримання прав людини Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, маючи спеціальне звання капітан поліції, тобто будучи працівником поліції, який згідно вимог ст. 62 Закону України «Про Національну поліцію», під час виконання повноважень є представником держави, законні вимоги якого є обов'язковими для виконання всіма фізичними та юридичними особами та відповідно до положень ст. 18 зазначеного Закону України зобов'язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського, професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва, поважати і не порушувати прав і свобод людини, будучи відповідно до п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», а також п.1 примітки до ст.364 КК України, службовою особою правоохоронного органу, займаючи посаду, пов'язану із здійсненням функцій представника влади, вчинив злочин у сфері службової діяльності за наступних обставин.

Так, відповідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський зобов'язаний: неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; 2) професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва; 3) поважати і не порушувати прав і свобод людини; 4) надавати невідкладну, зокрема домедичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров'я.

Згідно з п. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський відповідно до покладених завдань: 1) здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень; 2) виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; 3) вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення; 4) вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров'ю фізичних осіб і публічній безпеці, що виникли внаслідок учинення кримінального, адміністративного правопорушення; 5) здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 30 Закону України «Про Національну поліцію», поліція для охорони прав і свобод людини, запобігання загрозам публічній безпеці і порядку або припинення їх порушення також застосовує в межах своєї компетенції поліцейські превентивні заходи та заходи примусу, визначені цим Законом.

Згідно зі ст. 29 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський захід - це дія або комплекс дій превентивного або примусового характеру, що обмежує певні права і свободи людини та застосовується поліцейськими відповідно до закону для забезпечення виконання покладених на поліцію повноважень. Поліцейський захід застосовується виключно для виконання повноважень поліції. Обраний поліцейський захід має бути законним, необхідним, пропорційним та ефективним. Обраний поліцейський захід є законним, якщо він визначений законом. Поліцейському заборонено застосовувати будь-які інші заходи, ніж визначені законами України. Обраний поліцейський захід є необхідним, якщо для виконання повноважень поліції неможливо застосувати інший захід або його застосування буде неефективним, а також якщо такий захід заподіє найменшу шкоду як адресату заходу, так і іншим особам. Застосований поліцейський захід є пропорційним, якщо шкода, заподіяна охоронюваним законом правам і свободам людини або інтересам суспільства чи держави, не перевищує блага, для захисту якого він застосований, або створеної загрози заподіяння шкоди. Обраний поліцейський захід є ефективним, якщо його застосування забезпечує виконання повноважень поліції.

Відповідно до ч. 1 ст. 43 згаданого Закону, поліцейський зобов'язаний заздалегідь попередити особу про застосування фізичної сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї і надати їй достатньо часу для виконання законної вимоги поліцейського, крім випадку, коли зволікання може спричинити посягання на життя і здоров'я особи чи та/або поліцейського або інші тяжкі наслідки, або в ситуації, що склалася, таке попередження є невиправданим або неможливим.

Згідно з посадовою інструкцією інспектора сектору дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, ОСОБА_5 у своїй роботі керується Конституцією України, законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, організаційно розпорядчими документами Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, ГУНП в Запорізькій області, іншими нормативно-правовими актами та розпорядчими документами, інструктивними та методичними документами, що регулюють забезпечення дотримання основоположних прав і свобод людини, основні засади державної політики у сфері захисту прав і свобод людини, правилами ділового етикету та професійної етики, методами роботи із засобами масової інформації. Інспектор не може бути залученим до виконання обов'язків, які прямо не передбачені законами України, відомчими нормативними актами міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України, що регламентують діяльність особи, відповідальної за перебування та забезпечення дотримання прав затриманих осіб, а також посадовою інструкцією. Інспектор несе службу в складі добового наряду Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, при цьому, на нього покладаються наступні завдання та обов'язки: здійснювати заходи щодо запобігання, виявлення та припинення порушень прав і свобод людини в поліцейській діяльності, а також належне реагування на факти виявлених порушень; забезпечувати належний стан дотримання прав та законних інтересів затриманих в діяльності поліції; здійснювати моніторинг за дотриманням поліцейськими прав і свобод людини, а також вживати заходи реагування за фактами виявлених порушень; здійснювати сприяння особам, які звернулися до територіального підрозділу поліції, у реалізації їхніх прав і свобод, що віднесені до компетенції сектору; здійснювати інформування безпосереднього керівника про виявленні випадки порушень прав та свобод людини в діяльності поліції; забезпечувати дотримання прав і свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України в Запорізькому РУП ГУНП в Запорізькій області, у разі виявлення порушень дотримання прав і свобод людини, катувань, жорстокого або нелюдського ставлення до особи вживає заходи щодо їх припинення, доповідати керівництву про такі факти та готувати проєкти листів-інформування до відповідних органів та установ; у разі виявлення порушень дотримання прав затриманої особи, фактів катування, нелюдського або такого, що принижує гідність поводження з людиною або отримання такої інформації негайно вживати заходів щодо їх припинення та здійснення реєстрації даної події у порядку, визначеному законодавством України, доповідати безпосередньому керівнику, а також письмово повідомляти прокурора та Державне бюро розслідувань; дотримуватись принципів діяльності поліції, таких як: верховенство права, законність, відкритість та прозорість, політична нейтральність, безперервність, дотримання прав і свобод людини, взаємодія з населенням на засадах партнерства; про всі випадки виявлення порушень дотримання прав і свобод людини, зокрема затриманої особи, фактів катування, нелюдського або такого, що принижує гідність поводження з людиною або отримання такої інформації негайно вживати заходів щодо їх припинення та здійснювати реєстрацію даної події у порядку, визначеному законодавством України, доповідати керівнику територіального підрозділу поліції, а також письмово повідомляти прокурора та Державне бюро розслідувань; здійснювати стримане, доброзичливе, відкрите, уважне та ввічливе поводження, яке викликає в населення повагу до поліції і готовність співпрацювати, та утримання від дій, що перешкоджають іншим поліцейським виконувати їхні службові обов'язки, від висловлювань та дій, що порушують права людини або принижують честь і гідність людини, а також які підривають авторитет Національної поліції України тощо. Крім того, згідно із зазначеною посадовою інструкцією, інспектор дотримується та забезпечує виконання підпорядкованим особовим складом вимог статті 3 Європейської конвенції з прав людини та статті 10 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, щодо щодо заборони підданню будь-кого катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню. Інспектор згідно з положеннями статті 16 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, Факультативного протоколу до цієї Конвенції, Європейської конвенції з прав людини, а також Закону України Про Національну поліцію, за будь-яких обставин заборонено сприяти, здійснювати, підбурювати або терпимо ставитися до будь-яких форм катування, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання.

Згідно з ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до ст. 29 Конституції України, кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

Статтями 3, 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР передбачено, що нікого не може бути піддано такому, що принижує гідність, поводженню. Кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом: a) законне ув'язнення особи після засудження її компетентним судом; b) законний арешт або затримання особи за невиконання законного припису суду або для забезпечення виконання будь-якого обов'язку, встановленого законом; c) законний арешт або затримання особи, здійснене з метою допровадження її до компетентного судового органу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні нею правопорушення або якщо обґрунтовано вважається необхідним запобігти вчиненню нею правопорушення чи її втечі після його вчинення; d) затримання неповнолітнього на підставі законного рішення з метою застосування наглядових заходів виховного характеру або законне затримання неповнолітнього з метою допровадження його до компетентного органу; e) законне затримання осіб для запобігання поширенню інфекційних захворювань, законне затримання психічнохворих, алкоголіків або наркоманів чи бродяг; f) законний арешт або затримання особи з метою запобігання її недозволеному в'їзду в країну чи особи, щодо якої провадиться процедура депортації або екстрадиції. Кожен, кого заарештовано, має бути негайно поінформований зрозумілою для нього мовою про підстави його арешту і про будь-яке обвинувачення, висунуте проти нього.

Однак усупереч вищевказаним вимогам законодавства, 11.12.2025, близько 00:49 год., знаходячись у приміщенні адміністративної будівлі Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області за адресою: місто Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 191, інспектор сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області капітан поліції ОСОБА_5 , переслідуючи прямий умисел на перевищення влади та службових повноважень, незаконне застосування фізичної сили до громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , усвідомлюючи відсутність передбачених законом підстав для застосування фізичного впливу (сили) та для затримання особи, явно виходячи за межі наданих йому владних прав та службових повноважень, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, грубо порушуючи вимоги ст.ст. 18, 29, 37, 43, 44 Закону України «Про Національну поліцію», посадової інструкції інспектора сектору дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, ст.ст. 3, 29 Конституції України, ст.ст. 3, 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не висунувши для виконання будь-які вимоги поліцейського, усвідомлюючи, що потерпілий ОСОБА_7 жодних дій, які можуть бути підставою для застосування стосовно нього заходів примусу та фізичної сили, без будь-яких законних підстав, не врахувавши обставин конкретної ситуації, зокрема відсутності в діях потерпілого будь-якого правопорушення, невиправдано застосував заходи фізичного впливу за наступних обставин.

Так, ОСОБА_5 , вказаного дня, тобто 11.12.2025, близько 00:49 год., знаходячись у приміщенні адміністративної будівлі Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області за адресою: місто Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 191, без будь-яких законних підстав, розуміючи, що потерпілий ОСОБА_7 не вчиняє будь-яких протиправних дій, діючи умисно, з метою незаконного застосування фізичного впливу (сили) до потерпілого, усвідомлюючи відсутність законних підстав для такого застосування фізичного впливу (сили), застосував до останнього фізичну силу, а саме штовхнув на підлогу, після чого, наніс йому не менше восьми ударів кулаком правої руки в область передньої частини грудної клітини. Вказаними діями ОСОБА_5 спричинив потерпілому ОСОБА_7 тілесні ушкодження у вигляді забоя грудної клітини, а також порушив конституційні права потерпілого на особисту недоторканність.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України, а саме: перевищення влади та службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, які супроводжувалися насильством, болісними діями, за відсутності ознак катування.

12.12.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянину України, уродженцю м. Запоріжжя, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , який перебуває на посаду інспектора сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, раніше не судимому, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України підтверджується наступними зібраними під час досудового розслідування доказами:

- показаннями потерпілого ОСОБА_7 ;

- протоколом огляду місця події від 11.12.2025, під час якого вилучено копії сторінок журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених до ЗРУП ГУНП в Запорізькій області, а також вилучено відеозаписи з внутрішніх та зовнішніх камер відеоспостереження адміністративної будівлі ЗРУП ГУНП в Запорізькій області, на яких зафіксовано спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_7 підозрюваним ОСОБА_5 ;

- протоколом огляду відеозаписів, вилучених в ЗРУП ГУНП в Запорізькій області;

- довідкою від 11.12.2025 КНП «9 міська лікарня м. Запоріжжя» щодо діагнозу ОСОБА_7 ;

- іншими матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності.

На теперішній час ОСОБА_5 , є діючим працівником Національної поліції України, перебуває на посаді інспектора сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області та підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, пов'язано із спричиненням тілесних ушкоджень потерпілому під час здійснення службової діяльності.

Таким чином, ОСОБА_5 маєпрофесійні та дружні зв'язки з іншими працівниками ГУНП в Запорізькій області, та вплив на них.

У зв'язку із зазначеним, у сторони обвинувачення є підстави вважати, що ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді інспектора сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, має необхідні та достатні знання, що стосуються проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, тактикою проведення слідчих дій, є достатньо обізнаним із специфікою розслідування кримінальних правопорушень, може перешкоджати встановленню істини у справі, узгоджувати свої показання з показанням інших осіб, які визнані свідками чи потерпілим у справі, надавати цим особам поради з врахуванням відомих йому обставин справи, схиляти їх до дачі завідомо неправдивих показань в ході досудового розслідування, з метою створення уяви щодо його непричетності до вчинення інкримінованого йому правопорушення, тим самим, перешкоджаючи кримінальному провадженню, а також, використовуючи зв'язки та вплив на осіб, може знищити документи та речі, які мають значення для встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні, у тому числі шляхом надання вказівок виконати ті чи інші дії на його вимогу, іншим працівникам Національної поліції України.

Враховуючи початковий етап здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, наразі стороною обвинувачення не встановлено місцезнаходження та не долучено до матеріалів кримінального провадження всіх предметів, речей та документів, що можуть мати значення речових доказів у кримінальному провадженні, що створює ризик можливого знищення інформації, що в них міститься. Також, ОСОБА_5 , перебуваючи на зазначеній посаді, може продовжити вчиняти дії щодо їх остаточного знищення, схову та спотворення.

Крім того, ОСОБА_5 , перебуваючи на вказаній посаді, може здійснювати вплив на осіб, які можуть бути допитані у якості свідків, на потерпілого, у тому числі шляхом підкупу, примусу та погроз, з метою зміни або відмови їх від показань, що суттєво вплине на можливість уникнення ОСОБА_5 кримінальної відповідальності та сприятиме перешкоджанню здійсненню досудового розслідування даного кримінального провадження.

Враховуючи викладене, іншим чином, ніж шляхом відсторонення від посади, запобігти настанню вказаних наслідків і вчинення дій зі сторони ОСОБА_5 , неможливо.

Крім того, сам факт виконання підозрюваним ОСОБА_5 його функціональних обов'язків на посаді інспектора сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області призведе до негативного резонансу у суспільстві в частині формування думки про безкарність працівників поліції за вчинені ними кримінальні правопорушення.

В судовому засіданні слідчий, прокурор клопотання підтримали, обгрунтувавши обставинами викладеними в письмовому клопотанні.

Підозрюваний та його захисник в судовому засіданні не заперечували щодо задоволення клопотання.

Розглянувши заявлене клопотання про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від займаної ним посади інспектора сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, заслухавши думку учасників процесу, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 4 ч. 2 ст. 131 КПК України визначено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є відсторонення від посади.

За змістом ч. 1 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка обвинувачується у вчиненні злочину.

Частиною 2 ст. 154 КПК України передбачено, що відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Виходячи з норм ч. 1 ст. 157 КПК України, необхідною умовою для відсторонення особи від посади є наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Водночас, при вирішенні питання про відсторонення від посади суд зобов'язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб (ч. 2 ст. 157 КПК України).

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, ОСОБА_5 інкримінується вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України, тобто злочину, вчиненого з використанням свого службового становища та під час перебування на посадіінспектора сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області.

Судом враховано, що станом на час розгляду заявленого клопотання, ОСОБА_5 продовжує займати посаду інспектора сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області.

Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що з клопотання та наданих до нього матеріалів вбачається наявність достатніх підстав вважати, що подальше перебування підозрюваного ОСОБА_5 на посадіінспектора сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, може негативно відобразитись на ході досудового розслідування та перебуваючи на посаді підозрюваний може протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, знищити, підмінити чи спотворити документи, що мають значення для кримінального провадження, а тому наявні підстави для відсторонення ОСОБА_5 від займаної посади.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 176-178, 183, 184, 194 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Мелітополі та м. Запоріжжі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, підполковника ДБР ОСОБА_3 про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади по кримінальному провадженню, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62025080100008475 від 11.12.2025за ч. 2 ст. 365 КК України відносно ОСОБА_5 , року народження, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 365 КК України задовольнити.

Відсторонити підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від займаної ним посади інспектора сектору з дотримання прав людини Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області строком на 60 днів в межах строку досудового розслідування.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя Комунарського районного суду

міста Запоріжжя ОСОБА_1