16.12.2025
Справа № 490/10061/15-к
Кримінальне провадження № 1-кп/489/17/25
16 грудня 2025 м. Миколаїв
Інгульський районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого ОСОБА_1
із секретарем судових
засідань ОСОБА_2
за участю:
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченої ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження на підставі обвинувального акту за обвинуваченням:
ОСОБА_6 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст. 15 ч.3 ст. 28 ч.3 ст. 368, ч.3 ст. 28 ч.3 ст. 368 КК України;
ОСОБА_7 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст. 15 ч.3 ст. 28 ч.3 ст. 368, ч.3 ст. 28 ч.3 ст. 368 КК України;
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Миколаєва, громадянки України, з вищою освітою, не одруженою, раніше не судимої, працюючою головою ВЛК у БСМП, має доньку ОСОБА_8 , 2001 року народження, має на утриманні батька І групи інвалідності та мати ІІ групи інвалідності, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 28 ч.3 ст. 368 КК України
встановив.
В ході досудового розслідування встановлено, що наказом першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України № 399 від 05.10.2010 ОСОБА_9 призначено на посаду військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ).
Наказом першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України № 187 від 08.06.2011 ОСОБА_9 строк військової служби за новим контрактом продовжено на 5 (п'ять) років, тобто з 23 червня 2011 поп 23 червня 2016 та 14.06.2011 з ним укладено контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України строком на 5 (п'ять) років, починаючи з 23.06.2011.
Відповідно до п.п. 11, 12 та 14 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_3 , затвердженого 29.12.2014 військовим комісаром ІНФОРМАЦІЯ_4 та введеного в дію наказом військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 № 122 від 30.12.2014, на ОСОБА_9 , в силу займаної ним посади, покладено:
-представництво інтересів Збройних Сил України у відносинах з адміністраціями Центрального району м. Миколаєва та Миколаївського району Миколаївської області, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами та громадянами на території Центрального району м. Миколаєва та Миколаївського району Миколаївської області;
-внесення на розгляд адміністрацій Центрального району м. Миколаєва та Миколаївського району Миколаївської області та органів місцевого самоврядування питання про призов громадян на військову службу, підготовку і проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів;
-розгляд у випадках, передбачених законодавством, справ про адміністративні правопорушення та накладення адміністративних стягнень;
-видача у межах своїх повноважень наказів та розпоряджень;
-визначення обов'язків підлеглих йому військовослужбовців та працівників;
-організація ведення персонально-якісного обліку військовозобов'язаних і призовників, обліку транспортних засобів, що підлягають передачі Збройним Силам України та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час;
-організація розроблення та уточнення плану проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Центрального району м. Миколаєва та Миколаївського району Миколаївської області;
-контроль за веденням військового обліку військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час в адміністраціях Центрального району м. Миколаєва та Миколаївського району Миколаївської області, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, що знаходиться на території Центрального району м. Миколаєва та Миколаївського району Миколаївської області;
-контроль за правомірністю видачі громадянам документів військового обліку, посвідчень та інших документів, тощо.
Окрім того, в силу ч. 4 ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», на ОСОБА_9 , я к військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 , покладено обов'язок щодо організації, підготовки та проведення, у взаємодії з адміністраціями Центрального району м. Миколаєва та Миколаївського району Миколаївської області, призову громадян України на військову службу.
З огляду на викладене, відповідно до вимог ч. 1 ст. 1 та ч. 2 ст. 25 Закону України «Про державну службу», п. «г» п. 1 ч.1 ст. 4 Закону України «П», примітки до ст.. 364 КК України та примітки до ст.. 368 КК України, ОСОБА_9 , обіймаючи посаду військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 , маючи військове звання підполковника, являється службовою особою місцевого органу військового управління, яка займає відповідальне становище та являється суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Так, у 2014, більш точного періоду часу слідством не встановлено, військовий комісар ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_9 , керуючись корисливим мотивом і переслідуючи мету незаконного збагачення, обрав як джерело отримання незаконного прибутку діяльність, пов'язану з одержанням неправомірної вигоди за невжиття належних заходів до призову на військову службі до Збройних сил України, у т.ч. за мобілізацією, сприяння в ухиленні від призову на строкову військову службу та військову службу за призивом, під час мобілізації, на особливий період.
Діючи з вказаною метою ОСОБА_9 розробив план злочинної діяльності, який передбачав механізм передачі йому особами призовного віку неправомірної вигоди, у спосіб який унеможливлює викриття його злочинної діяльності з боку правоохоронних органів, а саме залучення до вказаної протиправної діяльності інших осіб, які будуть вимагати та отримувати від осіб призового віку або осіб, які діють і їх інтересах, неправомірну вигоду.
З метою реалізації свого злочинного плану ОСОБА_9 вирішив створити стійке об'єднання у формі організованої групи, яка включатиме в себе осіб, які визначатимуть його організаційну функцію та якості лідера.
У 2014, більш точного періоду часу слідством не встановлено, ОСОБА_9 , здійснюючи дії щодо створення стійкої організованої групи, залучив до складу злочинного об'єднання члена військово-лікарської комісії ЦМ ОРВК м. Миколаєва - лікаря-дерматовенеролога стаціонарного відділення № 1 Миколаївського обласного шкірно-венерологічного диспансеру ОСОБА_5 , діловода мобілізаційного відділення ЦМ ОРВК м. Миколаєва солдата ОСОБА_6 (демобілізований з лав Збройних Сил України у березні 2015), запропонувавши останнім взяти участь у незаконному отриманні неправомірної вигоди від осіб призового віку або осіб, які діють в їх інтересах.
Останні, усвідомлюючи протиправність даної пропозиції, переслідуючи на меті незаконне збагачення, керуючись корисливим мотивом, прийняли пропозицію ОСОБА_9 та дали свою згоду на спільну злочинну діяльність у складі організованої ним групи.
Досягнувши домовленості про здійснення протиправної діяльності, ОСОБА_9 довів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 спільний план вчинення корупційних кримінальних правопорушень, який передбачав розподіл функцій кожного з членів організованої групи, під час злочинної діяльності.
Функції ОСОБА_5 у складі організованої групи передбачали, що являючись членом військово-лікарської комісії ЦМ ОРВК м. Миколаєва по Центральному району м. Миколаєва, вона при визначення відповідно до вимог ч. 10 ст. 2 Закону України «про військовий обов'язок і військову службу» та Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України № 402 від 14.08.2008 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 17.11.2008 за № 1109/15800, ступеня придатності осіб, на яких прямо вкажуть інші учасники групи, до військової служби за станом здоров'я та фізичного розвитку, повинна була сприяти в установленні їм діагнозів, які б забезпечували прийняття військово-лікарською комісією рішення про визнання таких призовників:
-тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я;
-непридатними до військової служби за станом здоров'я в мирний час, обмежено придатними у воєнний час;
-непридатними до військової служби за станом здоров'я з виключенням з військового обліку.
Окрім того, використовуючи зв'язки серед працівників закладів охорони здоров'я м. Миколаєва та Миколаївської області, ОСОБА_5 повинна була сприяти в одержанні призовниками, на яких прямо вкажуть інші учасники групи, медичних документів лікувально-профілактичних закладів, які би при оцінці стану здоров'я, фізичного розвитку та визначення ступеню придатності їх до військової служби, тягнули за собою прийняття військово-лікарською комісією ЦМ ОРВК м. Миколаєва одного із зазначених вище рішень.
При виконанні необхідних дій, в порядку п.2.6.11. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України ОСОБА_5 повинна була надавати ОСОБА_9 складені військово-лікарською комісією документи для скріплення їх гербовою печаткою ЦМ ОРВК м. Миколаєва, що дозволяло останньому забезпечувати контроль за діяльністю виконання нею відведених їй функцій та уточнювати план в залежності від обставин, що склалися.
При прийнятті в порядку п. 20.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України членами військово-лікарської комісії ЦМ ОРВК м. Миколаєва постанови щодо результатів медичного огляду призовників, ОСОБА_5 , приймаючи участь в роботі комісії, повинна була забезпечувати прийняття узгодженого з іншими учасниками групи рішення.
Функції ОСОБА_6 у складі організованої групи передбачали, що останній, при безпосередньому спілкуванні з особами призовного віку або з особами, які діють в їх інтересах, повинен був виявляти осіб, які не бажають проходити службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях України, та схиляти їх до надання неправомірної вигоди за вжиття ним та іншими учасниками групи заходів щодо одержання призовниками відстрочки від призову, звільнення від призову або виключення їх з військового обліку.
У разі одержання неправомірної вигоди, за наявності можливості застосування декількох, передбачених ст..ст. 17, 18 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та ст. 23 Закону України «про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», підстав для надання призовними комісіями Центрального району м. Миколаєва та Миколаївського району Миколаївської області відстрочки від призову на строкову військову службу та військову службу за призивом, під час мобілізації, на особливий період, або звільнення від такого призову, ОСОБА_6 повинен був сприяти призовникам в одержанні необхідних підтверджуючих документів, у т.ч. завідомо недостовірних.
Окрім того, ОСОБА_6 повинен був займатись пошуком та залученням до протиправної схеми («вербуванням») осіб, які б могли також самостійно виявляти призовників, які не бажають проходити службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях України, та схиляти їх до надання неправомірної вигоди.
На виконання узгодженого всіма учасниками групи плану злочинної діяльності, у 2014, більш точного періоду часу слідством не встановлено, ОСОБА_6 прийняв рішення залучити до вчинення злочинів у складі організованої групи свого знайомого - адвоката Миколаївської обласної колегії адвокатів ОСОБА_7 , на що одержав згоду інших учасників групи.
Усвідомлюючи протиправність запропонованої ОСОБА_6 пропозиції, ОСОБА_7 , переслідуючи на меті незаконне збагачення за рахунок систематичного вчинення корупційних кримінальних правопорушень у складі організованої групи, надав свою згоду на спільну з ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 злочинну діяльність, згідно доведеного до нього ОСОБА_6 злочинного плану.
Функції ОСОБА_7 у складі організованої групи передбачали, що останній, при наданні правової допомоги особам призового віку, повинен був підшукувати осіб, які не бажають проходити службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях України, схиляти їх до надання неправомірної вигоди за вжиття ним та іншими учасниками групи заходів до одержання призовниками відстрочки від призову, звільнення від призову або виключення їх з військового обліку.
У разі одержання згоди на передачу неправомірної вигоди, ОСОБА_7 повинен був довести про це до відома ОСОБА_6 , а той, в свою чергу, до відома інших учасників групи для вжиття кожним з них передбачених спільним планом заходів.
Функції, що відведені ОСОБА_7 , передбачали можливість безпосередньо одержувати неправомірну вигоду та через ОСОБА_6 передавати її в подальшому ОСОБА_5 та ОСОБА_9 . Наведений механізм передачі неправомірної вигоди повинен був виключити факт викриття протиправної діяльності групи та забезпечити її ефективне функціонування упродовж невизначного періоду часу, оскільки безпосереднє одержання коштів ОСОБА_7 маскувалось під оплату послуг з надання правової допомоги.
Відповідно до розробленого та узгодженого з усіма учасниками групи плану, ініціатива вчинення корупційних кримінальних правопорушень могла виходити від будь-кого з учасників організованої групи, дії якого повинен був підтримувати ОСОБА_9 . При цьому, план передбачав можливість іншим учасникам корупційного правопорушення самим визначати свою частину неправомірної вигоди від вчинення конкретного злочину шляхом збільшення узгодженої з ним суми коштів, у залежності від майнового стану та забезпеченості призовників, які погодяться на надання неправомірної вигоди.
Так, планом, доведеним до відома всіх учасників організованої групи, розмір неправомірної вигоди ОСОБА_9 визначено як: 500 доларів США (або еквівалент зазначеної суми в національній гривні України на день передачі неправомірної вигоди) за виключення призовників строкової служби з військового обліку, у т.ч. у зв'язку з визнанням непридатним до військової служби за станом здоров'я; 300 доларів США (або еквівалент зазначеної суми в національній гривні України на день передачі неправомірної вигоди) за сприяння в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, шляхом зарахування таких осіб до особового складу ЗГО,
У разі виникнення інших ситуацій, пов'язаних із призовом на військову службу, розмір неправомірної вигоди потребував додаткового узгодження з ОСОБА_9 , у т.ч. з урахуванням матеріального стану та забезпеченості конкретного призовника.
Здійснюючи загальне керівництво дій учасників організованої ним групи, ОСОБА_9 , використовуючи своє службове становище військового комісара, забезпечував ведення персонально-якісного обліку військовозобов'язаних і призовників по Центральному району м. Миколаєва та Миколаївського району Миколаївської області таким чином, щоб забезпечити укриття випадків безпідставного надання відстрочки від призову, звільнення від призову або виключенню з військового обліку осіб, у зв'язку з наданням нами неправомірної вигоди.
Достовірно знаючи про факт створення та функціонування на виконання п. 5 Указу Президента України № 447/2014 від 01.05.2014 «Про заходи щодо підвищення обороноздатності держави», розпорядження Генерального Штабу Збройних Сил України № 0667 від 16.07.2014, розпорядження Голови Ради оборони Миколаївської області № 5 від 19.07.2014 «Про підготовку виконання заходів територіальної оборони щодо створення загонів самооборони», розпорядження № 525 від 10.09.2014 військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_4 та Спільного рішення ІНФОРМАЦІЯ_3 та адміністрації Центрального району Миколаївської області «Щодо підготовки виконання заходів територіальної оборони стосовно створення загонів самооборони на території Центрального району» від 25.07.2015 на території Центрального району м. Миколаєва на базі та в підпорядкуванні ІНФОРМАЦІЯ_3 територіальних загонів громадської оборони (далі - ЗГО), сформованих за рахунок особового складу запасу, склад якого включається до складу Збройних Сил України та має правовий статус військовослужбовців з поширенням на них усіх прав, пільг, соціальних гарантій та фінансових виплат, які встановлено чинним законодавством для військовослужбовців Збройних Сил України, ОСОБА_9 передбачив можливість укриття випадків ухилення військовозобов'язаних від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, шляхом формального зарахування таким осіб до складу відповідно ЗГО.
Окрім того, у порушення вимог Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, у випадках надання неправомірної вигоди, ОСОБА_9 не повинен був вживати заходів до перевірки достовірності поданих призовниками та військовозобов'язаними документів, що надають їм право на відстрочку від призову, звільнення від призову або виключення їх з військового обліку.
Будучи зобов'язаним в силу п.п. 53, 54 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військові службу за контрактом, забезпечувати всебічне вивчення особистих якостей призовників, ОСОБА_9 , як член призовної комісії, при прийнятті рішення призовними комісіями щодо необхідних йому осіб, повинен був забезпечувати прийняття відповідного, узгодженого з іншими учасниками групи, рішення, у т.ч. шляхом подання на розгляд комісії матеріалів про вивчення особистих якостей призовників та висловлення своїх пропозицій щодо них.
З метою запобігання викриття та припинення протиправної діяльності створеної організованої групи, ОСОБА_9 під час організації, відповідно до вимог п. 90 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, перевірки законності надання відстрочок від призову з різних обставин, повноти ведення і зберігання заведеної на призовників документації, звіряння даних особових справ призовників з даними обліково-алфавітних книг, використовуючи службову залежність працівників та військовослужбовців ЦМ ОРВК м. Миколаєва, повинен був забезпечувати підтвердження висновків призовних комісій щодо осіб призового віку, якими було надано неправомірну вигоду.
Упродовж березня-квітня 2015 члени організованої групи ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , реалізуючи свій злочинний умисел спрямований на отримання незаконного прибутку у складі організованої групи, вчинили тяжкі злочини, пов'язані з отриманням неправомірної вигоди:
Епізод протиправної діяльності № 1:
Указом Президента України № 88/2015 від 17.02.2015 «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військові службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році» визначено на 2015 такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу: квітень-червень 2015 та жовтень - листопад 2015. Згідно даного Указу визначено призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров'я до військової служби в мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу: у квітні - червні 2015 та жовтні - листопаді 2015.
На виконання зазначеного Указу Президента України, розпорядженням адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради № 33-р від 27.02.2015 «Про проведення чергового призову громадян Центрального району до Збройних Сил України та інших військових формувань України у квітні-травні 2015» визначено проведення в період з 01.04.2015 по 31.05.2015 призову громадян України чоловічої статі 1988-1997 року народження, які мешкають на території Центрального району міста Миколаєва, придатних за станом здоров'я до військової служби в мирний час та яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочки від призову, на строкову військову службу до збройних сил України та інших військових формувань.
Пунктом 1 зазначеного розпорядження затверджено склад призовної комісії Центрального району до якої, окрім інших, включено військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_9 .
Пунктом 6 зазначеного розпорядження затверджено склад медичної комісії до якої, окрім інших, включено лікаря-дерматовенеролога стаціонарного відділення № 1 Миколаївського обласного шкірно-венерологічного диспансеру (далі - МОШВД) ОСОБА_5 . На виконання зазначеного розпорядження, наказом № 157-к від 31.03.2015 МОШВД ОСОБА_5 з 01.04.2015 по 31.05.2015 направлено працювати до ЦМ ОРВК міста Миколаєва у складі медичної комісії.
01.04.2015 наказом військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 № 45 «Про призов громадян на строкову службу навесні 2015 року» визначено забезпечення явки на призовну дільницю ІНФОРМАЦІЯ_3 для призову на строкову військову службу громадян 1997 р.н., яким на період чергового призиву виповнилося 18 років, а також громадян, які народилися у 1988-1997 роках, у яких закінчилась відстрочка від призову або не призвані раніше на строкову військову службу з різних обставин.
З огляду на викладене, до прийняття наказу № 45 від 01.04.2015 «Про призов громадян на строкову службу навесні 2015 року» та повноцінного формування військово-лікарських комісій, здійснюючи підготовку вчинення злочинів, використовуючи своє службове становище військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 всупереч інтересам служби, ОСОБА_9 організував відповідно до вимог Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, оповіщення громадян 1997 р.н. та громадян, які народилися у 1988-1997 роках, у яких закінчилась відстрочка від призову або не призвані раніше на строкову військову службу з різних обставин, про призов на строкову військову службу шляхом вручення повісток про необхідність явки упродовж березня 2015 для проходження медичного огляду до призовної дільниці ІНФОРМАЦІЯ_3 (м. Миколаїв, вул. Шевченка, 45).
Так, наприкінці лютого 2015, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, за місцем реєстрації призовника ОСОБА_10 ( АДРЕСА_2 ) працівником ЦМ ОРВК м. Миколаєва, без фактичного вручення, залишено повістку про виклик його на 02.03.2015 для проходження медичного огляду до призовної дільниці ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Довідавшись у березні 2015 про надходження повістки, 15.03.2015 в період часу з 15:00 по 16:00 годин, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, за одержанням правової допомоги з роз'яснення підстав для одержання відстрочки від призову на строкову військову службу, звільнення від призову або виключення з військового обліку, ОСОБА_10 звернувся до адвоката ОСОБА_7 , з яким зустрівся в його офісі по АДРЕСА_3 .
В свою чергу ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , який в цей час перебував в офісі, діючи у складі організованої групи та відповідно до відведених їм функцій, запропонували ОСОБА_10 посприяти у вирішенні зі службовими особами ЦМ ОРВК м. Миколаєва питання щодо виключення його з військового обліку по ЦМ ОРВК м. Миколаєва, висловивши при цьому про передачу їм за це в якості неправомірної вигоди грошових коштів в сумі 1200 доларів США (еквівалент - 25939 грн., згідно курсу Національного банку України).
На вказане прохання надання неправомірної вигоди ОСОБА_10 погодився подумати та у разі згоди, повідомити про своє рішення пізніше.
У свою чергу ОСОБА_6 , діючи відповідно до злочинного плану та відведених йому функцій, в період часу з 13.03.2015 по 19.03.2015, більш точного часу в ході розслідування не встановлено, довів до відома ОСОБА_9 факт звернення ОСОБА_10 та одержав згоду останнього на продовження протиправної діяльності з метою одержання неправомірної вигоди.
Однак довести свій злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, до кінця ОСОБА_9 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , не змогли, не дивлячись на виконання всіх необхідних та передбачених злочинним планом дій, які вважали необхідними для доведення злочину до кінця, з причин, які не залежали від їх волі, оскільки ОСОБА_10 відмовився від надання неправомірної вигоди.
Таким чином, за описаних вище обставин, при вчиненні дій, спрямованих на одержання в період часу з 13.03.2015 по 19.03.2015 у складі організованої групи від призовника ОСОБА_10 неправомірної вигоди в сумі 1200 доларів США (еквівалент - 25939 грн., згідно курсу Національного банку України) за вирішення питання щодо виключення його з військового обліку по ЦМ ОРВК м. Миколаєва, ОСОБА_9 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 15 - ч. 3 ст. 28 - ч. 3 ст. 368 КК України, а саме - вчинення у складі організованої групи закінченого замаху на одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди за вчинення чи не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища.
Епізод протиправної діяльності № 2:
Указом Президента України № 88/2015 від 17.02.2015 «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році» визначено на 2015 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу: квітень - червень 2015 та жовтень - листопад 2015. Згідно даного Указу визначено призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров'я до військової служби в мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військовій частині виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу: у квітні - червні 2015 та жовтні - листопаді 2015.
На виконання зазначеного Указу Президента України, розпорядженням адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради № 33-р від 27.02.2015 «Про проведення чергового призову громадян Центрального району до Збройних Сил України та інших військових формувань України у квітні-травні 2015 року» визначено проведення у період з 01.04.2015 по 31.05.2015 призову громадян України чоловічої статі 1988-1997 року народження, які мешкають на території Центрального району міста Миколаєва, придатних за станом здоров'я до військової служби в мирний час та яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову, на строкову військову службу до збройних сил України та інших військових формувань.
Пунктом 1 зазначеного розпорядження затверджено склад призовної комісії Центрального району до якої, окрім інших, включено військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_9 .
Пунктом 6 зазначеного розпорядження затверджено склад медичної комісії до якої, окрім інших, включено лікаря-дерматовенеролога стаціонарного відділення № 1 Миколаївського обласного шкірно-венерологічного диспансеру (далі - МОШВД) ОСОБА_5 . На виконання зазначеного розпорядження, наказом № 157-к від 31.03.2015 МОШВД ОСОБА_5 з 01.04.2015 по 31.05.2015 направлено працювати до ЦМ ОРВК міста Миколаєва у складі медичної комісії.
01.04.2015 наказом військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 № 45 «Про призов громадян на строкову службу навесні 2015 року» визначено забезпечення явки на призовну дільницю ІНФОРМАЦІЯ_3 для призову на строкову військову службу громадян 1997 р.н., яким на період чергового призиву виповнилося 18 років, а також громадян, які народилися у 1988-1997 роках, у яких закінчилась відстрочка від призову або не призвані раніше на строкову військову службу з різних обставин.
З огляду на викладене, до прийняття наказу № 45 від 01.04.2015 «Про призов громадян на строкову службу навесні 2015 року» та повноцінного формування військово-лікарських комісій, здійснюючи підготовку вчинення злочинів, використовуючи своє службове становище військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 всупереч інтересам служби, ОСОБА_9 організував відповідно до вимог Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, оповіщення громадян 1997 р.н. та громадян, які народилися у 1988-1997 роках, у яких закінчилась відстрочка від призову або не призвані раніше на строкову військову службу з різних обставин, про призов на строкову військову службу шляхом вручення повісток про необхідність явки упродовж березня 2015 для проходження медичного огляду до призовної дільниці ІНФОРМАЦІЯ_3 (м. Миколаїв, вул. Шевченка, 45).
Так, у 20-тих числах березня 2015, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, за місцем реєстрації призовника ОСОБА_11 ( АДРЕСА_4 ) працівником ЦМ ОРВК м. Миколаєва, без фактичного вручення, залишено повістку про виклик його на 25.03.2015 для проходження медичного огляду до призовної дільниці ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Довідавшись 08.04.2015 про надходження повістки, 10.04.2015 за одержанням правової допомоги з роз'яснення підстав для одержання відстрочки від призову на строкову військову службу, звільнення від призову або виключення з військового обліку, ОСОБА_11 звернувся до адвоката ОСОБА_7 , з яким зустрівся близько 17:35 годин в районі перехрестя вулиць Радянської та Адміральської в м. Миколаєві.
В свою чергу ОСОБА_7 , діючи повторно, у складі організованої групи та відповідно до відведеної йому функції, запропонував ОСОБА_11 посприяти у вирішенні зі службовими особами ЦМ ОРВК м. Миколаєва питання щодо виключення його з військового обліку по ЦМ ОРВК м. Миколаєва, у зв'язку з визнанням непридатним до військової служби за станом здоров'я, висловивши при цьому прохання про передачу за це в якості неправомірної вигоди грошових коштів в сумі 1500 доларів США (еквівалент - 34389 грн., згідно курсу Національного банку України).
На прохання надати неправомірну вигоду ОСОБА_11 погодився, оскільки не бачив іншої можливості одержати відстрочку від призову, звільнення від призову або виключення з військового обліку, про що повідомив ОСОБА_7 , з яким умовились зустрітись пізніше. В той же час, розуміючи протиправність дій ОСОБА_7 , цього ж дня ОСОБА_11 звернувся із відповідною заявою про вчинений злочин до правоохоронного органу - прокуратури міста Миколаєва.
При цьому ОСОБА_7 , діючи відповідно до злочинного плану та відведеної йому функцій, 10.04.2015 довів до відома ОСОБА_6 факт звернення до нього ОСОБА_11 , а той, в свою чергу, в період часу з 10.04.2015 по 15.04.2015, більш точного часу в ході слідства не встановлено, довів про це до відома ОСОБА_9 та одержував згоду останнього на продовження протиправної діяльності з метою одержання неправомірної вигоди.
15.04.2015, в період часу з 10:50 до 11630 годин, діючи під контролем правоохоронних органів, що виключає протиправність дій заявника, ОСОБА_11 , знаходячись в офісі по вул. Великій Морській, 133 в м. Миколаєві, за вжиття заходів до виключення його з військового обліку по ЦМ ОРВК м. Миколаєва в зв'язку з визнанням непридатним до військової служби за станом здоров'я, передав адвокату ОСОБА_7 в якості неправомірної вигоди раніше обумовлені грошові кошти в сумі 1500 доларів США (еквівалент - 34389 грн., згідно курсу Національного банку України) та необхідні світлокопії особистих документів, після чого покинув приміщення офісу.
Цього ж дня, в період часу з 11:30 до 11:37 годин, знаходячись в зазначеному офісі, ОСОБА_7 , діючи відповідно до раніше узгодженого злочинного плану, передав іншому учаснику організованої групи - ОСОБА_6 світлокопії документів на ім'я ОСОБА_11 та частину переданих ним коштів в сумі 1200 доларів США, з яких той повинен був передати ОСОБА_9 та ОСОБА_5 по 500 доларів США (еквівалент - 11463 грн., згідно курсу Національного банку України) кожному, а собі залишити 200 доларів США (еквівалент - 4585 грн., згідно курсу Національного банку України).
При цьому ОСОБА_7 залишив собі в якості своєї частини (долі) від участі у вчиненні злочину 300 доларів США (еквівалент - 6878 грн., згідно курсу Національного банку України).
В свою чергу ОСОБА_6 , діючи повторно та у складі організованої групи, відповідно до відведеної йому функції у спільному злочинному плані, цього ж дня, в період часу з 11:40 до 11:50 годин, в районі розташування ЦМ ОРВК м. Миколаєва (м. Миколаїв, вул. Шевченка, 45) зустрівся з учасником групи ОСОБА_5 .
В салоні автомобіля «Hyundai ix35» д.н.з. « НОМЕР_1 » ОСОБА_6 проінформував ОСОБА_5 про необхідність доведення до відома ОСОБА_9 інформації про фактичне одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_11 та вирішення в зв'язку з цим питання щодо виключення його з військового обліку по ЦМ ОРВК м. Миколаєва в зв'язку з визнанням непридатним до військової служби за станом здоров'я. При цьому ОСОБА_12 передав ОСОБА_5 частину одержаних від ОСОБА_11 коштів в сумі 1000 доларів США, залишивши собі в якості своєї частини (долі) від участі у вчиненні злочину 200 доларів США (еквівалент - 4585 грн., згідно курсу Національного банку України).
Цього ж дня, в період часу з 12:00 до 12:30 годин, знаходячись в службовому кабінеті ОСОБА_9 , діючи згідно відведеної йому функції у складі організованої групи, ОСОБА_5 передала, а ОСОБА_9 , діючи повторно та у складі організованої групи, одержав в якості неправомірної вигоди за сприяння у виключенні призовника ОСОБА_11 з військового обліку по ЦМ ОРВК м. Миколаєва в зв'язку з визнанням непридатним до військової служби за станом здоров'я, свою частину неправомірної вигоди в сумі 500 доларів США (еквівалент - 11463 грн., згідно курсу Національного банку України).
При цьому 500 доларів США (еквівалент - 11463 грн., згідно курсу Національного банку України) від переданої ОСОБА_6 суми ОСОБА_5 залишила собі в якості своєї частини (долі) від участі у вчиненні злочину - за вжиття заходів до встановлення в подальшому, при визначенні ступеню придатності ОСОБА_11 до військової служби за станом здоров'я та фізичного розвитку, діагнозу, який повинен був тягнути за собою прийняття військово-лікарською комісією рішення про визнання його непридатним до військової служби за станом здоров'я з виключенням з військового обліку.
Таким чином, за описаних вище обставин, при одержанні 15.04.2015 у складі організованої групи від призовника ОСОБА_11 неправомірної вигоди в сумі 1500 доларів США (еквівалент - 34389 грн., згідно курсу Національного банку України) за вжиття заходів до виключення його з військового обліку по ЦМ ОРВК м. Миколаєва, у зв'язку з визнанням непридатним до військової служби за станом здоров'я, ОСОБА_9 , ОСОБА_13 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 28 - ч. 3 ст. 368 КК України, а саме - одержання службовою особою, яка займає відповідне становище, неправомірної вигоди за вчинення чи не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчинене повторно у складі організованої групи.
Епізод протиправної діяльності № 3:
Указом Президента України № 15/2015 від 14.01.2015 «Про часткову мобілізацію», затвердженим Законом України № 113-VIII від 15.01.2015, строком на 210 діб оголошено проведення часткової мобілізації, в т.ч. шляхом призову військовозобов'язаних для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.
В зв'язку з викладеним, в лютому 2015, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, за місцем реєстрації військовозобов'язаного ОСОБА_14 ( АДРЕСА_5 ) працівником ЦМ ОРВК м. Миколаєва, без фактичного вручення, залишено повістку про виклик його до ІНФОРМАЦІЯ_3 .
З огляду на викладене, за одержанням правової допомоги з роз'яснення підстав для одержання відстрочки від призову, звільнення від призову або виключення з військового обліку, дружина ОСОБА_15 - ОСОБА_16 звернулась до адвоката ОСОБА_7 , з яким зустрілась 03.04.2015 близько 16:00-16:30 годин в районі перехрестя вулиць Радянської та Потьомкінської в м. Миколаєві.
В свою чергу ОСОБА_7 , діючи потворно, у складі організованої групи та відповідно до відведеної йому функції, запропонував ОСОБА_16 посприяти у вирішенні зі службовими особами ЦМ ОРВК м. Миколаєва питання щодо уникнення ОСОБА_14 призову на військову службу за мобілізацією шляхом формального включення його до складу ЗГО як особи, призваної на військову службу за мобілізацією, на особливий період, що виключало б в подальшому його оповіщення під час оголошення наступних призовів та сам призов на військову службу, висловивши при цьому прохання про передачу за це в якості неправомірної вигоди грошових коштів в сумі 600 доларів США (еквівалент - 13756 грн., згідно курсу Національного банку України).
На прохання надати неправомірну вигоду ОСОБА_16 погодилась, оскільки не бачила іншої можливості одержати для чоловіка відстрочку від призову, звільнення від призову або виключення з військового обліку, про що повідомила ОСОБА_7 , з яким умовились зустрітись пізніше. В той же час, розуміючи протиправність дій ОСОБА_7 , цього ж дня ОСОБА_16 звернулась із відповідною заявою про вчинений злочин до правоохоронного органу - прокуратури міста Миколаєва.
В свою чергу ОСОБА_7 , діючи відповідно до злочинного плану та відведеної йому функції, цього ж дня довів до відома ОСОБА_6 факт звернення до нього ОСОБА_16 в інтересах ОСОБА_15 , а той, в свою чергу, в період часу з 03.04.2015 по 07.04.2015, більш точного часу в ході слідства не встановлено, довів про це до відома ОСОБА_9 та одержав згоду останнього на продовження протиправної діяльності з метою одержання неправомірної вигоди.
Впродовж зазначеного періоду часу ОСОБА_12 , попередньо узгодивши свою позицію із ОСОБА_7 , передав ОСОБА_9 за рахунок особистих коштів ОСОБА_7 його частину (долю) від участі у вчиненні злочину в сумі 300 доларів США (еквівалент - 6878 грн., згідно курсу Національного банку України), розраховуючи в подальшому відшкодувати їх, а також одержати свої частини (долі) від участі у вчиненні злочину за рахунок 600 доларів США, які повинна була передати ОСОБА_16 .
В свою чергу ОСОБА_9 ,діючи повторно та у складі організованої групи, в період часу з 07.04.2015 по 10.04.2015, більш точного часу в ході слідства не встановлено, використовуючи своє службове становище військового комісара надав вказівку підлеглому начальнику відділення обліку та бронювання сержантів та солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_17 оформити та видати ОСОБА_6 мобілізаційне посвідчення про здійснення призову ОСОБА_14 на військову службу за мобілізацією та включення його до особового складу ЗГО № 1 «Інгул» на посаду кулеметника, розраховуючи в подальшому на забезпечення відповідного контролю за подальшим забезпеченням ведення персонально-якісного обліку військовозобов'язаного ОСОБА_14 , який би забезпечував укриття випадку фактичного звільнення його від призову.
Виконавши вказівку ОСОБА_9 , в період часу з 07.04.2015 по 10.04.205, більш точного часу в ході слідства не встановлено, ОСОБА_17 оформив та видав ОСОБА_6 мобілізаційне розпорядження на ім'я ОСОБА_14 , а той передав ОСОБА_7
15.04.2015, в період часу з 17:30 до 17:40 годин, діючи під контролем правоохоронних органів, що виключає протиправність дій заявника, ОСОБА_16 , знаходячись в офісі по вул. Великій Морській, 133 в м. Миколаєві, за вжиття заходів до фактичного звільнення ОСОБА_14 від призову на військову службу за мобілізацію шляхом формального включення його до складу ЗГО як особи, призваної на військову службу за мобілізацією, на особливий період, передала адвокату ОСОБА_7 в якості неправомірної вигоди раніше обумовлені грошові кошти в сумі 600 доларів США (еквівалент - 14105 грн., згідно курсу Національного банку України) та одержала від нього оформлене на ім'я ОСОБА_15 мобілізаційне посвідчення.
Цього ж дня, в період часу з 17:40 до 18:10 годин, знаходячись в зазначеному офісі, ОСОБА_7 , діючи відповідно до раніше узгодженого злочинного плану, передав ОСОБА_6 його частину (долю) від участі у вчиненні злочину в сумі 200 доларів США (еквівалент - 4585 грн.), а собі залишив 400 доларів США, з яких 300 доларів США (еквівалент - 6878 грн.) в якості повернення коштів, переданих в якості неправомірної вигоди ОСОБА_9 , а 100 доларів США (еквівалент 2293 грн.) як свою частину (долю) від участі у вчиненні злочину.
Таким чином, за описаних вище обставин, при одержанні 15.04.2015 у складі організованої групи від ОСОБА_16 в інтересах її чоловіка ОСОБА_14 неправомірної вигоди в сумі 600 доларів США (еквівалент - 13756 грн.) за уникнення ним призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, шляхом формального включення до складу ЗГО № 1 «Інгул» як особи, призваної на військову службу, ОСОБА_9 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 28 - ч.3 ст. 268 КК України, а саме - одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди за вчинення чи не вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчинене повторно у складі організованої групи.
Обвинувачена ОСОБА_5 свою вину у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень не визнала, від надання пояснень відмовилася.
До суду 16.09.2025 надійшло клопотання через систему Електронний суд від представника обвинуваченої ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_4 про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченої за вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 та ч. 3 ст. 368, у зв'язку із закінченням строків давності на підставі ст. 49 КК України, вирішити питання щодо повернення речей, вилучених в ході обшуку у ОСОБА_5 та ОСОБА_18 та скасувати арешт накладений ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва від 17.04.2015.
Обвинувачена підтримала клопотання.
Прокурор та захисник ОСОБА_19 не заперечували проти клопотання.
Вислухавши думку учасників судового провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених Законом України про кримінальну відповідальність.
Крім того, ст. 44 КК України, передбачає, що особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.
Положеннями ст. 49 КК України визначено: строки давності з огляду на тяжкість вчиненого злочину, після закінчення яких особа звільняється від кримінальної відповідальності; підстави такого звільнення від кримінальної відповідальності; обчислення перебігу строків давності, його відновлення, зупинення та переривання.
Строк давності - це передбачений ст. 49 КК України, певний проміжок часу з дня вчинення злочину і до дня набрання вироком законної сили, закінчення якого є підставою звільнення особи, яка вчинила злочин, від кримінальної відповідальності.
Таким чином, згідно приписів вказаної статті, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання чинності вироком суду законної сили минули встановлені законом строки, обчислення яких призупиняється в разі ухилення особи, яка вчинила злочин від слідства та суду та переривається у випадку скоєння зазначеною особою нового злочину.
Також, згідно п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» №12 від 23.12.2005, особа підлягає звільненню від кримінальної відповідальності за ст. 49 КК України, якщо з дня вчинення нею злочину до набрання вироком законної сили минули певні строки давності і вона не ухилялася від слідства або суду та не вчинила нового злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження обвинувачена ОСОБА_5 обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 368 КК України, які відносяться до тяжких злочинів.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло десять років - у разі вчинення тяжкого злочину.
Частиною 2 п. 1 ст. 284 КПК України, зазначено, що кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно ч. 4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, то суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Судом встановлено, що обвинувачена ОСОБА_5 не судима, на обліках в психіатричній чи наркологічній лікарнях не перебуває, кримінальні правопорушення вчиняла з лютого по квітень 2015, від явки до органів слідства, прокурора та суду не ухилявся та не переховувався, а строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за злочин не зупинявся та не переривався.
Тобто, вищенаведені обставини свідчать, що строк притягнення обвинуваченої ОСОБА_5 до кримінальної відповідальності закінчився в квітні 2025.
В зв'язку з цим, суд вважає клопотання захисника обвинуваченої - ОСОБА_4 обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню і приходить до висновку про необхідність закриття кримінального провадження відносно обвинуваченої ОСОБА_5 та звільнення її від кримінальної відповідальності, у зв'язку із закінченням строку давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, не призначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації (ч. 4 ст. 174 КПК України).
17.04.2015 ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва було накладено арешт як на грошові кошти, на які було спрямоване кримінальне правопорушення:
- на вилучені в ході обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 , а саме домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_6 , грошові купюри у кількості 5-ти штук номіналом 100 доларів США кожна (серійні номери НВ 10817821 N, КВ 33445283 D, КВ 29076500 С, КВ 42513292 С, НВ 16341034 К).
Цією ж ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва було накладено арешт на майно стосовно ОСОБА_5 , яке могло бути використане як засіб вчинення злочину, а також могло бути одержано внаслідок вчинення кримінального правопорушення та є доходом від нього:
- мобільний телефон ОСОБА_5 марки «IPHONE»;
- грошові купюри у кількості 124-и штуки номіналом 100 доларів США кожна.
У зв'язку з тим, що провадження у відношенні ОСОБА_5 по даній кримінальній справі закінчено, суд вважає, що відпала потреба в подальшому застосуванні арешту на вищезазначене майно.
Доля речових доказів підлягає вирішенню в порядку ст. 100 КПК України.
Цивільні позови відсутні.
На підставі ст.ст. 4, 5, 49 КК України, керуючись ст. ст. 284, 285-286, 288, 372, 395 КПК України, суд
постановив:
клопотання представника обвинуваченої ОСОБА_5 - захисника ОСОБА_4 про закриття кримінального провадження і звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України, в зв'язку із закінченням строків давності - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України, на підставі ст. 49 КК України - у зв'язку із закінченням строків давності.
Кримінальне провадження № 42015150010000019 відносно ОСОБА_5 за обвинуваченням у вчинені кримінальних правопорушень передбачених 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України, закрити.
Скасувати арешт, накладений 17.04.2015 ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва на:
-грошові купюри у кількості 5-ти штук номіналом 100 доларів США кожна (серійні номери НВ 10817821 N, КВ 33445283 D, КВ 29076500 С, КВ 42513292 С, НВ 16341034 К);
- мобільний телефон ОСОБА_5 марки «IPHONE»;
- грошові купюри у кількості 124-и штуки номіналом 100 доларів США кожна.
Речові докази:
- грошові купюри у кількості 5-ти штук номіналом 100 доларів США кожна (серійні номери НВ 10817821 N, КВ 33445283 D, КВ 29076500 С, КВ 42513292 С, НВ 16341034 К) - конфіскувати в дохід держави.
Продовжити розгляд кримінального провадження відносно ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ..
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення.
Головуючий ОСОБА_1