Справа № 487/9248/25
Провадження № 1-кс/487/5429/25
16.12.2025 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12025230000000776 від 29.05.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України про арешт майна
встановив:
08.12.2025 слідчий відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , за погодженням із заступником начальника відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернулася до слідчого судді з клопотанням, в якому просить накласти арешт на майно підозрюваної у кримінальному провадженні № 12025230000001887 від 04.12.2025 ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , а саме на об'єкт нерухомого майна - домоволодіння, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1598641765101, загальною площею 396,8 кв.м. (частка власності 21/100), із забороною на відчуження та розпорядження майном. Керуючись ч. 2 ст. 172 КПК України просить розглянути клопотання без виклику у судове засідання власника майна з метою забезпечення арешту майна.
Вимоги клопотання обґрунтовано тим, що санкція статті, за якою підозрюється ОСОБА_5 , передбачає покарання, у тому числі, у вигляді конфіскації майна, у зв'язку з чим на підставі п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України на майно підозрюваної необхідно накласти арешт.
Слідчий до судового засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, клопотання підтримала, просила про його задоволення.
На підставі ст. 172 КПК України клопотання розглянуто без участі власника майна.
Дослідивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов до такого висновку.
Із матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням ГУНП в Херсонській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025230000001887 від 04.12.2025 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у пособництві державі-агресору, тобто у вчиненні громадянином України умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору, окупаційній адміністрації державі-агресора, з метою завдання шкоди Україні, шляхом реалізації рішень та дій держави-агресора, окупаційної адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також у колабораційній діяльності, а саме: діях громадянина України, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не пізніше липня 2022 року, знаходячись у тимчасово окупованому військами рф місті Херсоні (більш точної дати, часу та місця досудовим розслідуванням не встановлено), перебуваючи на посаді професора кафедри економіки, менеджменту та адміністрування Херсонського державного університету, добровільно зайняла посаду декана факультету соціальних наук та медіакомунікацій «Державної бюджетної освітньої установи вищої освіти Херсонської області «Херсонський державний педагогічний університет» (мовою оригіналу, російською - «Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования Херсонской области «Херсонский государственный педагогический университет»), яка була зареєстрована та функціонувала на тимчасово окупованій території м. Херсона, як навчальний заклад вищої освіти держави-агресора рф, використовуючи матеріально-технічну базу та цілісно-майновий комплекс Херсонського державного університету за адресою: місто Херсон, вул. Університетська, 27.
Після переміщення у листопаді 2022 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) представників окупаційної влади рф на лівобережну частину Херсонської області, що залишилась під контролем військ держави-агресора, у тому числі «евакуації» ДБОУВО «ХДПУ» з м. Херсона до м. Скадовська Херсонської області, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію свого єдиного прямого злочинного умислу, спрямованого на підтримку і реалізацію рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора щодо інтеграції вказаного навчального закладу в систему освіти російської федерації, не пізніше 26 жовтня 2023 року зайняла посаду «в.о. ректора» «Державної бюджетної освітньої установи вищої освіти Херсонської області «Херсонський державний педагогічний університет» (мовою оригіналу, російською - «Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования Херсонской области «Херсонский государственный педагогический университет», з 31.12.2023 - «Федеральна державна бюджетна освітня установа вищої освіти Херсонської області «Херсонський державний педагогічний університет», далі - ФДБОУ ВО «ХДПУ»), а з 09 червня 2025 року на підставі наказу «міністерства освіти росії» (мовою оригіналу, російською - минпросвещения россии) - «ректора» вищевказаного навчального закладу, тим самим приступила до виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на займаних посадах.
Добровільно погоджуючись на зайняття вищевказаних посад у незаконно створеному навчальному закладі освіти на тимчасово окупованій військами рф території Херсонської області, ОСОБА_5 усвідомлювала, що її дії будуть спрямовані на шкоду державі Україна та на підтримку і реалізацію рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора щодо інтеграції навчального закладу в систему освіти російської федерації.
ОСОБА_5 з метою організації навчального процесу ФДБОУ ВО «ХДПУ», у період з кінця жовтня 2023 року по теперішній час, перебуваючи у приміщенні ФДБОУ ВО «ХДПУ», розташованої за адресою: Херсонська область, м. Скадовськ, вул. Покровська, 7-а (більш точних дат, часу та місця досудовим розслідуванням не встановлено), використовуючи отримані повноваження «в.о. ректора» та, у подальшому, «ректора» навчального закладу вищої освіти держави-агресора рф, переслідуючи єдиний прямий злочинний умисел, з метою завдання шкоди Україні, вчинила дії, спрямовані на підтримку та реалізацію рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора рф, тим самим вчинила пособництво державі-агресору за наступних обставин.
Так, ОСОБА_5 забезпечувала управління та керівництво організацією роботи очолюваним нею незаконно створеним органами окупаційної влади навчальним закладом, який здійснює підготовку студентів за різними спеціальностями, на відповідних факультетах, а саме: філологічному, педагогічному, психологічному, юридичному, медичному, природничому (мовою оригіналу російською - «естественный»), фізико-математичному, фізичної культури та спорту, культури і мистецтва, у відповідності до державних освітніх стандартів російської федерації, зокрема, шляхом узгодження графіків навчання, навчальних планів та груп, визначення годин лекційних та практичних занять студентів тощо.
Також ОСОБА_5 , діючи з метою підтримки та реалізації рішення держави-агресора, а саме так званого «Порядку прийому на навчання за освітніми програмами вищої освіти - програмам бакалавріату, програмам спеціалітету, програмам магістратури», затвердженим наказом міністерства освіти та науки росії від 21.08.2020 № 1076 (мовою оригіналу, російською - «Порядка приема на обучение по образовательным программам высшего образования - программам бакалавриата, программам специалитета, программам магистратуры) погоджувала накази щодо зарахування вступників на навчання за освітніми напрямками та спеціальностями російської федерації та здійснювала контроль за їх виконанням, зокрема щодо прийняття заяв про зарахування, формування особових справ вступників тощо.
Крім того, ОСОБА_5 , перебуваючи на вищевказаних посадах здійснювала активні дії, спрямовані на інтеграцію підконтрольного їй незаконно створеного органами окупаційної влади навчального закладу в освітню систему російської федерації, а саме:
- вживала заходів із підбору та прийому на роботу педагогічних працівників, які погодилися на співпрацю з державою-агресором, з метою забезпечення безперебійної діяльності незаконно створеного окупаційною владою закладу вищої освіти.
Так, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді «в.о. ректора» «ФДБОУ ВО ХДПУ», у невстановлені досудовим розслідуванні місці та час, але не пізніше 30.05.2025 затвердила нормативні документи окупаційного закладу вищої освіти, зокрема (мовою оригіналу, російською): «Положение о порядке замещения должностей педагогических работников, относящихся к профессорско-преподавательскому составу ФГБОУ ВО «Херсонский государственный педагогический университет», та «Положение о порядке назначения на должности директора института и заведующего кафедрой ФГБОУ ВО «Херсонский государственный педагогический университет» - організовувала виплату заробітної плати педагогічному та технічному персоналу, який бере участь у функціонуванні окупаційного освітнього закладу, використовуючи фінансування, що надходить з російської федерації.
Так, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді «в.о. ректора» «ФДБОУ ВО «ХДПУ», діючи з метою реалізації та підтримки рішення окупаційної адміністрації держави-агресора, у тому числі указу так званого «голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області» від 23.05.2022 № 027-р, яким затверджено на території Херсонської області обіг національної валюти держави-агресора рф російського рубля, проведення безготівкових операцій суб'єктами господарювання в російських рублях та конвертацію української гривні в російський рубль, у невстановлені досудовим розслідуванні місці та час, але не пізніше 01.07.2024 затвердила (мовою оригіналу, російською): «Штатное расписание ФГБОУ ВО «Херсонский государственный педагогический университет» на 454 штатні одиниці, відповідно до якого встановила посадові оклади та додаткові виплати співробітникам указаного навчального закладу в російських рублях та, у подальшому, забезпечувала виплату їм заробітної плати в грошових одиницях рф; на виконання рішень держави-агресора та її окупаційної адміністрації, забезпечувала викладання, ведення навчальної та адміністративної документації виключно російською мовою, впроваджуючи стандарти освіти держави-агресора у роботі підпорядкованого їй закладу вищої освіти.
Так, ОСОБА_5 , на виконання покладених на неї обов'язків «в.о. ректора» та, у подальшому, «ректора» «ФДБОУ ВО «ХДПУ» з метою організації навчального процесу ФДБОУ ВО «ХДПУ» за стандартами країни-агресора, у період з кінця жовтня 2023 року по теперішній час, перебуваючи у приміщенні ФДБОУ ВО «ХДПУ», розташованої за адресою: Херсонська область, м. Скадовськ, вул. Покровська, 7-а, діючи з метою реалізації та підтримки рішення держави-агресора щодо якнайшвидшої інтеграції захоплених областей України в рф та ствердження своєї влади, в тому числі, приведення освітніх програм до стандартів рф, зокрема федерального закону від 17.02.2023 № 19-ФЗ (мовою оригіналу, російською): «Об особенностях правового регулирования отношений в сферах образования и науки в связи с принятием в РФ Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики, Запорожской области, Херсонской области и образованием в составе РФ новых субьектов - Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики, Запорожской области, Херсонской области и о внесении изменений в отдельные законодательные акты РФ», а також федерального закону від 29.12.2012 № 273-ФЗ (мовою оригіналу, російською): «Об образовании в российской федерации»), вчиняла активні дії спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у вказаному вищому навчальному закладі - інтеграцію підпорядкованого їй навчального закладу в систему освіти держави-агресора - російської федерації.
Так, ОСОБА_5 , на виконання покладених на неї обов'язків «в.о. ректора» та, у подальшому, «ректора» «ФДБОУ ВО «ХДПУ», упродовж 2024-2025 років, перебуваючи на тимчасово окупованих територіях Херсонської області, АР Крим та території країни-агресора - російської федерації, продовжуючи реалізацію свого єдиного прямого злочинного умислу, направленого на пособництво державі-агресору, вчиняла активні дії спрямовані на допомогу державі-агресору та її окупаційній адміністрації, з метою завдання шкоди Україні, шляхом реалізації рішень та дій держави-агресора, окупаційної адміністрації держави-агресора, спрямованих на утвердження тимчасової окупації частини території України та створення підґрунтя для територіальних претензій рф щодо м. Херсона та Херсонської області, зокрема щодо інтеграції «Федеральної державної бюджетної освітньої установи вищої освіти Херсонської області «Херсонський державний педагогічний університет» в систему освіти російської федерації, представляючи від тимчасово окупованої території Херсонської області вказаний навчальний заклад на нарадах, форумах, робочих зустрічах, фестивалях, конференціях тощо, за участі закладів вищої освіти держави-агресора - російської федерації, а також в органах окупаційної влади рф.
Тобто, ОСОБА_5 , перебуваючи на вищевказаних посадах в «Державній бюджетній освітній установі вищої освіти Херсонської області «Херсонський державний педагогічний університет», а згодом після перейменування на Федеральну державну бюджетну освітню установу вищої освіти Херсонської області «Херсонський педагогічний університет» вчинила умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору російській федерації шляхом підтримки і реалізації рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації щодо функціонування та забезпечення освітньої та наукової діяльності закладу вищої освіти за стандартами освіти держави-агресора російської федерації та інтеграції навчального закладу в систему освіти російської федерації.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_5 що не пізніше липня 2022 року, знаходячись у тимчасово окупованому військами рф місті Херсоні (більш точної дати, часу та місця досудовим розслідуванням не встановлено), будучи громадянкою України, маючи досвід у сфері освіти, перебуваючи на посаді професора кафедри економіки, менеджменту та адміністрування Херсонського державного університету, будучи обізнаною про введення воєнного стану в Україні, внаслідок незаконного вторгнення збройних сил та інших військових формувань російської федерації на її територію, маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань і життєвого досвіду для розуміння фактів ведення російською федерацією агресивної війни проти України, тобто застосування збройної сили проти суверенітету, територіальної недоторканності або політичної незалежності України, захоплення та подальшого утримання рф території Херсонської області, зокрема, обласного центру - м. Херсона, переслідуючи єдиний прямий злочинний умисел, направлений на впровадження стандартів освіти держави-агресора у вищому навчальному закладі, розуміючи проведення активної діяльності проти України представниками спецслужб, правоохоронних та інших органів державної влади рф, з метою утворення на території Херсонської області та, зокрема, м. Херсона, окупаційною адміністрацією рф системи органів державної влади рф та їх ефективного функціонування, у тому числі у сфері освіти, через початок роботи закладів освіти на вказаних окупованих територіях, а також становлення і зміцнення окупаційної влади, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, прийняла пропозицію від невстановлених досудовим розслідуванням осіб та добровільно зайняла посаду декана факультету соціальних наук та медіакомунікацій «Державної бюджетної освітньої установи вищої освіти Херсонської області «Херсонський державний педагогічний університет» (мовою оригіналу, російською - «Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования Херсонской области «Херсонский государственный педагогический университет»), яка була зареєстрована та функціонувала на тимчасово окупованій території м. Херсона, як навчальний заклад вищої освіти держави-агресора рф, використовуючи матеріально-технічну базу та цілісно-майновий комплекс Херсонського державного університету за адресою: місто Херсон, вул. Університетська, 27.
Після переміщення у листопаді 2022 року (більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) представників окупаційної влади рф на лівобережну частину Херсонської області, що залишилась під контролем військ держави-агресора, у тому числі «евакуації» ДБОУВО «ХДПУ» з м. Херсона до м. Скадовська Херсонської області, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію свого єдиного прямого злочинного умислу, направленого на впровадження стандартів освіти держави-агресора у вказаному навчальному закладі, не пізніше 26 жовтня 2023 року зайняла посаду «в.о. ректора» «Державної бюджетної освітньої установи вищої освіти Херсонської області «Херсонський державний педагогічний університет» (мовою оригіналу, російською - «Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования Херсонской области «Херсонский государственный педагогический университет», з 31.12.2023 - «Федеральна державна бюджетна освітня установа вищої освіти Херсонської області «Херсонський державний педагогічний університет», далі - ФДБОУ ВО «ХДПУ»), а з 09 червня 2025 року на підставі наказу «міністерства освіти росії» (мовою оригіналу, російською - минпросвещения россии) - «ректора» вищевказаного навчального закладу, тим самим приступила до виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на займаних посадах.
Добровільно погоджуючись на зайняття вищевказаних посад у незаконно створеному навчальному закладі освіти на тимчасово окупованій військами рф території Херсонської області, ОСОБА_5 усвідомлювала, що її дії будуть спрямовані на шкоду державі Україна та на впровадження стандартів освіти держави-агресора у даному вищому навчальному закладі.
ОСОБА_5 з метою організації навчального процесу ФДБОУ ВО «ХДПУ», у період з кінця жовтня 2023 року по теперішній час, перебуваючи у приміщенні ФДБОУ ВО «ХДПУ», розташованої за адресою: Херсонська область, м. Скадовськ, вул. Покровська, 7-а (більш точних дат, часу та місця досудовим розслідуванням не встановлено), використовуючи отримані повноваження «в.о. ректора» та, у подальшому, «ректора» навчального закладу вищої освіти держави-агресора рф, переслідуючи єдиний прямий злочинний умисел, з метою завдання шкоди Україні, вчинила дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора, у тому числі:
- забезпечувала управління та керівництво організацією роботи очолюваним нею незаконно створеним органами окупаційної влади навчальним закладом, який здійснює підготовку студентів за різними спеціальностями, на відповідних факультетах, а саме: філологічному, педагогічному, психологічному, юридичному, медичному, природничому (мовою оригіналу російською - «естественный»), фізико-математичному, фізичної культури та спорту, культури і мистецтва, у відповідності до державних освітніх стандартів російської федерації, зокрема, шляхом узгодження графіків навчання, навчальних планів та груп, визначення годин лекційних та практичних занять студентів тощо;
- забезпечувала організацію освітнього процесу російською мовою, що відповідає освітнім стандартам держави-агресора - російської федерації, чим забезпечила безпосереднє включення студентів у навчальний процес, організований за освітніми стандартами російської федерації;
- з метою здійснення кадрового забезпечення проводила набір професорсько-викладацького та технічного складу закладу освіти шляхом проведення співбесід з кандидатами, погодження кандидатур співробітників;
- використовуючи повноваження «в.о. ректора» та, у подальшому «ректора» ФДБОУ ВО «ХДПУ» спрямовувала та координувала діяльність структурних підрозділів навчального закладу, реалізуючи освітню, наукову політику окупаційних органів влади, зокрема брала участь у проведенні нарад з представниками окупаційної адміністрації, щодо впровадження освітнього процесу за освітніми стандартами рф на тимчасово окупованій території Херсонської області, та доводила відповідні вимоги на нарадах за участі керівного та професорсько-викладацького складу ФДБОУ ВО «ХДПУ»;
- здійснювала керівництво діяльністю факультетів ФДБОУ ВО «ХДПУ», зокрема шляхом проведення нарад за участі керівного та професорсько-викладацького складу ФДБОУ ВО «ХДПУ», на яких звітувала про освітню та наукову діяльність закладу освіти, а також надавала вказівки деканам факультетів та завідувачам кафедр щодо розробки навчальних планів відповідно до норм російського законодавства, прийняття рішень про відвідування студентами навчального процесу тощо.
Тобто, ОСОБА_5 , перебуваючи на вищевказаних посадах в «Державній бюджетній освітній установі вищої освіти Херсонської області «Херсонський державний педагогічний університет», а згодом після перейменування на Федеральну державну бюджетну освітню установу вищої освіти Херсонської області «Херсонський педагогічний університет» вчинила умисні дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора російської федерації в указаному закладі освіти.
26.11.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на праві спільної часткової власності 21/100, є власником об'єкту нерухомого майна - домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1598641765101, загальною площею 396,8 кв.м.
Враховуючи, що санкція статті, за якою підозрюється ОСОБА_5 , передбачає покарання, у тому числі, у вигляді конфіскацією майна, в органу досудового розслідування виникла необхідність в арешті земельної ділянки, автомобіля та пістолету, які належать на праві приватної власності підозрюваному, з метою забезпечення кримінального провадження.
Згідно із положеннями п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
У частині 5 ст. 170 КПК України вказано, що у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Санкцією ч. 1 ст. 111-2 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Частиною 1 ст. 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Вимогами ст. 173 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Так слідчим доведено, що вказане у клопотанні майно належить підозрюваній, існує необхідність накладення арешту на майно з метою забезпечення його конфіскації як виду покарання та наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України.
Таке обмеження права власності є розумним та співрозмірним із завданням кримінального провадження.
Вказане у своїй сукупності свідчить про обґрунтованість клопотання та наявність достатніх підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна.
З урахування викладеного, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 98, 131-132, 167, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт на майно підозрюваної ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , а саме: 21/100 частки домоволодіння, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1598641765101, з забороною на відчуження та розпорядження.
Ухвала підлягає негайному виконанню, яке доручити слідчому відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя ОСОБА_1