Ухвала від 15.12.2025 по справі 910/6757/25

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

"15" грудня 2025 р. Справа№ 910/6757/25

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Яценко О.В.

суддів: Хрипуна О.О.

Тищенко О.В.

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький тепло-енерго проект» про ухвалення додаткового рішення

подану за результатами розгляду апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України»

на рішення Господарського суду міста Києва від 18.09.2025 (повний текст складено 18.09.2025)

у справ № 910/6757/25 (суддя О.В. Мандриченко)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький тепло-енерго проект»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України»

за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Акціонерного товариства «Комерційний банк «Глобус»

про стягнення 287 940,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Північного апеляційного господарського суду від 09.10.2025 (колегія суддів у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) - Яценко О.В., судді Хрипун О.О., Тищенко О.В.) апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» на рішення Господарського суду міста Києва від 18.09.2025 по справі № 910/6757/25 залишено без задоволення; рішення Господарського суду міста Києва від 18.09.2025 по справі № 910/6757/25 залишено без змін.

13.12.2025 (судом зареєстровано 15.12.2025) через Електронний кабінет в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» від представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький тепло-енерго проект» надійшла заява про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/6757/25, в якій заявник просить ухвалити додаткове рішення у справі № 910/6757/25, про розподіл витрат на правничу допомогу, понесених позивачем у суді апеляційної інстанції у справі № 910/6757/25 в розмірі 15 000,00 грн.

Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 15.12.2025 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький тепло-енерго проект» про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/6757/25 передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) Яценко О.В., судді Хрипун О.О., Тищенко О.В.

Згідно із ст. 221 ГПК України:

- якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог (ч. 1);

- у випадку, визначеному частиною першою цієї статті, суд вирішує питання про судові витрати без повідомлення учасників справи. Якщо суд вважатиме за необхідне, для вирішення питання про судові витрати він може призначити судове засідання, яке проводиться не пізніше п'ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог (ч. 2);

- у випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 244 цього Кодексу (ч. 3).

Відповідно до ч. 3 ст. 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення, а в разі якщо суд вирішує лише питання про судові витрати - без повідомлення учасників справи.

Враховуючи викладене колегія суддів вважає за необхідне на підставі ч. 2 ст. 221 ГПК України прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький тепло-енерго проект» про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/6757/25, розгляд якої здійснювати без повідомлення учасників справи (без проведення судового засідання).

Керуючись ст.ст. 129, 234, 244 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький тепло-енерго проект» про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/6757/25, розгляд якої здійснювати без повідомлення учасників справи (без проведення судового засідання).

2. Встановити іншим учасникам справи строк для подання пояснень щодо заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький тепло-енерго проект» про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/6757/25 впродовж 7 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та не підлягає оскарженню окремо від судового рішення.

Головуючий суддя О.В. Яценко

Судді О.О. Хрипун

О.В. Тищенко

Попередній документ
132607363
Наступний документ
132607365
Інформація про рішення:
№ рішення: 132607364
№ справи: 910/6757/25
Дата рішення: 15.12.2025
Дата публікації: 17.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Північний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення; підряду, з них; будівельного підряду
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (12.01.2026)
Дата надходження: 23.12.2025
Предмет позову: про стягнення 287 940,00 грн
Учасники справи:
головуючий суддя:
КРАСНОВ Є В
ЯЦЕНКО О В
суддя-доповідач:
КРАСНОВ Є В
МАНДРИЧЕНКО О В
ЯЦЕНКО О В
3-я особа:
Акціонерне товариство "Комерційний банк "Глобус"
3-я особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
АТ "Комерційний банк "Глобус"
відповідач (боржник):
ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор гозотранспортної системи України"
за участю:
Ракітін Павло Сергійович
заявник апеляційної інстанції:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор гозотранспортної системи України"
заявник касаційної інстанції:
ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор гозотранспортної системи України"
позивач (заявник):
ТОВ "Запорізький тепло-енерго проект"
Товариство з обмеженою відповідальністю «Запорізький тепло-енерго проект»
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЗАПОРІЗЬКИЙ ТЕПЛО-ЕНЕРГО ПРОЕКТ"
представник заявника:
Анісімов Денис Дмитрович
Панченко Юрій Володимирович
представник позивача:
ЄРЕСЬКО ОЛЕНА СЕРГІЇВНА
представник скаржника:
ДАНИЛЯК ОЛЕНА СЕРГІЇВНА
суддя-учасник колегії:
АЛДАНОВА С О
МАЧУЛЬСЬКИЙ Г М
РОГАЧ Л І
СИБІГА О М
ТИЩЕНКО О В
ХРИПУН О О