Справа № 444/4925/25
Провадження № 3/444/2475/2025
м. Жовква
16 грудня 2025 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Оприск З. Л. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 204-1 КУпАП,
08.11.2025 о 01:00 ОСОБА_1 був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Контрольний пост» на околиці населеного пункту Лужки, територія Рава-Руської об'єднаної територіальної громади, Львівського району, Львівської області, на напрямку №644 прикордонного знаку, на відстані 6000 метрів від державного кордону при спробі незаконного перетинання державного кордону з України в Республіку Польща поза пунктами пропуску через державний кордон. Своїми діями вищевказаний громадянин порушив вимоги статті 9 Закону України «Про державний кордон» від 04 листопада 1991 року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, хоча сповіщався про місце і час розгляду справи, і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Беручи до уваги, що присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-1 КУпАП не є обов'язковою, керуючись ст. 268 КУпАП, справу було розглянуто під час відсутності цієї особи.
Суддею встановлено, що ОСОБА_1 винуватий у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП, і підлягає адміністративній відповідальності.
Факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 підтверджується: протоколом про адмінправопорушення ЗхРУ № 011913Е; протоколом про адміністративне затримання від 08.11.2025 року; актом приймання-передавання іноземця від 08.11.2025 року, рапортом від 08.11.2025 року, фототаблицею.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ч.1 ст. 204-1 КУпАП, так як він вчинив спробу незаконного перетину державного кордону України без дозволу відповідних органів влади.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність, не встановлено. Обставин, що обтяжують чи пом'якшують покарання, не встановлено. Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає. Підстав звільнення від адміністративної відповідальності не встановлено.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За таких обставин до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 4 ч 2. п. 5 Закону України “Про судовий збір» з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір.
Керуючись ст.ст. 204-1, 280, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 )визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 /три тисячі чотириста/ грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) 605,60 грн. судового збору в дохід держави.
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Суддя Оприск З. Л.