Ухвала від 16.12.2025 по справі 442/9024/25

Справа № 442/9024/25

Провадження № 2-н/442/1359/2025

УХВАЛА

Іменем України

16 грудня 2025 року місто Дрогобич Львівської області

Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Коваль Р.Г., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» (місцезнаходження юридичної особи: 79016, м. Львів, вул. Шевченка, буд. 1) про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання фізичної особи, зазначене заявником: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , заборгованості за оплату комунальних послуг, а саме послуг щодо постачання електричної енергії, -

ВСТАНОВИВ:

Стягувач Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» звернувся у Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області із заявою у порядку наказного провадження, в якій просить видати судовий наказ про стягнення на його користь з боржника ОСОБА_1 заборгованості за оплату комунальних послуг, а саме послуг щодо постачання електричної енергії у розмірі 4468,80 грн та судовий збір.

Відповідно до відомостей відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Західного міжрегіонального управління Державної міграційної служби, - боржник ОСОБА_1 за вказаною у заяві про видачу судового наказу адресою - АДРЕСА_1 , зареєстрованим не значиться.

Приписами ч. 9 ст. 165 ЦПК України визначено, що у разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.

За таких обставин, враховуючи, що отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника ОСОБА_1 , суддя відмовляє у видачі судового наказу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за оплату комунальних послуг, а саме щодо постачання електричної енергії.

При цьому, суддя наголошує, що в силу положень ч. 2 ст. 161 ЦПК України, особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або в спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ЦПК України, у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись ст. ст. 27, 162, 165-166, 258, 260-261, 272 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату комунальних послуг, а саме послуг щодо постачання електричної енергії.

Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Львівенергозбут» про наслідки відмови у видачі судового наказу, визначені у ст. 166 ЦПК України.

Копію ухвали про відмову у видачі судового наказу надіслати стягувачу, у порядку, передбаченому у ст. 272 ЦПК України, для відома.

Ухвала, в силу положень ч. 2 ст. 261 ЦПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею, однак може бути оскаржена заявником у строк подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud1306/.

Суддя Роман КОВАЛЬ

Попередній документ
132600183
Наступний документ
132600185
Інформація про рішення:
№ рішення: 132600184
№ справи: 442/9024/25
Дата рішення: 16.12.2025
Дата публікації: 17.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (16.12.2025)
Дата надходження: 27.11.2025
Предмет позову: про видачу судового наказу