Ухвала від 03.12.2025 по справі 757/60546/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/60546/25-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2025 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

01.12.2025 року в провадження слідчого судді ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні № 12023000000001710, шляхом заборони їх відчуження та розпорядження, а саме на: земельні ділянки з кадастровими номерами, що належать:

- 3221482201:01:026:1972, 3221482202:02:017:0001 3221482202:02:015:0002, 3221482202:02:014:0004, 3221482202:02:015:0008 - ОСОБА_4 РНОКПП НОМЕР_1 ;

- 3221482202:02:015:0004, 3221482202:02:015:0004 - ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_2 ;

- 3221482202:02:015:0009 - ОСОБА_6 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Сторона обвинувачення вказує на те, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000001710 від 13.09.2023 за фактом зловживання своїм службовим становищем посадовими особами ДП « Ліси України » Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та інших органів і організацій, що діяли спільно та в результаті дій яких на підставі підроблених документів із державної власності вибули особливо-цінні землі лісового та природо-заповідного фонду на користь підконтрольних фізичних осіб за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Відповідно інформації отриманої в результаті аналізу офіційного веб-ресурсу https://forestry.org.ua/, функціонал якого надає можливість оглянути межі лісових господарств накладені ортофотоплани, топографічні карти та супутникові фотознімки, було встановлено, що на межі лісових господарств накладаються земельні ділянки, які перебувають у приватній власності, що свідчить про вибуття із державної власності значної кількості земельних ділянок лісового фонду в результаті чого державі заподіяно збитки у великих розмірах, що є тяжкими наслідками.

Співробітниками Департаменту забезпечення діяльності, пов'язаної з небезпечними матеріалами Національної поліції України на виконання доручення слідчого в порядку ст. 40 КПК України встановлено, що на території Київської області, Фастівського району (колишній Васильківський район), група осіб, діючи за попередньою змовою, заволоділа та намагається продати земельні ділянки, які, відповідно до наявних картографічних даних та відповіді державного підприємства « Спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київоблагроліс », відносяться до земель лісового фонду, а саме - державна власність в особі володільця - ДП « Київоблагроліс ». Відповідно до даних Національної кадастрової системи (NKS), територія незаконно привласнених земель лісового фонду в межах села Перевіз становить 107,9 га.

Так, посадові особи ПрАТ « Дзвінкове » (код ЄДРПОУ 00857404 ), вступивши у злочинну змову з представниками приватних проєктних організацій, а саме: ТОВ « Інвент-Компані » (код ЄДРПОУ 42722726 ), ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 та посадовими особами Боярської міської ради , діючи умисно, за попередньою змовою, в порушення ст. 84 Земельного кодексу України, безпідставно провели інвентаризацію зазначених земель та на восьмому скликанні пленарного засідання чергової 48-ї сесії Боярської міської ради від 01.02.2024 прийняли рішення «Про надання дозволу на викуп земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні: ПАТ « Дзвінкове », с. Дзвінкове» (код ЄДРПОУ 00857404 ), кадастрові номери земельних ділянок: 3221482201:01:026:1972, 3221482202:02:017:0001, 3221482202:02:015:0001. Відчуження даних земель на звичайних умовах не можливе, оскільки такі має лісогосподарське призначення, а передача їх в оренду чи тим більше відчуження (набуття права власності) потребує проведення спеціальної процедури через рішення центральних органів виконавчої влади.

Так, право користування земельними ділянками лісогосподарського призначення визначено п. 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України, де чітко зазначено, що до здійснення державної реєстрації, але не пізніше 1 січня 2027 року, державними та комунальними лісогосподарськими підприємствами, іншими державними і комунальними підприємствами та установами права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення, які надані їм у постійне користування до набрання чинності Земельним кодексом України, таке право підтверджується планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування.

Відповідно до ст. 45 Лісового кодексу України, лісовпорядкування включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України.

Згідно до ст. 48 Лісового кодексу України, у матеріалах лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства, що є основою для розроблення на засадах сталого розвитку проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об?єкта лісовпорядкування.

Матеріали лісовпорядкування затверджуються в установленому порядку органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, за погодженням відповідно з органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Станом на 2008 рік матеріали лісовпорядкування які розроблялися в 2006 році та затверджувалися в 2008 році, затверджувалися в установленому порядку територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовищ. Таким чином матеріали лісовпорядкування затверджені 02.12.2008 року Протоколом другої лісовпорядної наради по розгляду перспективного плану ведення лісового господарства « Києво - Святошинському агролісництва » Підприємства затверджені згідно вимог законодавства, діючого на 2006-2008 роки.

08.09.2022р., наказом №48 Київського обласного та м. Києву управління лісового та мисливського господарства затверджено матеріали лісовпорядкування раніше переданих у постійне користування ДП СЛП « Київоблагроліс ». Матеріали лісовпорядкування затверджені на підставі матеріалів лісовпорядкування 2008 року.

Роботи для Підприємства по розробці, затвердженню матеріалів лісовпорядкування виконувало Українське державне проектне лісовпорядне виробниче об'єднання .

Статтею 55 Земельного кодексу України визначено, що до земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства.

Ведення лісового господарства дозволяється на землях усіх категорій з дотриманням вимог щодо використання земельної ділянки за цільовим призначенням. На підприємства, установи, організації всіх форм власності, які мають у користуванні чи власності ліси на землях усіх категорій, поширюються права та обов'язки постійних лісокористувачів та власників лісів відповідно до Лісового кодексу України.

Відповідно рапорту лісничого « Хотівського агролісництва », останнім виявлено накладання земельних ділянок з кадастровими номерам: 3221482201:01:026:1972, 3221482202:02:017:0001, 3221482202:02:015:0001 на лісові масиви ДП СЛП « Київоблагроліс », зокрема на квартали 67, 68, 69.

Приймаючи до уваги матеріали лісовпорядкування 2022 року, відомості з рапорту лісничого та відомості з кадастрової карти на ресурсі www.kadastr.live встановлено, що з користування ДП « СЛП «Київоблагроліс » третіми особами незаконно вилучено земельні ділянки в кварталах 67, 68, 69.

Так, відповідно відомостей наданих ДП « СЛП «Київоблагроліс » ділянки які вибули із їх володіння та які мають кадастрові номери 3221482201:01:026:1972, 3221482202:02:017:0001, 3221482202:02:015:0001, на них знаходяться лісові масиви, вік насаджень яких починається орієнтовно з 1947 по 2005 роки.

Відповідно відомостей Державного земельного кадастру земельну ділянку з кадастровим номером 3221482202:02:015:0001 було поділено на ділянки з кадастровими номерами: 3221482202:02:015:0002, 3221482202:02:015:0004 та 3221482202:02:015:0007 та продано новому власнику.

Під час проведення 15.08.2025 огляду земельних ділянок з кадастровими номерами: 3221482202:02:017:0001, 3221482201:01:026:1972; 3221482202:02:015:0002, 3221482202:02:015:0007, 3221482202:02:015:0004 за участі представників ДП « СЛП «Київоблагроліс » та сертифікованого інженера-землевпорядника, останнім встановлено, що відповідно відомостей Національної кадастрової системи материнська земельна ділянка з кадастровим номером 3221482202:02:015:0001, що була першочергово поділена на ділянки 3221482202:02:015:0002, 3221482202:02:015:0004 та 3221482202:02:015:0007 на момент огляду відповідно наявних в нього відомостей поділена на - 3221482202:02:014:0004, 3221482202:02:015:0004, 3221482202:02:015:0009 та 3221482202:02:015:0008, загальна конфігурація яких співпадає з материнською. Під час огляду вказаних ділянок представниками ДП « СЛП «Київоблагроліс » було підтверджено, що вказані ділянки розташовані в межах земель, які перебувають у постійному користуванні ДП « СЛП «Київоблагроліс » та є землями лісогосподарського призначення.

Таким чином, службові особи Боярської міської ради та посадові особи ПАТ « Дзвінкове » незаконно, в порушення норм ЗКУ, вилучили із земель лісового фонду ДП « Київоблагроліс » земельні ділянки загальною площею 107,98 га шляхом внесення недостовірних відомостей до технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПрАТ « Дзвінкове » в межах с. Перевіз, с. Дзвінкове, с. Плесецьке на території Плесецької та Дзвінківської сільських рад Фастівського району Київської області, чим спричинили державним інтересам збитки в особливо великих розмірах.

Так, 26.06.1996 Васильківською районною державною адміністрацією Київської області видано розпорядження №308 «Про затвердження проекту роздержавлення земель та видачу державних актів на право колективної власності на землю і право постійного користування землею відкритому акціонерному товариству « Племінний завод «Дзвінкове » Васильківського району Київської області загальною площею 2783.6 га». В подальшому, видано державний акт на право постійного користування ІІ-К №003225-100 від 08.08.1996 із дрібними розбіжностями з розпорядженням Васильківської районної державної адміністрації . А саме встановлено, що в раніше зазначеному акті вказано, що акт видано відповідно до Васильківської районної ради однак вказане рішення приймала Васильківська районна державна адміністрація .

Також встановлено, що ПрАТ « Дзвінкове » перейменоване з Публічного акціонерного товариства « Дзвінкове » згідно закону України «Про акціонерні товариства» 2465-ІХ від 27.07.2022 та є правонаступником ВАТ « Племінний завод «Дзвінкове », створеного відповідно до Наказу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області від 28.05.1996р. № 7-39-ВП, шляхом перетворення Племінного заводу « Дзвінкове » у ВАТ згідно з декретом кабінету Міністрів України від 17.05.1997 року №51-93 «Про особливі приватизації майна в агропромисловому комплексі».

З метою формування земельних ділянок 10.09.2021 року ТОВ « Інвент-компані » (ЄДРПОУ 42722726 , Київська область, Обухівський район, м. Васильків, вул. Володимирська, буд. 1, оф. 413 ) розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі та зареєстровано 3 земельні ділянки з наступними кадастровими номерами: 3221482202:02:017:0001 площею 47 га, 3221482202:02:015:0003 та 3221482201:01:026:1972 площею 27 та 25 га відповідно з цільовим призначенням сільськогосподарського призначення та в подальшому зареєстрована в комунальну власність Боярської міської ради . Однак за попередньою інформацією ПрАТ « Дзвінкове » не отримувало у розпорядника сільськогосподарських земель державної власності дозволу на проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності відповідно до вищевказаного акту на право постійного користування та не розробляло технічної документації щодо інвентаризації земель. Відповідно до вимог зазначених наказів, інвентаризація повинна проходити з обов'язковим урахуванням попередньо прийнятих рішень щодо вказаних земель. Тобто, для початку виготовлення технічної документації необхідно отримати наказ, який дасть дозвіл на розробку технічної документації щодо інвентаризації земель державної власності виключно за межами населених пунктів та з врахуванням попередньо прийнятих рішень.

Також, Дзвінківська сільська рада Васильківського району Київської області зверталась 25 червня 2020 р. (Справа № 911/1831/20) до господарського суду Київської області з позовом до Публічного акціонерного товариства « Дзвінкове » про визнання недійсним державного акту на право постійного користування землею серії ІІ-КВ № 003225-100 від 08.08.1996, який видано на підставі рішення Васильківської районної ради народних депутатів від 26.06.1996 № 308 та зареєстровано в книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 42.

Крім цього в технічній документації, що була розроблена ТОВ « Інвент Компані » на підставі державного акту на право постійного користування серії ІІ-К №003225-100 від 08.08.1996, за результатами якої державними кадастровими реєстраторами земельним ділянкам було присвоєно кадастрові номери 3221482202:02:017:0001, 3221482202:02:015:0003 та 3221482201:01:026:1972 конфігурації земельних ділянок зовсім не відповідають конфігурації ділянок визначених вищезазначеним державним атом (в ньому загальна площа переданих в користування земель складає 421,6 га, а загальна площа проінвентаризованих ділянок складає 107,98 га). Допитаний з даного приводу сертифікований інженер-землевпорядник ТОВ « Інвент Компані » ОСОБА_9 - нічого пояснити не зміг та повідомив, що на місцевість не виїздив, обмірів таких ділянок з метою встановлення поворотних точок межових знаків не здійснював. Дані факти свідчать про повне порушення вимог законодавства до складання документації із землеустрою такого виду.

Зазначені земельні ділянки 06.12.2024 Боярською міською радою в особі міського голови ОСОБА_10 були продані ПрАТ « Дзвінкове » (код ЄДРПОУ 00857404 ) за суму зазначену у нормативній грошової оцінки, а не за експертно грошовою оцінкою, що завдало шкоду Державі в особливо великих розмірах. Нормативно грошова оцінка проданих 35 га. які входять у 107 га., яка зазначена у нотаріальному договорі, склала 1 171 957 грн. та складає 335 грн. за одну сотку земельної ділянки, без урахування лісових насаджень.

За вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, що передбачене ч. 2 ст. 364 КК України передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, що відповідно ст. 12 КК України відноситься до тяжкого злочину.

Предметом розслідування є незаконне виведення із державної власності особливо цінних земельних ділянок лісогосподарського призначення на території Київської області.

Вказана інформація підтверджується виявленими порушеннями стосовно земельних ділянок, що перетинаються з землями державної власності у тому числі і лісогосподарського призначення.

Одночасно встановлено, що такі земельні ділянки прямо накладаються на територію та знаходяться в межах земель лісового фонду.

Також під час проведення огляду установлено, що оглядувані земельні ділянки поділено на не великі сектори, які частково обнесені обмежувальними стрічками і за своєю конфігурацією схожі на ділянки під зведення будинків по типу котеджного містечка. Можна зробити висновок, що планується подальший поділ землі для будівництва комерційної і житлової нерухомості що призведе до вирубки багатолітніх дерев та іншої рослинності, знищення родючого шару грунту в результаті чого буде завдано безповоротні зміни для існування лісової флори та фауни.

Відповідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно земельні ділянки на з кадастровими номерами належать:

- 3221482201:01:026:1972, 3221482202:02:017:0001, 3221482202:02:015:0002, 3221482202:02:014:0004, 3221482202:02:015:0008 - ОСОБА_4 РНОКПП НОМЕР_1 ;

- 3221482202:02:015:0004, 3221482202:02:015:0004 - ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_2 ;

- 3221482202:02:015:0009 - ОСОБА_6 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Земельні ділянки з вищезазначеними кадастровими номерами визнані речовими доказами у даному кримінальному провадженні відповідно до постанови від 20.11.2025 року.

Прокурор в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, вимоги клопотання підтримує у повному обсязі.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного висновку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення та відчуження.

Повернення або передача володільцям, особам, у яких було проведено обшук, вилучених речей та документів може призвести до наслідків, передбачених ч. 11 ст. 170 КПК України.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його відчуження та/або приховування, метою - збереження речових доказів, які можуть бути досягнуті лише через застосування саме такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Накладення арешту на вищевказані речі і документи не є припиненням права власності, такий захід є тимчасовим, а отже, відповідні обмеження є розумними і співмірними з огляду на завдання кримінального провадження. Потреби досудового розслідування виправдовують саме такий ступінь втручання у права та свободи володільця майна. При цьому, жодних негативних наслідків арешту майна не має.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 16 КПК України, позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Таким чином накладення арешту в даному випадку із забороною розпорядження та відчуження буде найдієвішим заходом забезпечення кримінального провадження у даному випадку так як надасть можливість зберегти родючий шар грунту, багатолітні дерева, що розташовані землях лісогосподарського призначення та не дасть можливість безповоротного знищення іншої рослинності та природної флори і фауни, а також надасть можливість створенню передумов щодо повернення ділянок в державну власність.

При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимог КПК України та судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб, а також умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.

Зокрема, при вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та справедливого рішення слідчий суддя, згідно ст. ст. 94, 132, 173 КПК України, повинен врахувати правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього конфіскації, в тому числі і спеціальної, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.

Згідно усталеної практики Європейського Суду з прав людини в контексті вищевказаних положень, володіння майном повинно бути законним (див. рішення у справі «Іатрідіс проти Греції» [ВП], заява N 31107/96, п. 58, ECHR 1999-II).

Вимога щодо законності у розумінні Конвенції вимагає дотримання відповідних положень національного законодавства та відповідності принципові верховенства права, що включає свободу від свавілля (див. рішення у справі «Антріш проти Франції», від 22 вересня 1994 року, Series А N 296-А, п. 42, та «Кушоглу проти Болгарії», заява N 48191/99, пп. 49 - 62, від 10 травня 2007 року). Будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідність досягнення такого балансу відображена в цілому в структурі статті 1 Першого протоколу. Необхідного балансу не вдасться досягти, якщо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар (див., серед інших джерел, рішення від 23 вересня 1982 року у справі «Спорронг та Льонрот проти Швеції», пп. 69 і 73, Series A N 52).

Іншими словами, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти (див., наприклад, рішення від 21 лютого 1986 року у справі «Джеймс та інші проти Сполученого Королівства», n. 50, Series A N 98)

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно п. 6 ч. 9 ст. 100 КПК України - гроші, цінності та інше майно, що одержані фізичною або юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від нього, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено, конфіскуються.

Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження являється арешт майна.

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи.

При цьому, у відповідності до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу (ч. 2 ст. 170 КПК України).

Відповідно до ч. 4 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за вищу або нижчу ринкової вартості і знала чи повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій із ознак, зазначених у п. п. 1-4 ч. 1 ст. 96-2 КК України.

За вимогами ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

У відповідності до ч. 11 ст. 170 КПК заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідні дані мають міститися і у клопотанні слідчого чи прокурора, який звертається з проханням арештувати майно, оскільки, згідно ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб'єкт, який ініціює таке обмеження, повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону. В свою чергу, у кожному конкретному кримінальному провадженні слідчий суддя, застосовуючи вид обтяження, в даному випадку арешт майна, має неухильно дотримуватись вимог закону. При накладенні арешту на майно слідчий суддя має обов'язково переконатися в наявності доказів на підтвердження вчинення кримінального правопорушення. При цьому закон не вимагає аби вони були повними та достатніми на даній стадії кримінального провадження, однак вони мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред'явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого злочину. Крім того, наявність доказів у кримінальному провадженні має давати слідчому судді впевненість в тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно накласти вид обмеження з метою уникнення негативних наслідків. Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, арешт майна є одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження. У відповідності до п. 1 ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Слідчий суддя, дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання про накладення арешту, з метою унеможливлення подальшого вчинення незаконних дій з вказаними речовими доказами членами злочинної групи, а також з метою всебічного, повного й неупередженого розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, виникла необхідність у накладенні арешту на речові докази з метою їх збереження, а саме на незаконно виведені з державної власності земельні ділянки з вищевказаними кадастровими номерами. На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 167, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні № 12023000000001710, шляхом заборони їх відчуження та розпорядження, а саме на: земельні ділянки з кадастровими номерами, що належать:

- 3221482201:01:026:1972, 3221482202:02:017:0001, 3221482202:02:015:0002, 3221482202:02:014:0004, 3221482202:02:015:0008 - ОСОБА_4 РНОКПП НОМЕР_1 ;

- 3221482202:02:015:0004, 3221482202:02:015:0004 - ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_2 ;

- 3221482202:02:015:0009 - ОСОБА_6 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Ухвала про арешт майна негайно виконується слідчим та/або прокурором у кримінальному провадженні №12023000000001710 від 13.09.2023. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1