Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/4773/25
Номер провадження 3/299/2396/25
15.12.2025 року м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі судді Бак М.Д., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Миколаїв, громадянки України, місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - КУпАП),
ОСОБА_1 11.09.2025 року близько 23 години 30 хвилин, перебуваючи в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Дякове», що знаходиться за адресою: Закарпатська область, Берегівський район, с. Неветленфолу, вул. Заставська, 1, будучи громадянкою України, в порушення вимог частини першої статті 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року № 3857-XII (зі змінами), де передбачено, що документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну, є: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну), здійснила спробу перетинання державного кордону України, слідуючи на виїзд з України, без відповідного документа, зокрема з використанням закордонного паспорта громадянина Республіки Італія № НОМЕР_1 , виданого 09.12.2024 року органом «MAE e CI», на ім'я ОСОБА_2 .
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 204-1 КУпАП, - спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів.
ОСОБА_1 не з'явилася на розгляд справи, призначений на 15.12.2025 року на 13:00 год, надісланий їй рекомендований лист з судовою повісткою повернуто з причини відсутності за місцем проживання, що підтверджує копія інформації, виготовлена з вебсайту Укрпошти за посиланням: https://track.ukrposhta.ua, щодо результату надіслання відповідного поштового відправлення (арк. 17, 18), судову повістку у вигляді SMS-повідомлення на номер її телефону не надіслано у зв'язку з неможливістю створення такої в автоматизованій системі документообігу суду з причини некоректного зазначення номера телефону, клопотання про відкладення розгляду справи від неї до суду не надійшло.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано заяву ОСОБА_1 від 12.09.2025 року з приводу розгляду справи за її відсутності, у якій вона вказала, що визнає свою вину у вчиненні правопорушення в повному обсязі (арк. 7).
З врахуванням наведеного та положень статей 268, 277-2 КУпАП справу розглянуто за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, крім її пояснення у заяві від 12.09.2025 року, підтверджено відомостями, які містяться в таких доказах:
1) поясненні ОСОБА_1 від 11.09.2025 року, відібраному начальником 1 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , про те, що вона надала на паспортний контроль паспорт громадянина Італії, хоча мала при собі паспорт громадянина України, тому що не знала, що не може мати громадянства двох держав, визнає свою вину (арк. 5);
2) протоколі про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 009029Е від 11.09.2025 року, складеному помічником начальника відділу - начальником групи адміністративно-юрисдикційної діяльності відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 відносно ОСОБА_1 за частиною першою статті 204-1 КУпАП, у якому вказано, що 11.09.2025 року о 23 годині 30 хвилин прикордонним нарядом «Перевірка документів» в міжнародному пункті пропуску «Дякове», на напрямку прикордонного знаку № 42, було виявлено та затримано громадянку України ОСОБА_1 , яка під час перетинання державного кордону на виїзд з України надала закордонний паспорт громадянина Республіки Італія № НОМЕР_1 , виданий 09.12.2024 року органом «MAE e CI», на установчі дані ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Під час перевірки інформації, що міститься в базах даних Державної прикордонної служби України та Державної міграційної служби України, встановлено, що дана особа є громадянкою України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , документованою паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , тобто ОСОБА_1 здійснила спробу незаконного перетинання державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон з використанням документа, який не надає права громадянину України перетинати державний кордон. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги статей 2, 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», пункту 2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року № 57, та вчинила правопорушення, передбачене частиною першою статті 204-1 КУпАП (арк. 1);
3) рапорті інспектора прикордонної служби 2-ї категорії - перекладача відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 від 12.09.2025 року про те, що він з 08 години 00 хвилин 11.09.2025 року до 08 години 00 хвилин 12.09.2025 року ніс службу в прикордонному наряді «Перевірка документів» в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Дякове». 11.09.2025 року о 23 годині 30 хвилин на паспортний контроль прибула ОСОБА_1 , яка надала паспорт громадянина Італії та відбулося спрацювання бази даних. Під час спілкування з ОСОБА_1 та проведення перевірки за базами даних Державної прикордонної служби України та Державної міграційної служби України встановлено, що ОСОБА_1 є громадянкою України (арк. 6);
4) копії лицьового боку сторінки даних та першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон № НОМЕР_2 , виданого ОСОБА_6 29.06.1999 року органом 1430, дію якого продовжено з 29.06.2009 року до 29.06.2019 року (арк. 3).
29.09.2025 року судом було винесено постанову про повернення протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 204-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 у зв'язку з невідповідністю протоколу вимогам частини першої статті 256 КУпАП, неправильним оформленням документів, доданих до протоколу. 21.11.2025 року протокол про адміністративне правопорушення з доданими документами повторно поступив до суду.
У протокол про адміністративне затримання від 11.09.2025 року, складений начальником 1 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 (арк. 2), внесено додатковий запис щодо дати звільнення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при цьому відсутні дані про особу, яка внесла додатковий запис, дату його внесення, тому відомості, які містяться в протоколі, є недопустимим доказом.
Копія супровідного листа відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 від 12.11.2025 року № 0.4/21722-25-Вих про повторне направлення до суду матеріалів справи про адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 204-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 (арк. 12), у якому викладено відомості щодо адреси місця вчинення правопорушення, яку не засвідчено, тобто вказаний документ оформлено без дотримання положень абзацу першого підпункту 5.26 пункту 5 національного стандарту ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», затвердженого наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020 року № 144 «Про прийняття та скасування національних стандартів», не підлягає врахуванню як джерело доказу.
Копія документа на іноземній мові без перекладу на українську мову (арк. 4) не виступає джерелом доказу.
Обставина з приводу наявності в особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, паспорта громадянина України під час проходження паспортного контролю, про що вказано в поясненні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від 11.09.2025 року, відібраному начальником 1 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , не спростовує винуватість особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні правопорушення, тому що як видно з копії лицьового боку сторінки даних та першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон № НОМЕР_2 , виданого ОСОБА_6 29.06.1999 року органом 1430, станом на 11.09.2025 року термін дії даного документа закінчився.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність та провадження в справі про адміністративне правопорушення, не встановлено, підстав для звільнення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від адміністративної відповідальності немає, отже особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає адміністративній відповідальності.
Із врахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, яка, як видно з протоколу про адміністративне правопорушення, зі слів тимчасово не працює, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася, ступеня вини, відсутності пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення, передбачене санкцією частини першої статті 204-1 КУпАП, у виді штрафу без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, оскільки у досліджених доказах відсутні відомості про наявність таких.
У відповідності до статті 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (зі змінами) у зв'язку з винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення із ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2025 році складає 605,60 грн.
Керуючись статтями 40-1, 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків відсутні, визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 204-1 КУпАП, та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 3400,00 грн (три тисячі чотириста гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Закарпатського апеляційного суду через Виноградівський районний суд Закарпатської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
СуддяБак М. Д.