вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
15.12.2025 м. ДніпроСправа № 904/4750/25
За позовом Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС" (м. Київ)
до Фізичної особи-підприємця Биркович Алісії Юріївни (Дніпропетровська обл., м. Нікополь)
про відшкодування шкоди
Суддя: Татарчук В.О.
Без участі представників сторін.
Приватне акціонерне товариство "Страхова група "ТАС" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця Биркович Алісії Юріївни про стягнення 77928,08грн страхового відшкодування. Судові витрати по сплаті судового збору та витрати, пов'язані з розглядом справи, просить покласти на відповідача.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 15.09.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними в матеріалах справи документами.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 11.11.2025 вирішено перейти від спрощеного позовного провадження до розгляду справи №904/4750/25 за правилами загального позовного провадження та розпочати розгляд справи зі стадії відкриття провадження у справі. Підготовче засідання призначено на 04.12.2025.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 04.12.2025 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 16.12.2025.
15.12.2025 до канцелярії суду через систему "Електронний суд" від відповідача надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
За змістом статті 197 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Враховуючи викладене, а також необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя та своєчасного розгляду справи, суд вважає за можливе задовольнити заявлене клопотання.
Керуючись статтями 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Задовольнити клопотання відповідача - Фізичної особи-підприємця Биркович Алісії Юріївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
2. Забезпечити участь відповідача - Фізичної особи-підприємця Биркович Алісії Юріївни у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме за допомогою комплексних засобів та підсистеми відеоконференцзв'язку ЄСІТС.
3. Повідомити, що судове засідання у справі №904/4750/25 буде проведено 16.12.2025 о 14:30год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в залі судових засідань № 1-402 (4 поверх) за адресою: м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.
4. Учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв'язку, зобов'язаний: зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи; очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні. Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції не авторизованим учасникам.
5. Повідомити учасників справи про те, що інформація у цій справі доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Татарчук